Jump to content
BulForum.com

Терминатор 4


Doss

Recommended Posts

Трейлъра е доста здрав, не знам кво не му харесваш. В актьорския състав само Крисчън Бейл е по-изявен актьор, а той определено си е на ниво, пък и ролята би трябвало да му пасне. Като излезе ще коминтираме повече, аз се надявам и очаквам да е доста по-добре от 3-та част, друг е въпроса че първите 2 филма са вдигнали летвата много високо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Имало такава тема... малко на бъзик, така че модераторите да преценят дали да оставят тази или моята. Иначе - Арни добре че го няма. Бейл е страхотен актьор, много добри хора са работели върху сценария, надявам се това ще е доста по-добре от 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ето една малка галерия със снимки от филма

Доколкото чух Бат Арни има роля във филма,

но се появява за съвсем кратко.

Все пак вече е губернатор.

 

Picture 2 of 72; comment 10:

*I went to the premiere and this scence is great this is when they make Arnold Swarz T800. That skynet sends back to 1984. its wierd though they show arnie but its a young 1984 version. I think they used a body double and computerized his head. Still look great seeing Arnold...*

 

ПП. Т4 е тръгнал по кината в САЩ вчера!!!

Жертвите са милиони!!! :devil

Link to comment
Share on other sites

Аз като ви казвам, че Терминатор без бат Арни ще е пълна боза вие ми разправяте тука колко велик бил Крисчън Бейл :sick

Link to comment
Share on other sites

филма го гледах вчера на кино и е пълна боза

 

 

Наистина не са хубави отзивите за филма. Ще видим все пак като дойде и по нашите екрани.

 

 

Аз като ви казвам, че Терминатор без бат Арни ще е пълна боза вие ми разправяте тука колко велик бил Крисчън Бейл :sick

 

Аз съм първи на премиерата в Синема сити пък кой каквото иска да си разправя.

 

От тримата по-горе само един го е гледал, обаче всеки е компетентен по-всичко в БГ. Типично по нашенски.

Link to comment
Share on other sites

От тримата по-горе само един го е гледал, обаче всеки е компетентен по-всичко в БГ. Типично по нашенски.

Да, и още няколко милиона души, на които също не им е харесал :laughing:

 

Иначе и аз ще ида да го гледам на кино де - все пак "Око да види, ръка да пипне", дет се вика :pirate

Link to comment
Share on other sites

Да, и още няколко милиона души, на които също не им е харесал :laughing:

 

Иначе и аз ще ида да го гледам на кино де - все пак "Око да види, ръка да пипне", дет се вика :pirate

 

Хубаво, ама от тия няколко милиона, знаеш ли колко са възпухкави американски младежи заседнали в седалката на киното с кофа кола и кош пуканки в ръка - все отбрани кинокритици !

 

Иначе и аз ще ида да го гледам на кино де - все пак "Око да види, ръка да пипне", дет се вика :pirate

 

Е, и аз това имах предвид... :beerchug

Link to comment
Share on other sites

На мен пък Бейл ми е един от любимите актьори. Ако ще и нищо да не беше направил след "Американски психар", пак щеше да ми е любимец.

А Т4 трябва да се гледа на кино. Това, че публиката не го е харесала нищо не значи. Огромната част от хората са тъпи и ограничени. Само като си помисля за някои от любимите ми филми. Колко тийнейджъри са ги плюли в замундата например, защото малките им гладки мозъчета не могат да ги възприемат...

 

Така че - ходете на кино! Няма да е като 1 и 2, естествено, ама трябва да се гледа, няма начин.

Link to comment
Share on other sites

А и е кофти, когато към подобен филм се подхожда с големи очаквания. Повечето от нас сме гледали Терминатор 2 примерно, когато сме били по на 10-15 години. За онова време подобен род филми беше нещо невиждано и повечето сме останали с впечатление, че и сега подобен тип филм трябва да предлага нещо уникално.

Аз ще отида с очаквания за хубави ефекти, всичко допълнително като добра актьорска игра, добра история и т.н. ще е просто бонус и ще допринесе само за по-добрата крайна оценка.

