Jump to content
BulForum.com

Ботев Пловдив


nakatak_zick

Recommended Posts

Ти май пропусна момента, в който той прееба малките акционери като тихом мълком вдигна капитала и придоби контролен пакет. В момента го брой със Селската фамилия като едноличен собственик. Дори да са останали дребни акционери, то те одвна са се отървали от акциите, като най-вероятно същите са попаднали под контрола на Селския. Нали се сещаш, че ОС в тоя момент се превръща в семейно напиване.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://sport.plovdiv24.com/114544.html

И ся к'о праим? :unsure:

 

Рапторе, дай с повечко думи. Защо мислиш, че хората ще са се "оттървали" от акциите си? Има хора, които никога не биха си продали акциите, поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

това е за Раптор :excl:

Строителен предприемач дърпа конците в Ботев

Федерико Калабриец ще взема кардиналните решения за бъдещето на клуба

 

Италианецът Федерико Калабриец ще бъде основният акционер в Ботев. Строителният предприемач е човекът, който ще взема решенията в "жълто-черния" клуб. Така новото ръководство на "жълто-черните" възнамерява да копира модела на управление на италианския гранд Милан. Там премиерът на страната Силвио Берлускони е собственик, а президент се води Адриано Галиани. Именно Федерико Калабриец ще развързва кесията за погасяване на дълговете на "канарчетата". Новият борд на директорите на пловдивчани е назначил компютърния специалист Марко Орнела за президент, тъй като е смятан за мозъка в управата. Откакто новата власт встъпи в длъжност в Ботев, в различни клонове на Уестърн Юниън пристигат ордери, с които наставникът Енрико Пичоне се разплаща. Специалистът от Апенините ще се издължи на пловдивската полиция до края на седмицата, за да може домакинството срещу ЦСКА да се проведе, защото дългът към органите на реда е близо 15 000 лева. След като наставникът на "канарчетата" се настани в луксозен хотел, италианските футболисти също започнаха да се местят в модерни квартири в новопостроен комплекс в Пловдив. Според приближени до новите собственици на Ботев клубът ще бъде официално придобит от италианците, когато задълженията на Митьо Селския бъдат погасени и излязат на нула.

 

Важното е утре да порим чорбарските задници пред пълен стадион :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Ах, сега става интересно ако това е актуално! За съжаление ситуацията само показва, че в близко бъдеще наистина сделка не може да има. Дано поне има пари и отбор.

 

т. 4. одобряване и приемане на ГФО на дружеството за 2007 год.;

 

Тук може да се започне една много мудна процедура по преразглеждане на отчета, като подозирам, че именно там някъде е възможно да има мръсотии на Селянина. Така или иначе това е замотаване във времето, което ще отложи още покупко-продажбата.

 

т. 11. приемане доклада на СД по чл.194, ал.4 от ТЗ и вземане на решение за отпадане правото /предимството / на акционерите по чл.194, ал.1 и 2 от ТЗ за придобиване на част от новите акции, която съответства на неговия дял от капитала преди увеличението;

 

Много важен момент, в който Селянинът буквално прегази малките акционери и правата им като не им даде възможност да закупят от новите акции, като остави това право САМО за себе си. Нещо, което още тогава ми направи впечатление и поне според мен бе абсолютно незаконно. Вижда се че и ПОС е на това мнение.

 

т. 12. вземане на решение за увеличение капитала на дружеството по реда на чл.193 от ТЗ във вр. с чл.195 от ТЗ,.... с внасянето на непарична вноска - вноска на част от вземането на Димитър Георгиев Христолов, ..... и емитираните нови поименни акции .... , срещу направената от него непарична вноска и

 

