Jump to content
BulForum.com

Война на световете


Recommended Posts

Това говори само , че не си вникнал в него.. Не искам да споря на подобна дискусия , но идеята на филма далеч не е да покаже как се бием с тях!!!

Мисля, че идеята на филма бе по-скоро да покаже как се отразява на децата липсата на баща в едно семейство. И когато на "златното момче" на Холивуд му се наложи да се грижи за тях в извънредна ситуация, видя доста зор. Ама и ситуацията си беше от най-извънредните, а пък и той добре се справи!

На мен лично филмът не ми допадна много, защото не се бях светнал предварително за сюжета и очакванията ми бяха съвсем други. Чел съм книгата на Х. У., гледал съм и един друг стар филм и мисля, че Спилбърг може да направи по тази тема съвършено друго нещо...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Гледах филма на кино ( току що ) ... ъм, наистина, надявах се да бъде някаква по-взимаща дъха продукция. Разочарован останах. Идеята на филма е да се покаже че не човека е господар на природата и изобщо целия Свят ;). Ефектите са единственото във филма което си заслужава, останалите елементи сме ги виждали ...

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз току що гледах филма и ми хареса. Малко кратък ми се стори. и какво всички се оплакват за края не мога да разбера?

Link to comment
Share on other sites

Може ли война м/у хора и извънземни да се снима в час и половина филм.Те от бързане нищо не са изпипали както трябва,а и ми се стори малко глуповат.Особено онея кървища-беше тъпо

Link to comment
Share on other sites

Най - накрая го гледах! Филма наистина е страхотен! Пожелавам на всеки след мен да има страхотно преживяване.. И да не чете какво пише тук най - вече...

Гледах филма. Не беше лош,  само дето накрая сварши много набързо. Но иначе ме накефи.

Съгласен съм с вас! Определено това е най-добрия филм, които съм гледал в последно време. Спилбърг си е Спилбърг, но наистина свърши малко прибързано. Освен екшън, ефекти и вълнуващи сцени имаше и доста неща, които те карат да вникнеш в тях и да се замислиш :punk

Link to comment
Share on other sites

Много добре направен филм.От много време не бях гледал такъв добър филм.Особено накрая :punk ,само дето беше малко странно това,че когато накрая ония RPG-ист стреляше по онова извънземно войника въопще не се помръдна ;) :wacko: :) (сигурно е бил много здрав :D )

Link to comment
Share on other sites

Чвсно да си кажа очаквах далеч по хубав филм все пак Стивън Спилбърг ама аре не е под нивото на добър филм ама определено не е и близо до нивото на перфектен и чудесен(лично мнение)само искам да ви питам за края ся не схванах успяха да убият робота защото преди това унищожиха един и им падна защитното поле или заради птиците?

Link to comment
Share on other sites

Чвсно да си кажа очаквах далеч по хубав филм все пак Стивън Спилбърг ама аре не е под нивото на добър филм ама определено не е и близо до нивото на перфектен и чудесен(лично мнение)само искам да ви питам за края ся не схванах успяха да убият робота защото преди това унищожиха един и им падна защитното поле или заради птиците?

Аз мисля че Том Крус разби нянакъв главен робот и заради него на другите им се изключи щита :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Sled 5-iq put zapo4nah da osuznavam,4e filma e hubav!Edinstveno kraqt be6e malko zle,no ne za6toto e glupav (napulno logi4en e daje),a zatova,4e be6e malko pretupan-ne moje da davat deistviqta v mazeto v produljenie na polovin 4as,a izmiraneto na cqlata alienska rasa za 5 minuti...Sa6to ako bqha davali kakvo se slu4va v cql svqt pone za 5 minuti 6te6e da se polu4i o6te po-dobre!

Ina4e,evala za filma-qk be6e!A na koito mu se e storil tup-da pro4ete knigata ;)

Link to comment
Share on other sites

и кое му е глупавото?

 

Kажи ми кое му е хубавото на този филм Като му гледах рекламите си казах луда работа тоя филм ще го гледам Гладах го и тва беше грешката ми Не искам да споря с никого ама явно на мен филма не ми е харесал щото по принцим не гледам такива фантастични щуротии Но си направих един извод никога повече няма да гледам такива филми ако ще те те да са най-касовите

 

Имам едно въпрошче към тези които са го гледали на кино:ХАРЕСА ЛИ ВИ?

Link to comment
Share on other sites

Kажи ми кое му е хубавото на този филм Като му гледах рекламите си казах луда работа тоя филм ще го гледам Гладах го и тва беше грешката ми Не искам да споря с никого ама явно на мен филма не ми е харесал щото по принцим не гледам такива фантастични щуротии Но си направих един извод никога повече няма да гледам такива филми ако ще те те да са най-касовите

 

Имам едно въпрошче към тези които са го гледали на кино:ХАРЕСА ЛИ ВИ?

Ми то ако си го гледал на компа се губят ефектите.DVD-то малко докарва нещата,но на кино си е супер.Аз бях вчера и както вече казах много ми хареса,за вас не знам.Айде лека и доходна :D

Link to comment
Share on other sites

Много добре направен филм.

