Jump to content
BulForum.com

Конзолна Тема


Lil Scrappy

Recommended Posts

До 1 година за сони ще излзат поне 5-6 рпг-та дето са с класи над blue dragon-a.

да не говорим,че като излезат dmc4,mgs4,gt5 на никой няма да му е до нинтендо или бокс.

просто незнам кой конзолен фен би ги пропуснал.

от позицията на българин бих предпочел евтинията и пиратството(бокс-а),но знам ,че пак като игри няма да е нищо особено

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A като излязат Mass effect (само ще кажа че е на Bioware и ще баде трилогия и това 100% ще е едно от наи-добрите rpgta), Gears Of War 2 и 3, Forza Motorsport 2, Project Gotham Racing 4, Splinter Cell 5, Halo 3, CrackDown (играта е правена от саздателя на GTA), Fable 2, Ninja Gaiden 2, Fallout 3, Two Worlds, Lost Odyssey, Eternal Sonata, Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 няма ли да се замислиш за покупката на ps3.

 

А по вапроса че само балгарите биха избрали кракването и конзолата с по малка цена обясни ми защо в момента се внасят в магазините по-малко PS3ки и повече Wii и Xbox360 и PS3то пак сабира прах докато другите 2 конзоли макар и вноса да е по-голям се продават по барзо.

Edited by PiBaTa
Link to comment
Share on other sites

До 1 година за сони ще излзат поне 5-6 рпг-та дето са с класи над blue dragon-a.

да не говорим,че като излезат dmc4,mgs4,gt5 на никой няма да му е до нинтендо или бокс.

просто незнам кой конзолен фен би ги пропуснал.

от позицията на българин бих предпочел евтинията и пиратството(бокс-а),но знам ,че пак като игри няма да е нищо особено

сега видях списака за ПС3 от към RPG-та само Final Fantasi знам

докато за Х360 ще има много по голям избор а и заглавита ще си заслужават много

BioShock, Elveon, Fable 2, Kingdom Under Fire: Circle of Doom, Two Worlds, Jade Empire 2, Mass Effect, Lost Odyssey, Blue Dragon забележе това са само RPG-та ( има и още няколко )

абе приятел колкото и да не ти се вярва ще почват да излизат много по големи заглавия от твоите горепосочени

със всеки изминал ден осъзнавам че Х360 е в пъти по добрия избор и не само от към цена и качество а и вече количество предложения за вбъдеще

да не изброявам от другите жанрове добри заглавия

кат си фен на ПС3 вземе си я и си играи само на Текен серията dmc4,mgs4 да не забравя и gt5

 

Edit:

Забравих че е обявена и God of War 3 за PS3 също и Virtual Fighter серията

но както казах виждам че завбъдеще Х360 ще има мнго по добри заглавия

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

И как реши ,че ще са МНОГО ПО ДОБРИ като не са излязли нито едните нито другите.

Не съм казал ,че боксът не струва,напротив,ама виж сони къв third party съпорт имат,виж този на майкрософт :laughing:

Въобще сони не са си извадили нито един от козовете и веднага им се нахвърлиха всички

Link to comment
Share on other sites

И как реши ,че ще са МНОГО ПО ДОБРИ като не са излязли нито едните нито другите.

Не съм казал ,че боксът не струва,напротив,ама виж сони къв third party съпорт имат,виж този на майкрософт :laughing:

Въобще сони не са си извадили нито един от козовете и веднага им се нахвърлиха всички

 

А ти как реши че тези на сони са по добри като и те не са излезали :P . Мен Final Fantasy никога не ми е харесвало по голям фен съм на американси rpgта, заради това като преди излизаха Kotor сериите само за xbox ги чаках с нетарпение да излязат за PC. И Eazy ако не си пробвал някое рпг на Bioware трябва да ги пробваш, свали KOTOR, NWN или Baldur's Gate и ги пробваи заради това съм сигурен, че Mass Effect ще е "rpg of the year" :punk .

 

Едит: През февруари ще излиза и Jade Empire за PC чувал съм добри отзиви за него и със сигурност ще го пробвам.

Edited by PiBaTa
Link to comment
Share on other sites

А ти как реши че тези на сони са по добри като и те не са излезали :P . Мен Final Fantasy никога не ми е харесвало по голям фен съм на американси rpgта, заради това като преди излизаха Kotor сериите само за xbox ги чаках с нетарпение да излязат за PC. И Eazy ако не си пробвал някое рпг на Bioware трябва да ги пробваш, свали KOTOR, NWN или Baldur's Gate и ги пробваи заради това съм сигурен, че Mass Effect ще е "rpg of the year" :punk .

