Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

U-571.Един от малкото добри филми поне за мен посветени на WWII.Една германска подводница бива нападната от съюзни4ески разрушител и е повредена доста сериозно.Амерниканците заси4ат сигнал от подводницата до германското командване.В същото време друга немска подвоница според данни на разузнаването на USA натоварена със инсртументи за поправка тръгва по кординатите на сигнала.Американците се досещат 4е има повредена германска подводница и пращат една от своите да се представи за спасителната подводница с цел проникване в германската лотка и вземане на Енигма машината от нея.Оба4е нещата се объркват и американците са в доста трудно положение.

Link to comment
Share on other sites

Memoirs of a Geisha (2005)

5547.jpg

Филмът е невероятно добър, нямам думи просто

горещо ви го препоръчвам!

Оценка: 9.9

 

Underworld: Evolution (2006)

5671.jpg

Продължението не остъпва по нищо на първата част

такаче според мен си заслужава да бъде изгледан

Оценка: 8.9

 

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (1994)

1983.jpg

Доста добър филм сабрал големи имена

ако ви се гледа филм с вампири и не сте го гледа ли непременно си го сваляйте

Оценка: 9.0

Link to comment
Share on other sites

Blood Rayne-Според мен е пълна боза.Претупали са историята,бойните сцени са гола вода,няма никакви вампирски умения(само в на4алото в една сцена и тва беше).Язък за хубавата игра и за любимата ми актриса Кристана Локен.

Link to comment
Share on other sites

Brokeback Mountain - Спряганият за най-много награди, филм на Анг Лий, разчита само на едно нещо – скандалният сюжет. Историята на двама каубой хомосексуалисти наистина е нещо ново в киното, но начинът, по който е направен филма е просто... странен.

 

Още в началото на филма се запознаваме с двете бъдещи гълъбчета, които, стоейки пред разнебитена каравана, очакват работодателя им да пристигне и да раздаде задачи. Кратката сцена достатъчно ясно показва образите на двамата каубой и поне аз до края на филма не видях кой знае колко промени. Може би фактът, че филма обхваща голяма част от живота им, а е с продължителност едва два часа, цели да ни заблуди, защото в реалния живот според мен не е така. Като се замисля Brokeback Mountain може да се раздели на две части – първото лято, което Енис (Хийт Леджър) и Джак (Джейк Гайленхал) прекарват заедно и действията след него. Общо взето аз не останах очарован от филма. Очаквах нещо повече... очаквах повече драма, повече скандални сцени, повече обрати... повече филм, но за жалост ако трябва да анализирам всяко от тези очаквания, положението става плачевно. Драмата почти я няма, тъй като тези десетилетия, които прекарват те двамата, виждайки се, на нас ни изглеждат седмици, най-много месец, т.е. усетих чувството, което те изпитват – копнежът да се виждат по-често. Скандалните сцени... ами не, че имам желание да гледам който и да е от двамата гол, но просто някакви си целувки не могат да вземат награда, но явно от Академията не мислят така. Обрати? Не... най-много на няколко места да се посъбудите от линейния сюжет и монотонното повтаряне на среща със скандал и среща без скандал. Тук-там някоя мъдрост, някой готин природен кадър, някой влюбен поглед на фона на кънтри музичка... Не, това не е филмът, който трябва да вземе награда за каквото и да е било. Може би двамата мъжаги заслужават възнаграждение за смелостта им, а и доста доброто представяне всъщност.

Оценка:5.5/10

 

The Constant Gardener - Друг претендент за награди ”Оскар” в много категории и мисля, че той изпреварва Brokeback Mountain в много отношения, въпреки, че не може да става и дума за сравнения между двата филма. Тук обаче, за разлика от ”Каубоите”, имаме интрига до самия край на филма. Въпреки това на мен филма не ми допадна, тъй като просто не харесвам филми на подобна тематика. Това обаче не означава, че лентата няма своите качества – напротив, има ги, с лопата да ги ринеш.

 

На обикновения зрител е показана жестоката действителност и по-точно хищните фармацевтични компании, за които човешкият живот не струва нищо. И къде според вас тези дяволи тестват стоката? Естествено, че в Африка – мястото където може да размениш баща си за кибрит, детето за коза, а тъщата за бутилка минерална вода. Но как става всичко? Под формата на хуманитарни помощи естествено и с малка помощ от африканските правителства. Но да не разкривам цялата дълбока конспирация, която се очаква да разнищите по време на филма. Освен тази основна сюжетна линия има и друга, която ни кара да размишляваме върху любовната интрига, която се заражда от самото начало.

 

Интересен момент, който в началото обърква, но после хващате нишката, е преплитането на действия от настоящето и бъдещето. Ралф и Рейчъл играят ролите си перфектно... кой цял филм, кой по-малко.

 

За жалост или не, нямам какво повече да каже за този филм, тъй като, както казах, не съм особен почитател на филми, чието действие се развива в Африка. Антипатична страна ми е, с изключение на някои кътчета. Все пак си заслужава гледането и може би някои хора ще се замислят по-сериозно защо си дават толкова зор защитниците на човешките права.

