Jump to content
BulForum.com

Свободата на словото


N00KiE

Recommended Posts

Те нямат право да искат всички да са доволни и трябва да се примирят с фактите.

Никой не иска някой да се съгласявате с нас. Всеки е свободен да мисли каквото си иска и да вярва на каквото си иска. Казвал съм го многократно.

 

Факти? Фактите за теб са едни, за други хора са други. Ти си този, който изисква другите да се съгласяват и ти си този, който не приема друго мнение освен твоето.

 

Правилата на форума се определят от модераторите. Наясно сме, че няма как всички да са доволни - пълно щастие няма. Който е недоволен от този форум или търси подходящата за него алтернатива или опитва да създаде свое community, което отговаря на неговите критерии за "правилно управление".

 

"Неудобни" (според вас) теми като гледам си седят, но са затворени. Във всеки друг форум такива, които според вас са неудобни биха били изтривани директно. Примери няма да давам...

 

дявола не е толкова черен колкото се изкарва и вероятно трябва да го покажем толкова черен колкото го изкарвате за да видим тогава кое е добре, кое е зле...

Link to comment
Share on other sites

... вероятно трябва да го покажем толкова черен колкото го изкарвате за да видим тогава кое е добре, кое е зле...

 

Това на заплаха ми прилича ! Странно какво точно трябва да значи ? Работата е, че с триене на постове и затваряне на теми едва ли става по-добре и за едната (стремящият се към монопол евроком) и за другата (хората с "неправилни" мнения за евроком) страна.

Link to comment
Share on other sites

Понякога следя и дата.бг а там имаше наистина доста голяма полемика за това дали модераторите превишават правата си. Един пич изказа едно мнение за модераторите, което цитирам горе долу по памет " Вие, модераторите сте също едни обикновени юзъри, които по някакво стечение на правилата съблюдават за нарушаване на правилата и чистачи на мнения". Но пък позицията "модератор" явно тук е нещо специално.

Tази привилегия я има навсякъде където има и ниво за warn. Освен ако администратора не реши да я забрани. Не е само тук ;)

Ако пък си мислиш, че в дата.бг пък има голяма свобода на словото недей си го мисли. Там пък такива работи забелязах. Веднъж един беше пуснал тема, кой е този който се ебавал. Някой беше пуснал тема с неговия ник, в която си признавал, че бил гей и му палили задника. Накрая Madwitch (този който го беше направил) се обади. Каза че е той/тя и попита "проблем ли има?". Друг пък тук веднъж беше казал, че нарочно му променяли заглавието на филмите, така че да пишело накрая DVD-RIP. Аз тук такова нещо не съм забелязал. А вие?

Link to comment
Share on other sites

Tази привилегия я има навсякъде където има и ниво за warn. Освен ако администратора не реши да я забрани. Не е само тук  ;)

Ако пък си мислиш, че в дата.бг пък има голяма свобода на словото недей си го мисли. Там пък такива работи забелязах. Веднъж един беше пуснал тема, кой е този който се ебавал. Някой беше пуснал тема с неговия ник, в която си признавал, че бил гей и му палили задника. Накрая Madwitch (този който го беше направил) се обади. Каза че е той/тя  и попита "проблем ли има?". Друг пък тук веднъж беше казал, че нарочно му променяли заглавието на филмите, така че да пишело накрая DVD-RIP. Аз тук такова нещо не съм забелязал. А вие?

Имам чувството, че четеш думичка по думичка за да се хванеш конкретно за някоя и да станеш за пореден път на всяка манжда мерудия. Някъде да виждаш сравнение между този форум и онзи в дата.бг ?Да не говорим, че тук на ден постват 40 различни човека в 10-20 различни теми на ден.А и data.bg не се води фирмен форум, какъвто е този тук. И тва дето го разказваш какво общо има със случая? После си тръгнал да ми говориш, за отклоненията от темата и спам ...

