Jump to content
BulForum.com

Война на световете


Recommended Posts

Ми филма не беше лош малко скучен с много ефекти.Хората са се опитали да направят нещо да свържат нещата в филма, семейна драма но не се получило.Незнам на мен малко ми заприлича на Терминатор с тия машини.Общо взето очаквах нещо повече - по мащабен филм все пак се казва "война на световете".Очаквах нещо повече но както повечето които са го гледали останах малко разочарован.Филма беше с много ефекти и малко смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply
Туко що гледах филма ....... и моето ЛИЧНО мнение е , че този филм е просто УНИКАЛЕН ...... невероятен филм ..... през цялото време те държи под напрежение  :allien  Просто трябва да се гледа на кино .....

 

Tи на кино ли го гледа?

Link to comment
Share on other sites

Tи на кино ли го гледа?

ми не .... в същност го гледах на телевизора (чрез тв-оут от компа) и отделно на 4 колони 2 от тях с буфер и една отделна 5-та , която си е субуфер и си е само за баса .... , но с удовоствие въпреки , че съм го гледал може да отида да го гледам и на кино :D

Link to comment
Share on other sites

ми не .... в същност го гледах на телевизора (чрез тв-оут от компа) и отделно на 4 колони 2 от тях с буфер и една отделна 5-та , която си е субуфер и си е само за баса .... , но с удовоствие въпреки , че съм го гледал може да отида да го гледам и на кино  :D

 

Тонколоните ти в случая няма никакво ама никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

Тонколоните ти в случая няма никакво ама никакво значение.

Еми прав си ама се пак донякуде имат такова басса да та тресе ... и тва онова ..... аз сум си го направил благодарение на дриверите на соун картата ми да е сураунд систем , както при двд-тата ама както и да е аре стига флоод .... Филма си заслужава да се гледа на кино

Link to comment
Share on other sites

Филмът е пълна боза, изобщо нямам намерение да го гледам на кино, ефекти имало- ми много важно, то ако ефектите правеха един филм добър Чарли Чаплин нямаше да е велик, а просто един клоун. Завършва адски тъпо, по- тъп финал на филм не бях гледала скоро...кво да ви кажа, филм за американци.

Link to comment
Share on other sites

Да и аз никакъв смисъл не намерих в филма щот няма такъв.Изобщо не разбрах за какво изънземните ни нападат нито пък как ги победиха..Изобщо нищо не разбрах от него даже изтъпях да го гледам час и половина.Филма беше много кратък и ми се стори с открит край. Може ли да има продължение по него ?

Link to comment
Share on other sites

Все още не съм гледал филма, но мисля че ще си струва. Току що гледах един коментар на Роро ( бившият TV вадещият от MM ) който каза, чи филма бил по-голяма издънка от MatriX 3 ;) , но аз не мисля така :P

Link to comment
Share on other sites

Филмът е пълна боза, изобщо нямам намерение да го гледам на кино, ефекти имало- ми много важно, то ако ефектите правеха един филм добър Чарли Чаплин нямаше да е велик, а просто един клоун. Завършва адски тъпо, по- тъп финал на филм не бях гледала скоро...кво да ви кажа, филм за американци.

Филмът е много повече от впечатляващи ефекти, а финалът е точно такъв, какъвто трябва да бъде. Любопитно ми е дали сте чели книгата на Уелс.

 

Да и аз никакъв смисъл не намерих в филма щот няма такъв.Изобщо не разбрах за какво изънземните ни нападат нито пък как ги победиха..Изобщо нищо не разбрах от него даже изтъпях да го гледам час и половина.Филма беше много кратък и ми се стори с открит край. Може ли да има продължение по него ?

Абсурд! Продължение не може да има.

 

Целта на филма не е да ви впечатли с ефектите си. Направен е натуралистично, на моменти почти документално. Имаше сцени в които е снимано с камерата на ръка. Идеята е да се покаже човешката природа, когато всички сме изправени пред нещо голямо и страшно - как от разумни същества изведнъж се превръщаме в диви зверове. И да си припомним, че не сме ние господарите на всичко и вселената не се върти около нас. Подобно на следите, което беше филм с извънземни, но филм за вярата и силата на човешкия дух, тук също имаме филм с извънземни, но освен нашествието на същества от космоса са поставени и редица други въпроси.

