Jump to content
BulForum.com

проследяване на телефон от полицията


zlobil

Recommended Posts

Телефон може да се проследи по IMEI само ако картата с която се ползва е на сметка. Карта B-connect/Prima не можеда се проследи по никакъв начин .

 

Затова, ако не си с абонаментен план, направо взимай телефона ако работи, но ако си на сметка, може да го ползваш известно време с предплатена карта и като се чувстваш сигурен, да го ползваш с абонаментната.

може, можеее. всичко може, стига да има желание. просто на договор по-бързо се стига до личните данни и не е необходимо физическо проследяване. а тва че след време ще спрат да го търсят си е доста субективно....

Link to comment
Share on other sites

Да наистина това не е вярно.Какво като е прима или Б кънект?Разликата е в системата на отчитане на парите.Телефона реално се намира в дадена клетка и не е никва трудност да го проследи оператора стига да има мерак.

Link to comment
Share on other sites

Според мен таксиджията сега бърза да се отърве от телефона и гледа на кой да го пробута.Почти винаги става така изпускаш си телефона в таксито и ти казва шофиора ,че той телефон не е намирал взел го е някой клиент примерно :angry1 Мой съвет е не го взимай не по причината че ще те проследят а просто ти ставаш подбудител на подобен род действия.Ако стане така да си изпуснеш телефона и да неможеш да си го намериш мисля че няма да ти е особенно приятно.

 

изпускал съм си телефона и ми го върнаха малко след това ми го донесе таксиджията , а това за което говориш просто не мога да се съглася с него.... имам се за що годе честен човек ама такава далавера не мога да изпусна макар и да има шанс да изгоря , дори и да не го зема аз ще го земе някои друг , защо друг да си пълни гушата...... живота е несправедлив...... един печелят други губят

 

Телефон може да се проследи по IMEI само ако картата с която се ползва е на сметка. Карта B-connect/Prima не може да се проследи по никакъв начин.

 

Затова, ако не си с абонаментен план, направо взимай телефона ако работи, но ако си на сметка, може да го ползваш известно време с предплатена карта и като се чувстваш сигурен, да го ползваш с абонаментната.

 

ако е така е добре , не е проблем да го ползвам няколко месеца на някоя от 10те ми карти от различни промоциики ;)

Link to comment
Share on other sites

Телефонът МОЖЕ да се проследи по IMEI, даже може да се идентифицира номера на картата, с която се ползва в момента. При свъзването си към дадена клетка GSM апарата се "легитимира" с IMEI и номера на SIM-картата. Мой познат таксиджия от Стара Загора намерил в колата си телефон, но решил да го задържи. Поставил друга карта, но скоро му позвънили от номер, запаметен (от истинския собственик) в телефона. Ако не се лъжа ставаше дума за Сименс А65 - нищо особено. Така, че всичко е възможно.

Link to comment
Share on other sites

зимаш го и го препродаваш за 600-700 веднага :)

 

ако пък дойде полицията на вратата за което шанса е малък...казваш че си го намерил в таксито и просто си го продал...

 

в случая не си виновен за нищо :) не си бъркал в джоба на човека на който е бил

 

също така никой не може да те упрекне за нищо...не си ти виновния за това че човека си е загубил телефона.Нито пък може да изпитваш съжалание :Р щото който има телефон за който сигурно е дал 1500лв си има пачка.Не си взел стотинките от паничката на някой просяк

 

....та пак казвам ако съм на теб зимам го за 300 и го продавам поне за 600 :)

Link to comment
Share on other sites

Може и още как,стига да бъде поискано от оператора ;) Правят разпечатка на изходящите разговори на примата и полицията отива при хората с един единствен въпрос...

 

Aха. И сега някой от всички които ми казаха, че не е верно, ако ми каже кога си оставят името и адреса при закупуването на Prima / B-Connect. Може да знаят номера, но никаква идея нямат на кой е картата. Затова казвам, че Prima / B-connect не може да се проследи така! НЯМА ИМЕ! Get it?

Link to comment
Share on other sites

Може да няма име, но като отидат при някой от приятелите ти на сметка, на който си звънял, много бързо ще ти научат името. :)

Link to comment
Share on other sites

Може да няма име, но като отидат при някой от приятелите ти на сметка, на който си звънял, много бързо ще ти научат името. :)

 

Мислиш ли, че при положение, че едва едва се навиват да проверят номера, ще изкат разпечатка на и аз незнам какво, защото предплатените карти не се водят като тези на сметка с всичките разговори правени от тях, и да почнат да търсят, кой от тия номера е на сметка, че после да искат и неговите данни и да губят време докато го задължат да говорят. Той до тогава тоя телефон от 1300 лева ще стане 150. Говорим за изгубен телефон, а не за човек издирван от Интерпол.

Link to comment
Share on other sites

Едно момче от махалата преди 2-3 години си беше продал телефона без техните да знаят беше някаде 5-6 клас . На тяхните казал , че са го откраднали телефона и на втория ден баща му намерил телефона ( който е полицай ) в някой от магазините на руски в който го беше оставил . Със сигурност мога да кажа , че не беше на сметка . А неможе ли да отидеш до някой районно и да питаш дали някой не издирва телефон ? Като се замисля може да те разпитват от каде е та незнам тогава

Link to comment
Share on other sites

Пич стига с тия сметки, ваучери и т.н. Тук важното е че апарата може да се проследи къде се намира физически без значение каква карта има в него.

