Jump to content
BulForum.com

Война на световете


Recommended Posts

Много е прав w00x за киното. На мен ми казаха че филма е доста добър но има огромно значение дали го гледаш вкъщи, на малкия монитор, снимано от камерата на някой, или си отишъл  да го гледаш на кино. Чувството е милиони пъти по-различно. Идете на кино и пак ми кажете че филма е тъп и тогава ще ме убедите да не го гледам ! ! !

 

Е то пък ако се разубеждаваш от някакви коментари... :) Както вика един приятел: "за всеки филм ще се намери някой да каже, че е страшно и тъп, и някой който да каже, че е най-векият филм". Аз по принцип гледам много филми и дори смея да кажа че този ме потопи изцяло в атмосферата си въпреки че го гледах с лошо качество и на компютъра.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply
Е то пък ако се разубеждаваш от някакви коментари...  :)  Както вика един приятел: "за всеки филм ще се намери някой да каже, че е страшно и тъп, и някой който да каже, че е най-векият филм". Аз по принцип гледам много филми и дори смея да кажа че този ме потопи изцяло в атмосферата си въпреки че го гледах с лошо качество и на компютъра.

 

 

Еми значи ако го гледаш на кина ще се изкефиш двойно повече. Коментари няма да ме разубедят да гледам нещо, защото си имам собстено мнение. Но все пак добиваш някаква представа

Link to comment
Share on other sites

Много е прав w00x за киното. На мен ми казаха че филма е доста добър но има огромно значение дали го гледаш вкъщи, на малкия монитор, снимано от камерата на някой, или си отишъл  да го гледаш на кино. Чувството е милиони пъти по-различно. Идете на кино и пак ми кажете че филма е тъп и тогава ще ме убедите да не го гледам ! ! !

Определено и аз така мисля и го чакам на кино!!!!
Link to comment
Share on other sites

Съвсем не споря че на кино усещането е в пъти по-добро. Аз въпреки че не издържах и го гледах на компа ще го гледам и на кино като пристигне в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

ЕЕЕЕЕ най после, може да се съберем любителите на романчето и да ходим заедно.

Link to comment
Share on other sites

Аз го гледах с хубаво качество и то без тавани на самия филм и пак не ми хареса Повече ме кефят филми като ХХХ 2

По изказването ти съдя, че филма все пак ще е хубав. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз го гледах с хубаво качество и то без тавани на самия филм и пак не ми хареса Повече ме кефят филми като ХХХ 2

 

Ако наистина е така, мисля, че много ще се изкефя ако го гледам. Извинявам се много но той поне е фантастика. А ХХХ2 беше " ИЗМИСЛИЦА "

Link to comment
Share on other sites

Не качеството, а това къде го гледаш е най-големия критерии, а на теб щом ти е харесал ХХХ2,нищо лично ама толкова и разбираш от кино. На кино филмите са много по добри отколкото на ПЦ-то вкъщи. А филма ще е уникален :punk

Link to comment
Share on other sites

Плазма-много голяма Озвучаване долби диджитал 8 колони по 150 Вата и един суб-буфер 300 Вата! е добре ..... обяснете ми защо да не е яко? и защо на кино да е по-яко? :angry1

 

Филма не е от най-хубавите!

Link to comment
Share on other sites

Ако ще и 10 плазми да са все тая, а и не всеки може да има плазма, ама повечето могат да си позволят поне едно кино. А филма, според мен си е много добър. Все пак всеки си има лично мнение :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ако ще и 10 плазми да са все тая, а и не всеки може да има плазма, ама повечето могат да си позволят поне едно кино. А филма, според мен си е много добър. Все пак всеки си има лично мнение :blink:

 

 

абе ... :rolleyes: така е! Киното наистина е най-яко! просто .. малко са подразних одее! Определено Киното рулира B) :woot :D

Link to comment
Share on other sites

Плазма-много голяма Озвучаване долби диджитал 8 колони по 150 Вата и един суб-буфер 300 Вата! е добре ..... обяснете ми защо да не е яко? и защо на кино да е по-яко?  :angry1

 

Филма не е от най-хубавите!

 

Ахахахаххахах. Много поздрави на Плазмата и 8-те колони по 150 вата. интересно ми е само как ги вади тия 8 канала и картина достойна за плосък широкоекранен телевизор при положение, че е снимано от кино лента, а можеби дори и в кино салон? И какъв е тоя ресивер дето вади 8x150W звук???

Link to comment
Share on other sites

Току що гледах филма.

Оставам с много противоречиви чуства.

 

WARNING!!! възможни SPOILERS!!

 

Повечето моменти които ме изкефиха са взети от една друга книга - "Машината на пространството". Тя е писана от друг автор но комбинира сюжета на "Машината на времето" и "Война на световете". Та в тази книга нашите хора попадат на Марс и откриват хоманоиди (човеци) които са роби на изкуствено създадени интелекти-мозъци. Тези мозъци се хранят само венозно, тоест пият кръв и затова отиват да завладеят земята.

