Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

V4era gledax "Xronikite na ridik" (ne sam siguren kak se pi6e na angliiski)

Mnogo e dobar koito obi4a fantastika i ek6an da go gleda!

Sorry ako povtarqm 4yjd post ne sam gi 4el na gore...ako i nqkoi dryg e prepora4al sa6tiq film molq nqkoi moderator da iztrie posta... :ghost

Link to comment
Share on other sites

Salem's Lot - Новичък...по роман на С.Кинг...абе изглеждаше обандеждаващ и го свалих.След като изгледах 3-те часа,останах с много смесени чувства.Реално филмът е добър - има си замисъл,атмосферата приляга на един добър хорър,но като цяло някак си всичко е прекалено осъвременено или иначе казано направено "по американски".Предполагам,че романът няма да е толкова елементарен.Филма обаче си беше такъв.Началото му е обнадеждаващо,с развитието на действието все повече изникват въпросителните около мистерията,но се стига до един момент в който всичко се разкрива.Това се пада някъде малко след средата.Останалата част от филма е невероятно елементарна - убийства...абе вие ще видите.Въпреки това филма не е лош и успява да създаде атмосфера.Ако имате излишни 3 часа гледайте го.

Оценка:5.5/10

 

RIP, Препръчвам ти да гледаш salem's lot от 1979та, много по-добър е.

Единственото, което е пресъздадено добре в римейка е атмосферата.Играта на актьорите е ...изкуствена.Аз лично съм разочарован от филма.

Link to comment
Share on other sites

DMX,абе баш по "американски" си е.Пак ще се повторя - докато в един момент усещаш тръпката,мистерията на филма,то в друг момент той се превръща в просто избиване на вампири.Трябваше и да си ги броят.Лошото е,че тази част заема доста време от филма.

 

snatch,споко,началото на филма всъщност е края :).

 

stefann,вероятно и него ще гледам.

Link to comment
Share on other sites

The grudge-това е наистина смразяващо horror-че.Ама наистина смразаващо.Някой го беше сравнил с THE RING но според мен двата филма са доста различни(и двата са правени по японски филми).Докато The ring e по-скоро трилър то The grudge си е чист ужас.Задължително го гледайта на тъмно и сами.От доста време не бях гледал филм който да ме стресне така.Ама сериозно щях да се побъркам.

Link to comment
Share on other sites

The Dark Crystal - Джим Хенсън и Франк Оз се представят в една различна светлина. Филмът отново е с кукли - ИЗЦЯЛО! Но е много различен от всички мъпети, които сте гледали някога. Резултатът е удивително красив филм, прекрасно анимирана приказка, фентъзи приключенска история.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам, някой сеща ли се за името на едно аниме, което се разказваше за следното:

В едно селце пристига един пич, който излезе ловец на вампири и намери братчето на едно момиче отвлечено от вампирите в "селския замък" Ловеца в края на филма излезе, че е потомък на Дракула, когато взе да се бие с баш вампира в замъка. И на едната му ръка имаше уста, с която все си говореше. Гледал съм го много одавна и само веднъш, та ми се прииска оново да го издиря, но нямам никаква идея за името. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне. 10х предварително.

Препоръчвам ви да гледате The Terminal - филмчето е добро, както и българският на Том Ханкс:). Малко разнообразие от филмите "много ефекти - никъв смисъл"

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам, някой сеща ли се за името на едно аниме, което се разказваше за следното:

В едно селце пристига един пич, който излезе ловец на вампири и намери братчето на едно момиче отвлечено от вампирите в "селския замък" Ловеца в края на филма излезе, че е потомък на Дракула, когато взе да се бие с баш вампира в замъка. И на едната му ръка имаше уста, с която все си говореше. Гледал съм го много одавна и само веднъш, та ми се прииска оново да го издиря, но нямам никаква идея за името. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне. 10х предварително.

това трябва да е vampire hunter d

Link to comment
Share on other sites

Да, Vampire Hunter D, ама не Bloodlust ами стария филм.

А ако той ти е харесал - Bloodlust горещо ти го препоръчвам. Красива и стилна анимация, прекрасна атмосфера, нестандартна история...