А актьорската игра е невероятна! Струва си да гледате филма дори единствено заради потресаващото изпълнение на малката Дакота Фанинг.

Не казвам, че филмът е перфектен, но определено е стойностен и си заслужава да се гледа.

Link to comment
Share on other sites

Optimus, признавам, че не съм чела книгата, но съм сигурна, че ако я бях прочела филмът щеше да ми се види още по-тъп. Книгата винаги е по-добра от филма. За сметка на това съм слушала рок операта- като бях малка се криех под масата, като чуех тази музика, психирах се здраво. И сега е същото, просто музиката е страшно завладяваща, за разлика от така прехваленият филм.

Link to comment
Share on other sites

Ами да си кажа и аз мнението- "Матрицата 3" направо си е добър филм спрямо "Война на световете".Я някой дето е чел книгата да каже поне защо измряха извънземните , че нещо не можах да схвана.

Може и да има някаква идея за това , че хората се превръщат в зверове при такива ситуации , ама определено очаквах нещо по-така,още повече, че все пак филма е на Спилбърк...

Общо взето - разочарован съм.

Link to comment
Share on other sites

Няма хич да сбъркате ако прочетете книгата. При все че е писана преди повече от век все още звучи завладяващо и дяволски актуално. Спилбърг е взел идеите и темите, мотиви от книгата и ги е пренесъл в наши дни. Ако сте чели книгата краят щеше да ви се види напълно логичен, поне лично аз очаквах така да завърши. Хайде, няма да разправям, защото не всички са чели/гледали и е грехота да им разваляме удоволствието.

Просто един съвет - Не пропускайте този филм!

Link to comment
Share on other sites

Kvo da mu gledam na tozi film ve4e ?!?? Za6to ne napravite napravo tema i da si razkazvate filmite TAM a ne nqkyda kadeto temata e savsem razli4na. V na4aloto se pita6e dali si stuva da se gleda, a vposledstvie vie razkazahte filma. Emi naistina stuva li si ve4e ?!?!!! :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Ето обяснено на кратко и без да ви разказвам филма Всеки казва че на кино филма щял да му се стори по-хубав Нормално е звука и картината да са по-добри от на компа ама след като съм гледъл филма в нас не аз да давам пари за билет а "киното" да ми предложи пари за да гледам филма е НЯМА ДА СТАНЕ Втори път аз време за боза не губя щото филма е толкова тъп че няма думи да се обясни

Link to comment
Share on other sites

Втори път аз време за боза не губя щото филма е толкова тъп че няма думи да се обясни

На къде отива света... :huh:

Link to comment
Share on other sites

I az iskah da 4akam da go gledam na kino,no kato vidqh koga 6te go puskat re6ih da go svalq.Naistina na PC e tupo da go gleda6,zatova go svalih na dvd i go gledah na qko suround4e s prekrasna kartina,v edna gramotevi4na burq(napulno podhodq6ta za filma atmosfera)Emi ne 4e ne6to ama.....ne me vpe4atli osobeno-takava reklama,tolkova pari i rezultata e.... :sick Knijkata naistina e po-dobriq variant.

Kazvam go za teq,koito go 4akat da izleze na golqm ekran,za da se izkefqt na efektite mu-nqma smisul-posle 6te vi e qd!

Link to comment
Share on other sites

Току-що го гледах и ми хареса супер много. Прекрасна актьорска игра и добри ефекти. Не знам какво са очаквали тези, на които не им харесва, но аз съм доволен. Заслужава си и за кино дори!!!

 

P.S.Някой по-горе беше писал че не разбрал за какво умряли извънземните... Накрая си го казват хората, а и аз имам смътни спомени от книгата(доста отдавна съм я чел), извънземните умряха от земните бактерии, тъй като нямаха антитела срещу тях. Това имат предвид накрая на филма с последните реплики...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...