Това е момента, в който наглият изрод завъртя нещата така, че без да внася и лев придоби акции и стана едноличен мажоритарен собственик. Ако помните се издокара, че през 2001-2003 бил плащал сам лично някакви задължения на БОТЕВ (така и не се обясни какви) и тези суми (бидейки задължение към него) той спретна като т.нар. по-горе непарична вноска - неговото вземане (повтарям с нищо не бе доказано това вземане освен с лесно изфабрикуеми вътрешноклубни документи) като стойност бе използвано за увеличение на капитала на Дружеството и тази стойност той превърна в акции на Ботев, които обяви директно за свои. Всичко това ме изуми още тогава, тъй като стана без надлежно свикване на ОС на акционерите на БОТЕВ, което включва доста административни процедури като почнем от публично призоваване на акционерите с обява в ДВ. Никой от дребните акционери не разбра какво и как стана, а Селянинът стана едноличен собственик. Този номер, който бе изигран още тогава с огромно учудване споделих, че за мен лично е абсолютно незаконна и направо престъпна история. Схемата е хитра като цяло, но не може да има емитиране на нови акции без решение на ОС на акционерите, а и тези акции подлежат на продажба с еднакви права на всички акционери по отношение на покупката им. Чак ако всички се откажат акциите могат да се пуснат на свободния пазар. В този случай мега нагло и под масата, вероятно с много сериозни подкупи Селянинът изигра всички. Затова и мислех, че малките акционетри, оставени без право на избор и без право на глас са прогдали акциите си. Слава богу явно не е така. Аз лично искам да видя кои са служителите на Държавната администрация, които в онзи момент с подписи и печати са узаконили машинациите му. Тези хора са за затвор! Решението на ПОС показва, че разсъжденията ми тогава са били правилни.

 

Какво се случва в момента при тия обстоятелства? Моето лично мнение е следното:

 

Селянинът разбира се ще обжалва това решение. Тъй като Бойко е наредил в момента да се гони яко и да се раздават присъди особено на такива като Селянина предполагам, че ПОС ще отхвъли жалбата и ще препотвърди решението си. Друг изход би означавал, че Селянинът има някакви уникални връзки и плаща на най-високо ниво по сериозни 5 цифрени суми. Нещо, което за такива като него си е практика открай време. Сега обаче времената са други и се гони здраво. Анторажът е стресиран и ги е страх да прибират подкупи ургулишката. Дано съм прав.

 

Каквото и да се случи на ниво ПОС съм почти убеден, че губещата страна ще обжалва пред Върховния съд. Там имаме две нива преди финала (освен ако няма промени последните 3 години) - разглеждане на делото от тричленен състав - вземане на решение - евентуално обжалване - разглеждане на делото от петчленен състав - окончателно решение. Възможно е в случая да има и едно единствено разглеждане, не съм сигурен. Така или иначе решението на Върховния съд е окончателно. Оттам нататък ако някой обжалва трябва да го прави в европейски съд. Не ми се вярва да се случи, но теоретично е възможно.

 

Лично аз съм почти сигурен, че и на ниво Върховен съд дребните акционери ще спечелят. Селянинът няма да посмее да продължи делото извън България, защото знае, че е насран и виновен и няма шанс там някой да му присъди нещо. Дано съм прав.

 

Какво е лошото за БОТЕВ в случая?

 

Всички тези съдебно-адмистративни процедури отнемат ВРЕМЕ. Време, което БОТЕВ няма. За целият този период до изясняване на обстоятелствата БОТЕВ ще остане "във въздуха", което е по-лошо - все още в селски ръце. Съдебни дела с малките акционери, дело относно 750-те хиляди към софийската група - не виждам бързо и скорошно решение. Може да мине година и нагоре в дела, да не съм лош пророк - дори и по-дълго. Не се знае т.нар. италиански спасители какво ще направят и дали ще останат. Едно е сигурно - до решаване на тези казуси те собственици не могат да станат. Ако продължават междувременно да финансират - добре. Но ако се отдръпнат и си отидат? Не ми се мисли.

 

Лично аз като цяло съм доволен, защото няма да му се размине на Селския. Но ми е все така мъчно за БОТЕВ, защото за огромно съжаление агонията ще продължи. Дано италианците имат достатъчно добри финансови интереси да останат, защото ако си идат - ужас.

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Саше, нямаш спирачки и това си е. Имам чувството че си станал някаква корава ултраска тиква и с капаците напред! Винаги съм смятал, че си умно момче и разсъждаваш различно от средностатистическия стадионен малоумник.