 

Едит: През февруари ще излиза и Jade Empire за PC чувал съм добри отзиви за него и със сигурност ще го пробвам.

Аз също не съм фен на Final Fantasy

за KOTOR мяма нужда от хвалби защото и двете части ги изиграх на един дъх

а Mass Effect ще е наистина зашеметяващо (златно) RPG което не трябва да се изпуска а ако наистина ще е трилогия направо лудница

Jade Empire го изиграх на ХБОХ когато имах и също ми хареса даже чета че ПС версията щяла да е с по добра графика и повече умения и др.

Лично аз очаквам да видя как ще изглежда Jade Empire 2, Ninja Gaiden 2 i oще някои заглавия за Х360

и EazY-E не казвам че ПС3 няма да имат добри заглавия но този път Х360 разполага с по големи идеи и като количество добри заглавия

вярно е че ПС3 излезе 1г по късно но никой не ги е карал да забавят толкова прословутата си конзола

Link to comment
Share on other sites

Тва ,че вие двамата не сте фенове на final fantasy не и пречи да е най-продаваната конзолна поредица в историята.

Играл съм baldur`s gate двойна.Аз пък не се кефя на рпг-та от нейния тип и от типа на диабло

Кефят ме такива като final fantasy,dragon quest 8,grandia,kingdom hearts и тнт.В Япония например се играе почти само тва.

Link to comment
Share on other sites

Бе мани ги дъртите.Стига намесвай игри от 15 години за 8 битова машина.

FF 12 е най-новаторското рпг излизало за конзола някога.FF 11 е първото конзолно ОНЛАЙН rpg.

FF10 пък с най-добрият сюжет.

FF9 е най-красивата приказка,а FF7 беше причината ps1 да размаже n64 и saturn

Edited by EazY-E
Link to comment
Share on other sites

EazY-E

Дай да не гледа ме миналоо а бъдещето

а иначе ето ви нещо интересно:

Първа демонстрация на PlayStation 3 в България

хората които са го пробва ли не са остана ли с добри впечатления и казват че събират кинти за Х360

Link to comment
Share on other sites

И кви впечатления да имат от някаф ГОЛФ и посредствен шуутър ебаси ?

Предимствата на бокс-а са : пиратството,по-ниската цена заради по-лошия хардуер,липсата на блу рей(което е и огромен недостатък) и това че няма да ти трябва блу рей записвачка за да печеш игри.

въобще на бокса се мятат или пц геймъри или конзолни геймъри които са такива от 1 година и са цъкнали няколко игри за ps2 или xbox

гледам излезе мода конзолите да ги пускат в комплект с някоя игра.тва е много яко.представям си бъндъл ps3 +mgs4

Link to comment
Share on other sites

И кви впечатления да имат от някаф ГОЛФ и посредствен шуутър ебаси ?

Предимствата на бокс-а са : пиратството,по-ниската цена заради по-лошия хардуер,липсата на блу рей(което е и огромен недостатък) и това че няма да ти трябва блу рей записвачка за да печеш игри.

въобще на бокса се мятат или пц геймъри или конзолни геймъри които са такива от 1 година и са цъкнали няколко игри за ps2 или xbox

гледам излезе мода конзолите да ги пускат в комплект с някоя игра.тва е много яко.представям си бъндъл ps3 +mgs4

 

Сега ще ти кажа защо грешиш. Парво за Blu-ray тои е по бавен от двдто на Xboxa (саздателите на Oblivion са се оплаквали заради него и това е било част от причината за забавянето на Oblivion за пс3), второ Microsoft имат начин за компресиране на фаиловете до 75% от оригиналния им размер таиче не мисли, че Blu-Ray е толкова добро заради големината си или барзината. Blu-Ray е сложено в PS3 за да се спечели форматната воина между него и HD-DVD.

 

Така сега за "по лошия хардуер" процесора на пс3 наистина е по силен от този на Xbox минуса му е, но минуса на cell процесора е, че за него се програнира много по трудно и с повече средства но това не е всичко поради своята унифаид шеидар система видео картата на Xbox360 е в пъти по добра от тази на пс3 таиче не ми се вярва да видим голяма разлика в мулти-платформените заглавия.

 

И преди да обиждаш някои с коментари като "въобще на бокса се мятат или пц геймъри или конзолни геймъри които са такива от 1 година и са цъкнали няколко игри за ps2 или xbox". Мога да ти кажа, че сам конзолен геймър от ерата на нинтендо и не сам пропускал повечето конзоли които са излизали на пазара сащо така съм pc геймър от ерата когато излезе диабло. Това което проявяваш в момента е чист фен-боизам, фактите са на лице ти пак си говориш своето. Просто приеми тази генерация Sony няма да са толкова успешни като маикрософт. Тази генерация Microsoft имат добри заглавия и много от тях, хардуера им е добар а Live системата напално смазва ps3 network ситемата.

