Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

The Cube Zero:

Останах много доволен от този филм.По добър е от първите два ,защото в него няма само капани и Куб ,а има и дбър сюжет в който се разкрива много за същността на самия куб.Действието във филма се развива преди това на първите две части.С нетърпение очаквам и следващата част.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bad Company - Доста странен екшън.Едновременно е направен доста добре,но и едновременно не покава нищо ново.Въобще не ми хареса дуетът Хопкинс - Рок.Сериозен актьор като Антъни Хопкинс и комедиант като Крис Рок просто не се връзват с картинката.Да не говорим,че на Хопкинс въобще не му отива да се снима в такива екшъни.Историята накратко.ЦРУ е по следите на опасни терористи и 2-мата внедрени агенги са на път да ги спрат.Единят от тях обаче (брат близнак на Крис Рок) е убит от други терористи,които са разкрили самоличноста му.Така Хопкинс остава сам и за да не се провали труда за толкова години,той намира братът на починалият агент,който едва се издържа,работи където свари и общо взето не е преуспял като покойният си брат.Следва обучението му и борбата с терористите...

Оценка:5/10

 

Enemy At The Gates - Филмът излезна малко след Пърл Харбър ако не се лъжа...или аз го гледах тогава.Може би за това ми се видя страшно...буквално тъп!Очаквах мащабни действия,дори и за снайперистки филм,но се получи по-скоро любовен триъгълник,на който се наблегна повече от самите битки.Василий Зайцев е снайпериста за който е филма.Само от думата снайперист си личи,че филма ще е муден,но той е много бавен!Не знам с какво мога да го похваля,освен с що-годе читава история,но ако ви я разкажа,няма да има нужда да гледате филма,така че сами я разберете.

Оценка:4/10

 

Pearl Harbor - Ето това е Филмът!Имах щастието да го гледам на кино съвсем случайно,очаквайки поредната американска драма,но филмът е много повече.Още в началото трябва да спомена дуета от режисьора Майкъл Бей и продуцента Джери Брукхаймър.Това ще рече невероятни ефекти и много,ама наистина много пари вложени във филма.После ще добавя,че около 10 ветерани са учасвали в направата на филма.Те са допринесли за реалистичноста му със участието си в самото нападение на Пърл Харбър.Така че от към историческа достоверност също няма от какво да се оплачете.Следва историята - две момчета още от деца мечтаят да са пилоти и мечтата им се реализира след време.Единият от тях (Бен Афлек) обаче решава да се присъедини към Британската въздушна мощ в борбата срещу Хитлер.Малко преди да замине обаче той се влюбва до уши в медицинска сестра (Кейт Бекинсейл),но любовта не го задържа и предпочита фронта.След поредната си мисия най-накрая той бива свален.Всички го мислят за мъртъв (е,ще издам тайната,но той не е :)) и постепенно приятелят му (Джош Хартнет) и мед сестрата се влюбват.За всеобща изненада обаче един ден Афлек се завръща и нещата стават кофти.Точно по това време японците подготвайки се от месеци за война (според тях е неизбежна) напдат пристанището в Хаваи.Точно тук спирам с историята и ще обърна внимание на най-мащабната битка правена някога.Неописуемо е!Близо час и половина неспирен екшън със помрачаващи ефекти,въздушни битки,много огън,много взривове,много отломки,много пушек,много хора,много паника.Не знам дали някога ще има по-велика битка представена по този начин.Точно когато си мислите,че филма е свършил обаче започва ударът на САЩ.Тези 3 часа от филма са напулно достатъчни за да се насладите на филма.Музиката към него също е страхотна и е дело на небезизвестния Ханс Цимър (така го пишат).

За още един път се убеждавам,че Брукхаймър хвърля много пари,но печалбите са в десетки пъти повече.Пък и се вижда,че когато имаш голям бюджет и добри режисьорски умения,а и добър екип естествено,може да се направи шедьовър какъвто и е Пърл Харбър.