Link to comment
Share on other sites

А и е кофти, когато към подобен филм се подхожда с големи очаквания. Повечето от нас сме гледали Терминатор 2 примерно, когато сме били по на 10-15 години. За онова време подобен род филми беше нещо невиждано и повечето сме останали с впечатление, че и сега подобен тип филм трябва да предлага нещо уникално.

Аз ще отида с очаквания за хубави ефекти, всичко допълнително като добра актьорска игра, добра история и т.н. ще е просто бонус и ще допринесе само за по-добрата крайна оценка.

 

мн добре казано :punk

Link to comment
Share on other sites

Вчера го гледах - точно, каквото очаквах, но се надявах да има повече масовки с терминатори. И...бат Арни се появява в най-добрата си форма... :)

Link to comment
Share on other sites

От мен е 9/10.

Много по-силен от Т3 и за моя радост са избягали от опити да се повтарят Т1 и Т2, които по обективни причини си остават недостижими. Развиха сюжета по съвсем друга линия, която на мен ми хареса много. Нямам за цел да се взирам за слабости и грешки защото такива присъстват във всичко, така че това е един отличен филм и като екшън и като смисъл и като актьорска игра.

 

Браво ! :bowdown:

 

П.П. Честно казано очаквах да е средна работа, а надмина очакванията ми с много.

Link to comment
Share on other sites

По-скоро не ми хареса и мисля, че не отсъствието на бат Арни (с изключение на кратката му CGI поява), а липсата на Джеймс Камерън на режисьорския стол си казва тежката дума. В края на Т3 Конър беше в някакъв бункер "Кристъл пийк", а сега има въздушна база?!? За какво им бяха на машините тези затворници? Как роботите разпознаха Кайл при положение, че той е още хлапе и сигурно е роден малко преди Деня на страшния съд? Окъде нашите разполагаха с толкова ресурси - хеликоптери и самолети плюс муниции и гориво за тях, компютри?? Правят сърдечна трансплантация все едно е козметична процедура?!? И цялата история около Маркъс е доста мътна! Всичко във филма си личеше, че барано от дизайнери - дрехи, коли и т.н. Имаше и хубави неща, но всичките тези недомислици скапват оригиналната идея за отчаяната борба на хората срещу машините. Сега нещата ще има да се точат....очкавайте Терминатор 17 - краят свършва. :angry:

Link to comment
Share on other sites

По-скоро не ми хареса и мисля, че не отсъствието на бат Арни (с изключение на кратката му CGI поява), а липсата на Джеймс Камерън на режисьорския стол си казва тежката дума. В края на Т3 Конър беше в някакъв бункер "Кристъл пийк", а сега има въздушна база?!? За какво им бяха на машините тези затворници? Как роботите разпознаха Кайл при положение, че той е още хлапе и сигурно е роден малко преди Деня на страшния съд? Окъде нашите разполагаха с толкова ресурси - хеликоптери и самолети плюс муниции и гориво за тях, компютри?? Правят сърдечна трансплантация все едно е козметична процедура?!? И цялата история около Маркъс е доста мътна! Всичко във филма си личеше, че барано от дизайнери - дрехи, коли и т.н. Имаше и хубави неща, но всичките тези недомислици скапват оригиналната идея за отчаяната борба на хората срещу машините. Сега нещата ще има да се точат....очкавайте Терминатор 17 - краят свършва. :angry:

 

:) Deftur, дай ми перфектния според теб, филмм да видиш, че могат да му се намерят далеч повече кусури от тези горе, които теб те дразнят, Не ми е ясно как всички сме се превърнали в кино (и в какви ли не други) критици и търсим винаги кусурите (а е казано, че който търси намира), дори и понякога да са под вол теле.

 

В края на Т3 Конър къде бил :confused - ами да - той няма никакво право да се мести, където и да било - без да пита НАС кинокритиците.

"Откъде нашите разполагали с толкова ресурси" :confused - ми дай да воюват с коктейли Молотов и с прашки - то като вземем толкова дълбоко да се замисляме - ми тя цялата война срещу тези машини е крайно НЕреална и в Т1 и в Т2 и в Т3 няма да посочвам колко пъти Терминатора (лошия) с лекота може да убие мишената си...