Edited by PiBaTa
Link to comment
Share on other sites

Дори и сони пак да имат най-скапаната машина,не забравяй ,че за micro$oft игри ще вадят западни девелопери ,а за sony предимно японски девелопери.Мисля,че знаеш вторите кви традиции имат в конзолния гейминг.Пък и ще можеш ли с лека ръка да пропуснеш metal gear solid 4 ?

Аз пак да повторя,няколкото утвърдени франчайз-а гарантират на сони успех.Влез в някой форум на devil may cry,metal gear solid,gran turismo,winning eleven,Tekken.Кой от тях мислиш ,че ще изостави любимата си поредица и ще се метне на бокса.

Говоря за световен мащаб.България въобще не трябва да се брои.Тук малкото хора с конзоли се влиаят от евтинията и пиратството.Ще има един момент когато xbox 360 ще е 750-800 лв. а ps3 1300 лв.

Смятай за кво става дума.

 

и прощавайте ме за невежеството ама да попитам обикновените DVD записвачки могат ли да записват HD-DVD-та.

Link to comment
Share on other sites

Дори и сони пак да имат най-скапаната машина,не забравяй ,че за micro$oft игри ще вадят западни девелопери ,а за sony предимно японски девелопери.Мисля,че знаеш вторите кви традиции имат в конзолния гейминг.Пък и ще можеш ли с лека ръка да пропуснеш metal gear solid 4 ?

Аз пак да повторя,няколкото утвърдени франчайз-а гарантират на сони успех.Влез в някой форум на devil may cry,metal gear solid,gran turismo,winning eleven,Tekken.Кой от тях мислиш ,че ще изостави любимата си поредица и ще се метне на бокса.

Говоря за световен мащаб.България въобще не трябва да се брои.Тук малкото хора с конзоли се влиаят от евтинията и пиратството.Ще има един момент когато xbox 360 ще е 750-800 лв. а ps3 1300 лв.

Смятай за кво става дума.

 

и прощавайте ме за невежеството ама да попитам обикновените DVD записвачки могат ли да записват HD-DVD-та.

Незнам да ли ще мога да пропусна Metal Gear Solid 4 ( но май забравяш че има слух и за Х360 версия )

също попаднах на един форум където пъм има слух за Devil May Cry 4 за Х360 е верно е че може да си останат само със слуха но много хора се надяват да е истина

а и не ме карай да ти изброявам заглавия на Х360 които не ттрябва да се пропускат

а за Японците че няма да правят игри за Х360 това не е вярно CAPCOM пуснаха бая добри заглавия Lost Planet, Dead Rising (за тези се сещам вмомента) също и за напред ще се планират качествени заглавия

а какъв е тоя цирк :D :

Sony to Publish PGR 3 as Gran Turismo 4?

Link to comment
Share on other sites

Кой от тях мислиш ,че ще изостави любимата си поредица и ще се метне на бокса.

няма такива неща като любими поредици. Тук играят много пари. Ако няма кой да им купи играта за ПС3, поради ограничено количество притежатели на конзолата за какво изобщо да я правят като могат да я направят за XBOX360 и да спечелят много повече

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

абе скрапи стига се излагай.виж къв е сайта "teambox.com"

и някви абсурдни глупости дето дори първокласник ще разбере ,че не са сериозни.

за mgs4 и dmc4 със слуховете ще си останат.

botev1912 ,тея игри са си официално обявени за сони.разработват се и ще излизат.няма начин да не се появат.

Link to comment
Share on other sites

абе скрапи стига се излагай.виж къв е сайта "teambox.com"

и някви абсурдни глупости дето дори първокласник ще разбере ,че не са сериозни.

за mgs4 и dmc4 със слуховете ще си останат.

Аве то не е само в този сайт:

Sony Uses PGR3 To Promote PS3

щом ще е сравняват с PGR3 която излезе бая одавна си представям като излезе PGR4 май бая ще завиждат тогава Sony

да не забравя ме че Virtual Fighter 5 ще излиза за Х360 така че може и завбъдеще да видим твойте хитови заглавия на тъй плуената от теб конзола

Link to comment
Share on other sites

Виж,аз адски много се надявам mgs4 да излезе за x360.Тогава ще взема бокс-а без да се замисля.Това ,което най-много ме вълнува е пиратството.Знам ,че на x360 може да му се сменя firmware и да качваш пиратски игри на хард-а му.Ама така не можеш да си направиш колекция от дискове с игри и да си ги пускаш когато ти е кеф.Ще можеш да си качваш една -две игри и да играеш само тях.

