Jump to content
BulForum.com

Стига с тоя "overclock" - IT'S MODDING TIME!


Recommended Posts

Batko32 kak 6a go napravi6 toq indikator za winampa.Az vidqh 1 mod v nqkva stranica ama pe6e mogo zor(stava vapros za tozi koito se vklu4va kum porta za joystick).

 

Nqkoi da znae kade ima LCD-ekan4eta za temperaturi i drugi raboti(mravkataZ be6e pisal ne6to ama ne razbrah kade ima)

imam i 1 ideq za LCD ot elka ama nz kvo 6a go pravq toq lentov kabel nai mnogo da vkaram 4arkolite na elkata i da si izkarvam 4isla ama za kuv hui 6a mi e nz :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply
Nqkoi da znae kade ima LCD-ekan4eta za temperaturi i drugi raboti(mravkataZ be6e pisal ne6to ama ne razbrah kade ima)

в Комет Електроникс има и в това дето е до него на отсрещния ъгъл

също така в К2 Електроникс и Конрад

 

освен това в Конрад-а има готово устройство дето се слага в 5 инчово гнездо като CD-ROM и позволява мерене на температури и контрол на вентилатори, няква куча марка е така че незнам дали има много екстри

също така в Ресет има Aerogate - ето едно ревю http://hardwarebg.com/reviews/coolermaster...e/aerogate1.htm

Link to comment
Share on other sites

Batko32 kak 6a go napravi6  toq indikator za winampa.Az vidqh 1 mod v nqkva stranica ama pe6e mogo zor(stava vapros za tozi koito se vklu4va kum porta za joystick).

 

Nqkoi da znae kade ima LCD-ekan4eta za temperaturi i drugi raboti(mravkataZ be6e pisal ne6to ama ne razbrah kade ima)

imam i 1 ideq za LCD ot elka ama nz kvo 6a go pravq toq lentov kabel nai mnogo da vkaram 4arkolite na elkata i da si izkarvam 4isla ama za kuv hui 6a mi e nz :P

Koko незабравяй, че руснаците са наши братя ХЕ ХЕ ХЕ ХЕеее Наздоровие :beerchug отиваш ТУК и пишеш в полето за търсене МОДДИНГ ;)

 

ЕДИТ:

Индикатора "светодиоден" се свързва на ЛПТ-то ;) .После естествено е да си свалиш и подходящия плъгин.Аз в момента съм пуснал един дисплей 20х4 и ровичкам постоянно за по-интересени плъгини.Свалил съм окло 20-на и сега ....пробвам :woot ,но това не ми се монтира на кутията.Мързи ме :tongue .Освен това се побърках от опити да си вкарам кабелите за ХДД и ФДД във някаква оплета. Скоро ще има и туториал как се прави.Ама сега трябва да ходя да си купувам нови кабели, че тези станаха на дреб :cry .Май цяла торба се събраха :cry :cry :sick

 

ЕДИТ 2:

Това със осветлението на ЦД-то стана много тъпо :sick

Link to comment
Share on other sites

я кажи за този дебелия сноп кабели дето захранва дъното - за какво трябва да внимавам като го разглобявам, трябва ли да си слагам на всяко кабелче бележка на коя позиция е било, или може само да си нарисувам карта с това на коя позиция какъв цвят е - мисълта ми е дали като имам няколко оранжеви има значение кое къде слагам или са както другите - черното си е винаги маса, червеното +5 и т.н.

Link to comment
Share on other sites

я кажи за този дебелия сноп кабели дето захранва дъното - за какво трябва да внимавам като го разглобявам, трябва ли да си слагам на всяко кабелче бележка на коя позиция е било, или може само да си нарисувам карта с това на коя позиция какъв цвят е - мисълта ми е дали като имам няколко оранжеви има значение кое къде слагам или са както другите - черното си е винаги маса, червеното +5 и т.н.

Винаги е добре да си запишешкой цвят кабел каде се слага.Иначе няма значение дали ще размениш местата на 2 червени кабела или на 2 оранжеви.В смисъл дали че сложиш единия или другия червен кабел в гнездото.Важното е цветовата схема да се спазва иначе ще да гръмнеш дъното ,че и процесора.УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

нещо не мога да го разглобя този големия конектор, много е тясно мястото и нито тънката отверка, нито едно острие от пергел достига до пластинките.... незнам с какво още да пробвам - може би някаква игла ?

 

освен това установих че 10 мм е прекалено дебело за тези кабелчета дето са към хардовете, май трябваше да взема по-тънко. някой друг ако си купува да го има предвид и да не прави моята грешка :)

Link to comment
Share on other sites

Абе как точно се разглобява тоя конектор (към дъното). Неска чупих две игли и пак не извадих нито пин!

Link to comment
Share on other sites

нещо не мога да го разглобя този големия конектор, много е тясно мястото и нито тънката отверка, нито едно острие от пергел достига до пластинките.... незнам с какво още да пробвам - може би някаква игла ?

 

освен това установих че 10 мм е прекалено дебело за тези кабелчета дето са към хардовете, май трябваше да взема по-тънко. някой друг ако си купува да го има предвид и да не прави моята грешка :)

Ами аз затова писах ,че купих 8мм шлаух.Ама ако беше взел например 6мм.....нямаше да можеш да прекараш кабела през него ;)

Link to comment
Share on other sites

04-02-18.jpg

nujnite 4asti...

04-02-18(1).jpg

sled zgubiavane

04-02-18(2).jpg

boklutsi

04-02-18(3).jpg

dup4itsi...

04-02-18(4).jpg

rezultata... Winamp Visualization LEDs (rabotat s winamp plugin) connected to LPT1 ...

