Jump to content
BulForum.com

Свободата на словото


N00KiE

Recommended Posts

29. Правилата в този форум се определят от правоимащите. С присъствието си тук Вие автоматично се съгласявате с тях и се задължавате да ги спазвате. Evrocom.INFO не е Хайд Парк. Ако сте очаквали пълна свобода на словото и сега се чувствате съкрушени — мястото Ви не е тук, а по-скоро в clubs.dir.bg.

 

Защо я няма тук ? И на кой пречи ?

Link to comment
Share on other sites

Защо я няма тук ? И на кой пречи ?

Kaкво искаш да кажеш,бе Нуки???

Link to comment
Share on other sites

Kaкво искаш да кажеш,бе Нуки???

Конкретно ли? Чудно ми е защо всяка тема относно Евроком винаги завърша с надпис "Closed". На мен ми е интересно да се дискутира подобно нещо, а не "Вярвахте ли в любовта" , "Има ли хора от ххх училище", "Какво мразите", "Какво обичате да ядете".И още една камара тийн изпълнения. Но една сериозна тема относно това завършва с гореспоменато.

 

Има и друго.Защо дадена тема се затваря когато някой почне да се олива ?? Не е ли по лесно да се модерират някои мнения вместо да се затваря директно? И аз ще отворя нова подобна тема и ще бъде затворена с обяснението, че "има такава тема". Или е просто за по-лесно с катинара отколкото да си поиграе, човек да помодерира и направи забележка?

Link to comment
Share on other sites

Прав си,че темите свързани пряко или непряко с Евроком се затварят,а и не мисля,че съдбата на тази ще е по-различна.Аз също съм против затварянето на теми,а съм за модериране на отделни мнениея.Естествено,ако темата е брутално тъпа,подобно на дадените в Златна тиква без не знам си кво,то нека не само се затвори,ами направо да се и изтрие :).Смятам,че трябва да изложиш какво конкретно целиш с тази тема.Или ти просто си правиш експеримент дали и нея ще затворят?

едит:Нуки,подписът ти говори много лошо за теб.Едва ли Мартин чете форума на Евроком! ;)

Link to comment
Share on other sites

Прав си,че темите свързани пряко или непряко с Евроком се затварят,а и не мисля,че съдбата на тази ще е по-различна.Аз също съм против затварянето на теми,а съм за модериране на отделни мнениея.Естествено,ако темата е брутално тъпа,подобно на дадените в Златна тиква без не знам си кво,то нека не само се затвори,ами направо да се и изтрие :).Смятам,че трябва да изложиш какво конкретно целиш с тази тема.Или ти просто си правиш експеримент дали и нея ще затворят?

едит:Нуки,подписът ти говори много лошо за теб.Едва ли Мартин чете форума на Евроком!  ;)

Преди целта на форума беше към warez ориентираност.След 21 април като, че ли това се промени. Форума се превърна в някакъв си форум с обща ориентираност.А в една тема ми направи впечатление като се каза ," че това е форума на Евроком". Е добре тогава защо в него темите за Евроком не виреят? Ако някой греши - да се докаже с факти, не с празни приказки и затваряне на теми. И както се каза, че не е съпорт форум - има групичка "support" Преди имаше хора в нея, сега е празна. Това един вид бягане от отговорност ли е? И колкото до факта, че съпорта не следи форума - не съм особено съгласен - доколкото знам lekx работи в съпорта и винаги може да се даде поне и малка информация.Но не вярвам да стане. А и вече не ми пука. Просто това се случва в България и това обяснява всичко....

П.С.

подписът ми не е за Вълков.По-скоро за тези които пеят с него всеки мач.

Link to comment
Share on other sites

Ами не мислиш ли,че,ако някой говори против теб(в случая потърпевшия е Евроком) няма да му стане гадно и да затвори темата?Но наистина има много вярно в написаното от теб...Трябва една тема или раздел "Оплаквания и т.н."...Аз мисля,че затвярят темите,защото най-важното е изкоментирано и няма смисъл от повече постове...Както виждате темите се затварят точно тогава...след 3-4 страници,когато всичко важно е изкоментирано,стига се до някакво заключение и се затваря. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами не мислиш ли,че,ако някой говори против теб(в случая потърпевшия е Евроком) няма да му стане гадно и да затвори темата?Но наистина има много вярно в написаното от теб...Трябва една тема или раздел "Оплаквания и т.н."...Аз мисля,че затвярят темите,защото най-важното е изкоментирано и няма смисъл от повече постове...Както виждате темите се затварят точно тогава...след 3-4 страници,когато всичко важно е изкоментирано,стига се до някакво заключение и се затваря. :)

А не мислиш ли, че темите отиват в такова русло защото някой има да каже нещо? Не да го издиктува на съпорта по телефона а да го сподели с някой тук?

