Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Взех си CoolerMaster Aerogate2 и към него има 4 датчика за температура. Само че се чудя как да ги закрепвам по желаните места - ако използвам нещо от рода на тиксо или изолирбанд за да ги залепя по радиаторите или от обратната страна на видеокартата да речем, ми се струва че няма да е трайно - защото от топлината лепилото на тиксото ще изсъхне и ще се отлепи.

От друга страна обаче, не е добре да се залепят прекалено перманентно, защото трябва да може да се маха тази видеокарта, или пък радиатора на процесора, или харда....

 

Някакви идеи и предложения ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

DJ Mighty K а това гуменото откъде си го взел защото и на мен ми се иска да си сложа такова?

 

 

EDIT: a nqkoi znae li kkvo stana s Reseta???

Link to comment
Share on other sites

хм, някой с повече познания да помогне моля!

Имам една от тези неонови лампи за компютър, от Ресет съм я взимал, дето имат платчица за управление с микрофонче и три режима на работа - изключено, постоянно включено и мигане в зависимост от звуците улавяни от микрофона.

 

Проблема е, че днес, след като си рових известно време из PC-то, размествах хардове и кабели, след кто го пуснах се оказа че лампата вече не свети цялата :confused - някъде около 1/3 от тръбата се осветява като я включа. Пробвах да взема захранване от друг конектор, да сменя кабела от платката за управление до лампата... все тая. Някой може ли да каже дали е възможно проблема да е в платката или в лампата ? Възможно ли е платката да не подава достатъчно високо напрежение или де да знам кво... ? Забелязах, че като сложих един по-дълъг кабел между платката и лампата, който освен това не правеше много добър контакт с конектора, и лампата светеше още по-малко.

Защо така се получава, че не свети по цялата дължина на тъбата макар и слабо, ами свети една част от тръбата а останалата част седи тъмна ?

Link to comment
Share on other sites

Nqma kilica - smyrt!!

---

Ta, teq lampi raotqt na principa na na ionizaciq na gaz, kojto wsy6tnost e w lampata. Kato se podawa wisoko naprejenie, gazyt w lampata se ionizira i, ako naprejenieto e dostaty4no visoko, vyprosniq gaz se ionizira napylno i po cqlata dyljina na lampata i sveti silno i izcqlo. Wroqtno problema e v tova, no ne sym siguren. Probwaj s druga platka.

Link to comment
Share on other sites

Predi da smeiash platkata , 4ukni platkata niakolko pati ... daje nai-direktno ti go kazwam , blasni ia s raka, otwerka , kakwoto hwanesh :)Moita e navriana v prednia panel na kutiata mi i daje direktno blaskam PC-to. Dosega mi se e nalagalo sammo 2-3 pati. Imam sashtata lampa i taka mi se oprawi :wacko: , sled kato si pomislih 4e we4e si otiwa :sayjin

Link to comment
Share on other sites

няма от къде да взема друга платка за проба, но ще занеса тази на майстори да я погледнат и ако не друго, поне да огледат спойките да няма нещо нередно

мерси

Link to comment
Share on other sites

__smirnoff__ значи... това гуменкото е маркуч от аквариумна помпа... може да се намери по магазини за домашни любимци и по конкретно за рибки... маркуча е прозрачен но е готин... ето това ми е гуменкото уплътнение ...

 

една забележка само ... ресета не е преместен на ул.Данаил Николаев ами там на улицата където е Кукления Театър.... (не помня как се казваше).

Link to comment
Share on other sites

o6te 1 botevist v grupata na case modder-ite

 

brao produljavai vse taka

Мммммммм да така си е. Сега искам да си намера лепенка с герба на БОТЕВ или с някав надпис и да си я лепна на кутията :)

Link to comment
Share on other sites

Значи ... Имам стара кутия от бившата ми 486-ца, кутията е вертикална и и се кефя доста. Мноо ме зариби темата за модовете, та искам да почна първо с нещо малко. Като начало искам да сменя диодите на флопито и ЦД-РОМа със сини, та въпроса ми е къде мога да си купя (четох съвсем в началото за викиват и ресет, но мисля че се сещам и за квартални магазинчета по този повод), на колко волта работят, от къде да ги захраня (в смисъл нали има разни жълти и черни , и червени каблечета в кутията), и евентуално колко ще струват. Другата ми идея е, понеже по средата на кутята имам едно като лента, където са ми бутончетата "reset" и "turbo" (турбото е супер брутално), ключа за заклюване, и това екранче (сори за гадната снимка), та тва може да покаже на екранчето две числа. Идеята за това ми е да махна изцяло тва светещото, да нарисувам череп или нещо подобно, и да пусна зад него червена светлина (или синя разбира се), а си мислех и дали ще се вижда ако пусна синьо зад бутоните. Но при това положение ми остава излишно тва светещото с цифричките ... Отделно там имам и едни лампички малки отгоре "H.D.D.", "Turbo" и "POWER", но не светят от както си беше 486-ца още (славни времена). Отзад си имат нали жички сичките ама не знам къде да ги завра. Надявам се сте ме разбрали, ще ми е интересно да чуя вашето мнение и ако имате някакви идеи :)

