Jump to content
BulForum.com

Ice Age 2


Recommended Posts

Дублажът наистина е супер, защото вчера като го гледах от локалния и с тоя превод половината смешни неща се губеха ["Викай ми Скарид"=>"Наричай ме Кид" ] и там... за "момчето намерило своята патка..." беше буквално преведено и съвсем не беше патка,а...забравих вече какво животно.

 

Така са 90% от преводите правени в интернет пространството, защото хората си нямат никаква идея от Английски и това как се прави качествен превод.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply
Така са 90% от преводите правени в интернет пространството, защото хората си нямат никаква идея от Английски и това как се прави качествен превод.

Значи по твоята логика по-хубаво да не гледаме филми от нета :blink: Ти като знаеш английски какъв ти е проблемът да гледаш с некачествен превод.Всъщност за какво са ти изобщо субтитри тогава :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да е казъл, че му трябват субтитри? Аз гледам 90% от нещата без субтитри, а когато има такива то често те са по-смешни от това, на което трябва да се смея във филма.

 

Никъде ли не го дават без дублаж? Баси ще трябва да чакам ДВД рип :(

Link to comment
Share on other sites

Значи по твоята логика по-хубаво да не гледаме филми от нета :blink: Ти като знаеш английски какъв ти е проблемът да гледаш с некачествен превод.Всъщност за какво са ти изобщо субтитри тогава :bgrin:

 

Субтитри не ми трябват лично на мен. Ако гледам филм, аз го гледам без субтитри, а ако е прекалено неразбираем или нещо друго пречи да се чува ясно, ползвам английските субтитри които вървят с всяко DVD и са предназначени за глухи хора.

 

Субтитри ми трябват, защото после правя филма на DVD за плейъра в хола, където го гледат майка ми и баща ми. Субтитри ми трябват и ако гледам филма с приятелката си. Тогава пък става каша, защото хем слушам какво се говори, хем чета какво пише, но пък така мога да кажа ако нещо е сгрешено или пък да го поправя преди да направя филма на DVD носител.

 

В повечето случаи, грешни субтитри не са чак до толкова фатално грешни, но когато са повече свързани с действията във филма отколкото нормално, грешния превод е фатален. Примери са епизодите на LOST и Revolver. Субтитрите за Revolver са отвратителни още от самото начало и ако някой се води по тях, няма да разбере абсолютно нищо от така или иначе объркания филм.

Link to comment
Share on other sites

Сега се върнах от киното и мога да кажа че беше хубаво след като си с приятели е весело :) като цяло да бива го не останах много впечатлен обаче го бива иначе ловния сезон ли нз кой беше имаше негова реклама той ще се гледа :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Гледах го в киното преди 2-3 дена.Не беше лош филма,но много малко смешки имаше.Най ме накефи,когато катерицата разби онези риби (пираните).Спуках се от смях, а и цялата зала също!

Дали ще има Ice Age 3?

Link to comment
Share on other sites

гледах филмчето и останах малко разочарован честно казано :( първата серия ми хареса доста повече.не казвам че и във втората нямаше смях но може би защото съм гледал първата няколко пъти и ми се е запечатала затова и тя повече ме кефи

Link to comment
Share on other sites

Песните на Сид за изчезването на мамутите просто ме размазаха отвсякъде:

"Someday when you're gone extinct,

when you make a stink..."

или:

"Stop,hey,what's that sound

All the mamuths are in the ground..."

или:

"If your species will continue clap your hands

If your species will continue clap your hands..."

:laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Абе някой да знае къде е дублиран на български филма,че брата иска да го гледа :D

 

 

П.П.Хехе 1000 ми пост.Бахти кефа :D.Вече съм висш в иерархията на форума :punk :D

Link to comment
Share on other sites

Абе някой да знае къде е дублиран на български филма,че брата иска да го гледа :D

П.П.Хехе 1000 ми пост.Бахти кефа :D.Вече съм висш в иерархията на форума :punk :D

в арената пише че е бг аудио

http://www.arenabg.com/details.php?id=7361

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...