Моментът с гранатите също е взет от тази книга.

 

Това което ме изкефи и издразни едновременно бяха бойните машини. Бяха много яки и шарени, а плазмените им горелки направо къртят мивки. Въпреки това общата конструкция, движение и дори звуците които издаваха са взети директно от HalfLife2 (там бяха Striders). Финалната сцена в Бостън е направо взета 1:1 от играта. Даже изъвземният пое същия брой базуки преди да падне.

На моменти (в тъмното) пък бойните машини приличаха на жътварите от The Matrix.

 

И сега това което много ме издразни:

 

1. Не можаха ли тия тъпи извънземни да утрепят малка гадна вресла още в началото и да спасят филма? Добре сложили сте семейна нотка, ама ... ама тя игреше дърво, парцалива кукла и постоянно й викаха името. Поне да бяха избрали някоя по-симпатична, а не същото момиче от сериала Taken (пак ни Спилбърг).

 

2. Няма как американците да не вкарат тъпия си патриотизъм. "Отивам, тате, да трепя извънцемни, макар че нямам оръжие, а само един гол пищов" (да ме извинямат дамите). А и така не разбрах как тоя млад самоубиец оцеля накрая....

 

3. Защо нашия герой отрепа побъркания старец, който ги спаси? Заради момичето? Защо не утрепаха трите извънземни отишли на водопой? Пак заради нея? Ами ако я нямаше?

 

4. Как така само една кола запали в града. Според теорията (и практиката) EMP може да повреди само работещи системи (и то предимно тези с тразистори).

 

5. Тези номера със заровените преди милиони години бойни машини и телепортирането на извънземни с мълнии, са малко изсмукани от пръстите. В книгата ясно се посочва че извънземните идват с метеорити.

 

6. Защо в началото извънземните трепаха хората, а след тоза ги събираха?

 

Абе... като гледам, май филмът не ми е харесал.

Прочетете книгата и гледайте версията от 1963 година.

Ако искате екшън и ефекти, врътнете HL2.

 

А даже не искам и да повдигам темата за качеството на киносалоните (в Пловдив). Колкото пъти съм ходил на кино, толкова пъти съм се зарекъл да не потарям тази грешка.

Link to comment
Share on other sites

Гледах го преди 2 дни в АРЕНА, в най-голямата зала...

СТРУВАШЕ СИ ЧАКАНЕТО!!!

Стивън Спилбърг никога не ме е разочаровал!

Link to comment
Share on other sites

Na men mi kazaha che filma mnogo gadno svarshval. Verno li e tva ili da go svalqm. :blink:

 

SPOILERS:

 

Aбсолютно вярно Докато гадовете трепеха хората и изведнъж хоп всички гадове мъртви,половината щати разрушени прегрътка между баща и син и финални надписи и тва всичко в рамките на 10-15 мин от възможни 116

 

 

mod note:

DON_CHEFO, трябва по някакъв начин да предупредиш останалите, ако поуста ти съдържа spoilers. Желателно е и текстът в поуста ти да е със светъл цвят, както е в момента, след като го редактирах.

Натисни бутона едит, ако не ти е ясно как точно се сменя цвета на текста.

Link to comment
Share on other sites

Абе някои хора малоумни ли са, за кво е нужно да разказвате филма, нека минат две седмици след като е прожектиран в Пловдив, пък после нека се обсъжда. На колко хора ще им е интересен филма, ако някой преди тва им го е разказал. :angry1 Оляхте се, престанете да го разказвате или поне това което сте разказали го пишете с ТОЯ ШРИФТ (както беше написал някой преди мен) :angry1

Link to comment
Share on other sites

Искам само да кажа - ЕВАЛА на тези които предупредиха за Spoilers. наааааай-накрая. от толкова време го говоря това. Вървим към по-добро :) Сега вместо да чета и да разбера че е разказан филма, просто прескочих Spoiler-ите :) Браво. Дано всички се научат така.

 

Абе някои хора малоумни ли са, за кво е нужно да разказвате филма, нека минат две седмици след като е прожектиран в Пловдив, пък после нека се обсъжда. На колко хора ще им е интересен филма, ако някой преди тва им го е разказал.  :angry1 Оляхте се, престанете да го разказвате или поне това което сте разказали го пишете с ТОЯ ШРИФТ (както беше написал някой преди мен)  :angry1

 

Те хората са си написали : Spoilers. A този дето е казал за жълтото, бях аз :)

Link to comment
Share on other sites

Туко що гледах филма ....... и моето ЛИЧНО мнение е , че този филм е просто УНИКАЛЕН ...... невероятен филм ..... през цялото време те държи под напрежение :allien Просто трябва да се гледа на кино ..... Филма е страхотен просто нямам думи .... незнам кво повече да ви кажа , просто този филм ми допада ужасно много

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...