Jump to content
BulForum.com

Италия, Серия А 2006/2007


veseo

Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

3-1 срещу Фио.Страхотен мач на Интер :) Адриано навлиза в познатата ни форма . Отново гол и асистенция,а да наблюдаваш двубоя Лука Тони/Матераци си беше супер зрелище :punk . Вече сме шампиони на 100% след поредната издънка на Рома 1-1 като гости на изпадналия в криза Ливорно.

Link to comment
Share on other sites

Вече сме шампиони на 100% след поредната издънка на Рома 1-1 като гости на изпадналия в криза Ливорно.

 

абе ти недей говори така щот може да сатне нещо :)

иаче 11 точки са си сериозна преднина

надявям се да остане и до ркая такава :)

Link to comment
Share on other sites

абе ти недей говори така щот може да сатне нещо :)

иаче 11 точки са си сериозна преднина

надявям се да остане и до ркая такава :)

Бе аз ако е друг отбор отдавна да съм го провъзгласил за шампион,ама на какво ли не се нагледах с любимия Интер последните 10-ина години :( и за това чак сега . 11 точки няма стигане вече , пък и т'ва все пак е Рома ,не Милан или Юве. Така ,че тая година всичко е ясно според мен :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, шампиони сте :) Няма друг качествен отбор в Серия А тая година освен вас, всички други са/сме мишоци.

Link to comment
Share on other sites

Първото полувреме на мача Лацио-Милан завърши 0:0. Много важен мач и за двата отбора. Катания загуби своя мач.

С всеки твой пост ме расмиваш все повече и повече :D :lol:

Като някой репортер коментираш и анализираш мачовете :lol:

Link to comment
Share on other sites

Спокойно, шампиони сте :) Няма друг качествен отбор в Серия А тая година освен вас, всички други са/сме мишоци.

нищо не може да ме учуди в Италия вече. Може да ги накажат със стара дата и да им отнемат титлите от миналата и тази година и да им броят точките за Серия Б :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Лацио - Милан трябваше да ги дават след 12 часа с червена точка и надпис гласящ "забранено за под 18 годишни". :lol:

 

П.П. Ми те и двата отбора започнаха сезона с наказания... :bgrin: За другия сезон нз... Още 2-3 такива мача и на есен с песен :)

 

А тоя Мудингай изби рибата . Бати патерицата е... и дори в последната минута се измъква на стрелкова позиция и вместо да стреля решава да центрира ,ама то и едно центриране беше ... :lol: Но при него мисля ,че положението е такова просто защото е некадърен. :lol:

Link to comment
Share on other sites

http://7sport.net/7sport/itali/index.htm

Интер е като Юве на Моджи

След всяка победа на нерадзурите има подозрения и оплаквания

 

Като Ювентус, който печелеше много и беше мразен много. Като Ювентус, който не можеше да отпразнува една победа, без да има нужда да се защитава от обвиненията на съперниците. Като Юве, който просто беше най-силен и чупеше рекорд след рекорд, печелеше титла след титла. Интер на Масимо Морати и Роберто Манчини е същият като Ювентус на Алесандро Моджи.

 

Може би защото има частица от бианконерите в тима на Интер. Там са Патрик Виейра и Златан Ибрахимович. Благодарение на тях нерадзурите най-накрая са тотален лидер в италианския футбол. "Да, те са като Ювентус на Капело", призна халфът на Фиорентина Марко Донадел след загубата с 1:3 на "Сан Сиро" в неделя. Точно този мач отприщи народното негодувание. Виолетовите обвиниха съдията във всички възможни грехове. Ако не бяха съмнителните отсъждания на рефера, нито Донадел, нито треньорът Чезаре Прандели, нито спортният директор Панталео Корвино биха хвърлили сянка върху 13-ата поредна победа на Интер. А може би пак щяха да се оплакват. Видеоповторенията служат, за да се обясни, илюстрира и определи какво точно се е случило.

Явно е, че има някаква история, която наистина свързва непобедимия Интер с онзи отбор, който бе изхвърлен в Серия В след скандала "Калчополи", който на всеки стадион трябва да затваря очи и да запушва уши, за да не усеща атаките по негов адрес

Сега Интер започва да разбира, че е невъзможно да съчетаваш успехите с любовта. Защото след всеки мач някой хвърля зрънцето на съмнението върху твоите възможности.

"Злото" на нерадзурите днес е, че са създали един страхотен отбор, който очевидно е по-силен от всички. Една почти перфектна смес от таланти и звезди. Манчини може да избира сред шампиони като Креспо, Адриано, Ибрахимович, Камбиасо, Виейра, Фиго, Матераци, Гросо и още много. Състав, който може да играе така, както треньорът Манчини поиска.