Link to comment
Share on other sites

Значи току що свалих vampire hunter D - точно това е филма. Едно от първите анимета, които съм гледал наред с Акира и Войните на Венера

Ще те послушам и ще сваля и 2-та част

Едит:

Току що я изгледах vampire hunter D bloodlust- Много е яка :Давам 9/10 за филмчето. Който не го гледал - бързо да си поправи грешката

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

315.jpg

 

Много як филм с много яки ефекти!Катастофата беше невороятна.А бе въобще филма си заслужава да го гладате!

 

Оценка 9/10

---------------------------------------------------------------------------------------------

3949.jpg

Поредния силен филм на Стивън Сегал!Отново има много екшън!

 

 

Оценка 8/10

Edited by WoS.SoW
Link to comment
Share on other sites

Гледах "Полярен Експрес"-филмът е много качествен,със страхотна картина и звук,а анимацията е на много високо ниво.Том Ханкс прави поредната си добра роля...

"Дракула" от 1992г.Редно е да спомена само 4 неща:

1.Режисьор е Франсис Форд Копола(Кръстникът,Апокалипсис сега)

2.Участват Гари Олдман,Антъни Хопкинс,Киану Рийвс,Йонана Райдер и Моника Белучи

3.Обявен е за най-добрият филм на тема граф Дракула.Има и 4 награди Оскар

4.1:1 е с романът на Брам Стокнър "Дракула",който е класика в световната литература.

Link to comment
Share on other sites

Гледах THE GRUDGE.

Ako трябва да го коментирам само с една дума, то тя без съмнение ще е - скучен.

Изобилства от баналсни сцени, които на всичкото отгоре са копирани от The Ring. Въобще вече на много места започнаха да използват фрагмента със зловещо момиченце, което крачи все едно има рак на костите на краката. Не мога да си обясня изборa на Сара Мишел Гелар за главна героиня. Тя просто не става. Може да може да се справи с роля в Скуби Ду, но тук определено не й е мястото.

Не съм доволен и даже ме е яд, че го гледах.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Ае кво му харесвате толкова на тоя Final Distination немога да разбера?! Глупава реализация на иначе интересен замисъл. За мен е слаб филм. Слаба актьорска игра. Ако трябва да оценям както вие давате оценка: 3/10

 

Обаче мнението ми за първата част няма да ми попречи да гледам втората Final Distination 2 :) Дано да е по-добра реализация на идеята!

Link to comment
Share on other sites

Какво ми хареса във FD? Начините , по които умираха нашите хора. Просто красиво! Катастрофата, стъклото, асансьора, оградата...Хич не ми е направило впечатление, че актьорската игра е слаба. Просто защото не това ме е интересувало. Както и в трите части на Cube.

Link to comment
Share on other sites

Wrong Turn

Стар и изтъркан сюжет,група младежи се лутат на някакво пусто място,появяват се лошите,малко трупове,но все пак добрите побеждават.Нищо заинтригуващо,нищо страшно,просто гледаш и знаеш как продължава филмът.

Оценка:2/10

/По принцип щеше да е 1/10,но пускам и бонус,понеже едната актриса ми хареса/.

Link to comment
Share on other sites

Гледах THE GRUDGE.

Ako трябва да го коментирам само с една дума, то тя без съмнение ще е - скучен.

Изобилства от баналсни сцени, които на всичкото отгоре са копирани от The Ring. Въобще вече на много места започнаха да използват фрагмента със зловещо момиченце, което крачи все едно има рак на костите на краката. Не мога да си обясня изборa на Сара Мишел Гелар за главна героиня. Тя просто не става. Може да може да се справи с роля в Скуби Ду, но тук определено не й е мястото.

Не съм доволен и даже ме е яд, че го гледах.

Първо единственото общо м/у The Grugde и The Ring е че и двата филма са римейкове на японски филми.В азиатските хорор филми доста често се използват деца за главни гадове(Dark Water,Ringu,Ju-on,The eye и др.)

