Jump to content
BulForum.com

Старостта


Recommended Posts

След 50 години ще бъда на 66, което не ми изглежда чак толкова много. Надявам се тогава все още да мога да поработвам нещичко, цялата пенсия да я разпределям за внуците и да се старая да им бъда близък приятел, вместо да им се карам за това и онова. "Трета възраст" и сега ми е интересен :P Абе мисля, че няма да съм се променила вътрешно чак толкова, само ще съм понадебеляла и дано не съм съсипана от разни там склерози и подобни, това би ме убило!

Link to comment
Share on other sites

А не бе! Даже ще се събираме всяка вечер зимата в мазето в стайчката за парното да жулим белот, а като е хубаво време на беседката пред блока. Ще има изрази "деба тея седесари", "мамка им на фашистите" и тн ;) Ще затварям компоти, ще правя туршия, ще претакам зеле, и всякакви други битови занимавки :)

Link to comment
Share on other sites

Представям си как се събираме всички пенсий и правим яка мрежа на Quake3 примерно и се разбиваме от чат :) Обаче ще трябва някви мишки със антивибрационен механизъм щото на стари години ще ни треперят ръцете :) Няква модна линия мишки за вехти копеленца :) "С нашите прекрасни мишки, можете да се почувствате отново млад" :D

Link to comment
Share on other sites

След 50 години ще уча правнуците на поговорката "Red to black, venom lack. Red to yellow, kills a fellow." и как се хваща кобра без помощни средства :smile:

Link to comment
Share on other sites

Боже господи, аз утре не знам по какъв начин ще се избъзика живота с мен, та да говоря за старост. Предстоят ми толкова много фактори, да ме оформят като човек, че не мога да си представя себе си след толкова години. Освен това старостта е толкова относително нещо, познавам хора на по 50+ години, на които не можеш да предположиш реалната възраст, същевременно хора на по 30-40 години, които изглеждат на над 50-60... така че...

 

Иначе се надявам да съм весел старец, пълен с истории за живота си, откачен, заобиколен (надявам се) от внуци и внучки :]] :moon:

Link to comment
Share on other sites

ми никак... =)...

Можех да продължа да живея и без тази информация...

 

Относно темата:

Едно време си мислех, че като остареем с един мой приятел, ще си пафкаме пак макина и общо взето няма да сме по-различни отколкото на 18(по отношение на мисленето, естествено...). Да, ама сега нито пуша макина, нито сме приятели още с него... Не знам какъв ще бъда, не държа и на внуци, семейство и т.н. Надявам се само, когато остарея, да не съжалявам за нещата, които съм извършил през живота си, да съм осъществил всичките си мечти и амбиции, да съм (цензура) колкото се може повече жени(задължително поне по една негърка, мулатка и китайка :P ), и да си чакам кротко последния съдийски сигнал...

 

Само RPG-тата няма да ги откажа никога :D

Link to comment
Share on other sites

Ще бъда оплешивял, брадясал и побелял :D ... Ще ям кисели краставички и ще се смея. Ще си рисувам по цял ден, ще ходя на пленери или сам по планини и морета. Внуци ще ме навестяват и ще ми носят бира всяка събота :P . Телевизията ще я пропусна като занимание(само "Дързост и красота" ще дзяпам). Няма да се застоявам у нас много, че сам и стар не е работа. Ще си правим седянки с оцелелите. Най-много да взема да се възмущавам от политиците ни и да ги псувам при нямане на какво да правя. И така си я представям моята старост :D

Link to comment
Share on other sites

Ами моята старост ще започне за мен, когато започнат да ме морят разни старчески болести, започнат да ме болят ставите и костите и започна трудно да се движа (надявам се тва да стане след 60) та тогава ще се отдам на ядене на сякви вредни, но вскусни неща, ще пляскам по цял ден карти пиян кат мотика и ще си павкам чат пат тревичка, ще си живея ден за ден без да ми пука за абсолютно нищо...

Link to comment
Share on other sites

Ами моята старост ще започне за мен, когато започнат да ме морят разни старчески болести, започнат да ме болят ставите и костите и започна трудно да се движа (надявам се тва да стане след 60) та тогава ще се отдам на ядене на сякви вредни, но вскусни неща, ще пляскам по цял ден карти пиян кат мотика и ще си павкам чат пат тревичка, ще си живея ден за ден без да ми пука за абсолютно нищо...

