Jump to content
BulForum.com

Терминатор 4


Doss

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Дядомраз, за кой филм говориш, на който 2ра серия е слаба, 3та не е за гледане ? Ако правилно съм разбрал, става въпрос за Терминатор ?

 

За никой конкретно, но повечето са така. Първата обикновено е най-интересна, 2ра ако има не чак толкова, но бива, 3та при повечето е покъртително тъпа. Сещам се примерно за "сам в къщи" - 1 се кефих много да гледам, 2 донякъде въпреки че не беше особено оригинална, 3ката си беше скука чак. Пришълците и хищниците и те. Не че не изгледах Alien vs Predator даже ми хареса защото отдавна не бях гледал нищо подобно а ми се гледаше такова, но ако трябва да съм искрен - ми нищо особено не беше. Ако предните дни бях гледал някой Star Trek примерно сигурно щях да го спра по средата раздразнен...

Link to comment
Share on other sites

За никой конкретно, но повечето са така. Първата обикновено е най-интересна, 2ра ако има не чак толкова, но бива, 3та при повечето е покъртително тъпа.

Матрицата,Индиана Джоунс и Властелина и те ли спадат към тази категория? :laughing:A Star Wars,които заради огромния интерес направиха още 3 части - всичко е субективно,Дядо,и си зависи до голяма степен за колко части първоначално е бил планиран филма,но си има и изключения като Кръстника например - 2-те му следващи части също са доста популярни и носят голям успех ;)

Link to comment
Share on other sites

Матрицата,Индиана Джоунс и Властелина и те ли спадат към тази категория? :laughing:
Първите два просто няма как да влезнат в тази категория, а третия е един филм резнат на три.
Link to comment
Share on other sites

Днес гледах Т1 и Т2.

 

Особено Т2 - не може да се опише с думи.

 

Т4 е далеч от класата на Т2, но определено е много добър - 8/10.

Link to comment
Share on other sites

Днес гледах Т1 и Т2.

 

Особено Т2 - не може да се опише с думи.

 

Т4 е далеч от класата на Т2, но определено е много добър - 8/10.

 

Абсолютно съм съгласен - Т1 и Т2 си остават недостижими.

Има обаче и нещо друго, доста по-лесно се прави филм за настоящето и доста, доста по-трудно изцяло за в бъдещето и то бъдеще, което е коренно различно от настоящето. Не случайно и в Т1 и в Т2 чичо Джеймс колкото и да е отворен и добър ни показва съвсем малки откъсчета от бъдещето - а даже и в тези които ни показва слабостите са много (подобни на изброените от krank).

Та за McG, който освен другото е и доста по-млад от Камерън, не е оставен никакъв избор - точно най-трудната за логическо навързване и за изпълнение задача - бъдещето, отделно сравнението с култовите 1 и 2. Лично аз му свалям шапка на човека, не го е дострашало и се е справил блестящо - въпреки че винаги може и по-добре. :)

 

И друго :), и Christian Bale и Sam Worthington се справят блестящо. Определено добро попадение за режисьора на Т4, което между другото никак не може да се каже за Т3, въпреки че е там Камерън.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм за снимките в бъдеще. Но все пак McG има на разположение доста по-сложна техника от Камерън.

 

Иначе Christian Bale откакто гледах The Machinist съм му фен. Много солидна игра и в Т4.

Link to comment
Share on other sites

След като гледах Т4 на кино, останах с натрапчивото впечатление, че филмът си заслужава да се гледа единствено и само на кино. Да, ефектите бяха брутални, но някои неща по филма са толкова недомислени, че чак ми се набиха в акъла : момента с гигантския робот, който издаваше здрав шум при всяко помръдване и изведнъж успява да се прокрадне до 20 души без някой да го чуе; човек прави 1вс1 с "бате Арни" и двамата са почти равностойни съпрници в ръкопашен бой. Какво по дяволите ? Честно казано, точно малки недомислици от този сорт ми развалиха мнението за филма, а отделно и че очакванията ми за по-добър сюжет останаха леко излъгани. Честно казано, така и не разбрах какъв беше сюжетът на тоя филм, аджеба , къде беше смисълът.

Link to comment
Share on other sites

Нещо ми напомня на точно толкова откровенно тъпия waterworld както и на mad max. Съжалявам ако обиждам феновете им обаче и 3те филма (вкл. Т4) са просто ужасни. Заради ефектите бих му дал 3/10 и то при цялата тази сумрачна обстановка не се видя кой знае колко ... експлозии, едно друго, терминатори като от Т1... виждал съм вече такива, не ми беше особено интересно, та ефектите не бяха чак толкова умопомрачителни, сюжета простее, разни неща като тези които Krank описа (защо изобщо си играеше да го удря и подмята вместо от раз да му размаже тиквата) не е ясно - та пълно и с абсурди... ебати на Mortal Kombat давам 3/10 а Т4 ми се стори по-тъп...

 

ПС: Светлия, Thief - дължите ми поне по 1 бира защото вие ме убедихте да гледам тази тъпотия... и устисках до края за да мога да коментирам с чиста съвест че не съм го спрял по средата и да се окаже че след това почва интересното а то точно след средата става още по-тъпо... отивам да се напия от мъка

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, така и не разбрах какъв беше сюжетът на тоя филм, аджеба , къде беше смисълът.

