Jump to content
BulForum.com

Конзолна Тема


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

като за начало винаги са държали стабилни цени като за ps2 играта беше 125лв, после излезнаха Platinum версии на известните заглавия които бяха по 50-60лв.., сега даже видях и GT4 в platinum версия.А за PS3 времето ще покаже, а и дано членството ни в ЕС повлияе положително на цените.

Link to comment
Share on other sites

аз лично не бих я карал никога само на оригинални дискове.1н път го направих и после съжалявах много.

квото и да се вземе първо трябва да е хакнато.знам ,че разсъждавам мръсно,ама ние не сме западна европа.

Link to comment
Share on other sites

и аз съм на този принцип, немога да отделям пари за оригинални игри. А за моя XBOX дори в Пловдив не мога и да намеря оригинални заглавия, последно виждах в Германос но и там изчезнаха, остана в София....., аве наи-добре :pirate .

Link to comment
Share on other sites

якото е ,че конзолите се развиват всестранно и предлагат всякви новости.преди не съм си и представял ,че може да се появи нещо като wii

пц игрите се развиват само от към графика,ама никва креативност,нищо ново ,само зарибявка за заблудените ,които харчат за ъпгрейди.

Зависи за кви ПЦ игри говориш. Най-играните заглавия за ПЦ вече са изцяло свързани с интернет (WOW, Guild War, Battle Net като цяло). За теб ако тва не са оригинални заглавия, не знам кое е?! Цели жанрове като стратегиите или рпг при конзолите почти изцяло липсват. Чува се за някви мишки и клавиатури при конзолите, но аз поне още не съм виждал реално приложение.

 

Естест и конзолите си имат своите предимства (като файтърите примерно или пък липсата на нужда от ъпгрейд поне 2-3 гопдини). А и наистина вече напредват с голяма крачка. За БГ обаче все още са си лукс и затова компа е голямо предимство.

 

Забелязал съм, че ПЦ и конзолните геймъри са доста различни (харесват различни жанрове игри) така че спора по тая тема е ненужен, но реших все пак да си напиша мнението.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

именно rpg-тата са най-застъпения жанр за ps2.незнам защо пишеш на изуст.

ако трябва да изброявам всички rpg-та за ps2 трябва да пиша един час

само по известните са сериите final fantasy,dragon quest,disgea,shin megami,suikoden,kingdom hearts,Xenosaga,Dark Cloud ,star ocean,duel saga,legaia,

въобще rpg-тата само за ps2 са десетки пъти повече от тези за пц.

единствения жанр който е недоразвит в конзолите са стратегиите,но е съвсем нормално.

като играя на конзола няма да цикля на football manager или някоя стратегия,а ще се забавлявам.

 

при pc-тата липсват много повече жанрове.въобще световната тенденция е да се заебават пц-тата като игрова платформа.

конзолите си стават за онлайн също ,в момента разцъквам mortal kombat armageddon онлайн. така че не брой онлайн-а като пц предимство.

nintendo wii примерно, с управлението си е такъв скок в гейминга,че още от ся нокаутира директно и малкото останал пц гейминг.направо те хвърля в ново измерение.

хубаво е да си имате доводи и собствено мнение,ама поне да е обективно.

 

curunir,между другото в момента в магазин плесио в софия се продава xbox за 200 лв. нов.

до изчерпване на бройката

мисля,че можеше и да си го поръчаш от там

Edited by EazY-E
Link to comment
Share on other sites

От изброените рпг-та само final fantasy съм чувал, ама ще си го пиша за мой минус. ;) Ся всеки с вкуса си, за тва и не искам да се задълбавам в спора. Говорих за игри като fallout, baldur's gate, icewind dale, planscape torment, neverwinter nights, diablo и т.н.

 

Няма начин да не казвам, че онлайн е предимство поне докато ти не заиграеш ММОRPG - a, или се появи нещо с мащаба на battle.net.

