Jump to content
BulForum.com

Ботев Пловдив


nakatak_zick

Recommended Posts

Стадиона е едно малко общество, там има всякакви хора, включително и лумпени, вандали и т.н. Който е близко до футбола го знае това и един вид знае как да се предпазва. В крайна сметка това явление не е от вчера. Има си отделни сектори за различните типове публика и т.н. Стадиона със сигурност не е безопасно място, но не е по-опасно от българските улици или пък баровете. Шанса да си отнесеш боя на стадион е значително, значително по-малък от колкото в някоя дискотека или кръчма.

 

Колкото до английската публика - за да се стигне положението каквото е сега всички знаем през какви репресии се е минало. Камери навсякъде като на бигбрадър, поименни билети, прекалено скъпи билети и т.н. Не случайно феновете на по-големите отбори (Манчестър и Ливърпул) си направиха алтернативни отбори, защото вече им е трудно да препарят до стадиона от разните араби, японци и т.н. А и не е съвсем верно, че англичаните са кротки като агънца вече, редовно си стават проблеми покрай гостуванията им. Просто вандализма им е вече за износ, щото в къщи ако ги фанат става много, много лошо.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сподели моля какви са тези алтернативни отбори. Не съм забелязал никой голям отбор на острова, че и по-малките такива да страда от липса на публика. А наложените мерки са именно за да премахнат боклуците от стадиона и положителният ефект е налице. На такъв мач с удоволствие се отива.

 

Относно това кой къде може да бъде бит или не и прочее щуротии - всякакъв коментар е излишен. По тая логика може утре кола да ме прегази. Говоря за откровените тъпанарщини, но това е една много дълбока и обширна тема.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fc-utd.co.uk/

 

Мисля че и Ливърпул имаха нещо подобно, но нз как точно се казва отбора.

 

Много може да се изпиши за англичаните и положението там, но не е това темата.

 

На мен не ми харесва по телевизии и вестници да изкарват стадионите едва ли не някво бойно поле. Като се правят документални филми за футболните фенове да се показват само лошите страни. Не ми харесва, защото все по-често чувам или чета някъде нещо от сорта "как да си закарам детето на мач като може да му се случи нещо?". А това обрича стадионите да стават все по-празни. И както казах по-горе за мен един стадион не е по-опасен от улицата или бара. Но нз някой да е спрял да шофира, да ходи по дискотеки, но такива които ги е страх да отидат на мач вече има много.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

Разсъждаваш малко неправилно. Че на стадиона има огромен шанс да стане фал - така е, особено в България. Не това обаче е проблема и не това празни стадионите. На първо място като причина е това, което става или по-скоро не става на стадиона. На второ е материалната база. И на трето вече е контингента - като видя какво чудо влиза/излиа от стадион и се чудя отпред защо няма полицейски бусове да прибират баберека. Най-големите боклуци и отрепки си избиват комплексите в агитките. В болшинството от случаите са врещящи мъмреци, които се правят на велики като са в тълпата, а като единици са тотална измет и базлян. Това допълнително къса сърцето на малкото останали истински фенове на старите български отбори. И отблъсква останалите, които просто не идват на стадиона да гледат как утайката на обществото псува и чопли семки. Това за мен не са фенове. Това са сеирджии.

Link to comment
Share on other sites

Далеч съм от мисълта, че само тва е причината за празните стадиони - една от многото. А който има непоносимост към псувни със сигурност мястото му не е на стадиона. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Половин Италия се бие за Ботев

 

Половин Италия вече е напът да се сбие, за да купи Ботев. Инвестиционен фонд от Апенините ще финализира най-късно във вторник сделката за пловдивския футболен клуб. Такава е последната информация от Ботев. През уикенда са проведени преговори между Димитър Христолов и представители на фонда, твърдят запознати. Христолов пък от своя страна се кълнял, че този път работата e изключително сериозна и че продажбата ще стане факт до броени дни. Фондът притежавал акции в два не толкова известни клуба в Румъния и Шотландия, довериха източници на "7 дни спорт".

