Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Е да де, гледал е филм и препоръчва ние да не го гледаме. Не виждам нещо нередно.

Снощи гледах Artificial Intelligence.

Чудесна тъжна фантастична приказка. Едва ли може да се вкара в рамките на един точно определен жанр. Толкова е ... обгръщащ. Все пак е филм на Спилбърг. Чудя се дали да разкрия малко от историята, но най-добре ще е сами да се насладите на развитието й. Ще кажа само, че действието се развива в бъдещето (неопределено кога), когато присъствието на роботи е нещо съвсем нормално. За първи път обаче се прави робот-дете, за да....спирам да приказвам :) Гледайте и се пригответе за сълзи!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3162.jpg

 

Добър филм.Скалата отново ги рита като кучета! :) Само тъпото е че се развиват много бързо действията!За 1 час във филма Скалата се завръща у дома разбива мафията,съдят го,става шериф,ритат го :blink: и оправя града!

 

Оценка 7/10

Edited by WoS.SoW
Link to comment
Share on other sites

Скоро гледах Underworld...ужаси ли...по скоро една мрачна Приказка в която създателите са се постарали да запазят образите на върколаци и вампири ( двете враждуващи страни ) непокътнати такива каквито ги познаваме от книги,някои филми и приказки - от облекло ( за вампирите ) до модел на поведение ( и за двете страни ) и да ги вмъкнат в съвременния свят, бес да е претрупан от ефекти - за разлика ПРЕХВАЛЕНИЯ Blade който се крепи ЕДИНСТВЕНО на тях и на многото реклами - и с наистина добър сценарий... според мен този филм остана недооценен.

Link to comment
Share on other sites

Гледах един чудесен филм за човечките взаимоотношения - CLOSER

Актьорския състав е главозамайващ - Natalie Portman, Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen. Последният едва ли ви е познат, но мога да ви уверя - добър е.

Ако трябва да опиша за какво става дума във филма, то ще използвам няколко ключови думи - любов, секс, изневяра, раздяла, събиране, любов, секс...И така се завъртат. Филм, който няма да ви накара да се замислите, а направо ще ви даде отговорите.

Link to comment
Share on other sites

What's Eating Gilbert Grape - Филм за простите взаимоотношения между хората,филм за семейтството.Обичаш го такова каквото е.Наистина филма не може да блесне с нищо освен с това.Всъщност направи ми впечатление чудесната игра на Леонардо ДиКаприо, който играе по-малкият луд брат на Джони Деп.Може би това е първият филм който гледам и някой да играе по-добре от Джони Деп.Но наистина му свалям шапка на ДиКаприо.Когато е снимах филма е на 19 някъде,но изглежда като детенце.Въпреки това страшно добре си изиграва ролята.Друго което ми хареса беше краят,много въздействащ и леко неочакван.Бих казал един добър филм.

Оценка:6.5/10

 

Finding Neverland - Отново филм с Деп,но този път няма кой да го засенчи.Той играе ролята на женен млад писател,предимно на пиеси.Действието се развива в началото на 20-ти век,където те пиестите са едно от най-гледаните неща.Един ден в парка,пишейки нещо в дневника си,той се среща с героинята на Кейт Уинслет,вдовица с 4 деца.Започва да се сбилжава прекалено много с тях и им става нещо като баща заместник,въпреки това той е само приятел на семейството...или поне се представя.Почти по цял ден играят с децата на какви ли не игри,но има и нещо повече.Той ги кара да повярват в играта,да се пренесат в света на въображението им...Бих определил филма като фентъзи-драма.Отново няма с какво да се похвали чак толкова,но като цяло не е лош.

Оценка:5.5/10

Link to comment
Share on other sites

Апокалипсис сега-уникален филм на Копола.Най-добрият за войната във Виетнам с изключителна актьорска игра

Амадеус-9 оскара....Покъртителната история на геният на класическата музика,режисиран от великият Милош Форман.

Link to comment
Share on other sites

Collateral - Том Круз определено няма да вземе награда с този филм.Действието започва буквално 10 минути след началото на филма и не спира до самият край.Точно това прави филма чист екшън.Не знам защо някой го считат за трилър като 5-6 завързани диалога не могат да помогнат за пълната безидейност.Става дума за таксиметров шофьор който има нещастието да качи неподходящия човек,но го рзбира едва когато върху таксито му се приземява труп.Окачва се,че "стопаджията" е професионален наемен убиец.

