Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply
най-после се докопах до цифров фотоапарат, за да направя снимки на моите увити кабели на захранването (отново благодаря на batko32 за идеята)  :)

 

http://www.warez.ru:8080/FTP/Pictures/kick.../my%20case0.JPG, 1, 2......

Благодаря но идеята не е моя :) просто достатъчно дълго се рових из руските саитове.Е...... това с въжето си е моя идея.Но тя се появи в момента в които обикалях из магазина за да търся оплетка :). Кабелите са станали МНОГО ДОБРИ :punk :punk .Поздравления.Аз згреших като ги направих със този изолационен шлаух :angry: .Трябваше да постъпя като теб и всичко да е с оплетка.А кутията ти е номер 1.Само се чудя не е ли много близко до дъното този ХДД "долния" ??? Заради охлаждането му .

Link to comment
Share on other sites

Точно идеята за въжето имах предвид, аз и преди това смятах да прибера кабелите в нещо, само че търсех в какво, дори бях постнал един въпрос от къде може да се намери уплетка и бях споделил идеята да използвам метална уплетка от водопроводна "мека връзка" - тогава ми казахте че металната уплетка хич не е добра идея и малко след това ти сподели за въжето, което се оказа точно това което търсех ! Аз вече бях виждал нещо подобно което се използва в автомобилите, но нямах никаква идея от къде може да се намери.

 

Хардовете се чувстват много добре, температурата на долния е 21* а на горния 29*, причината за това е, че всяко от двете гнезда за хардове има монтиран вентилатор отпред - така си е оригинално кутията. И аз много си я харесвам :) Иначе преди, със старата кутия, единя хард достигаше 44*

Link to comment
Share on other sites

оле оле :) :D къв светещ вентилатор си направих :) направо не ми се гаси ПЦто, че да си го гледам ся :) Ама няма да ви дам снимки сега :)

на ЛАНпарти-то който дойде ще го види :)

Link to comment
Share on other sites

Тоя спрей кви мангизи и къде?

едното място е Броколаж, другото е на бул. Руски, след хотел Лайпциг, в посока към гарата вървиш по десния тротоар има една оптика, до нея - магазин за.... незнам за какво е, има алуминиеви дограми изложени ако не се лъжа и на витрината има няколко спрея в различни цветове - има един зелен и един оранжев дето пише Fluorescent на тях. А пък на спрея в Бриколаж пише UV reactiv. На мен fluorescent ми звучи по-добре :) защото предполага светене без наличието на UV светлина, но незнам дали наистина е такава боята.

 

това го казвам като добавка към евентуалния отговор на OutSider

Link to comment
Share on other sites

Дайте малко помощ. Като вържа 6 диода успоредно светят по-слабо от един вързан сам при същия резистор. Вероятно не им стига тока. Ще се оправи ли, ако свържа по-слаб резистор (сегашният ми е 200 ohms при 5V) ?

btw смятам да навържа 10 или двайсет диода паралелно.

Link to comment
Share on other sites

аз днес вързах 17 зелени на 5-те волта с 200 Ома резистор ;)

и нямаше проблем ... аз мисля, че вече ти идва слабичко 250 Ватовото захранване .. плачкаш си за Фортрон-а ;)

Link to comment
Share on other sites

само да отбележа, че явно на нашенските фирми започва да им идва акъла в главата и да доставят от интересните за нас неща - в Компютър+ забелязах да се продава Fotron захранване (60 лв.), кръгли кабели (7.80 лв.), неонови лампи... в случай че някой се интересува.

Link to comment
Share on other sites

i mai stanaha nali? Hmm taka i ne razbrah kade e tva plus computers no 6te go namerq da razgledam kakvo moga da si vzema.. jivot i zdrave za sledva6tia pat da si napravq i az kutiikata! :)

 

Btw.... znachi imam edna pompa kato za akvarium za vazduha deto si bachka na 220V i iskam da sloja edna takava v Pc-to.... kak triabva da ia varja i kakvo da napravq?

 

drugo.... vzeh si tuka diodi i saprotivlenia mislq che sa kam 300 ohm. ta... ima li razlika v saprotivleniata koito sa varzani primerno kam 1 samichak diod ili primerno 10 dioda? Vse si e 300ohm-a nali? Ne se kupuvat razlichni?