 

Вярно е че е много сложно и трудно да се издирват разговори от предплатени услуги и не се прави току така. Но тук все пак не за това иде реч. Апарата винаги, когато е включен може да се засече към коя клетка е вързан, а това дава локация понякога до метри.

Link to comment
Share on other sites

Големи мишки имало в тоя фором.Как никой пък не отправи критика към теб,а всички гледат да помогнат,което ми е доста странно.И какво…ще платиш 300 кинта за телефон,който струва 1300.Уау…ще бъдеш гъзар и то на по-ниска цена от тази,която плащат останали гъзари.Илюзия,баткаа,ще си бъдеш същия прост селянин както и преди и ще оправдаваш липсата на елементарната си гордост и морал с това,че живота е несправедлив.Хареса ми и даже почти те съжалих.Кой може да седи на пътя между теб и крадената гъзария…некви полицайчета ли,не ставай смешен :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Големи мишки имало в тоя фором.Как никой пък не отправи критика към теб,а всички гледат да помогнат,което ми е доста странно.И какво…ще платиш 300 кинта за телефон,който струва 1300.Уау…ще бъдеш гъзар и то на по-ниска цена от тази,която плащат останали гъзари.Илюзия,баткаа,ще си бъдеш същия прост селянин както и преди и ще оправдаваш липсата на елементарната си гордост и морал с това,че живота е несправедлив.Хареса ми и даже почти те съжалих.Кой може да седи на пътя между теб и крадената гъзария…некви полицайчета ли,не ставай смешен :lol: :lol: :lol:

на теб хубаво са ти турнали в подписчето check rules, ама що не си го направил, или пък ти си нещо повече от нас и за теб не важат :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Aха. И сега някой от всички които ми казаха, че не е верно, ако ми каже кога си оставят името и адреса при закупуването на Prima / B-Connect. Може да знаят номера, но никаква идея нямат на кой е картата. Затова казвам, че Prima / B-connect не може да се проследи така! НЯМА ИМЕ! Get it?

 

Да както разбирам имаш предвид че тези карти се продават свободно и не се водят на никое име.Така си прав че ПО ИМЕ неможе да се проследи.

 

Иначе не е никакъв проблем да проследят къде се намира телефона в дадената клетка.Все пак щом системата може да регистрира кога си пускаш телефона и да ти прати съобщения за пропуснати повиквания(за Б кънект) ще може и да каже къде точно е този телефон.Още пък по лесно е да се хване дадения телефон ако приказваш по него.Просто тея огромни четоти не са никъв проблем да се засечат от по печен радист като се има предвид че преди години честотните радиостанции са били с някви мизерни херцове а сега с тея Мегахерцове немисля че ще е особен проблем.

 

На всички тези които съветвате човека да вземе телефона ви пожелавам да не ви са случи някога да си загубите мобилен телефон в такси и да не ви го върнат!!!!!!!!Тогава ще разберете че не сте прави!

Link to comment
Share on other sites

Да както разбирам имаш предвид че тези карти се продават свободно и не се водят на никое име.Така си прав че ПО ИМЕ неможе да се проследи.

 

Иначе не е никакъв проблем да проследят къде се намира телефона в дадената клетка.Все пак щом системата може да регистрира кога си пускаш телефона и да ти прати съобщения за пропуснати повиквания(за Б кънект) ще може и да каже къде точно е този телефон.Още пък по лесно е да се хване дадения телефон ако приказваш по него.Просто тея огромни четоти не са никъв проблем да се засечат от по печен радист като се има предвид че преди години честотните радиостанции са били с някви мизерни херцове а сега с тея Мегахерцове немисля че ще е особен проблем.

 

На всички тези които съветвате човека да вземе телефона ви пожелавам да не ви са случи някога да си загубите мобилен телефон в такси и да не ви го върнат!!!!!!!!Тогава ще разберете че не сте прави!

технологията на географската локализация е съвсем различна и няма нищо общо с честотната лента на използваните сигнали. само исках да те поправя.

 

реално установяването на местонахождението на даден телефонен апарат не става нито за секунди, нито с точност до метър, както е по филмите, но е напълно възможно, макар и трудоемко. човека беше попитал дали може да го проследят и затова всички, които имаме представа как работи една GSM мрежа му казваме, че може. просто тва си е част от основната функционалност на мрежата, без която тя не може да работи нормално. друг е въпроса, че нужната информация е достъпна само за малцина от техническия персонал на оператора и то след специално разрешение от ръководството и тежки процедури за ауторизация и афтентификация.

колкото до това дали се пази информация за проведените разговори от предплатените карти - пази се. пълна разпечатка за входящите и изходящите повиквания на ВСЕКИ абонат на мобилен или стационарен телефон се пази в базата данни на съответния оператор за срок от минимум 3 години. това е. вече достъпа до тази информация също е много ограничен, но тя съществува така или иначе.