Оценка:5.5/10

 

Gremlins I - Обичате ли филми за малки пухкави животинки? Ако обичате то това определено не е филма за вас :).Животинка има,но тя е една и в последствие се размножава.Историята започва след като изобретател пътуващ из страната и предлагш своите стоки,не се натъква на магазин в китайския квартал.Там той вижда необикновенно създание - могуай.Малко тайничко го купува от внука на собственика и го носи на сина си (Били) като коледен подарък.Момчето обаче го предупреждава за правилата които трябва да спазва,а те са три - да не го излага на слънчева светлина,да не му дава да яде след полунощ и да не го мокри никога.Така семейството има нов член - Гизмо.Цялата каша става когато той случайно е залят с вода - размножава се,но "бебетата" му са малко по-различни...Останалото разберете сами.Може би много от вас са гледали филма,защото е доста старичък,но лично аз го свалих скоро и реших да си го припомня :).

Оценка:6.5/10

 

Gremlins II - Продължение на първата част,където Гизмо отново се среща с Били.Нещата обаче вече са пренесени в големият град,а не в провинциалното "селце" както преди.И двата филма се причисляват съм жанра Comedy / Horror,дори вторият повечко към комедията.Ако гледате първата част,няма как да пропуснете втората.

Оценка:6.5/10

Link to comment
Share on other sites

Collateral е прекрасен филм за мен :) Много добър сюжет и страхотно добра игра на Том Круз(една от най-добрите).Аз бих му дал 8/10 :D

 

А ето и 2ва филма,които препоръчвам горещо:

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=1263

Primal Fear

с:Ричард Гиър и Едуард Нортън

Изключителен филм.Веднага попада в топ 15 на най-добрите трилъри,които съм гледал.Едуард Нортън играе много силно(както винаги),даже има номинация за Оскар за поддържаща роля :) Препоръчвам го на всички фенове на жанра Crime/Thriller

 

http://www.warez.ru/movies/info.php?id=59

And Justice for All

с:Ал Пачино

Филмът е от 1979 и Ал е доста млад.Това не пречи обаче да го видим в изключително харизматична роля-на адвокат :) (Също с номинация за Оскар за главна роля).

Link to comment
Share on other sites

Е-е-е-е. Пак "всички" срещу мен.Поне се обосновавай като ще спорим :).За мен най-добрата му роля е в Последният Самурай,а тази тук не я различавам по нищо от Мисия Невъзможна например.А какво му е прекрасното на филма си остава загадка...:).

 

П.С.ЧРД бтв :woot .

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Гледах The Boondock Saintsts доста нестандартен сюжет.Може да се каже ,че няма завръзка и развръзка ,но все пак ако имате свободно време и ви се гледа нещо неангажшращо можете даго изгледате.Ако трябва да го оценявам

5,5/10

Edited by pyroman
Link to comment
Share on other sites

Е-е-е-е. Пак "всички" срещу мен.Поне се обосновавай като ще спорим :).За мен най-добрата му роля е в Последният Самурай,а тази тук не я различавам по нищо от Мисия Невъзможна например.А какво му е прекрасното на филма си остава загадка...:).

 

П.С.ЧРД бтв  :woot .

Ауе не са всички щото и на мен ми се искаше да не е "бахти лудата случайност тва,бахти лудата случайност онова.И средностатистическия пич пак да преобърне работите на изпечените професионалисти"

Link to comment
Share on other sites

RIP,мерси :) Защо си мислиш,че съм срещу тебе?Просто си казах мнението за филма :) Съжалявам ако е изглеждало така,аз уважавам мнението ти и всъщност имаме доста сходни вкусове ;) Не съм се обосновал за филма,защото не исках да изглежда като спор,а просто като моя гледна точка :) Нека ,който го изгледа сам да си прецени дали му е харесал филма или не :) Все пак тук сме,за да изразяваме становището си и да препоръчваме добри филми,а не да се хващаме за гушата :P

Link to comment
Share on other sites

HBK, всъщност си прав, малко остро приех мнението ми, но наистина то е твое и не мога да го променя :).

 

Closer - Филм с доста интриги,като казвам доста имам предвид от самото начало,до самият край :).Принципно филма си е драма,но има някой доста забавни и интересни моменти като чат сцената.Останалото е любов,раздяла,събиране,раздяла и т.н.Актьорският състав е доста приличен - Джъд Лоу,Джулия Робъртс,Натали Портман ( :wub: ),Клив Оуен.На места репликите са доста цинични и ми беше "забавно" да гледам как точно тези актьори ги казват.