Stava vapros za tova che si biah kupil 30 dioda i 30 saprotivlenia (za klaviaturata ... poneje onzi mi kaza che za vseki diod triabva otrelno saprotivlenie) i sega smiatam edin po edin da gi nahakam niakade po kutiqta 6toto me marzi da pravq svete6t key board :)

 

a i btw.. n party-to nikoi niama6e svete6t keyboard mnogo stranno :)

 

 

EDIT: AZ SAM jony_X !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Не са те излъгали - за всеки светодиод трябва отделен резистор. Обаче има и друг вариант - резисторни матрици. Това са няколко резистора в един общ корпус и един общ извод свързан със всичките. Това нещо струва около 20ст. в Комет Електроник в капана. Има различни големини - с различен брой резистори в корпуса. Различните видове светодиоди обаче се палят с различен ток, и никой неможе да ти каже предварително с какъв резистор ще светят най-добре твоите. Повечето светодиоди работят добре когато токът им е около 10mA (0.01A), но има модели които им трябва по-голям ток.

 

Формулата по-която се смятат е Токът е равен на Напрежението върху Съпротивлението (учи се по физика в 8 клас ако не се лъжа).

U

I= --- I в Ампери, U в волтове, R в омове

R

 

И ако предположим, че токът през светодиода трябва да е 10mA...

U 12V 5V

R= --- ------- =1200 oмa (1.2Koм) или ------- = 500 oм

I 0.01A 0.01A (стандартните са 470 и 510)

 

 

x---------------------------------- общ (свързваш го към +12 или +5 )

|

x--------|/\/\/\|-----------------|>|-----------x

| R1 SD1 |

| |

x--------|/\/\/\|-----------------|>|-----------x-------| маса

| R2 SD2 |

| |

x--------|/\/\/\|-----------------|>|-----------x

| R3 SD3 |

| |

 

При 300 ома и 5V токът е около 17mA и общата ти консумация (за 30 светодиода)е около 0.5А (половин Ампер), което с нищо не може да ти затормози захранването.

 

А изказвания от рода на това, че като вържеш 6 светодиода светят слабо и проблема на това е захранващият блок, са смешни и безпочвени!!!

 

Ако се интересувате, мога да обясня как може да се свържат 1000(хиляда! и повече) светодиода и консумацията да е под 1А. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аааа, твояте кутия наистина си е яка :) . Сега обмислям мод за моята, новата. Ама ще стане събота/неделя че няма време ся :( .

Link to comment
Share on other sites

uf kato 4eta kvo pi6ete mnogo me e qd 4e po4ti ni6to ne razbiram :( oba4e sum navitak i sum re6il da si sloja i az neoni i razni svetodiod4eta ta da mi svetka kutiikata :P

 

PS: ne6to mi se bugna kirilicata zatva pi6a na latinica

Link to comment
Share on other sites

Е то кво толкова трябва да разбираш? С опита идват и знанията. А като не стане нещо питаш (не мен щот и аз не знам много :P ) .

Link to comment
Share on other sites

Kupih si taka nare4enite "doidi"-edin gult(golqm),dva 4erveni(golemi)i dva 4ereveni(malki),kakto i dva zeleni(malki).Iskam da gi svurga kum mi6kata i da si svetqt,ama kude to4no ne znam.Pomognete de... :D

Link to comment
Share on other sites

зимаш мултицет-а и мериш къде са 5-те волта на чипа ;)

ако нямаш ... :) ми пробваш с диод-а и един резистор :P

(ама тряа преди тва да си прежалил мишката, че мое да пукне :) , моята я пробвах така и не изгоря ама знам ли .. твоята може и да изгори)

Link to comment
Share on other sites

To vsu6tnost stana,ama kogato go sloga i se bugva mi6kata.Ili trudno se nurda ili ne6te da se dvigi nadolu ili vuob6te iz4ezva ot ekrana.Tva moge li da se opravi?

Link to comment
Share on other sites

явно нещо много и зимаш от токчето :) и не и стига ...

опитай (измисли) от другаде да земеш ток

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...