 

Конзолите ще се доближат до компа когато мишката и клавиатурата започнат да се използват и там. 3D eкшън без мишка си е гадна работа, пробвал съм на конзола, но тръпката спада рязко с тва куцо управление. Ся сигурно има хора, които могат и с джойстик да направят хедшот, обаче ша им трябва доста време за тренировка за да постигнат перфектна прецизност. А например при една игра като CS тази прецизност е всичко.

 

Аз за компа мога да си ръгна джойстик винаги. А и да беше казал какви жанрове липсват щото не се сещам.

 

Ся да не излезе, че не понасям конзолите - напротив. :P В последно време даже ме кефат, защото ми се играят игрички, които не отнемат много време и са неангажиращи, а при конзолите такива игри бол. Докато сериозните ПЦ заглавия изискват повечко време, а и с интернета са придобили типично спортен характер, затова и доколкото знам WCG все още се провеждат на ПЦ-та.

Link to comment
Share on other sites

аз само ще кажа че за Ps2 има baldur`s gate 1 и 2 с мултиплейър режим

а онлайн рпг за ps2 е final fantasy 11-плаща се с кредитна карта месечна такса за сървър на скуер

:)

 

едит:

 

silverbg разсъждаваш изцяло погрешно.

конзолите нямат нужда да се доближават до пц-тата.точно тва им е доброто ,че са различни и много по-добри.и именно сериозните игри са за тях.ако ми кажеш че shadow of the colossus,okami,zelda,metal gear solid,ninja gaiden,god of war са несериозни.там е работата ,че за конзола има всичко

ако искаш да разпуснеш - burnout revenge,fifa street,nba street,ако искаш стойностна игра със супер сюжет-горните.ако искаш файтинги -tekken5,virtua fighter evolution,soul calibur 3,mk armageddon,dead or alive,

ако искаш хорър-и rule of rose,fatal frame 1,2,3,resident evil 4

jump and run,платформери-jak 1,2,3,ratchet and clank,crash,spyro,sly

хак енд слашове също колкото искаш

бийт ем ъп-бол.

а пък конзолните фърст пърсън шутъри са си оптимизирани за конкретните контролери и се управляват абсолютно перфектно.

Edited by EazY-E
Link to comment
Share on other sites

Офффф. Не бе, айде да не дълбаем пак в темата. Идете и изиграйте по едно 8-битово Марио и да се свърши работата :D

Марио фор лайф :D :punk

дори и сега я имам на гейм бой-а и разцъквам през 3-4 дена :D

Link to comment
Share on other sites

според мен всеки един начинаещ и закоравял геимър си избира какво да играе fps,rpg,rts и т.н, тогава вече си избира и на какво да го играе конзола или комп, там кадето му е по удобно.., аз лично fps си го играя с джойстика и хич не ми пука за хед-шотовете ,а до WCG изобщо не ме интересуват все пак всичко е въпрос на интерес, а не до борба за надмощие на компа в/у конзолата.. :PEACE:

 

 

а Марио-то е лудница

Edited by Kalisto
Link to comment
Share on other sites

точно тва им е доброто ,че са различни и много по-добри.

доста крайно изказване.ще обясниш ли с какво конзолите са много по-добри,че на мен лично ми стана доста интересно :D аз лично мисля,че има две-три неща,по които конзолите превъзхождат пеце-то,но ми е интересно ти какво мислиш по въпроса.

в америка една игра за XBOX 360 струва 65 $, а за PS2 43 $

120 левчета значи,освен ако тежката българска реалност не си каже думата и не им лепнат няква цена от порядъка на 150 кинта :D но пък имайки се в предвид влизането ни в европа и съответното отпадане на данъци,мита и прочее глупости,цените ще се изравнят,както на конзолите,така и на игрите.просто не може на запад нов куб да струва 75 евро а тук веселяците да го продават за 300 лева....