Link to comment
Share on other sites

Ами нали разправяш кой какво бил казал в дата.бг. Казвам за този форум, защото и ти го спомена. За това ти казвам и какво можеш да срещнеш по другите форуми. Също можеш да го приемеш и като сравнение. И как разбра на колко манджи, каква мерудия съм? Погледни пак днешните топ 10 и пак ми кажи. Ако искаш и утрешните и по-следващите, но там няма да ме видиш. А за такава професия се иска и дневна дажба. ;)

 

Истината тук е че има свобода на словото. И това ти го казва един юзър от група members, който няма и един плюс на горе. :P Между другото трябваше да направиш един poll с гласуване дали има свобода на словото и всичко щеше да се реши и да се види.

Link to comment
Share on other sites

Хаха..какъв е смисъла да пращам ПМ на Dreamer след като предварително знам какво ше ми отговори?

Е ти като се смяташ за "един нищо и никакъв форумец" защо си дал толкова много мнения в един "нищо и никакъв форум" ? Разбирам, че главно интересите ти са в темите "Others" или "Tя и Той", нищо лично, но това там са си приказки от обща тематика. В спора се ражда истината, само дето тук спора се прекратява от някой правоимащ и се налага истината на някой под чийто аватар пише "Administrator". Което не го прави автоматично прав.

Хаха.....какъвто е и смисълът от тази тема. Нали получи отговор и в нея от Dreamer. E и? Нещо да се промени към по-добро?

Това, че съм активен, не означава, че възприемам "форумеца" насериозно. За мен си е само един вид развлечение. Нищо повече.

Затова ми е странно да говорим толкова разпалено за свобода на словото, демокрация, тоталитаризъм и някакви такива понятия. Че те в България почти липсват, а пък камо ли във форума на Евроком.

И пак казвам - и аз не съм съгласен, че беше затворена темата за рязането на кабелите. Но пък и не си скубя косите за това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Разбирам ги хората, повечето от тях са с Евроком още от самото начало, когато кабелния модем, а и парите за включване бяха нам колко си много.

Аз съм от потребител на евроком, преди повечето от модераторите дори и да са чували за интернет... но не мисля като тях.. ни най-малко

 

Никой не иска някой да се съгласявате с нас. Всеки е свободен да мисли каквото си иска и да вярва на каквото си иска. Казвал съм го многократно.

като всеки е свободен да мисли, защо се трият мнения и теми поголовно?

дявола не е толкова черен колкото се изкарва и вероятно трябва да го покажем толкова черен колкото го изкарвате за да видим тогава кое е добре, кое е зле...

Ми аре да видим аджеба, колко е черен дявола.. ще ме баннете, за това, че изказвам свободно мнение ли? Ха, сефте.. на кой му пука, по дяволите.. и без това, пиша в този форум веднъж на две години, за педиод, около месец-два-три, докато не ме баннете... :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен вече се уливате.

Едва ли някой ще затвори/изтрие тема без причина. :unsure:

Дайте пример,в който темата е затворена без АБСОЛЮТНО никаква причина.

 

А от мнения от вида: "Банни ме,кво ме е страх" или "И като ме баннеш,да не би е свършил света" просто няма нужда.

 

Не знам...не ги разбирам аз много тези работи... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Хаха.....какъвто е и смисълът от тази тема. Нали получи отговор и в нея от Dreamer. E и? Нещо да се промени към по-добро?

Това, че съм активен, не означава, че възприемам "форумеца" насериозно. За мен си е само един вид развлечение. Нищо повече.

Затова ми е странно да говорим толкова разпалено за свобода на словото, демокрация, тоталитаризъм и някакви такива понятия. Че те в България почти липсват, а пък камо ли във форума на Евроком.

И пак казвам - и аз не съм съгласен, че беше затворена темата за рязането на кабелите. Но пък и не си скубя косите за това. ;)

Нито пък ги скубя и аз.Нито и нерви хвърлям.Поствам, отивам на работа, прибирам се и отговарям на написаното докато ме няма.Не се чудя по цял ден докато работя какво ще става.Но щом съм решил да си давам мнението държа да има смисъл от това.И не виждам как разбра, че говоря разпалено.А и темата не е за да получа отговор от Dreamer защото предварително знам какъв ще бъде, както споменах по-горе. Моите уважения към Dreamer и компания, направили са много за юзърите тук,а и тези които не са тук, но обират плодовете на тяхната работа.Не отричам нищо сторено от тях,даже искам да изкажа благодарност. Но и не искам да бъда поставят пред "като не ви отърва, никой не ви задържа тук" .Признавам си заядлив съм понякога, но пък обичам да споря и точно затова съм във форума.И както ти постваш за удоволствие, така аз споря за същото. Колкото до темата за кабелите ... това ми беше една от най-интересните, да не кажа най интересната в последните месеци.Предполагам не само за мен.