Оценка:5.5/10

Edited by RIP
Link to comment
Share on other sites

Препоръчвам ви да гледате зелева супа :)!

Насрах от смях като го гледах ;) :punk :punk

ЛИНК КЪМ ДАУНЛОАД:http://movies.co.jp:8081/Movies8/La.Soupe.aux.choux.(1981)/

B00006LK18.08.LZZZZZZZ.jpg

 

http://movies.co.jp:8081/Movies8/La.Soupe.aux.choux.(1981)/

Link to comment
Share on other sites

Кръвта на темплиерите(Das Blut der Templer).Немски филм,много добре направен.Става въпрос за кръстоносците открили Граала.За това как техните наследници се надпреварват кой ще открие пръв Граала.Филма има вси4ко кръв екшън добра история,хубава мадама,хубави коли(във филма са показани само немски машини,за което се радвам)

8/10

Link to comment
Share on other sites

Underclassman – Добрите стари истории за ченгета под прикритие... Този филм е точно такъв – свежарски. Щипка екшън, щипка комедия и щипка флирт е рецептата за успеха на почти всички подобни заглавия. Това тук ми направи много добро впечатление, защото си е направено като по учебник. Ако няма с какво да си губите времето, гледайте филма... дори може да отделите специално два часа, защото определено ще се забавлявате.

 

Младо, неопитно и буйно черно ченге трябва да докаже себе си, след като се намества под прикритие в едно училище, където е станало убийство. Както винаги той трябва да спечели уважението на повечето подозрителни типове, а и да направи шоуто... защо не и да забърше горещата учителка по испански... Оказва се, че нещата не стоят така, както изглеждат... бла бла... С една дума – фън!

Оценка:5.5/10

 

Zathura – О, Боже! Чак пък такава прилика с Джуманджи... Просто няма какво да се каже... отново имаме “жива” игра, отново хлапета забъркват кашата, но този път къщата им не се превръща в джунгла, а отлита в космоса. Ако сте фенове на космически приключения, летящи къщи, готини замръзнали мадами, Зоргони, малки момченца (педофили, горе ръцете!) и т.н., то това е филмът за вас.

Оценка:5.5/10

 

Wedding Crashers – Една от най-добрите комедии, които гледах през последните няколко месеца. Изключително забавните Оуен Уилсън и Винс Ваун са просто неотразими в идиотщината си, а и идеята за двама уж заклети ергени, които ходят по чуждите сватби и свалят/спят с готините мадами, е реализирана страхотно. Спирам с глупостите – гледайте филма непременно!

Оценка:7/10

Link to comment
Share on other sites

Кръвта на темплиерите(Das Blut der Templer).Немски филм,много добре направен.Става въпрос за кръстоносците открили Граала.За това как техните наследници се надпреварват кой ще открие пръв Граала.Филма има вси4ко кръв екшън добра история,хубава мадама,хубави коли(във филма са показани само немски машини,за което се радвам)

8/10

 

Интересуват ме филми на тази тематика. Откъде мога да го сваля и аз? :)

Link to comment
Share on other sites

Beverly Hills Cop -> Beverly Hills Cop II -> Beverly Hills Cop III ::

 

Само 1 мога да кажа за тези филми!Класика в ЖАНРА!Няма да сбьрката,ако ги гледате!Гледьл сьм ги по няколко пьти всичките части :)

 

Оценка:9\10

Link to comment
Share on other sites

Интересуват ме филми на тази тематика. Откъде мога да го сваля и аз? :)

Пробвай от линкоса.

Link to comment
Share on other sites

Serenity – Един филм, който ме върна назад във времето, когато преди десетина години седях пред телевизора и съзерцавах подобни фантастично-приключенски саги.

 

Нямам какво да кажа за него, освен, че е добър и става за убиване на време. Мисля, че е правен по някакъв сериал, но не съм проверявал.

Оценка:6/10

 

Anthony Zimmer – Един много добър трилър, който ви държи в напрежение... почти до края.

 

Залавянето на страшния престъпник Антъни Цимър се оказва истинска пречка за службите във Франция, а “гаджето” му е нагърбено със задачата да намери някой, който би изиграл Цимър, т.е. плячка. Следват купища обрати, разкрития и доста екшън. Филмът доста прилича на Ипионските, тип “Джеймс Бонд”, но за жалост е доста кратичък.

Оценка:6.5/10

 

Voyage Of The Unicorn – Вярвате ли в магии? Ако не, то този филм няма да ви накара да повярвате ;). Всъщност може да накара по-малките дечурлига, тъй като е предназначен за тях. От километри си лич, че ще е доста елементарен. Обложката има вид на арт от 70-те, а всъщност лентата е на 5 годинки.

 

Какво ви очаква? Приключения, елфи, тролове, митични същества, множество препядствия, любов и... хепи енд :). Има чудесна музика. Гледайте го, приятно е.

Оценка:5/10

 

In Good Company – Поредният филм, който не заслужава подобаващо внимание. Някаква смесица между комедия и романтика, което си прави баш романтична комедия. Проблемът е, че има доста малко от двете.