Ама наистина - "Темата се изчерпа" - като за оправдание е идеално.

 

И ако чакаш да се появи такъв раздел никога няма да стане. Разбра се в една друга затворена тема.Хора с оплаквания няма - всички са доволни и лъщят от щастие.То все оптиките се късат и никога фирмата не е виновна...whatever...

Link to comment
Share on other sites

хехе, вчера изтриха един poll с подобна тематика, пуснат от мен..

не е за първи път, няма и да е за последен..

...ама наистина в правилата на форума трябва да впишат "Не злепоставяйте и не задавайте въпроси относно фирма Евроком", поне да е ясно на всички, че е забранено и неправилно

 

справка, една старичка тема.. усмивки от старите ленти

Link to comment
Share on other sites

Конкретно ли? Чудно ми е защо всяка тема относно Евроком винаги завърша с надпис "Closed". На мен ми е интересно да се дискутира подобно нещо, а не "Вярвахте ли в любовта" , "Има ли хора от ххх училище", "Какво мразите", "Какво обичате да ядете".И още една камара тийн изпълнения. Но една сериозна тема относно това завършва с гореспоменато.

 

Има и друго.Защо дадена тема се затваря когато някой почне да се олива ?? Не е ли по лесно да се модерират някои мнения вместо да се затваря директно? И аз ще отворя нова подобна тема и ще бъде затворена с обяснението, че "има такава тема". Или е просто за по-лесно с катинара отколкото да си поиграе, човек да помодерира и направи забележка?

Те хората са си казали: "Храни куче да те лае".

Аз до сега не съм забелязал да се затваря тема без причина. Много по-добре след като са се казали вече по няколко пъти едни и същи неща да се затвори от колкото да се дъвче отново и отново. Някои просто си пишат за спорта и си дигат просто ей така темите, не че има какво особено да кажат. Чудесен пример е темата за войната между кабелните оператори. За 1 ден 8 страници и дори темата накрая доста се измести, както сигурно ще стане и с тази ако не я затворят скоро. Какъв е смисъла да се държи отворена, след като всичко което е могло е казано. И дори не е изтрита, което трябва да си го отбележите. Ако някой от Вас беше администратор на форум и някой дойде да говори против Вас не само че ще го баннете, ами сигурно и ще изтриете темата. Според мен много добре се разбира кога една тема трябва да се затвори. По-скоро трябва да питате защо има теми които още не са затворени.

А не мислиш ли, че темите отиват в такова русло защото някой има да каже нещо? Не да го издиктува на съпорта по телефона а да го сподели с някой тук?

Ама наистина - "Темата се изчерпа" - като за оправдание е идеално.

И така и на някои не им стана ясно каква е разликата между форум на евроком и support форум. Пък и мисля, че когато някой има проблем трябва да се обажда по-телефона, а не тук да се прави на мъж и да плюе безразборно съпорта.

 

Свобода на словото има, стига да не преминаваш определени граници. Все пак живеем в Демокрация, а не в анархия. Когато стане възможно хората от форума да се съдят заради обиди и недоказани истории, които целят уронването на достойнството на някой, може би тогава ще има пълна свобода на словото.

 

В реалния живот, за публична обида се плаща. Ако беше така евроком щяха да пускат безплатен интернет защото щяха да си събират таксите от тук.

Link to comment
Share on other sites

И така и на някои не им стана ясно каква е разликата между форум на евроком и support форум. Пък и мисля, че когато някой има проблем трябва да се обажда по-телефона, а не тук да се прави на мъж и да плюе безразборно съпорта.

 

То не че не правя разлика ама и ти като някакъв модератор въртиш като една и съща грамофонна плоча.Да не ти правят тайна подготовка за такъв? Аз не искам и няма да си търся тук решение на проблема, а да коментирам ситуацията?Прочети пак какво съм написал.

аз също съм абонат и съм си доволен от интернета щом толкова време съм на него.Ама само не вия от радост като ми дигнат интернета с 5-6 кб/с. Все ми е тая дали ще изтегля нещо с 20 минути по-бързо или по-бавно.