 

Тия неща сега му е времето да ги прайш, а не кат' станеш на 60 ;) Щото тогава нито ще можеш да ги правиш, нито ще искаш. А от тия вредни но вкусни неща най-много да умреш, щото се появяват проблеми като холестерол, кръвна захар, триглицериди....ала-бала (по-точно завишените им стойности, а не самите те)... Не обичам да използвам поговорки, още повече когато са чужди, ама ....Carpe Diem :laughing: (има и такава песен на Металика :) )

Link to comment
Share on other sites

Попитали "Радио Ереван":

- Как може да се характеризира старостта?

"Радио Ереван" отговорило:

- Старостта е период от живота, в който половината ти урина отива по изследвания

.

Link to comment
Share on other sites

Тия неща сега му е времето да ги прайш, а не кат' станеш на 60 ;) Щото тогава нито ще можеш да ги правиш, нито ще искаш. А от тия вредни но вкусни неща най-много да умреш, щото се появяват проблеми като холестерол, кръвна захар, триглицериди....ала-бала (по-точно завишените им стойности, а не самите те)... Не обичам да използвам поговорки, още повече когато са чужди, ама ....Carpe Diem :laughing: (има и такава песен на Металика :) )

 

Ами аз и сега си ги правя, но с мярка, щото все пак ме е грижа за тялото и здравето ми, тъй като живота е пред мен... Докато тогава вече няма да ми пука и ще се оливам без мярка...

Link to comment
Share on other sites

Ще бъда едно лудо старче надявам се и тогава дано още да бъда такъв оптимист.Надявам се че и пушката няма да ръждяса дотогава,че жената ще вземе да се заглежда по други набори :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Представям си как се събираме всички пенсий и правим яка мрежа на Quake3 примерно и се разбиваме от чат :) Обаче ще трябва някви мишки със антивибрационен механизъм щото на стари години ще ни треперят ръцете :) Няква модна линия мишки за вехти копеленца :) "С нашите прекрасни мишки, можете да се почувствате отново млад" :D

 

Skara bira zaribqvki gore na balkana i vdetenqvane s quake :)

 

i sha si chatin po ICQ-to s vnucite a te shte ni pitat "Tate windosa kato zabie kvo da pravq ?"

Link to comment
Share on other sites

Хаха дам :) Само че внуците ще питат "Дядоооо кво стана с тоя джам бе", а не тате :) Татковците ще сме ги научили преди това какво да правят като седнат пред компютъра :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ще съм дедо хакер и ще си ходя с едно бастунче, което всяка вечер ще лъскам, за да е чист... Ще приказвам за Фотошоп, Ц++, Делфи и други работи, които ся ме вълнуват а внуците ми ще ме питат дали е вярно че съм член на бъдещата ъндърграунд секта наречена evrocom.info, която ще се бори за фрий ем пе тройки и филми и ще търси достойна принцеса на нашия предводител, вечният ерген @Lord_gudo :lol: :laughing: :lol: . ( поздрав за гудо ) Мдаааааа... много яка старост ще бъде... :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

На мен вътрешния ми глас ми говори, че след 50 години няма да съм жива, а ако по някаква случайност съм - от тия работи дето, копчето ги е изброило сигурно само табла ще цъкам и ще пия малко джони с две ледчета B)

Link to comment
Share on other sites

НАдявам се(защото никога не знаеш кво ще ти поднесе животът)след 50 години да съм на 65... :D

С наборите ще жулим quake6,fifa 2055 i nadqvqm se starcraft 2 :rolleyes:

Ако някое хлапе ми се прави на много отворено ще го прибера у нас да му дам"2 лева".Ще го преспа и ще приложа нещо от saw,1,2 i nadqwam se 3

Link to comment
Share on other sites

след 50 съм на 78, възраст която не смятам и не искам да доживея. надявам се да не се примиря с остаряването, а ако все пак го направя, се нядявам да не съм самотен. старите хора са адски самотни. инак ... с одъртяването смятам да си остана същия и да си запълвам живота с интересни за мен неща, а какъв ще бъда в действителност след 2 години не мога да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...