 

Става дума за кариерата на един бизнесмен на средна възраст. Понижен е, а на негово място идва двойно по-малък пич, който му става шеф. Младокът няма никакъв опит с този тип работа, а натискът отгоре да направи списанието, в което работи, още по-добро, се оказва сериозен. Положението става критично, когато “малкият” се влюбва в дъщерята на не който трябва...

 

Общо взето лигав филм, но пък Денис Куейд и красавицата Скарлет Йохансон, спасяват филма от тотален провал.

Оценка:3.5/10

Link to comment
Share on other sites

Wedding Crashers – Една от най-добрите комедии, които гледах през последните няколко месеца. Изключително забавните Оуен Уилсън и Винс Ваун са просто неотразими в идиотщината си, а и идеята за двама уж заклети ергени, които ходят по чуждите сватби и свалят/спят с готините мадами, е реализирана страхотно. Спирам с глупостите – гледайте филма непременно!

Оценка:7/10

Глас и от мен за този филм. Моята оценка за него е 8/10

 

 

Beverly Hills Cop -> Beverly Hills Cop II -> Beverly Hills Cop III ::

 

Само 1 мога да кажа за тези филми!Класика в ЖАНРА!Няма да сбьрката,ако ги гледате!Гледьл сьм ги по няколко пьти всичките части :)

 

Оценка:9\10

:punk И аз съм така. Невероятни филми

 

 

Cheaper by the Dozen 2 (2005) - Определено първата част беше по-добра. И тук има свежи лафове, но не ми хареса толкова колкото първият филм. Все пак може да се гледа. Оценка 5/10

Edited by Clades
Link to comment
Share on other sites

Paparazzi Ochakvax poveche ot tozi film...no se okaza nai obiknoven s pochti niakakvi neochakvani neshta v nego.

 

Otsenka 5/10

 

 

P.S. Imam molba kam xorata koito pishat v tazi tema da pishat za filmi koito ot skoro sa se poiavili v neta a i tezi ot 2004,2005,2006 ...Ako resha da napisha po malko za vseki film koito sam gledal...mislite li ,che shte mojete da ischetete vsichko za 1 den!? :woot

Link to comment
Share on other sites

Black hawk down.Един доста добър филм посветен на войната в Сомалия и американската намеса там.В общи линий се разправя за една мисия която трябва да се изпълни за не пове4е от 30 мин.Трябва да се превземе дадена сграда и да се вземат намиращите се там затворници.Оба4е когато рейнджърите влизат в бой вси4ко се променя.

8/10

Link to comment
Share on other sites

Kiss Kiss Bang Bang

Добър трилър заплетен изпълнен с много обрати и комични ситуации бях изпалнен с много надежди за филми но не беше това ,което очаквах в общи линии не беше зле добър екшан доволен трилър изпалнен с комични ситуации 6.5/10

 

Jarhead

Заглавието не е преведено но по време на филми се разбира ,че означава Снайперист.Показва се живота оп бучението и влизането в битка на войниците от морската пехота през Пъстинна буря ,които имат за задача да пазят нефтените кладенци или по точно интересите на бюрократите.Показва се през какво имава войника в една война и как след нея нищо не е сащотото той си остава завинаги военен особено силен е накрая за мен когато се качи бивш морски пехотинец в рейса тогава трябва да се зимислиме8/10

 

10 Things I Hate About You

Една стара комедия ,която наскоро си припомних много хубава тинейджърска комедия която е перфектна за свободно време много романтична комедия ,която просто си заслужава 8.5/10

 

The Exorcism of Emily Rose (2005)

Последния страшен филм ,който сам гледал на скоро е този.Много ще кажат,че не е толкова страшен да ама аз сам с лабилна психика тай че :).Наистина добър филм ,който те кара да се замислиш за живота малко не ми се вярва да е по действителен случай ама това няма значение.Добри ефекти хубав сюжет и едно замисляне накрая на филма 8/10

 

Chris Rock: Bigger & Blacker (1999)

Само каде видите Крис Рок повече мисля нямя какво да говорим.Това турне по скроо шоу в което той излиза на сцената и започва да нарежда наред.Преди време Тодор Колев (един много уважаван от мене актиор) имаше нещо подобно в Пловдив.Просто филмчето си заслужава тук е на 32 и е дива глава 9/10

 

Chris Rock: Never Scared (2004)

Кво да кажем след 5 години отново турне в което просто карти мифки меко казано има още смях просто невероятно нарежда наред няма да сажелявате тук е на 37 но не е изгубил хумора си само е малко по мек :) но отново ще ви разцепи двата филма ги гледах на почивки 9/10

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Току що изгледах Memoirs of a Geisha . Преди да го гледам се питах какво е това Гейша и всичко свързано с това . Е , разбрах много повече. Който го гледа няма да съжалява . Оценка 9.5/10

Предишният филм който гледах преди няколко дни беше Jarhead , всъщност е "Снайперисти " , очаквах екшън от началото до края , пълен с нереалности и моща на американците . Е ,бях излъган . Може би най-добрият филм който показва какво найстина е да си в армията и да те е страх от това ,че всяка секунда може да загинеш . Оценка 9/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...