Но не приемам модераторския и администраторския екип да ми казва каква е истината и винаги той да е прав. Ако попиташ дали им харесва Евроком от посетителите на форума 90 % ще са да. Щото голяма част го ползват интернета да си проверяват пощата, да си чатят, да теглят музика и филмчета и да си гледат сайтчета. И им го плаща някой друг, не те. А и едва ли другите хора чиято нужда на интернет им е жизненоважна си губят времето по форума :)

Сега чакам мача да свърши, да се появи Dreamer, ще каже нещо и ще го завърши с някоя фраза на английски и ще затвори темата.Или пък ov3rm4n ще дойде и ще ме иронизира пост по-пост. Срещу мнозинство не се спори. И не на последно място, аз не ритам против Евроком, ритам срещу "истината" която определени хора налагат. И същите тези хора ако им прочетеш мненията(нищо че са няколко хилки) ще разбереш че някои от мненията им са на 180 градуса от сегашните.

 

П.С.

Ггбит след като не са фирма на Евроком, защо мога да намеря десетки постове с информация за тях, телефони и адреси? Айде да видим кое е сега вярното - ггбит не е фирма на Евроком или пък преди не се триеше информация за други доставчици, за разлика от сега.

 

Повече по темата не коментирам, та дори и 1000 пъти да ме цитирате.. със здраве ....

Link to comment
Share on other sites

За 1 ден 8 страници и дори темата накрая доста се измести, както сигурно ще стане и с тази ако не я затворят скоро. Какъв е смисъла да се държи отворена, след като всичко което е могло е казано.

Темата беше най-популярната, през тези 24 часа, през които стоя отворена, доста интересни неща се казаха. Как може човек да знае кога една тема е "изчерпана"? Винаги може да се намери ново интересно мнение.. А колкото до това, че се е изместила, последното мнение, по нея, беше мое и беше изтрито, а беше съвсем по темата, никого не обиждащо, съвсем в правилата.. просто не вървеше за се заключи със същия мотив, след това мнение, та затова беше изтрито ;)

Link to comment
Share on other sites

То не че не правя разлика ама и ти като някакъв модератор въртиш като една и съща грамофонна плоча.Да не ти правят тайна подготовка за такъв?

Да. Започва се първо с варене на бабешки отвари против уроки и след това се събираме да ми баят и да ми леят восък. После ще потанцуваме около огъня и вече съм модератор. Това е подготовката на кратко. :)

 

Незнам да съм говорил преди същите неща. Обикновенно не обичам да се повтарям. И не си мисли, че на 90 % им ги плаща мама и тате. Тук вече има доста малко хора които са под 18. Поразгледай малко профилите и ще се убедиш. И незнам случай когато някой е постнал нещо смислено против ЕК без псувни и нецензурни думи, кога са изтривани постове. Аз поне не съм срещал такъв. В такъв случай трябваше да се затрие цялата тема а не да се затваря.

 

И по-скоро искаше да кажеш 180 градуса а не 360, защото иначе губи смисъл. ;)

Темата беше най-популярната, през тези 24 часа, през които стоя отворена, доста интересни неща се казаха. Как може човек да знае кога една тема е "изчерпана"? Винаги може да се намери ново интересно мнение..

Да ама, има хора които въпреки че вече няма какво да се каже се опитват да поддържат темата. И незнам какъв е бил поста ти, но явно е бил един от тези постове. ;)
Link to comment
Share on other sites

И не си мисли, че на 90 % им ги плаща мама и тате. Тук вече има доста малко хора които са под 18.

 

 

Ужасно се съмнявам в подобни твърдения

 

Лошото е че няма как с точност да се докаже

 

Само да попитам - в колко % от профилите видя рожденни дати????

 

Да не питам пък в колко % видя снимки????

Link to comment
Share on other sites

Fakta ,che ne moga da se istria ot tozi forum kakvo vi govori!?

:angry1

 

V sluchai ,che resha triabva da se molia na niakakva "otrepka" :sick

 

A kogato triabva da se registriram...A? Kakvi poleta triabva da popalvam?

 

Evrokom li ste? I na vas da vi...$#@!@#$%^*

Link to comment
Share on other sites

Ужасно се съмнявам в подобни твърдения

 

Лошото е че няма как с точност да се докаже

 

Само да попитам - в колко % от профилите видя рожденни дати????

 

Да не питам пък в колко % видя снимки????