Оценка:6/10

Link to comment
Share on other sites

някъде скоро преди 2-3 месеца гладах Предизвестена смърт.Много ми хареса,въпреки,че беше доста страшничък.Но иначе е интересен като сюжет.Не е от наи-добрите,но си заслужава :blushing:

Link to comment
Share on other sites

някъде скоро преди 2-3 месеца гладах Предизвестена смърт.Много ми хареса,въпреки,че беше доста страшничък.Но иначе е интересен като сюжет.Не е от наи-добрите,но си заслужава  :blushing:

Gledai vtorata 4ast.Po qk e.

Link to comment
Share on other sites

"Ray" Не искам да казвам голяма дума но този филм е един от малкото които ми харесаха в последните 2 години. Страхотна актьорска игра на Jamie Foxx, който пресъздава великолепно образа на Ray Charles. Бе гледайте го и вижте историята както е казано в tagline на човек "..... who fought harder and went farther than anyone thought possible."

 

За всички фенове на хоръра препоръчвам Нос Страх (Cape Fear). Гледайте го и ще разберете защо днешните хоръри изглеждат "плоски" и "недодялани". Отново изключителна игра на Де Ниро, Нолти .....

Link to comment
Share on other sites

Gledai vtorata 4ast.Po qk e.

Мислиш ли, че си наясно за кой филм говори BloodRayne?

"Предизвестена Смърт" е преводът на The Ring, чиято втора част все още не се е появила на бял свят. Филмът, за който ти говориш е "Последен Изход" (Final Destination). Много олигофренски са преведени, ама какво да се прави.

Link to comment
Share on other sites

LADDER 49

 

Трудно ми е да преглъщам. Очите ми парят, виждам размазано буквите на клавиатурата. Брадичката ми все още леко потрепва. Не ми е студено, но целият съм настръхнал...

Боже, какъв филм...

Гледал съм много филми за храбростта на един човек или на цял народ. Изплакал съм много сълзи от умиление, съпричастност, тъга, дори възторг. Но никой филм досега не ме е...докоснал...толкова силно.

Не ми остава нищо друго, освен да затворя очи и да си пусна музика.

 

И все пак - във филма става дума за живота на Джак Морисън. Записва се за работа в елитна пожарникарска станция с идеята да помага на хората. Да рискува собствения си живот, за да спаси друг.

При поредния пожар той отново успява да спаси човешки живот. Но огънят блокира изхода му и той остава в плен на горящата сграда.

Докато колегите му се опитват да го спасят, ние имаме възможността да видим ретроспекция на най-важните моменти от живота на Джак.

 

На този филм не може да се даде оценка. Дори и да е 10/10, това би го сложило на едно ниво с други филми. А той не е.

 

Ще завърша с част от финалната песен:

 

He's here, but not here,

He's gone, but not gone...

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Taking Lives - За мен този филм е от типа плоски и недодялани. Ми какво да ви кажа слаба актьорска игра особено на Итън Хоук. Бе сичко е слабо с изключение на креватните сцени. Може би това е единственото нещо за което филма заслужава да се отдели време (поздрав за сички фенове на г-ца Джоли :love ). 5/10

Link to comment
Share on other sites

LADDER 49

Za xora koito si imat poniatie ot pojari shte im se vidi dosta naiven. AKo ne obrashtame vnimanie na malkite detaili ot sorta na Plamatsi,dim temperatura nadxvaliashta 500 gradusa a vatre se razxojdat xora Filma e dosta interesen i napregnat! Sled sluchiloto se na 11-ti Septemvri zadaljitelno beshe da se pokaje kolko e xrabar Amerikanskia Pojarnikar! Gledaite filma i shte razbertete kolko naistina e xrabar Amerikanskia pojarnikar! ;) Tazi produktsia si zaslujava vnimanieto!

 

Ot men: 8.5/10

Edited by ATEL
Link to comment
Share on other sites

Мерси, да ти се връща :)

Изключително ненужен пост. Както и да е...

 

Гледах WHEN WILL I BE LOVED

Какво може да очаквате от филма?Neve Campbell играе красива и разюздена млада жена, която има всичко. Но явно животът на богато татино момиченце й е доскучал и тя е предприела мерки да си го разнообрази. Мерки, които се оказват фатални за някои хора.

Като цяло филмът е добър трилър, но не е нещо впечатляващо.

И все пак, ако искате да видите как Neve си доставя удоволствие под душа или пък искате да се насладите на дупето й, моля заповядайте :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...