А за The Grudge наистина е доста скучен и банален макар че е сниман от оригиналниа режисьор на поредицата Ju-on(японската версия на филма).Липсват ужасът и параноята от оригиналите.

Link to comment
Share on other sites

The Grudge изглеждаше доста интересно на рекламата, но всъщност се оказа 60% копие на The Ring, както вече казаха. Разликата е че злото момиче идваше по телефона, а не излизаше от телевизора. :D

 

CUBE ZERO Най добрия филм от поредицата. Този път дори има история,а не само капани. Определено ще се хареса на доста повече хора. Чудя се дали някой друг смята че той всъщност е нулева част, идваща преди другите ??

Link to comment
Share on other sites

Cold Mountain - Много са малко филмите като този,които могат да бъдат разказани.Ако почна,ще прозвучи като приказка.Точно за това няма да издавам нищо.Филмът е исторически,разказва се за невероятно силната любов между двама души,единият от които изпратен на война.Началото на филма е потресаващо,битката е направена страхотно,сякаш е битка между Ада и Рая с това мрачно небе.Джъд Лоу и Никол Кидман са двамата влюбени.Рене Зелуегър също допълва по-известните актьори.

Оценка:8.5/10

 

Catwoman - Мяу :). След като гледах филма снощи направо се учудих.Нарочно не отидох на кино,защото очаквах поредната бозичка.След като изгледах филма обаче,останах много доволен.Холи Бери играе ролята на срамежлива и скромна художничка,която обаче работи като дизайнер във фирма за козметика.Вътрешно тя е амбицирана за нещо повече,но понеже си е свитичка,се задоволява с това което е и което има.Съдбата я праща на неподходящо място в неподходящо време - бива убита,но в същото време и се ражда отново,благодарение на древна порода египетски котки.Така както при повечето комиксови герои,в покрайнините на града се ражда нещо ново - герой! (бавно се изкачва по хълмчето и застава пред луната на фона на града :) )Вече е нов човек - има инстинктите,държанието и доста друи котешки неща.След като осъзнава какво е,тя запчова да търси кой я е убил и защо (не помни).Открива,че има нещо нередно в новият крем...Но да не ви разказвам повече от историята.Бери е перфектна за ролята със завидната изящност на задните и части,а и като цяло.Нейният възлюбен (че къде без него) във филма е Бенджамин Брат,мистър голяма челюст :).Ефектите са на ниво,но малко е попрекалено със способностите на "котката",на които дори Спайдърмен би завидял.Като цяло филма си е елементарен,но самото излъчване ми хареса.

Оценка: 7.5/10

 

Frailty - Доста странен филм...Бих го определил като трилър в началото и фентъзи трилър в края.Определено идеята е необичайна,а обратите във филма,които настъпват накрая са наистина интригуващи.Става дума за едно мъжко семейство - баща и 2-мата му сина (майката е умряла при раждането на второто дете).Една нощ на бащата му се явява ангел (тва колко е вярно,само той си знае),който му казва,че се води битка между Ада и Рая и съвсем скоро ще настъпи Страшният Съд.Ангелъст му казва,че по земята бродят демони и те трябва да бъдат унищожени.После бащата намира 3-те "вълшебни оръжия" пратени от Господ и списъкът със първите 7 демона за убиване.Малките деца обаче не виждат демони,а обикновенни хора...единият се примирява с това,но другият не...Дано съм ви объркал достатъчно,но филмът наистина си заслужава,защото е с доста различен сюжет.Не очаквайте обаче кървави сцени.

Оценка:7/10

Link to comment
Share on other sites

Гледах The Grudge и да ви кажа останах разочарован,найстина е малко по-стрясткащ от TheRing ,но пък сюжета е на много по ниско ниво ,нямаше го чувството на тайнственост и мистерия като в TheRing

Link to comment
Share on other sites

Gledah:

The Village (2004)

Ochakvah neshto dobro ot tova predlojenie no ostanah mnogo razocharovan

edva ne zaspah povreme na filma

Mnogo muden

S dve dumi gledash i tapeesh :sick

Ne go preporachvam na nikoi

 

Оценката ми е:

0/10

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...