Няма спор, че не малък % от форума е на възраст под 18.И какво от това?

Да не би да сме по-тъпи от вас?Даже по някои въпроси сме по-компетентни.

И още нещо ще кажа- не е важна възрастта, а колко имаш в главата.

Иначе по темата...Мисля, че специално това, че на "неудобните" теми не им се отделяло внимание, не е вярно.Преди да се затвори темата, тя стои поне няколко часа, а колкото до идиотските теми от вида"продавам тоалетна хартия 2-ра ръка" те напълно справедливо се затварят веднага.

Link to comment
Share on other sites

Няма спор, че не малък % от форума е на възраст под 18.И какво от това?

Да не би да сме по-тъпи от вас?Даже по някои въпроси сме по-компетентни.

И още нещо ще кажа- не е важна възрастта, а колко имаш в главата.

Иначе по темата...Мисля, че специално това, че на "неудобните" теми не им се отделяло внимание, не е вярно.Преди да се затвори темата, тя стои поне няколко часа, а колкото до идиотските теми от вида"продавам тоалетна хартия 2-ра ръка" те напълно справедливо се затварят веднага.

Май като цяло не схващаш за какво е темата. Явно "Какъв gsm имате" и от сорта са доста по-интересни.

 

CLOSE , DELETE , FORMAT, DESTROY

Link to comment
Share on other sites

Няма спор, че не малък % от форума е на възраст под 18.И какво от това?

Да не би да сме по-тъпи от вас?Даже по някои въпроси сме по-компетентни.

И още нещо ще кажа- не е важна възрастта, а колко имаш в главата.

Иначе по темата...Мисля, че специално това, че на "неудобните" теми не им се отделяло внимание, не е вярно.Преди да се затвори темата, тя стои поне няколко часа, а колкото до идиотските теми от вида"продавам тоалетна хартия 2-ра ръка" те напълно справедливо се затварят веднага.

 

Пич не ставай смешен моля те...

 

Пък за компетентността - да си жив и здрав да придобиеш каквато пожелаеш

 

И нека не навлизаме във възрастовата тематика - тя е пределно ясна.

 

Тук се коментира свободата на словото.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам за разминаването с темата,но винаги съм искал да питам този въпрос,но не знаех къде точно.. С риск да си навлеча някои псувни...

 

Защо някои хора от форума си слагат характеристиката(или параметри,не знам точно как се казва) на компютъра?

Не,че имам нещо против,но кой въобще го интересува какви компютри имате?

Вместо да се сложи някакъв цитат или просто нещо умно като подпис,вие правите това!

 

 

Съжалявам наистина,но просто ми е чудно.

Link to comment
Share on other sites

Fakta ,che ne moga da se istria ot tozi forum kakvo vi govori!?

:angry1

 

V sluchai ,che resha triabva da se molia na niakakva "otrepka"  :sick 

 

A kogato triabva da se registriram...A? Kakvi poleta triabva da popalvam?

 

Evrokom li ste? I na vas da vi...$#@!@#$%^*

 

ATEL какво е това избухване???

 

Не мога да те разбера нещо. Какъв е проблемът просто да не постваш повече например ако искаш да напуснеш... Много е лесно.

Link to comment
Share on other sites

Конкретно ли? Чудно ми е защо всяка тема относно Евроком винаги завърша с надпис "Closed". ?

Само този, който я е затворил може да ти даде отговор. Безсмислено е ние да обсъждаме защо еди кой си затворил еди коя си тема. Той си знае мотивите. Попитай го на ЛС. Може и да благоволи да ти даде някакъв отговор. Сигурно понякога има неудобни теми, които се затварят прибързано, но и някои просто стават словесен буламач от дребнави заяждания на лична основа. Понякога има основания, понякога няма, но чак пък да говорим за липса на свобода на словото ми звучи доста претенциозно за един нищо и никакъв форумец.
Link to comment
Share on other sites

В случая ще подкрепя напълно N00kie! Неудобните теми изчезват. И наличието на изцепки в тези теми според мен не е оправдание. Warn, mod mоde са си доста добри спирачки за децата без такива. Но факт е, че тук не е демокрация. Който е на власт определя правилата. Вероятно същото би било и ако някой от нас е сред отбора на модерите. Лично за себе си - в друг форум съм модер и налагам още по-жестока диктатура - close, del, edit, но го правя само при нарушения на правилата, а там такова правило няма, съблюдавам съществуващите 'no pr0n, no abuse'. Наистина, тук цитираното правило дава на модераторите свободата да си правят каквото поискат и да си измият ръцете с #29 - шапка им свялям, идеята е хитра.