 

...та какво искам да кажа. Всичко е въпрос на гледна точка, и не само за филма се отнася. Просто нещо твърде взискателни и интЕлигентни сме станали - чак почвам да се притеснявам !

Link to comment
Share on other sites

бе че са омазали сценария - омазали са го.

 

за Т3 не знам кво не ви хареса, но мен лично ме изненада много приятно защото там очаквах да преебат цялата работа, па те беха барнали сценария много добре.

 

в Т4 (Т$) иде-дойде цветовете "тип 300", ефектите "тип матрица", противоречив сценарии ... ама тая жена пилот беше черешката на върха на тортата.

Link to comment
Share on other sites

:) Deftur, дай ми перфектния според теб, филмм да видиш, че могат да му се намерят далеч повече кусури от тези горе, които теб те дразнят, Не ми е ясно как всички сме се превърнали в кино (и в какви ли не други) критици...

 

"Откъде нашите разполагали с толкова ресурси" :confused - ми дай да воюват с коктейли Молотов и с прашки...

 

"Платон ми е приятел, но истината ми е по-скъпа" :closedeyes:

 

Аз съм фен на поредицата (сигурно ми личи) и НЯМАМ претенции да съм кинокритик. Просто споделям нещата, които ми направиха впечатление, че някак не се връзват. Колкото до базата - лошо няма, ако искат и в Крумово да дойдат. Проблема е, че по пътя на логиката Скайнет трябва или да има контрол над военните обекти, складове и заводи, или да ги е унищожил (ако не го направи т'ва ще е еб*ти и тъпата Скайбракма). Във войната срещу машините показана в Т1 и Т2 (доколкото си спомням) се използват самоделни взрививе, а войнците не се разхождат денем като "освободители" със снежнобелите си усмивки ми се крият по разни дупки, ядат плъхове и събират камъчета за "прашките".

 

Иначе филма имаше и интересни хрумвания като например посланията по радито, роботите-мотори и други, но те не успяват да спасят положението.

Link to comment
Share on other sites

Не е лош филма и наистина добре са се справили с липсата на бат Арни, актьорите играят супер, даже според мен Sam Worthington играе много по-добре от Christian Bale и някакси акцентът от Джон Конър се измества, което може да се сметне за недостатък. Хареса ми и, че показват как е станал белегът на лицето на Джон Конър, има доста дребни детайли като този, които правят филма по-добър.

Може и да бъркам, но сненарият не е ли писан от Джеймс Камерън?

Link to comment
Share on other sites

...Във войната срещу машините показана в Т1 и Т2 (доколкото си спомням) се използват самоделни взрививе, а войнците не се разхождат денем като "освободители" със снежнобелите си усмивки ми се крият по разни дупки, ядат плъхове и събират камъчета за "прашките"...

 

Уважавам мнението ти, но няма как да съм съгласен. Още повече, че и чисто фактологически не си прав. Относно горния цитат, мога да кажа, че не си спомняш добре... именно в Т1 Райс каза, че много трудно ще унищожат Терминатора с оръжията, които има в момента като технология - и в малките откъси, които има за бъдещето - хората ползваха някакви лазерни или плазмени, или там каквито са оръжия, но явно доста по развити технологично. Т.е. нито с прашки само са се борили, нито с юмручен бой.

 

П.П. За кусурите вече коментирах !

Link to comment
Share on other sites

абе този филм не трябваше ли да е един от първите на 3D?

Преди има няма 3,4 години гледах как го снимаха ( откъси ) и хвалеха, че ще е нещо мн добро.Сега дори не намирам в гугле инфо да има 3D версия.

Link to comment
Share on other sites

в малките откъси, които има за бъдещето - хората ползваха някакви лазерни или плазмени, или там каквито са оръжия, но явно доста по развити технологично...

 

Виждаш ли - пак не свръзва! Къде са им лазерите?

 

 

 

Runner, точно за това говоря "в следващия епизод..." ще продължат да разтягат локуми...

 

ПП. Джеймс Камерън няма нищо общо със сценария на Т4 (справка imdb)

Link to comment
Share on other sites

В следващия епизод... За сега и с тези оръжия се справяха. Ще видим като почне масовото производство на Т800.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...