Оценка:9.5/10

Link to comment
Share on other sites

Ето тук бих поспорил определено.Просто 'Враг пред портите' за мене е 2 пъти по-стойностен филм от 'Пърл Харбър' :) Мудно било действието ?Еми битката почва на 19.08.42 и свършва на 2.02.43!!!!Самата битка е била бавна и мъчителна и се е водила за всяка къща(буквално казано).Любовният триъгълник заема по-голямата част от филма?Че на 'Пърл Харбър' 1вия час е само лиготии бе...

Освен това във 'Враг пред портите' не присъсват (и Слава Богу) блудкавите и сладникави патриотични диалози...Във 'Враг пред портите' всичко е много по-реалистично и показва как са били наистина нещата през този период.

Другото нещо-актьорите!Тук нещата категорично отиват в полза на 'Enemy at the Gates'.Джъд Лоу,Ед Харис и особено Боб Хоскинс играят прекрасно и много по-качествено от Бени Афлек и Джошуа Хартнет.Може би предпочиташ масовите битки и затова не ти е харесал филмът?И така да е,това не е причина да го оплюваш....Сравни оценките на 2те творби в www.IMDB.com :)

 

 

Моите оценки:

Enemy at the Gates-8

Pearl Harbor-5.5

Edited by HBK
Link to comment
Share on other sites

За сравнение между "Враг пред порти" и "Пърл Харбър" и дума не може да става.Определено на мен повече ми допада битката за Сталинград,отколкото нападението над Пърл Харбър и над 1 час любовни щуротии.Що се отнася до поредната порция филми,които бих искал да ви предложа са изцяло български

 

"Оркестър без име"-уникален филм.За мен най-добрият български филм,изпълнен с невероятни диалози и незабравими реплики.

 

"Опасен чар"-изключителна актьорска игра и незабравимата роля на Тодор Колев

 

"13-та годеница на принца"-доказателства за неверочтното качество на български филми.

 

"Време разделно"-разтърсваща книга,по която е направен най-българският филм,филм който ме кара да се гордея,че съм българин

Link to comment
Share on other sites

Нито за момент не съм се усъмнил във историчаската достоверност на Враг пред портите!Вярно,битката е дълга,но не се показва нищо от нея.Дори половината убити от Зайцев бяха просто заглавия във вестниците.

Друго.В Пърл Харбър 1 час = 30%,докато във Враг пред портата 1 час = 50% и повече.За актьорите си прав,но аз мисля,особенно Бен Афлек за доста талантлив.Иначе донякъде си прав,харесвам повече мащабните битки и действието,но съм убеден,че един филм може да ме заинтригува и без това.Пример по-горе Студената планина.Битка имаше само в началото,а през останалото време нямаше много действие,но въпреки това ми хареса.

Много пъти съм казвал,че не се влиая от оценки,макар да ги пиша :).Трябва да гледам филма и да реша.Така че дори и 9 да му дават там,не може да ми повлияе.Със здраве!

Link to comment
Share on other sites

То оставаше да се покаже и 3 месечна битка,само за 3 часа :) Това да не е Троя? :P Иначе уважавам мнението ти,всеки си има вкус.Cold Mountain го гледах в неделя и на мен много ми хареса,даже си поплаках на него :D

 

Сега гледах:

Няма нищо по-хубаво от лошото време-много добър български филм,който препоръчвам на всички :)

Link to comment
Share on other sites

Enemy at the Gates за мен е култов филм. Много преди всъщност да го гледам го бях гледал в мечтите си :) И аз бях главния герой. И се изживявах като страхотен снайперист, който има 100% chance to hit head from first shot! :)

Налегнаха ме сладки спомени...ще взема пак да го гледам!

Боже, само като си спомня момента, в който германеца засича приятеля на нашия човек във въздуха...или как пръсна канчето на мадамата в сградата по време на бомбардировката...малееее, свалям го!!!

