Jump to content
BulForum.com

Странно ниски сметки на тока този месец


mIRCata

Recommended Posts

Днес си платих тока за месец май. Беше само 6 лв. При средна сметка 40 - 45 лв. Миналия месец пък беше 18. Потреблението е същото като зимата.

При справка с електромера излиза, че за 19 дена ако се съди по старото засичане имам навъртени близо 400 КВ дневна и доста нощна.

Защо имам чуството, че съвсем скоро ще се вдигнат цените на тока и тогава ще ми бъде отчетено всичко както си е по електромер и айдееее една хубава яка сметка. Аз съм от Захарна фабрика. Интересно ми е дали има и други хора с такива изпълнения от страна на електрото? И има и сте от други части на града(което значи,че не ми е калпав инкасатора) ви съветвам да се приготвите за яко ..... на три ката от електрото близките месеци.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
Днес си платих тока за месец май. Беше само 6 лв. При средна сметка 40 - 45 лв. Миналия месец пък беше 18. Потреблението е същото като зимата.

При справка с електромера излиза, че за 19 дена ако се съди по старото засичане имам навъртени близо 400 КВ дневна и доста нощна.

Защо имам чуството, че съвсем скоро ще се вдигнат цените на тока и тогава ще ми бъде отчетено всичко както си е по електромер и айдееее една хубава яка сметка. Аз съм от Захарна фабрика. Интересно ми е дали има и други хора с такива изпълнения от страна на електрото? И има и сте от други части на града(което значи,че не ми е калпав инкасатора) ви съветвам да се приготвите за яко ..... на три ката от електрото близките месеци.

Не си май единствен и на центъра е подобно положението ... реален пример от 3 адреса ... сигурно после ще има едни весели уравнения на сметките .. мамата си е** :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Като им писне на отчитащите да обикалят в жегите си пишат каквото им дойде на ум, а в началото на есента правят "уравненията" и тогава... :D

Link to comment
Share on other sites

Просто инкасаторите не минават да отчитат консумацията,пишат по-малко и после(3-4) месеца "изравняват"показанията :sick На мен ми го спретнаха тоя номер през зимата-декември,януари,февруари по около 60-тина лева (абсурдно като си знам консумацията) и март 500 :wacko: п.п не е само в центъра аз съм в Кичука....

Link to comment
Share on other sites

март 500 :wacko:

500лв... :blink:

бати легендарната сметка...на мен ми тупнат такава вкъщи, зимам сатъра и почвам да коля.. :blowup:

Link to comment
Share on other sites

Интересно, и при мен е така...

Хич не ми беше интересно вЕрвай ми :angry:

 

500лв... :blink:

бати легендарната сметка...

 

Абе аз съм си ги изгорил,зимата средно сметките са ми около 150-160 лева,обаче като ги изсипаха накуп ми дойде бая на нагорно :sick Като питах защо така-отговора бе че инкасаторката нямала достъп до таблото...пълни глупости,по всяко време има хора в къщи,просто не им се обикаля като е голям студ или жега...

Link to comment
Share on other sites

Не е единичен случай.За миналия месец имах 45 лв. и ми се видя малко ,но не проверих показанията.Този месец като ми казаха 25лв.си засеках данните и в сайта на енергото http://www.plovdiv.evn.bg/bg/haushaltskunden/index.asp има виртуален електромер който веднага ти смята сметката до момента и на 15-ти имах 67 лв.до края ще мине стотака ебати евреите тея от енергото.Говорих с приятели в квартала,положението е същото. :(

Link to comment
Share on other sites

Не е единичен случай.За миналия месец имах 45 лв. и ми се видя малко ,но не проверих показанията.Този месец като ми казаха 25лв.си засеках данните и в сайта на енергото http://www.plovdiv.evn.bg/bg/haushaltskunden/index.asp има виртуален електромер който веднага ти смята сметката до момента и на 15-ти имах 67 лв.до края ще мине стотака ебати евреите тея от енергото.Говорих с приятели в квартала,положението е същото. :(

Къде точно на сайта, че аз нещо не мога да го намеря тоя електромер?

Link to comment
Share on other sites

Сметките са ниски защото:

 

Уважаеми клиенти,

Поради преструктуриране на „Електроразпределение Пловдив" АД в Клиентски енергоцентрове, отчитането на показанията на територията на дружеството ще се извършва през целия месец.

На фактурата ще бъде посочена седмицата на отчитане на показанията.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в Тракия, на един съсед му бяха писали че електромера по време на измерването е на 6600 а той в момента беше на 6180 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 пишат квото им скимне м************

Link to comment
Share on other sites

Днес си платих тока за месец май. Беше само 6 лв. При средна сметка 40 - 45 лв. Миналия месец пък беше 18. Потреблението е същото като зимата.