Та затова ,ако се появи напълно свястен чип който е region free , и ако нормалните dvd записвачки могат да пекат игри за xbox360 боксът е къде къде по-разумният избор.Така ,че се моля колкото се може повече от добрите игри за ps да излязат за бокс.Но е мноого малко вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Сега проверих,оказа се че с обикновена двд писачка не ставало.Значи при всички случай трябва да се отделят пари или за хд двд писачка или блу рей писачка

Почти съм отделил $ достатъчни за x360 ,но все още няма да се полакомявам.Най-добре да се изчака до другата коледа и да се види коя конзола е по-добра.А дотогава има кво да се цъка

Link to comment
Share on other sites

Сега проверих,оказа се че с обикновена двд писачка не ставало.Значи при всички случай трябва да се отделят пари или за хд двд писачка или блу рей писачка

Почти съм отделил $ достатъчни за x360 ,но все още няма да се полакомявам.Най-добре да се изчака до другата коледа и да се види коя конзола е по-добра.А дотогава има кво да се цъка

 

HD-DVD писачка не ти трябва трябва ти двуслоина двд писачка за да записваш игри около 50-60 лв. струва 1. А за сони те наистина имат много японски разработчици ама не забелязваш ли, че микрософт са направили голям напредак в тая свера Capcom вече направиха няколко игри за тях самият Хидео каза, че след като е готов с mgs с удоволствие би направил игра за xbox360 има и още други, този път Xbox няма да остане на сухо от японските заглавия да не говорим за многото американски.

 

Eдит: Хаха реклама на Gears Of War във PSM (Playstation Magazine) цък.

Edited by PiBaTa
Link to comment
Share on other sites

Важното е да има заглавия ,които са велики и се помнят.Щото добрата игра е като добрата песен,като остарее не става демоде ,а класика.За да привлече истинските конзолни геймъри box-a трябва да изкара заглавия от рода на zelda,okami,shadow of the colossus.тоест различни и неповторими,които са за 11 по десетобалната.Такива игри ги правят само и единствено японците.

Ясно е ,че масата ще се втурне към разни nfs,или новата гангстерска игра с 50 стотинки със "супер яката графика" ,ама тея работи не трябва да правят впечатление.Пък който си разбира знае кво да играе.

Link to comment
Share on other sites

Значи искаш да кажеш, че Star Craft, Baldur's gate, Diablo, Halo,God Of War, Kotor, Warcraft и тн. са тъпи заглавия които не си струва да помним защото не са направени от японци :lol: . Както и да е утре ми идва boxa със Gears и ще си кажа мнението за играта.

 

Едит: А за масата която говориш има я на всички платформи повярваи ми познавам такива хора които играят само игри от сорта на NFS която според мен е поредната простотия излязла от ЕА. Аз лично не се стремя към такива игри винаги предпочитам историята и геимплея да са добри а после ако може и като бонус да има и графика и сичко е 6 :).

Edited by PiBaTa
Link to comment
Share on other sites

starcraft,warcraft-стратегииbaldur`s gate- rpg тип диабло,halо-шуутър.

добри игри ,но не НЕПОВТОРИМИ.има и други добри от техния жанр

zelda,okami и shadow of the colossus примерно нямат аналогия.за това говорих

Link to comment
Share on other sites

Пичове незнам но май скоро излизаше за PS2 God of War 2

е тая игра ми се иска да е изиграя само като гледам Preview-тата тва животно е станало още по голям изруд който се натъква на много по вълнуващи приключения

Link to comment
Share on other sites

В конзолната тема трябва да отбележим нещо адски важно,което трябва да знаят всички новаци или хора които са го пропуснали.НАЙ-ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯТ АКСЕСОАР ЗА ВСЯКА КОНЗОЛА Е RGB SCART КАБЕЛА.

Ако искате да истискате максимума от графиката на играта ви трябва rgb scart кабел.Скарт буксите на повечето нови тв-та поддържат rgb сигнал.Някои по стари модели вадят av сигнал макар да са включени с rgb кабел.

Разликите са очеизвадни.Дори и най-малките контури ,букви и числа се четат перфектно.Графиката се изглажда напълно.Подобрява се адски много контрастът и остротата на картината.Ръбчетата и назъбването които ги има при 60 HZ NTSC игрите с този кабел напълно изчезват.

На едно свястно 100 херцово тв. конзола включена с rgb кабел вади СМАЗВАЩА графика.

Ако играете с стандартен AV кабел с чинчове само си губите времето.И преходника от чинч към scart не вади rgb сигнал ,а пак AV сигнал.

Трябва цял rgb scart кабел.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...