и какво му беше добре направеното. в началото след бурята нищо не работи, даже часовниците, обаче имаше един пич дето си снимаше с камерата. ами тя що не е спряла :blink: а накрая в бостън все едно нищо не беше се случило, имам чувство, че филма го бяха направили прекалено набързо. изобщо не беше изпипан :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

имам чувство, че филма го бяха направили прекалено набързо. изобщо не беше изпипан :rolleyes:

 

 

Ето това изказване го подкрепям 10000% точно така си е за жалост ама какво да се прай всички искат да печелят бързо и пробутват много голямо количество филми от който много малко са истиснки шедюври за жалост.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

и какво му беше добре направеното. в началото след бурята нищо не работи, даже часовниците, обаче имаше един пич дето си снимаше с камерата. ами тя що не е спряла :blink: а накрая в бостън все едно нищо не беше се случило, имам чувство, че филма го бяха направили прекалено набързо. изобщо не беше изпипан :rolleyes:

Прав си. Иначе за края и аз мисля че бееш адски тъп.. поне още 15-20 минути трябваше да има и да е по измислено.. НЕ един умира и край :( На мен не ми се видя хич сериозен тоя филм.. Може би щото едно хлапе зад мен ръсеше само "умни" въпроси... :woot

Link to comment
Share on other sites

само искам да ви питам за края ся не схванах успяха да убият робота защото преди това унищожиха един и им падна защитното поле или заради птиците?

 

 

Аз мисля че Том Крус разби нянакъв главен робот и заради него на другите им се изключи щита :bgrin:

 

Абе вие филма ли сте гледали или какво? нищо не сте разбрали. главни роботи, птици, тъп край. ми как да е хубав края като не сте го разбрали даже? не сте разбрали защо извънземните умряха.

 

извънземните бяха убити от микроорганизми и бактерии. разболели са се и са започнали да изсъхват. Том Круз уби робот, за да се спаси, а не че е бил главен или са видяли че ония умира и те са се оплашили и те са умряли.

 

Sled 5-iq put zapo4nah da osuznavam,4e filma e hubav!Edinstveno kraqt be6e malko zle,no ne za6toto e glupav (napulno logi4en e daje),a zatova,4e be6e malko pretupan-ne moje da davat deistviqta v mazeto v produljenie na polovin 4as,a izmiraneto na cqlata alienska rasa za 5 minuti...Sa6to ako bqha davali kakvo se slu4va v cql svqt pone za 5 minuti 6te6e da se polu4i o6te po-dobre!

Ina4e,evala za filma-qk be6e!A na koito mu se e storil tup-da pro4ete knigata ;)

 

просто филма беше прекалено кратък.

 

Имам едно въпрошче към тези които са го гледали на кино:ХАРЕСА ЛИ ВИ?

 

да.

Link to comment
Share on other sites

извънземните бяха убити от микроорганизми и бактерии. разболели са се и са започнали да изсъхват. Том Круз уби робот, за да се спаси, а не че е бил главен или са видяли че ония умира и те са се оплашили и те са умряли.

просто филма беше прекалено кратък.

да.

То това се разбра накрая като пуснаха там онея бактерии.. Ами да не бяха пили кръвта тея бе :lol: Иначе и аз казах че наистина му трябваше още поне половин час...

Link to comment
Share on other sites

То това се разбра накрая като пуснаха там онея бактерии.. Ами да не бяха пили кръвта тея бе  :lol: Иначе и аз казах че наистина му трябваше още поне половин час...

 

бактериите да не са само в кръвта? нали дишаха въздуха? бяха убити от бактерии към които ние имаме имунитет.

Link to comment
Share on other sites

Сега се връщам от киното. Не съм кой знае колко впечатлен и мнението ми не се различава от вече казаното за филма. Определено можеше и по-черничък край поне малко да има. Все пак говориха за екстерминация и т.н., а накрая цялата фамилия се събраха пак в къщата. Много американски хепиенд беше тва. Мен ме подразни. Иначе, много се бяха постарали за драматизма на сцените и за предаването на паниката по възможно най-реалистичния начин. Готино беше, че имаше и динамика на сцените. Не съм скучал за миг.

Краят наистина беше претупан. Лесно се дадоха тия проклети извънземни нещо. А уж бяха планирали атаката милиони години??? Малко смешно.

И още нещо много важно :

Който не вярва в извънземни поне малко, да не гледа филма и да не ръси тъпотии по форумите после.

Link to comment
Share on other sites

И аз днес го гледах на кино . Не е толкова лош филмът, но краят е малко кратък, иначе е логичен . Сцените са направени добре и някой от тях са доста потискащи, настроението е добре предадено . Жалко, че нямаше много битки :( . Чак сега се усетих за момента с камерата , която си работи :blink: доста кофти изцепка :lol: . А и малко нереално беше как сина на Том Круз (Роби) оцеля след тази експлозия ...

Link to comment
Share on other sites

Абе вие филма ли сте гледали или какво? нищо не сте разбрали. главни роботи, птици, тъп край. ми как да е хубав края като не сте го разбрали даже? не сте разбрали защо извънземните умряха.

И аз оставам с впечатление, че на повечето хора, които не харесват филма или не са го разбрали, или просто не обичат научната фантастика.

 

Много американски хепиенд беше тва. Мен ме подразни.

Some people are "living in the USA". Пък и Спилбърг си има достатъчно оскари ;)

А уж бяха планирали атаката милиони години??? Малко смешно.

Еееее явно не са помислили достатъчно за бактериите. :)

А и малко нереално беше как сина на Том Круз (Роби) оцеля след тази експлозия ...

Вярно беше глупавичко. Щеше да е яко, ако втория съпруг на бившата на Том Круз беше умрял. Тогава хем щеше да има хепиенд, хем щеще да е малко трагично. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...