Всъщност Интер успява да имитира Ювентус от времето на Капело. Отборът излиза на терена и доминира. Прави истинска демонстрация на своето превъзходство. Надвива съперника и печели. Не е случайно, че момчетата на Манчини наложиха такова предимство само след 20 кръга. 11 точки повече от Рома и половината титла вече е в джоба им. Не е случайно също, че досега не са загубили, че имат най-доброто нападение (44 гола), най-стабилната защита (17 гола) и че според правилата на математиката може да преминат границата от 100 точки за сезона. Нищо не е случайно.

Нищо не беше случайно и за Ювентус на Триадата (Моджи, Джираудо, Бетега), макар че... Макар че подозренията разваляха представянията на бианконерите. Уреждания на съдии, картони за съперниците, спорни моменти, които реферите не виждат... Същите тези неща сега развалят триумфите на Интер

Превръщат нерадзурите в заподозрени. Статистиката на наказанията и картоните показват, че нерадзурите вървят по стъпките на Юве. 17 наказани от 20-те съперника на Интер досега. Достатъчен брой, за да може подозрението да се промъкне навсякъде.

Масимо Морати може да се ядосва колкото иска, да отхвърля обвиненията колкото иска, но петното остава. Последният шрих към наказанията дойде от Ливорно, където Франческо Тоти бе изгонен (може би донякъде справедливо, но съперникът му Галанте бе пощаден). Капитанът на Рома можеше да пропусне мача с Интер на 4 февруари при по-сериозно наказание. И отново нерадзурите щяха да бъдат обвинени, че имат пръст.

Петното не е само за наказанията и картоните. Също като Ювентус нерадзурите са обвинени, че подправят счетоводните си документи. Вече започна разследване на финансите на Интер, който не би могъл да се запише за сезон 2004/05, ако не е направил няколко финансови фокуса. Президентът на нерадзурите Масимо Морати пък бе заподозрян, че е подслушвал съдии и дори собствените си играчи. Всички помним, че Моджи бе разкрит именно заради връзките си със съдиите.

Интер просто е Ювентус на третото хилядолетие

За добро или за лошо. Нерадзурите са необходимото зло. "Интер получи помощ в определени епизоди. Третият им гол бе достатъчен, защото дотогава в мача все още имаше интрига", заяви Прандели.

Естествено, от Интер отрекоха всичко. Морати е като Лучано. Но въпреки това вече е трудно да си промениш мнението. Дори съдията да не бе отсъдил гол на Ибрахимович, дори да беше изгонил шведа за удар без топка срещу Донадел, дори да беше отсъдил нарушение за Фиорентина преди гола на Адриано, дори да беше дал дузпа за фаула на Матераци срещу Йоргенсен. Дори във всички ситуации да беше свирил за Фиорентина. Съмнението вече е паднало над отбора на Интер. Съмнение, което дразни всички. Тези, които не обичат нерадзурите, Морати, Манчини и играчите му, феновете на Интер. Но това не е нищо ново под слънцето. Просто в момента нерадзурите заеха освободеното от Юве място.

 

По какво си приличат Интер и Юве

 

 

1. В момента Интер е истинска машина за победи. Играе футбол, който носи успехи, но не е толкова зрелищен, също като Ювентус на Капело.

 

2. Нерадзурите взеха двама много силни и важни играчи от Ювентус - Виейра и Ибрахимович. Това им донесе голям скок в качеството. Двамата са несменяеми титуляри.

 

3. Също както Ювентус на Триадата днес Интер е властелин на Серия А и е мразен от всички останали, защото винаги печели.

 

4. Хората на Морати и Манчини трябва да живеят с обвиненията и подозренията, че зад техните успехи стои външна помощ. От съдиите и поради факта, че клубът е със силни връзки във всички институции. Също както отборът на Моджи и компания.

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим Интер са във върхова форма...и са най-постоянния отбор в Серия А. Верно малка част от победите им предизвикват съмнения, но за мен на този етап това са си чисти спекулации. ;) Надявам се Интер да станат шампиони, защото за момента те най-много заслужават титлата ;)

Link to comment
Share on other sites

че ша станат шампиони-ша станат,но имаше една серия от 4-5 поредни мача-все победи за интер я с дузпичка към края на мача,я червено картонче преди тва,а нямаше нужда от такива работи точно тоя сезон.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност това изобщо не е така.Спорните положения в мачовете може да се каже,че са предимно във вреда на Интер,отколкото в тяхна полза.Просто за пръв път надигаме глава от страшно много време и всеки почва да плюе от завист.Няма нужда на напомняме за дузпите срещу Индзаги и други мистерии на италианския футбол.И за да не съм голословен ще спомена всички спорни факти от мачовете този сезон.Имам предвид дузпи,отменени голове и червени картони.Претенции за такива е несериозно да коментираме,тъй като всеки може да си говори каквото иска,важни са фактите.Просто в един мач загубилия и спечелия може да имат еднакви притенции,просто едните се оправдават с тях,а другите нямат нужда от подобни изказвания.