Link to comment
Share on other sites

Сетих се за един доста старичък филм.От онзи период,в който имаше само двама дубльори във филмите.Въпреки това беше много хубаво.Та,филмът се казва "Кънки с остър връх".Може да се отнесе към романтичните комедий.Ако случайно го изкопаете от някъде,гледайте! :rolleyes: Няма да съжалявате и дори ще искате да го гледате втори път.

Link to comment
Share on other sites

Гледах THE INCREDIBLES.

Много радващо анимационно филмче! Останах супер доволен. Не беше толкова смешно, колкото Ice Age, но като цяло е прекрасно. Няма начин да не ви хареса!

 

Сега гледах MEAN GIRLS. Тийн комедийка. Нищо особено. Не си струва.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Гледах WASABI

Хубава Френска комедия в стил TAXI (но не съвсем).Филма е на Люк Бесон , което мисля ,че е достатъчно за ценителите на неангажиращи екшън-комедии.

Link to comment
Share on other sites

,Jan 12 2005, 22:53 PM]Искам да ви питам ,някой сеща ли се как се казваше онзи филм в който едни вървят по един път и после се оказва ,че пътя е безкраен? :confused  :confused

 

Dead End

 

--------

 

The Bourne Identity - Римейк на класическата версия.Млад правителствен агент иска да бъде убит от работодателя си...как и защо ще разберете ако гледате филмчето.Мат Деймън изпълнява главната роля.Общо взето добър филм,но няма почти нищо ново и на места е доста скучен.Опитва се да наподобява на Джеймс Бонд,но не може да се получи толкова сполучлив герой.

Оценка:5/10

 

40 Days & 40 Nights - Води се комедия,но лично на мен не ми допадна чак толкова,че да се смея.Забавни ситуации - куп,но не и нещо невиждано.Млад мъж (Josh Hartnett),плейбой :) ,който е побъркан от мисълта,че всяка вечер е с различно момиче,опитвайки се да забрави предишното си гадже,си поставя "заповед" за въздържание от секс за 40 дни.Доста хора разбират и започват да го използват срещу него.Лошото е,че доста привлекателни мадами също се пробват,но без успех.Естествено по това време среща и голямата си любов Ерика (Shannyn Sossamon).Това е с две думи - забавен,но нищо особенно.

Оценка:5/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

на който му е писнало от секса

Хм, не съм съгласен. Не му е писнало от секса, просто го побърква мисълта, че всяка вечер е с различно момиче, опитвайки се да забрави бившата си приятелка,която го е зарязала заради друг. Затова дава този обет, за да се пречисти и да отвори нова страница от живота си. А за Шанън мога да кажа само едно - божествена! :love

Link to comment
Share on other sites

Да,прав си,че се изразих доста общо и го направих ебаси въздържателя:).Поправено е.

А за Шанън нямам думи...

Link to comment
Share on other sites

Гледах THE PRINCE AND ME

Още като го пуснах да се сваля бях наясно, че това ще е поредната сладникава тийн романтична комедия. Единствено присъствието на Julia Stiles ми вдъхна кураж да го гледам. В крайна сметка филмът не е ужасно лигав. Даже за мааалко да не свърши с хепиенд. Но не е нещо, което ще ви възхити.

Link to comment
Share on other sites

Big Fat Liar - Типично детски филм.Лично на мен ми се видя забавен,а на по-малките определено ще се хареса.Става дума за едно момче,изкусен лъжец.Нещата в учлище не вървят и го карат да напише есе.На път за учлище обаче го блъска лимузината на режисьор от Холивуд.Двамата се разбират да не се разчува много,но момчето изпуска есето си (озаглавено Big Fat Liar) в колата.По-късно режосьора го вижда и му харесва,идва му идея за филм...Момчето пък остава без есе,никой не му вярва какво е станало,а по-късно разбира и,че ще правят филм по него "сценарий".Взима приятелката си и айде в Холивуд,а там ги чакат много изненади :).Казах ви,детски филм.