 

в различни клонове на Уестърн Юниън пристигат ордери

 

Тука едно голямо WTF :confused. Кой бизнесмен, коя финансова институция ползва WU за трансфер на пари?!?!? За банкови сметки да си чувал? За таксите на WU да си чувал? По този начин се правят спешни плащания и цената е кошмарна. Ако въобще пристигат пари по този начин това означава за мен, че нещо в тези пари не е наред. Защо не идват по банков път в сметките на БОТЕВ както следва по всяка елементарна логика??? Какви са тия пари - крадени? Поредна глупост, лъжа или сериозно доказателство, че нещо не е наред и пак има мърсотии.

 

клубът ще бъде официално придобит от италианците, когато задълженията на Митьо Селския бъдат погасени и излязат на нула

 

Ще бъде придобит MY ASS преди да бъдат приключени всички съдебни процедури. Ако това не ти е ясно - повече нямам какво да кажа. А тия цитати, котио публикуваш какъв им е източника не знам... Но подозирам...

Link to comment
Share on other sites

подема на Ботев се дължи на италианските футболисти

На КОЙ !? Я, пак!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Както казах и преди - От както Селчо е президент клубът е италианска собственос! Селския е само фигурант и бушон и тъй като нещата напоследък засмърдяха прекалено много, италианският дон реши, че Христолов вече не му е нужен! Да, ама не! Щото нашичкия през това време е изпонаакал лайна които са по-големи и от самият него и ще им е доста скъпо да избършат не само неговия задник ами и своите. Та, така момци. Тези неща започнаха още от времето когато Селчо щеше да прави ултра модерна фабрика за електроника в съдружие с италианци - там се осра юнашки за сефте, жабарите си направиха латифундията, на нашия беше извън чадъра и неговата част от зградата седя доста години празна и неизползвана... Ама тя тази история е доста скучна и според много хора няма нищо общо с проблема в Ботев..., нека да продължават да си мислят така! Така, че тези нови - стари схеми на италианско управление на футболни клубове може и да работят в Италия, но на местна почва, особено със селски сапове като нашия - нещо не се получават! А, може пък и още първоначалният замисъл да е бил такъв - че, кой разбойник няма нужда от пералня за кинти?

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам в WU взимат такса + процент, докато в ЕС има едиина цена за междубанкови преводи от 3 Евро. За да се платят заплати, на Полиция, наеми и т.н. представяш ли си тоя % колко пари ще е. Сигурно колкото заплатата на 2-3ма от българите.

 

Единственото, на което се надявам е италиянците да наливат пари, защото така се обвързват. Ако опровят задълженията в НАП, на Ирена Кръстева и още други, вече Селския няма да има къде да ходи. Ако не им продаде акциите след края на делата, те просто ще го гръмнат, според мен.

 

Има някаква схема, но ние не може да разберем каква е. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Може би схемата е те да му изчистят всички дългове навсякъде и след това, когато вече и разните дела там бъдат свършени той да им продаде отбора и пак да излезне на плюс. Не знам просто импровизирам.

Link to comment
Share on other sites

С помощта на публиката днес - НАПРЕД КАНАРИ, ПОБЕДАТА Е НАША :punk :punk :punk

 

Чул те Господ :Д. Леко болен съм и няма да ходя на мача, пък и си оставих шалчето в София... На 31-ви обаче се надявам да видя стадион, който се пръска по шевовете.

Link to comment
Share on other sites

Много зле бяха съдиите. Те италианците дори да са от 3-та, 4-та девизия сигурно не са виждали подобно. И страничния първото полувреме, беше голям смешник.

 

Ей тук го има, който иска да гледа http://bt.wrzru.com/details.php?id=31265

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Да съдиите бяха жив ташак... Подиграха се с отбора. Направи ми впечатление,че защитата играе горе-долу стабилно, нямаше много груби грешки, но в нападение нещата нещо не вървяха...

