Jump to content
BulForum.com

Коя е първата игра която сте играли


yahoo

Recommended Posts

Марио ми е любимата за нинтендо и е 1вата иначе за PC ходих по зали и тогава се играеше най много Quake 2,Delta force 2(ili 1 beshe ne pomnq),i Star Craft(нея по късно)Diablo 1(класика :punk )за ПС както тинкертрайн

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Първите няколко игри които играех бяха за "Правец 82". Било е нялъде през 1985. Понеже тогава още нямаше флопита (да не говорим за хард дискове :lol:) "качването" в пс-то ставаше чрез касетофон от касета. Касетофона беше "Унитра" :D Голям зор виждахме, защото от 5 пъти един беше успешен. Имаше само една касета с около 6-7 игри, от които си спомням Puckman, Cannonball Blitz и Galaxy. След около година се появиха флопита (голямо чудо бяха :woot ), тогава вече се родихме. :D Хит станаха игрите Karateka, Bolo, Cross Fire, Lode Runner, Draw Poker и още много много други. А когато видях за първи път цветен монитор неможех да повярвам, че има такова животно. :)

Link to comment
Share on other sites

Tva shte da e Prince Of Perssia.Sq shte vidim PRINCE OF PERSSIA:SANDS OF TIME.

Mnogo qka igra e Piraniah.Taq igra beshe vurha na vremeto neshe s nqkakava maniashka igra.Pak za purvata ne si spomnqm bilsam na 3-4.Imal sam sblusak i s edno "Atari" v edin priqtel.Igrata si q bivashe :punk

AMI kakvo stana s WOLF3D i Double Dragon.

 

 

:punk POKLON KAM VSI4KI KLASIKI REST IN PEACE :punk

Link to comment
Share on other sites

Moon Patrol на Правец 82

през 80и незнам коя си година, някъде в 6 клас съм бил...

Този момент не се забравя - от тогава ми се е предначертал живота...

аз натисках интервал и стрелях, а братовчед ми "А" и скачаше (никой не е подозирал че може да се ускорява и забавя)

това е заразяването ми с най-голямата болест - игрите (всъщност втората болест след живота...)

хехе добре съм започнал - с един клавиш...

Link to comment
Share on other sites

Hmm izglejda dosta ot vas sa dosta Skoroshni gameri.... basi as kat igrah Delta Force 1 Carmagedon 1 ili Blood 1 veche biah minal desetki igri no se pak

1vata koqto igrah e : Seek And Destroy mnoo vyrla igrichka

2rata : e Jazz jackrabit 1 no beshe dosta po kysno ( samo informativno )

Link to comment
Share on other sites

Имаше една много стара машинка с ръ4ки,4рез която навлязох в света на игрите преди пове4е от 10 год.Играл съм най-много на Спайдермен :woot

Link to comment
Share on other sites

Имаше една много стара машинка с ръ4ки,4рез която навлязох в света на игрите преди пове4е от 10 год.Играл съм най-много на Спайдермен :woot

За джаги ли става въпрос :pirate мене много ме кефят :wub: ама се не мога да си намеря такива за писи :cry .1вата дето сам играл е астерикс и обеликс или...Една мумия едно бебе космунафт-аве на тфа май му викаха мустафата ама не се сещам аз касно почнах джагите

Link to comment
Share on other sites

neka vi kaja az istinskiq gamer sas kakvo zapo4va.... pyrvata pc igra koqto igrah be6e na edin oranjevo-4eren monitor(celi dva cvqta koeto po onova vreme si be6e JIVA gyzariq v sravnenie sas zeleno-4ernite ;P ) be6e igra na bridj. mnol qka ama mai tova ne se broi zatova 6te kaja "Dangerous Dave" koqto be6e edno neveroqtno izjivqvane sas neinite 10 niva ako ne se lyja (bez da broq skritite). i za da vi dam predstava kolko zle bqha ne6tata togava(za tezi koito ne znaqt de:)) imah edna igra koqto ne mojeh da pusna za6toto iska6e celi 4MB hd-space a az gi nqmah i zatova ne mojah da q igraq. o6te q imam nqkyde zabutana taz pusta disketa ot tezi 800KB golemite :) eeeh stari vremena :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nai-pyrvite igri mi bqha kato na povecheto tuk:Moon Patrol,Conan,Karateka,Diamond Mines (ei tva be6e mnoo qko,ili pone takyv mi e spomena...)i edna s edni parashutisti det gi trepe6 s orydie.V panaira edno vreme v edna ot palatite imashe 20-na Praveca i puskaha bez pari za po 1chas - golqm boi be6e dokat sedne6 hehe...A posle doide golqmata zaribqvka s Azteca - tva ako mi padne i sega bih pocykal...A, sega se setih i za ne6to deto mai be6e Wolfenstain ama ne 3d - hodi6 s edno 4ove4e ot staq v staq trepe6 nacisti i t.n.