Но определено неудобните теми изчезват. Не мързела на модераторите (доколкото съм забелязал последно време тази работа я върши предимно Dreamer), а именно неудобността на темите е причината да изчезнат. Което ме дразни, но... se la vi :angry:

Link to comment
Share on other sites

Е как подобна тема да мине и без мои коментар?

Наистина подобно безочливо отношение на Модерите и затварянето на неудобните теми е просто повече от дразнещо.

Многократно самите те уверяват, че това не е форум на Кома, а пък появи ли се тема срещу въпросните, веднага бързат да бъде затворена.

Разбирам ги хората, повечето от тях са с Евроком още от самото начало, когато кабелния модем, а и парите за включване бяха нам колко си много.

Ама те не осъзнават нещо важно, че не хвалбите, а критиките всъщност развиват нещата.

Те нямат право да искат всички да са доволни и трябва да се примирят с фактите. А те са, че има и доста хора недоволни от това, което им се предлага. Защото, в последната такава затворена тема(всички све сещате за коя говоря) е интересно да се проследи колко хора цитираха мнение на Модер и се съгласиха в него. И ако проследите други подобни теми, ще се стигне до един факт-преди имаше доста повече "защитници".

Форум за Оплаквания и предложения, в тоя ред мисли, им е необходим. Не всичко е по мед и маслко както се опитват да го изкарат. Просто трябва да има място където хората да казват от какво са недоволни. Това е най-демократичният подход. Всякакво такова подтискане на мненията си е таталитаризъм. Само, че явно и политиката на форума е като тази на Кома.

Караи, ще дойде времето, когато ще разберат грешките си:)

Link to comment
Share on other sites

Само този, който я  е затворил може да ти даде отговор. Безсмислено е ние да обсъждаме защо еди кой си затворил еди коя си тема. Той си знае мотивите. Попитай го на ЛС. Може и да благоволи да ти даде някакъв отговор. Сигурно понякога има неудобни теми, които се затварят прибързано, но и някои просто стават словесен буламач от дребнави заяждания на лична основа. Понякога има основания, понякога няма, но чак пък да говорим за липса на свобода на словото ми звучи доста претенциозно за един нищо и никакъв форумец.

Хаха..какъв е смисъла да пращам ПМ на Dreamer след като предварително знам какво ше ми отговори?

Е ти като се смяташ за "един нищо и никакъв форумец" защо си дал толкова много мнения в един "нищо и никакъв форум" ? Разбирам, че главно интересите ти са в темите "Others" или "Tя и Той", нищо лично, но това там са си приказки от обща тематика. В спора се ражда истината, само дето тук спора се прекратява от някой правоимащ и се налага истината на някой под чийто аватар пише "Administrator". Което не го прави автоматично прав.

 

Но определено неудобните теми изчезват. Не мързела на модераторите (доколкото съм забелязал последно време тази работа я върши предимно Dreamer), а именно неудобността на темите е причината да изчезнат. Което ме дразни, но... se la vi  :angry:

Понякога следя и дата.бг а там имаше наистина доста голяма полемика за това дали модераторите превишават правата си. Един пич изказа едно мнение за модераторите, което цитирам горе долу по памет " Вие, модераторите сте също едни обикновени юзъри, които по някакво стечение на правилата съблюдават за нарушаване на правилата и чистачи на мнения". Но пък позицията "модератор" явно тук е нещо специално. Особено пък KILLERINCHO ми направи впечатление как щял да банне някой дето продължавал да плюел ...ми освен тукашните модератори да имат и това право, което наистина затвърждава мнението ми, че еврокомския модератор наистина е нещо специално. Мembers+ /++ огромна част от тук посещаващите не знаят какви права имат и какво им е предназначението. Само дето като поразгледаш юзърите в тази група и тяхната активност и сляп да си ще разбереш, че половината от тях са по "шуробаджанашка" линия.

Колкото за администраторите...ми с тях е като с футболния съдия в мача.При перфектна работа някой едва ли ще забележи, тяхното присъствие, щото като цяло тяхната работа е администрирането, а не модерирането.Само дето един от администраторите тук е затворил едва ли не 90% от всички затворени теми.При това положение за какво е толкова големия брой модератори? Явно за да се пъчат с това право.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...