Link to comment
Share on other sites

доста крайно изказване.ще обясниш ли с какво конзолите са много по-добри,че на мен лично ми стана доста интересно :D аз лично мисля,че има две-три неща,по които конзолите превъзхождат пеце-то,но ми е интересно ти какво мислиш по въпроса.

ми 1000 пъти да пиша едни и същи неща ли ?превъзхождат ги в сферата на гейминга като цяло ,защото тва им е предназначението.конзолата е забавление,пц-то е необходимост и тва ,че има игри за пц е просто една от много му функции ,но не и приоритет.

конзолата си е точно за забавление.игрите са повече,по добри са,направено е да играеш от далече на удобно кресло пред голям телевизор,можете да се съберете приятели и да играете четворна на най-различни парти игри и тнт.

фактът ,че в западна европа е нормално да имаш конзола,както е нормално да имаш gsm е показателен.

Link to comment
Share on other sites

Kompa v momenta go izpolzvam da igraq warcraft , medieval 2 i 4at pat company of heroes i cs:source. Tfa sa edinstvenite igri koito mi haresvat za pc. Pi4aga siguren sum 4e ne si igral zaglaviq kato primerno mgs3, god of war ili shadow of the colossus az predi da si zema konzola mislex po sa6tiq na4in kato teb 4e e zaguba na vreme i pari. Edin den edin priqtel si kupi ps2 i nemojex da se izlezna ot tqx trqq6e da me goni kogato idva6e vreme da si hodq :). Probvai edno ot izbroenite zaglaviq za ps2 i ti kazvam 4e nqma da sajelqva6 takiva igri ne si vijdal.

 

Eazy-e: Ako igrae6 na mgs3 : online kaji po nqkoe vreme da se vidim v nqkoi sarvar.

Edited by PiBaTa
Link to comment
Share on other sites

@Pibata ,нещо пиратския рилийс на mgs subsistence не може да се запише по онзи начин за онлайн цъкане,така че ше си я купувам оригинална.

ако играеш smackdown vs raw 2007 и pes6 онлайн ,казвай

също и socom 3

 

@pi4aga

не бих казал мъчение,по скоро тъпня.не ме кефи да играя от 30 цм пред екран с дървена клавиатура и то на тъпи и бозави игри.

 

просто пц геймърите са толква дълбоко затънали в заблуда,че не осъзнават колко им е абсурдно и напълно погрешно мнението.

Link to comment
Share on other sites

Eazy, не чак така де. Има и готини неща за PC, просто те са от близкото и по-далечното минало. Вече индустрията зорлен избута всичко към конзолите, така че щеш нещеш, готините неща са там.

 

Ама има разни неща, които много обичам и които ги няма за конзоли, за мен лично това за адвенчърите/куестовете, а за много хора сигурно са стратегиите.

Link to comment
Share on other sites

Pi4aga sorry razbral sum te pogre6no. Prosto kazvam 4e predi da kaje6 4e igrite za pc sa po dobri probvai i igrite za konzoli bilo to za xbox ili ps2. Ina4e si e vqrno predi mnogo godini v edna dale4na galktika pc-to rulira6e si4ko (starcraft,diablo,cs,fallout i o6te mnogo drugi). Ne kazvam i 4e sega nqma qki igri za pc ama te sa mnogo malko. Mislq 4e kato izleze windows vista tova moje da se promeni ama si4ko zavisi ot kompaniite koito pravqt igrite.

Link to comment
Share on other sites

Prosto kazvam 4e predi da kaje6 4e igrite za pc sa po dobri probvai i igrite za konzoli bilo to za xbox ili ps2

аз пак казвам-не твърдя нищо спрямо пц игрите и тези за конзоли.хич не сравнявам,щото не съм ги играл конзолните заглавия :) само питам бе-кои точно игри са бозави,защо да е дървено управлението с мишка и как така игрането на комп е тъпня :D въобще ми е интересно eazy колко и какви игри за пц е играл,че си е направил такива заключения :huh: щото ако не си фен на стратегии и шутъри,то това не е оправдание да наричаш въпросните игри тъпня.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...