 

През изминалите 3 месеца през Пловдив за преговори с Христолов минаха дузина бизнесмени от Италия. До сделка с акциите обаче така и не се стигна. Мизерията в жълто-черния клуб си продължава, на стадиона често спират тока и пералнята, а пък играчите карат с жълти стотинки, които им се дават под формата на дарения.

 

Тимът на Ботев продължава да е във ваканция. Треньорът Енрико Пичони, който не успя да замине за Италия поради прокурoрска забрана, събира играчите във вторник. Те си починаха добре по време на паузата в първенството.

 

Николай Стоянов, "7 дни спорт"

Link to comment
Share on other sites

Половин Италия вече е напът да се сбие, за да купи Ботев.

 

ВИЦ НА МЕСЕЦА!!!

 

Очаква се скоро Англия, Бразилия и Бряг на слоновата кост да се включат в боя

Link to comment
Share on other sites

Направо предчувствам как ще го купят барабар със стадиона и ще го пренесат тухла по тухла на Апенините да играе в италианското първенство...

Link to comment
Share on other sites

Или е бошлаф работата, или просто се чудят кои пари да изперат в Ботев.
То за прането на пари лошо няма - с такива пари Локото станаха шампиони. Да не говорим за "грандовете" ни...

 

Лошото е, че хем си върти мърсотиите ония, хем нищо не остава за отбора...

Link to comment
Share on other sites

Голям песимист съм относно цялата работа с продажбата. Според мен има един разумен вариант и той е общината да се намеси!

 

Само дето няма как да стане.Общината ако искаха,досега да са се намесили 1000 пъти.Те не могат 100 години да се разберат за стадионите в Пловдив,камо ли да се месят. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Нещо за продажбата на Ботев? Понеже ми отнема адски много време да ми отвори www.brra.bg някой може ли да разнищи какъв е тоя Антонио Реки. Имал фирма "ДЗЕТА.ДЖИ.ЕР" ЕООД регистрирана на 14.12.2009 с управител някаква си РАЛИЦА ЧАНЕВА ЯНЕВА. Ама к'ва е тая, има ли тя общи фирми с Христолов, има ли Христола общи фирми с Антонио Реки...?

Какво се говори из града? Има ли нещо или поредната измама на сельо?

Link to comment
Share on other sites

То това феновете го казват вече една година, май май само се говори за някакви благодетели, а всъщност никой не иска да поема отговорност и да направи нещо. Здраве да е, болно ми е, но май само фалирането може да спаси тоя отбор, от некадърни ръководители

Link to comment
Share on other sites

Понеделник мина, друг дойде - пак същата лайнарщина. Не че съм очаквал друго де, ама продължавам да се дивя на хора, които вярват на глупости. Поне четете що чудо сме изписали тук по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Одеве подочух някакви новини коло Ботев. От малкото, което успях да хвана забелязах, че отново хвърчат лайна към вентилатора. Сульо Пулев от Италия кацнал на летище София с някакви футболисти, които скрил от посрещачите (мернах фен на Ботев със стек яйца rolleyes.gif ) и вазирали към Пловдив. Сега се чака да се разбере дали ще играят срещу Говедата. За целта трябва да се платят 100000 лева дългове и да се покажат 20 валидни договора на 20 професионални футболисти преди събота (ако не се лъжа). Играе се пак цирк.

Link to comment
Share on other sites

Нищо няма да стане и по-хубаво и да не стане. По- добре да се започне всичко отначало начисто и с други хора, от колкото с някви такива лъжци.

По тая тема аз четох, че тоя Салерно е бил на някви среща с представители на агитката на отбора, на който те са му казали , че не го искат нито него нито отбора и да си хода и той казл че като е така ще го направи.

Link to comment
Share on other sites

отдавна мина времето когато партията закриляше ведомственото АФД

 

Или се обоснови,или си гледай кварталното отборче и не коментирай другите... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...