Оценка:5/10

 

The Legend Of Drunken Master - Филм със запазената марка на Джеки Чан - много бой и то какъв...Всичко което може да се премести и счупи в някоя картуна се ползва от него.Тук той практикува и така наречения пиянски бокс,който е доста ефектен.Филма може да се похвали и с най-дългата бойна сцена правена някога,а тя наистина е дълга повярвайте ми!Историята разберете сами.

Оценка:6/10

 

Sky Captain And The World Of Tomorrow - Филм във който 90% е компютърна анимация трябва да се гледа DVD Rip или се губи основното "качество".Имах големи очаквания специално за този филм и търпеливо чаках,но сега след като го гледах останах ужасно разочарован.Половината филм е в адска тъмнина,ефектите не са на нужното ниво,може би само в последните 20-ина минути виждаме красоти,има някакъв странен blur който не знам защо е сложен,но лично мен ме подразни.Няма как да не обърна внимание на невероятно елементарният сценари и като история и като диалог,на невероятно слабата игра на Гуинет Полтроу,Джъд Лоу и Анджелина Джоли.Въобще филма е далеч от представите ми за качество.Все пак трябва да имаме предвид,че това е първи опит в жанра да се комбинира толкова CG с актьори.

Оценка:3/10

Link to comment
Share on other sites

А някой гледал ли е "Александър".До колкото чух ще дойде в Пловдив чак следващата седмица.Знам,че един истински почитател на киното ще предпочете да изчака малко,но да го гледа на голям екран,както си и трябва,но искам някой да ми каже дали си заслужава.Чувам и по-добри отзиви в сравнение с тези за "Троя",но не съм сигурен...

Link to comment
Share on other sites

За феновете на ужаса препоръчвам Заклинателят....не Еретикът нито Заклинателят:началото а първият-оригиналният заклинател в който няма много ефекти или екшън(подобно на следващите 2 части)...за разлика от филмчета като Resident evil :cry . И въпреки че е правен преди повече от 20 г. той е един от малкото стойностни филми в жанра които представят реална страховита история(може би именно отсъствието на модерното кино го прави неповторим)....Началото макар и с добър сценарий е повлиян от филми като Poltergeist дори и в малка степен,но напълно достатъчна за да изостане .

Edited by [5]AD
Link to comment
Share on other sites

Dead End-тъкмо гледах този филм.Мога само да кажа,че пак съм разочарован.Писна ми от филми в които на някои хора им се случват разни неща,те бягат ли бягат,почти всички умират и......еми това е.За без пари(условно казано)толкоз.Явно на някои сценаристи и режисьори не им се вижда нужно да създават история на творбите си(па била тя и банална).Още един представител на този "жанр" "страшни" филми е Roung turn.Някакви хора ги гонят някакви и те бягат ли бягат....ама защо ама какво....няма никакво значение.Важно екшън и страхотии да иам.От екрана да искачат "изненадващо" злите персонажи и тва е.Въздържам се от оценка защото тя ще е с отрицателен знак !!!

Link to comment
Share on other sites

Dead End-тъкмо гледах този филм.Мога само да кажа,че пак съм разочарован.Писна ми от филми в които на някои хора им се случват разни неща,те бягат ли бягат,почти всички умират и......еми това е.За без пари(условно казано)толкоз.Явно на някои сценаристи и режисьори не им се вижда нужно да създават история на творбите си(па била тя и банална).Още един представител на този "жанр" "страшни" филми е Roung turn.Някакви хора ги гонят някакви и те бягат ли бягат....ама защо ама какво....няма никакво значение.Важно екшън и страхотии да иам.От екрана да искачат "изненадващо" злите персонажи и тва е.Въздържам се от оценка защото тя ще е с отрицателен знак !!!

A we temata e Gledah........prepora4vam go a ne koy film e tap i za6to e tap spored teb :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...