/no mai shte smeniam si4kite lampi4ki na sinio shtoto otivat s ostanalite svetlini na komputer'a/

 

drugo neshto ...

04-02-18(5).jpg

 

04-02-18(6).jpg

 

04-02-18(7).jpg

sega mi e tihi4ko v staiata ;)

 

PS. sorry za loshoto ka4estvo snimki .. no sa praveni s GSM na slaba svetlina.

Link to comment
Share on other sites

хубаво наистина ама дай няква схемичка ;) че тва ЛПТ хм...

и кви резистори ползваш :)

(тия резистори мамка им :( още не моа ги осещам)

Link to comment
Share on other sites

2. От първият срещнат магазин за ел. матеряли си купих 1м шлаух за ел.кабели 8мм "такъв диаметър имаше" .Въпросният шлаух е термоустоичив и гумиран  :woot  на всичкото отгоре можех да избирам между бял,зелен,оранжев и червен. Аз в случая взех оранжев. 1м=1.8Лв

къде е тоя магазин ? :)

че в моята махала има за 16мм гофре и то бяло :(

искам 8мм зелено ;)

а има ли разлизак между гофре и шлаух ? че аз питах за гофре само ...

Link to comment
Share on other sites

http://projects.pointofnoreturn.org/ledmet...atic-simple.gif

LEDs da sa ne pove4e ot 30mA .. as polzvah 10mA

Resistorite gi zeh po 500ohm'a

ako ti stane neshto na paralelnia port , sam si nosish vinata :)

Просто похвално за това което си сътворил :punk :punk :punk :punk Сега и аз съм в процес на разработка на подобно нещо.Освен това от НЕТ-а си изнамерих и управление на уинамп-а по КОМ порта със 4 бутона.Съжалявам само, че нямам нито гсм с камера нито фотоапарат за да мога и аз да ъплоадна моето творение :(

Link to comment
Share on other sites

batko32, за кво ти е управление с 4 бутона, като може да си направиш UIR (Universal Infra-Red Receiver) и да си управляваш всичко с някакво дистанционно - като ще си заемаш com-порта с нещо, поне да е по-универсално.

Link to comment
Share on other sites

batko32, за кво ти е управление с 4 бутона, като може да си направиш UIR (Universal Infra-Red Receiver) и да си управляваш всичко с някакво дистанционно - като ще си заемаш com-порта с нещо, поне да е по-универсално.

Да. Може би си прав.Но нали знаеш , че всичко е въпрос на личен избор.Ако всичко правим еднакво, губи си смисъла от МОД на кутията или ПЦ-то:) Нали чрез модинг се стремим да сме по-различни от другите. Неказвам че е лошо да си направиш UIR.Просто аз реших по този начин да си управлявам уинампа а и така поне има за какво да използвам капачето над FDD-то.освен това е много по-лесно и елементарно.Няма резистори,транзистори,кондензатори или каквото и да е друго освен 4 бутона + 5 жилен кабел и букса за КОМ-а.Между другото софта е направен да избираш от 4 до 15 бутона . Но ако сложа 6,7,8~15 бутона ще забравя кой за какво е и ще трабва да ги надписвам:) А..... :woot ....това с надписа ми хрумна ей сега и май започва да ми харесва :wub:

Link to comment
Share on other sites

batko32, за кво ти е управление с 4 бутона, като може да си направиш UIR (Universal Infra-Red Receiver) и да си управляваш всичко с някакво дистанционно - като ще си заемаш com-порта с нещо, поне да е по-универсално.

to oshte po lesno ako imash TV tuner...

a poprintsep IrDA'ta koiato e na dunnoto ne vurshi li rabota?

Link to comment
Share on other sites

to oshte po lesno ako imash TV tuner...

a poprintsep IrDA'ta koiato e na dunnoto ne vurshi li rabota?

За голямо мое съжаление НЯМАМ нито TV тунер нито IRDA на дъното :cry Затова правя всички тези глупости по ПЦ-то с подръчни средства и матеряли :(

Link to comment
Share on other sites

Просто аз реших по този начин да си управлявам уинампа а и така поне има за какво да използвам капачето над FDD-то.освен това е много по-лесно и елементарно.

ами още по-лесно и елементарно е да натискаш копчетата Z,X,C,V, на клавиатурата, то верно че зависи и от това как е разположена кутията, но в повечето случаи до кутията трябва да се пресягаш повече от колкото до клавиатурата

иначе ако искаш да си направиш PC само за player и да няма клавиатура, тогава това с бутоните на флопи-капачето, заедно с едно дисплей-че на CD-капаче ще върши супер работа. още повече - доколкото разбрах това с бутоните е на сериен порт, докато дисплеите са на паралелен, така че няма бъде проблем наличието на само 1 LPT.

 

iCE-dOGG, мисля че не може с IRDA, иначе за тунера - знам че е по-лесно - и по двата пътя съм минал, първо си направих UIR, после си купих тунер

Link to comment
Share on other sites

Днес направихме кабелите на едно захранване, но обикновения шлаух не можахме да го наврем във свиваемия и останахме само със свиваемия (жълто-зелен 9,5мм). Малко не равномерно стана защото нямаше поддръжка (само кабелите отдолу), но като цяло стана изродско. Тъй като не можахме да свалим големия накрайник (към дъното) го сложихме в 6мм-гофре и го увъртяхме с бял изолирбанд. Сега остава в тая кутия само кръгли IDE-кабели да вземем и всичко е 6 :) .

Само кажете как да топя по-малко запалки?? И не пробвайте да го нагрявате със свещ - много гадно се опушва и после трудно се изчиства.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...