 

най-елементарния начин за издирване на телефона е чрез откриване на номера на картата, с която се използва в момента. веднага абоната получава обаждане от некой от близкото РПУ с молба да се яви в него за събеседване. вече е въпрос на време и желание дали човека ще получи истинска призовка на постоянния си адрес за разпит или сам ще си отиде да си каже квото има да си казва.

 

и моля ви, стига сте говорили, че е невъзможно. двама мои приятели вече са писали обяснения откъде са се сдобили с телефоните си, а на мен щяха и следствие да ми проведат ама ги отказах. и всичко това от една подобна невинна "далаверка". ама то всеки сам си пати за себе си., тъй че злобиле избора си е изцяло твой.

Link to comment
Share on other sites

Христу ми се вдигна в очите :) Иначе за телефона: Ако е отишъл в най-близкото РПУ и като последния балама е казал, че се е напил и го е изгубил - адаша има нов телефон. Но!...

Ако собственика на телефона е отишъл в най-близкото РПУ и е пуснал жалба за грабеж (не кражба щото има разлика) т.е. причакали са го в тъмното, заплашили са го с нож и са му взели телефона, а това дали е вярно или не иди доказвай. Тогава заведената преписка има почти същата тежест като на издирване на масов убиец и тогава адаша ще пише обяснения, а бакшиша ще каже, че никога не го е виждал. Това е положението. Ако искате да не ви крадът и да ви връщат загубеното, спрете да копувате крадени стоки на далавера. Затова злобиле заеби го тоя бакшиш

Link to comment
Share on other sites

Големи мишки имало в тоя фором.Как никой пък не отправи критика към теб,а всички гледат да помогнат,което ми е доста странно.И какво…ще платиш 300 кинта за телефон,който струва 1300.Уау…ще бъдеш гъзар и то на по-ниска цена от тази,която плащат останали гъзари.Илюзия,баткаа,ще си бъдеш същия прост селянин както и преди и ще оправдаваш липсата на елементарната си гордост и морал с това,че живота е несправедлив.Хареса ми и даже почти те съжалих.Кой може да седи на пътя между теб и крадената гъзария…некви полицайчета ли,не ставай смешен :lol: :lol: :lol:

 

незнам кои е мишката в случая , случаино да ти мина през голямата главица с малко мозък в нея че целна не ми е да се правя на гъзар, мога да си позволя тоя телефон на цената на нов но не виждам защо да го права при положение че мога да го зема доста по ефтино , прост селянин може да е баща ти аз не , може също така да съжаляваш маикати но не е и мене , не ме познаваш не ме знаеш как живея , какво мога да си позволя и какво не смотаняко , и ако обичаш се въздържаи от определения като селянин по простата причина че форума не е място за избиване на комплекси ако искаш ще ти дам адрес да видим дали ще доидеш на вратата ми да ми четеш морал и да ми говориш така в очите палячо :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Абе момче-не го мисли толково ами взимай телефона, че тука философи колкото искаш!Още малко и НСБОП ще ти влезне през прозореца да ти иска телефона на някой пиян гъзар!На мене ми попадат сума ти крадени и скъпи телефони, дето никой не ги е търсил, щото на богаташките дяца им е все там, докато някой чичко наистина би досаждал на ченгелите за някой допотопен телефон поради простата причина, че не може да си позволи друг!То ако беше така....

"Да го взема или да не го взема-туй е въпросът!"-е айде стегни се малко!

Link to comment
Share on other sites

довечера имам среща с човека да взема телефона вече съм го решил па квото стане

а за такива палячовци като XpucTyyy които се опитват да ми четат морал или просто завиждат че не им е попаднала такава оферта на тях един голям _)_

Link to comment
Share on other sites

Абе момче-не го мисли толково ами взимай телефона, че тука философи колкото искаш!Още малко и НСБОП ще ти влезне през прозореца да ти иска телефона на някой пиян гъзар!На мене ми попадат сума ти крадени и скъпи телефони, дето никой не ги е търсил, щото на богаташките дяца им е все там, докато някой чичко наистина би досаждал на ченгелите за някой допотопен телефон поради простата причина, че не може да си позволи друг!То ако беше така....

"Да го взема или да не го взема-туй е въпросът!"-е айде стегни се малко!

 

Браво ,евала ,аферим ,ашколсун!Незнам ама по твойте думи изкара че сички в БГ са богаташи щото аз в чужбина бях(Англия) и никъде не видях по големи ла*нари опа обърках се гъзари от нас българите.Ние ако трябва и майка си ша си продадем за един скъп ГСМ или пък да си купим Мерцдес.Или пък бабата насело продала нивата и ние нямаме пари за цигари ама даваме по 700 лв за ново телефонче.Защото на мен ми се е случвало с няколко човека отиваш при куките да добре ще видим кво ще направим и нищо.Откъде знаеш че и тези телефони не са търсени а просто гадните куки не са си мръднали задника да ги открият м?Или ти работиш в полицията и следиш всички крадени телефони и знаеш кой е загубен и кой откраднат?

:angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...