Да речем искам да коментирам политиката на фирмата Евроком.Темата рано или късно ще бъде затворена с обяснението "не сте вие които ще определяте политиката на фирмата".Е добре аз не я определям, аз споря за нея.От това за самата фирма нищо няма да се промени.С какво преча аз на тази фирма пишейки в този форум? Дори и да не съм прав имам правото да си дам това мнение.Или може да има само "правилни" мнения? Само дето проблема е друг.Има хора които са на работа в Евроком в този форум и явно се дразнят да четат нищо против нея.Другата част се радват, че теглят със 26 кб/с на Достъпна и също са доволни. И остават weasel и maddrum които вече вероятно са набедени за форумните мрънкала.А вече и аз сигурно съм в тази графа, знае ли човек.

 

@breakneck

Точно пък на такива теми poll-oве е безсмислено да пускам - знам какъв е резултата предварително.Разбирам да не съм дал една стотинки за интернета който ползвам от Евроком и да ги коментирам във форума им - няма да имам право. Ама при положение, че си плащам защо да го нямам ?

 

А и още нещо се сетих да попитам, вече конкретен въпрос към модераторите и администраторите. В една затворена тема за срязани кабели едно "форумно мрънкало" се "изнагли" да поиска раздел "Проблеми и оплаквания" и му беше отговорено, че никой не е длъжен да му отговаря на исканията.

 

Та въпроса е ...дали със всеки е така? Или пък някой си пожела раздел "Скаутство" и го получи и там 4-5 човека си правят мохабет ?Аз ако поискам раздел "Фигурно пързаляне" и съм приятел с администратора дали ще го получа? А и подфирмата Ви си има раздел "Проблеми и оплаквания" във форума си ...или там вече е съпорт форум?

Link to comment
Share on other sites

Лично аз се кефя, яе съм форумно мрънкало:) Това значи, че имам мнение и че си го отстоявам при това по начин, с които нито обиждам нито накърнявам някои. И има разлика между това да си отстояваш мнението и да го натрапваш, както ме бяха обявили да правя.

И се радвам, че тука има и други трезво-мислещи хора.

Link to comment
Share on other sites

Или може да има само "правилни" мнения?

Вече ставате СМЕШНИ с тия твърдения, както са смешни твърденията за монопол. Като са "неудобни" и "неправилни" мненията ти ЗАЩО СЕДЯТ?

 

п.с. това не е въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Вече ставате СМЕШНИ с тия твърдения, както са смешни твърденията за монопол. Като са "неудобни" и "неправилни" мненията ти ЗАЩО СЕДЯТ?

 

п.с. това не е въпрос.

 

Тъй, тъй то и на 1 царица преди време и се видяло смешно това, че хората правят бунт, та им казала да ядът пасти, пък те зели че и отрязали главата.

Link to comment
Share on other sites

И какво сега? Мирясахте ли вече? :) Все още ли сте на мнение че няма свобода на словото? Цял раздел направиха заради 4-5 мрънкалници. ;)

Link to comment
Share on other sites

И какво сега? Мирясахте ли вече? :) Все още ли сте на мнение че няма свобода на словото? Цял раздел направиха заради 4-5 мрънкалници. ;)

 

Аз лично го смятам за признание, така де смея да мисля че съм един от гореспоменатите.

Та по случай титлата, закакво се кефя:) Когато "мрънкаш" изразяваш мнение, което е много по-ценно от това да си седиш да си мислиш еди-какво-си, но да не го изказваш:)

Проява се позиция така....

А за раздела, хмм мисля, че малко повече хора от 4-5, проявяват интерес:) Може да е защото е нов знам ли и аз....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...