Link to comment
Share on other sites

ей това е една страхотна кутия за модинг. скам само да те питам ти с какво дъно си, от онези старите дето са като 486 или от новите.6тото кутията може и да е преработена за новите модели дъна, знам ли.. :)

а иначе може да направиш много неща по кутията. само трябва да използваш въображението си и идеите сами ще дойдат. Аз например тази нощ сънувах страшен мод, който вече започна да се изпълнява. Живот и здраве като е готово ще показвам и аз снимки :)

а иначе с череп мисля че ще стане много добре, особено ако е осветено с червена светлина. Иначе светодиоди можеш да си купиш от всеки магазин за електро техника. например от кузмов електроник или от квазер. успех!

Link to comment
Share on other sites

10x за добрите думи по кутията ми набор :) Мани мани че едно време ми беше дошла идеята да се оттърва от кутията си, ама сега много си я обичам. Дъното ми е някви интелско, като го купувах ми казаха че е Intel BX, но по-точно трябва да се води Model : Zida Technologies CreateBXi-ATX, с Chipset : Intel82440BX/ZX AGPset. Иначе и аз имам въображение ама нямам много кинти :) Пък и идея нямам колко ще ми излезе един мод.

Иначе на какъв волтаж са диодчетата на флопито и ЦД-РОМа ? (Мисля първо тях да сменя поне малко опит да имам преди да правя нещо друго по кутията, пък рязането го оставям за по-добри времена)

Link to comment
Share on other sites

Мммммммм да така си е. Сега искам да си намера лепенка с герба на БОТЕВ или с някав надпис и да си я лепна на кутията :)

1) ako iska6 idi v tattoo studioto i bojo moje da ti izkara nqkvi lepenki

2) vzemi si lepia6ta hartiq i idi pri nqkoi aver s printer(ako nqma6 de ;)) da ti izkara

Link to comment
Share on other sites

1) ako iska6 idi v tattoo studioto i bojo moje da ti izkara nqkvi lepenki

2) vzemi si lepia6ta hartiq i idi pri nqkoi aver s printer(ako nqma6 de ;)) da ti izkara

Ммм да и аз тва мислех да права, ама я кайи каде е тва тату студио?

Link to comment
Share on other sites

Az si misleh da si boqdisam v cherno kutiqta i ediniq kapak da narisuvam Logoto na Quake III s cherveno po kraishtata moje bi shteshe da stane qko no sq nqmam pari :( MI v teshka finansova kriza sum a puk i pochva sezona na plajovete i prosto mai shte chakam dqdkata da dade nqkoi drug lev no purvo da smenq Video kartata che e durta veche

Link to comment
Share on other sites

Определено, парите са доста важен фактор ... Ае да се съберем да напраим модинг изложба с вход и така да изкараме някой лев :P Иначе мисля че досега не е правено такова нещо в Пловдив или поне аз не съм запознат :)

Иначе аз лично предпочитам една седмица по морето, отколкото да си модна нещо ... плаж, жени, коктейлчета, жени, пясък, чайки , а у, жени ..... :) Поувлякох се малко, но лятото е сезона, в тоя ред на мисли ми дойде една мноо яка идейка : прозрачна кутия, вътре неонова палма, може и няколко неонови чайки :), и разбира се чадърчета от коктейли накачени по цялата кутия .... Мечтиииииииии

Другата ми идея за мод (този път качи ли малко по-реална) е на долното място за флопи (аз лично не мисля, че някой вопще се нуждае от 2 флопита) да махна капачето и да сложа там стъклена кутийка с вода или няква такава течност и отзад диодчета няколко разноцветни ... Ако и измисля как да разклащам тази течност за повече визуални ефекти :)

Link to comment
Share on other sites

Ммм да и аз тва мислех да права, ама я кайи каде е тва тату студио?

do kapitan rai4o ama po dobre vzemi vtoriq variant pone 6te si napravi6 ne6to koeto na teb ti haresva.

 

za ideqta na bl8 nikoi nqma da se navie da dade pari za da vidi kutii na komputri. (kibicite obi4at avantata) puk i kutiite ne sa ni tolkova dobir za izlojba :) (az taka mislq)

Link to comment
Share on other sites

Samo da pitam nqkoi znae li ot kude moga da si kupq fosforescirashte himikal che iskam da si napravq integralnata shema na video kartata vidqh edin pic na edin modder i mnogo mi haresa kak e stanalo i iskam da si q napravq i moita taka a i nqma da mi struva mnogo :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...