6 лева за ток :blink:

Нашата сметка за май пък я надуха като за световно - 106лв, не е честно :cry Като през половината месец нямаше никого в нас!!!

Иначе в квартала има няколко човека, на които показанията им за месец май са 0. :huh:

Link to comment
Share on other sites

ми нали се очаква да дигат цената на тока и тия засичат по рано за да може после яко сметка да даоиде и да я таксуват на новите цени

Link to comment
Share on other sites

ей сега си засякох електромера и излиза че за 21 дена съм навъртял над 400 кв ... което е абсурд ... :angry1

Ама само се оплакваме ... защо не направим нещо по въпроса ? Знаете ли че например тук в Пловдив също има такова нещо като Център за Защита на Потребителя и той се намира в хотел SPS (не помня точно офиса ... но като питате на информация ще ви насочат). Аз например ще се обърна и към него ...

Колкото повече хора се събудят малко и се оплачат там например ... толкова е по-голям шанса те да заведат едно дело срещу EVN - Пловдив и да ги осъдят само че това вече зависи от вас. Тука може само да си пишем ама полза никаква ... най-добре се поразходете до там и пуснете една жалба. А ако някой се сеща за по ефективен метод, с който обикновенния потебител да се защити няма да е зле да го сподели ...

Link to comment
Share on other sites

Прибавям се към групата "I hate Енерго-то", понеже наистина си правят каквото си искат и на теб ти остава само да плащаш и да псуваш. Последната ми сметка (в центъра) също беше 2-3 пъти по-ниска от нормалното, което доста ме изненада, но не толкова, когато преди няколко месеца видях сметка от 380 лв., при положение, че се отоплявам основно с газ и зимата регулярно си плащам около 150-180 лв. месечно.

Като отидох да питам ми казаха, че трябва да платя 20 лв. на 'не знам коя си фирма, на не знам коя си улица' за проверка на електромера, да си попълня молба, да изчакам 15-тина човека на опашката дето бяха със същия проблем и това напълно ме отказа....Освен това за последните 5 години, 2 пъти са ми сменяли електромера в мое отсъствие (без да мога да си запиша текущите му данни) с мотива, че имал 2-3% отклонение в измерванията и "много странно" и двата пъти през следващия месец платих ~360-390 лв. Абе мамата си :hump: ...да не говорим по колко пъти седмично ми спират тока за по 15-20 минути и какво е качеството на тока в центъра (където мрежата е безбожно стара и слаба), а дейността, с която се занимавам изисква работа с множество електронни уреди и компютри....накачил съм на всеки контакт уредчета, предпазващи от пикове....абе к'во да си говорим... :sick

Sorry, че го направих малко офтопик, ама толкова ги мразя, че... :blowup: ....а че ще ни го набутат при всички положения, то си е ясно....я сметките на Столипиново избиват, я бъдещо повишение на цените...нещата са ясни...това е, след като практически всеки домашен и фирмен потребител на ток им е абонат...като умножиш разликата в цената, която се получава Х броя на абонатите им.... :wacko:

 

П.П. И на началната им страница са лепнали една снимка на щастливо средностатистическо семейство. ;)

Link to comment
Share on other sites

За тези които ще направят нещо повече от това да се оплачат тук, ето ви връзка към сайта на

Комисия по търговия и защита на потребителите:

 

http://www.ktzp.bg

 

ето и форма за подаване на жалби за Пловдив и региона: отвори тук

Link to comment
Share on other sites

Пробвах да изпратя, но нещ страницата не зацепва - почва нещо да си върти и толкова. Повече от минута нищо. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oле тея от Енергото въпреки множеството оплаквания този месец пак прецакват много яко значи по показания на електромера до 26.06 триаа да имам около 95лв. иизведнъв гледам си неска сметката и до 30.06 ми е едва 65лв.

Link to comment
Share on other sites

Oле тея от Енергото въпреки множеството оплаквания този месец пак прецакват много яко значи по показания на електромера до 26.06 триаа да имам около 95лв. иизведнъв гледам си неска сметката и до 30.06 ми е едва 65лв.

Спокойно рано или късно ще си вземат дължимото . Въпросът е как ще ти я тропнат цялата сума и в какъф момент .

Link to comment
Share on other sites

На 20 юни електромера ми отчиташе над 2200КВ. В момента през калкулатора на енергото ми показва, че за този месец ми е засечен електромер от порядъка на 2098КВ!?!?!? Излиза, че за 10 дни ми се е въртял наобратно. Сега им пиша оплакване, ще попълня и едно оплакване в сайта на комисията за защита на потребителите, от линка дето го дадохо по-горе. Да видим. Ако не ми отговорят ще ходя и да се разправям на място.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...