2ри кръг Интер-Сампдория :1-1 -дузпа за Самп за 1-0,два отменени гола на Адриано и Виера

3ти кръг Рома-Интер :0-1 -Червен картон за Виера,макар и в даденото продалжение

4ти кръг Интер-Киево :4-3 -Дузпа за Киево за 4-3

5ти кръг Каляри-Интер :1-1 -Отменен гол на Адриано

6ти кръг Интер-Катаня : 2-1 -Дузпа за Интер,която Круз не отбелязва

9ти кръг Милан-Интер : 3-4 -Отменен гол на Джилардино и червен картон за Матераци

10ти кръг Интер-Асколи : 2-0 -Дузпа за Асколи,която Жулио Сезар спасява

11ти кръг Парма-Интер : 1-2 -Червен картон за Ибрахимович в даденото от съдята продължение

12ти кръг Интер-Реджина : 1-0 -Отменен гол за Реджина и червен картон за треньорът им Мазари

14ти кръг Интер-Сиена : 2-0 -Дузпа за Сиена,спасен от Жулио Сезар

16ти кръг Интер-Месина : 2-0 -Червен картон за треньорът на Месина Жордано

17ти кръг Лацио-Интер : 0-2 -Червен картон за Ибрахимович в края на първото полувреме

19ти кръг Торино-Интер : 1-3 -Червен картон за Абиати и дузпа за Интер,вкарана от Матераци за 3-1

Както виждате равносметката е проста : 2 дузпи за Интер,от които само едната вкарана и то при почти решен мач и 4 срещу Интер от които едната носи равенство на Сампдория,другата само дооформя резултатът срещу Киево,другите две не са вкарани.3 червени картона за Интер и само един за техен съперник.2 червени картона за треньори на противници на Интер.Пак повтарям не казвам че някое от тези отсаждания са били грешни или че няма други спорни ситуации.Просто фактите са такива,всичко друго е само плюене от завист.Сега Фродо може спокойно да извади статистика от неговото Италианско първенство и да ми покаже серията от победи на Интер благодарение на дузпички и червени картончета :angry:

Link to comment
Share on other sites

9ти кръг Милан-Интер : 3-4 -Отменен гол на Джилардино и червен картон за Матераци

Отменения гол на Милан във ваш ущърб ли е ???За кво си го писал ? :D

11ти кръг Парма-Интер : 1-2 -Червен картон за Ибрахимович в даденото от съдята продължение

17ти кръг Лацио-Интер : 0-2 -Червен картон за Ибрахимович в края на първото полувреме

Ми Ибрахима е прост като гъз как да не му дадат червен картон...На мача с Парма мисля,че накрая разкара топката и за тва му дадоха ЧК. :)

Link to comment
Share on other sites

Отменения гол на Милан във ваш ущърб ли е ???За кво си го писал ? :D

Ами както виждаш съм писал ОБЕКТИВНО,всички положения в мача.Но тази дума явно ти е непозната,така че спри да плюеш и да коментираш кой е прост и кой не е.Съмнява ме ти да си много по-интелегентен.

Link to comment
Share on other sites

Интер тази година 100% ще станат шампиони ама те ако не бяха станали щяха да станат за смях на целия свят!В Шампионската лига обаче според мен са най-много на 1/4 финал!

Link to comment
Share on other sites

Интер тази година 100% ще станат шампиони ама те ако не бяха станали щяха да станат за смях на целия свят!В Шампионската лига обаче според мен са най-много на 1/4 финал!

ДНЕС:

МИЛАН - РОМА

Копа Италия.

Кой ще победи?

Според мен мачът е 2ка.

Link to comment
Share on other sites

ДНЕС:

МИЛАН - РОМА

Копа Италия.

Кой ще победи?

Според мен мачът е 2ка.

 

Дано да го дават по RAI UNO!Иначе силно се надявам Милан да стигне финала ама според мен реално погледнато Рома имат по-големи шансове в общия сблъсък!И все пак FORZA MILAN!

Link to comment
Share on other sites

Просто за пръв път надигаме глава от страшно много време и всеки почва да плюе от завист.

Брей много ми е чудно на кое да завиждаме. То да има за какво да завижда човек. Все едно да завиждам за нещо на Локо Пд :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...