Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

За съжаление няма никакви разяснения или обяснения по техниките, използвани при мод. Но е станало много яко! //искам и аз така :wir

е кво бе ? като го гледам не виждам нещо сложно за изработка :)

трудна е идеята ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply
е кво бе ? като го гледам не виждам нещо сложно за изработка :)

трудна е идеята ;)

еееееееееее как умаловажи труда на човека - не си прав.

 

Като е толкова лесно защо на никой от нас не му изглежда така кутията - или нещо подобно?

 

Човека се е потрудил сериозно и заслужава адмирации.

 

П.С. Верно че не е много евтино, а ние се опитваме с "пръдня боя да правим", ама все пак се е помъчил....

Link to comment
Share on other sites

Добре де , не са 10 , а 13 . 10лв за лампа Cooler Master и 3лв за прахово боядисване. :)

 

Лампата е 10лв , щотото пазарувам на диларски цени :D

Link to comment
Share on other sites

имам едно мъничко въпросче относно фановете - на дъното имам две места, на едното пише CHSFAN а на другото BAKFAN. има ли значение в кое от двете да си сложа доълнителния fan?

Link to comment
Share on other sites

да :) ама чак след това като гледаш датчиците за оборотите на фан-овете :)

 

@abatt doom що пазаруваш на дилърски цени ?

демек искам и аз ;)

Link to comment
Share on other sites

@abatt doom що пазаруваш на дилърски цени ?

демек искам и аз ;)

Щото работя в такава фирма , от този бранш. :ph34r: Не става за всеки :allien

Link to comment
Share on other sites

Какво точно представлява това 'прахово боядисване' и какви са му предимствата?

Link to comment
Share on other sites

Какво точно представлява това 'прахово боядисване' и какви са му предимствата?

Праховото е по-принцип това което се води фабричното боядисване на кутията. По-издържливо е , трудно се дращи , след като се боядиса се изпича на доста висока температура и това заздравява боята доста .... друго не се сещам.

Link to comment
Share on other sites

как така не се сещаш ? че ти най-важното не каза - къде !? :)

аз се сещам за едно място - зад завод "Успех" се намира някъде, но не знам дали приемат такива малки поръчки

 

кажи моля те каквито подробности се сещаш свързани с цените, изискванията и евентуалните ограничения...

Link to comment
Share on other sites

как така не се сещаш ? че ти най-важното не каза - къде !? :)

аз се сещам за едно място - зад завод "Успех" се намира някъде, но не знам дали приемат такива малки поръчки

 

кажи моля те каквито подробности се сещаш свързани с цените, изискванията и евентуалните ограничения...

След хотел РОДОПИ , може би около 30-40м(?)в посока Митницата веднага вдясно се пада , приемат всякакви поръчки. :punk Измерват ти железарийте и смятат на квадр. метър - не е скъпо , колкото и да ви е голямо РС-то.

Link to comment
Share on other sites

Хм, но няма да можеш да си направиш гъзарии с боята. Не мисля, че е удачно да се боядисва така кутия, от гледна точка на издържливостта.

Естествено, удобно е за хора, на които не им се занимава, но ако не ти се занимава, какъв модър си? :P

Link to comment
Share on other sites

kazaha mi 4e mojelo da sepravqt guzarii s boqta pri prahovo boqdisvane oba4e purvo se nalaga gorniq cvqt a pose osnovniq koito se beli kadeto e gorniq respectivno dolniq(baq gi oburkah :))

Link to comment
Share on other sites

abatt doom,

преди праховото боядисване прави ли се някаква обработка на ламарините които ще се боядисват ? имам предвид 2 неща - (1) шлайфане (евентуално сваляне на оригиналната боя, там където я има) и (2) обезмасляване и почистване с някакъв препарат.

правилно ли предполагам, че ако има пластмасови детайли трябва да се махнат за да се стопят при изпичането на боята ?

 

някой ще каже ли къде в Пловдив има работещ лазер, който може да се ползва за рязане на кутии (в смисъл, че приемат такива сравнително малки поръчки) ??!?!?

щото последно (и май единствено) KILLERINCHO спомена че е изрязал нещо на лазер, ама в Стамболийски...

тука в Пловдив, освен този легендарен в Математическата, дето така и не се разбра дали работи, няма ли лазери бе ?!

Link to comment
Share on other sites

В Математическата лазера си работи - пушка е. Вече няколко човека рязаха там. Явни реже добре, само дето изгарял боята по ръбовете или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

abatt doom,

преди праховото боядисване прави ли се някаква обработка на ламарините които ще се боядисват ? имам предвид 2 неща - (1) шлайфане (евентуално сваляне на оригиналната боя, там където я има) и (2) обезмасляване и почистване с някакъв препарат.

правилно ли предполагам, че ако има пластмасови детайли трябва да се махнат за да се стопят при изпичането на боята ?

 

някой ще каже ли къде в Пловдив има работещ лазер, който може да се ползва за рязане на кутии (в смисъл, че приемат такива сравнително малки поръчки) ??!?!?

щото последно (и май единствено) KILLERINCHO спомена че е изрязал нещо на лазер, ама в Стамболийски...

тука в Пловдив, освен този легендарен в Математическата, дето така и не се разбра дали работи, няма ли лазери бе ?!

Значи преди да ми боядисат кутията ми казаха , 4е трябва да си сваля старата боя (тя беше бяла) ... и те можели да я свалят срещу съответното заплащане. За да може да хване по-хубаво. Аз си я свалих с една стоманена 4етка за 15 минути , казаха 4е имало още мазнотий и нищо нямало да стане ама стана. В пе4ката температурата е доста висока , така 4е никакви пластмасови компоненти не трябва да има !!!

Link to comment
Share on other sites

...само дето изгарял боята по ръбовете или нещо такова.

лазера си работи. А относно изгарянето по ръбовете- там като носиш кутията те ти казват че по ръбовете ще изгори боята, така че след това трябва да се боядиса капака. когато петък си оставях капака да го режат, човека ме попита дали ще го боядисвам, каза че когато се изреже без да е свалена старата боя от топлината при рязането боята изгаря и става грапаво по ръбовете, та после ще е добре да се мине и със шкурката отгоре.

Link to comment
Share on other sites

damm az si rqzah kapaka v Mg-to i naistina izgarq po rybovete i nasitna s 6kurka ne stava... az daje ne sam se zanimaval da tarkam za6toto imam po kraq edno takova kato gumetno uplatnenie i ne se vijda mnogo.. inache dosta evtinko i dobr.. za 3 ili 4 leva mi rznaha edin pravoagalnik s 3 kragcheta do nego... az lichno sam dovolen... sega prodaljavam da se chuda kvo da modvam o6te i o6te i o6te ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...