 

Значи толкова си и гледал. Това ми напомня на следното. Седим в киното с един приятел, но на него явно му дойде късно (прожекция от 11:30) та през 5 мин го гледах как се унасяше. След филма ми говори, че филмът бил много тъп, никакъв смисъл, сюжет и т.н. Питам го - добре ти какво разбра ? Зададох му 2-3 въпроса околко сюжета и ми стана ясно, че той е разбрал една кръгла нула. Едва ли не, не знаеше кой е Джон Конър.

 

Та ако ми кажеш, че Т4 е нямал смисъл, препоръчвам ти да гледаш трансформърс.

 

Съжалявам ако обиждам феновете им обаче и 3те филма (вкл. Т4) са просто ужасни.

 

Това включва ли Т2 ? :rolleyes:

Щото ако да, ти трябва нас да черпиш при това с повече от 1 бира.

Link to comment
Share on other sites

Тук може би трябва да изясни кой как разглежда филми като Т4 - като изкуство ('щото нали, киното се води "изкуство" и има хора, които все още правят такова), или като стока. Да стане ясно кой за какво говори. Ако ги разглеждаме подобните на Т4 като бизнес начинания, те повечето са много успешни и изпълняват предназначението си точно. Ако целта е печалба на всяка цена, няма как да се получи нещо стойностно и различно (с редки изключения).

 

Мисля си, че много повече си заслужава човек да напише защо му е харесал някакъв филм, отколкото да критикува емоционално нещо, което е ясно, че няма как да е по-различно от това, което е.

 

Иначе го гледах Т4 на кино. Не ме разочарова, защото очаквах точно това, което получих.

Link to comment
Share on other sites

Това включва ли Т2 ? :rolleyes:

Щото ако да, ти трябва нас да черпиш при това с повече от 1 бира.

 

1. Waterworld,

2. Mad Max

3. Terminator 4

 

След като терминаторите са 4 части защо бих казал "3те филма" ? :)

 

 

Та ако ми кажеш, че Т4 е нямал смисъл, препоръчвам ти да гледаш трансформърс.

 

Детско филмче? Щото те по Jetix все едни такива дават - чупят стойки, бойни викове, а, у... същата история. Това не виждам как някой над 12 би седнал да го гледа освен за да се убеди дали наистина е каквото изглежда (аз това направих и ДА - абсолютно детско филмче е)

Link to comment
Share on other sites

...ПС: Светлия, Thief - дължите ми поне по 1 бира защото вие ме убедихте да гледам тази тъпотия... и устисках до края за да мога да коментирам с чиста съвест че не съм го спрял по средата и да се окаже че след това почва интересното а то точно след средата става още по-тъпо... отивам да се напия от мъка
...Детско филмче? Щото те по Jetix все едни такива дават - чупят стойки, бойни викове, а, у... същата история. Това не виждам как някой над 12 би седнал да го гледа освен за да се убеди дали наистина е каквото изглежда (аз това направих и ДА - абсолютно детско филмче е)

 

Гледай сега приказки от възрастен човек... Вместо да ни заведеш двамата с Thief на Неделя да ударим по една торта, ти нас ще изкараш длъжници. Ама няма проблем - да видиш, че тия дето харесваме Т4 сме Хора, не като вас - ще те черпим когато кажеш. :)

 

 

...

 

Много трезво и проницателно мнение. Много неща са въпрос на очаквания и отношение. Явно противниците на иначе хубавия филм са отишли с очаквания да видят Т1 или Т2 ама още по-хубави... което нито е възможно, нито щеше да е интересно. Аз именно се надявах да сменят посоката и да не се повтарят, и точно това видях и резултата ми хареса.

 

П.П. Та освен да препоръчам на който не му е харесал, да отива пак, ама на кино и тоя път с различни очаквания... ;)

Link to comment
Share on other sites

Гледай сега приказки от възрастен човек... Вместо да ни заведеш двамата с Thief на Неделя да ударим по една торта, ти нас ще изкараш длъжници. Ама няма проблем - да видиш, че тия дето харесваме Т4 сме Хора, не като вас - ще те черпим когато кажеш. :)

 

Важнoто поводи да има за черпене. A за transformers - ако кажеш че не е детско филмче ще се напия от мъка че вече изобщо не ги разбирам тия работи...

Link to comment
Share on other sites

Трансформърс са точно детски филмчета. И двата съм ги гледал, и на двата се разцепих. Каквото даваха по трейлърите на трансформърс , това си беше и във филма - проста сюжетна линия и обилни дози ефекти и екшън. И на двата буквално се радвах като детенце. Очакванията ми от Терминатор 4 бяха далеч по-големи като сюжет, но в края на краищата последният се оказа слаб и недоразвит. Да, хареса ми страшно идеята за робот, който си вярва, че е човек и се държи като човек и т.н. , но филмът ме остави с чувството ,че е незавършен (нямам пред вид ,че е с отворен край). Потенциал има , спор да няма. Може би ако бяха поработили повече върху пост-апокалиптичната атмосфера и ефекта й върху хората щеше повече да ми се понрави. Обичам като гледам филм да "влизам" в него. С този просто не стана така. Евала на верните фенове на поредицата, че така яростно и ревностно защитават и 4-ката, но за мен филмът си беше разочарование.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...