Link to comment
Share on other sites

За джаги ли става въпрос :pirate мене много ме кефят :wub:  ама се не мога да си намеря такива за писи :cry .1вата дето сам играл е астерикс и обеликс или...Една мумия едно бебе космунафт-аве на тфа май му викаха мустафата ама не се сещам аз касно почнах джагите

ako ti e merak da gi igraesh tezi igri pak, drupni si MAME, igrite za koito govorish sa Captain Commando(bebeto i mumiqta...kato ti se izrazi), Cadilacs and dinosaurs(mustafata), a asterix-a si beshe asterix i obelix...Na djagite sam igral tolkova mnogo, 4e 4ak ne e istina...ne znam dali na pc-to si sam igral tolkova...vse pak po onova vreme kade ti multyplayer, 4e da premerish sili s priqteli...multiplayer 4ak quake2 i gazarskite vremena na dial up-a ot 1998-9

Link to comment
Share on other sites

Каратеката на Правец мисля ми беше първата :)

 

А и един въпрос..по скоро чудене...как така във всеки град където ида навсякаде я знаят Cadilacs. като "Мустафата" ?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Първата ми игра беше едно джапонско касио с едни колички :) Ма тва малко хора го помнят :) Много от вас са били в на татко си т...те когато деде ви е играл игрици ехее :punk

Link to comment
Share on other sites

Nu-pogodi, deto vylka sybirashe jaicata hahah - pomnja go tva

 

Kato izkljuchim tezi jobnite za PC:

 

Arkanoid, Pang, Packman, Lode Runner, Tetris, Wolfenstein 3D, Larry1, pyrvite questove na SIERRA, koito mnogo hora tuk ne mogat da si gi predstavjat, LOOM na Lucas, Perestroika /koito ja pomni/, Alien Invaders i drugi takiva

 

Samo da pojasnja che pyrvata mi mashina beshe s golemite disketi oshte :P

 

Moga i mnogo oshte da izbrojavam no tva sa mai nai-nai pyrvite

Link to comment
Share on other sites

Parvata igra koiato az sum igral e ovcata za pravec 8 (neotdavna napraviha rimeik i go krastiha BONKHEADS). Sled tova v igralnite zali mnogo cakahme Moon Patrol. Sled tova v Doma za rabota s decata cakah Konan, Sabotage, Karateka, i dr. koito ne gi pomnia. Sled 4-5 godini prekasvane na Gamer-skata mi kariera mi donesoha ot 4ujbina Sub-Hunt na JAGA (jaga - ne6to kato onia ruskite posti s Nu Pogodi det sabira iaica). Sled tova pak po igralnite zali - Double Dragon, Cadilacs & Dinosaurs, Capitan Commando i dr. Posle si kupih 8 bit konzola i razporvah Super Mario Bros i edni patki det gi puka6 s pi6tov (ne6to kat Hunter be6e ma ne pomna). Posle - Sega Megadrive 2 - Niama samnenie - MORTAL KOMBAT (ot 3 nagore), kakto i Sonic. Nakraia si kupih PC parvite 3 igri na SOBSTVENOTO mi PC biaha: 1. Duke Nukem 3D, 2. X-Wing vs. Tie-Fighter, 3. Need 4 Speed 2.

 

Za tva kvo cakam sega niama da pi6a ^toto ne e po temata

 

TA TAKA s moita skromna gamer-ska karierka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...