Link to comment
Share on other sites

Съдиите са ясни, но играта ни е зле :( С тези италианци трудно ще направим нещо запомнящо си. Както дойдоха така и ще се разотидат. Не съм оптимист дори за оцеляването.

Link to comment
Share on other sites

тези италианци са се видяли за пръв път преди 1 месец. Не могат да тръгнат да играят като отбор веднага. Все пак не може да не се отбележи с каква мъка паднахме в последните 3 загуби. Едва не изравнихме на Литекс, със Славия сами се бихме, с ЦСКА малко късмет не достигна за равен. Само преди 1 месец падахме от отборчета като Миньор и Сливен с по 3:0

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Ботев:

 

30.Бриньоли - почти отличен. Играч на мача - 9;

17.Тинаци - чухме, че танцувал страхотно в "Папараци" - 6; :bgrin: 3.Сириняно - интересен и сърцат играч - 7;

16.Густав - започна много сигурно мача, но очевидно се избърза с пускането му - 7;

4. Ди Паоло - влезе на мястота на Густав, игра мотивирано - 7;

23.Брици - 7

15.Дзанолети - железен за нашите стандарти - 8;

19.Витанов - позагуби се сред съотборниците от Ботуша - 6;

20. Кочев - игра 20 минути на мястото на Витанов - 6;

32.Карлет - може би още неготов, но очевидно много качествен. Макар и на 32 години и само за едно полувреме - 8;

77. Йорданов - има същия номер, като Спас Делев, но значителна разлика в класите - 7

8.Кабу - добре е, че камерунецът е спечелил доверието на Пичиони, но с такава игра скоро ще го загуби - 6;

10.Морини - Може и да е плейбой, може и да е лудувал в "Папараци", но е играч. за България - даже страхотен играч. Няма да остане дълго в Ботев - 8; :excl:

13.Григоров - Браво! Браво! Браво! - 8.

Link to comment
Share on other sites

Ако и този път тоя селски путьо пак измисли нещо, с оето да провали прдажбата сигурно вече агитката ше се събере и ще му подпали къщата и ще го гонят докато не го пребият.

Link to comment
Share on other sites

Ботев:

 

...

13.Григоров - Браво! Браво! Браво! - 8.

 

13.Григоров - Зле зле зле 0.8

Чудомир е хал-хабер. Не знам какво прави това момче в Ботев. Той е лоша версия на Васко Василев.

 

Играхме много зле, не съм оптимист за покупко-продажбата. Митьо ще направи същото като с Ирен Кръстева и някой ще го гръмне.

Link to comment
Share on other sites

Сделка за Ботев няма да има. Агонията на „канарчетата" продължава, следкато се оказа, че италианският консорциум, който щеше да купи клуба от Митьо Селския, всъщност няма пари. Сега на дневен ред обаче излиза новплан с още по-нов купувач, твърди "Меридиан Мач".Вчеранаставникът на Ботев Енрико Пи-чони се появи на стадиона със свойсънародник, за когото обясни, че е бивш изпълнителен директор нааматьорския Санбенедетезе. Именно той щял да осигури нов инвеститор за Ботев. Всички футболисти са вдигнали ръце от новата драма наМитьо Селския, като по мъжки са се разбрали да изиграят двубоя срещуЧерноморец през уикенда, след което да си събират багажа.Вчерастана ясно, че италианските футболисти в отбора са получили по 400лева. Играчите от Аленини-те са се договорили, че ако пари не влязат вкасата до началото на следващата седмица, отпътуват за родината си. Засрещата в Бургас Пичони няма да може да използва контузените АленКарлет, Густав и Ола. Последният се контузи на двустранната игра презседмицата. Единствената добра новина на „жълто-черните" е, че ще могатда използват Алберто Рибека, който бе картотекиран в БФС. Хондурасецът Лопес със сигурност няма да запише дебют при пловдивчани, тъй катосхемата за изкарване на работна виза е изключително сложна. Така някои играчи като Мбамба и Луиш Лопес изкараха ваканционен период в родината ни

 

Селския ще му теглят куршума вече... баси пича ^^ :pirate

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...