Jump to content
BulForum.com

Bit Comet


Teddy-King

Recommended Posts

коя програма може да показва с флагче националността/местонахождението на peer-a от който сваляш/сваля от теб?

 

::edit::

 

благодаря.

на мен ли ми се струва или с utorrent скоростта при upload-а много играе? :blink: ползвам предимно bitcomet-ата и там си е стабилно ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
  • 5 months later...

Използвам темата да попитам нещо:

 

Възможно ли е да настроя кометата да използва ограничението на скоростта и респективно да не го ползва през различни времеви периоди?

Малко объркано зададох въпроса, затова ще дам пример....

 

Например в 10 часа вечерта синът ми играе на компютъра си и му трябва лента, а в същото време аз имам да тегля няколко големи файла. Ограничавам моето теглене от кометата (глобално за всички файлове или персонално за всеки...без значение). Да ама синът ми си ляга в 3 и вече не му трябва лента...аз обаче също съм си легнал и кометата продължава бавничко да си тегли с ограничението на скоростта...и на другия ден файловете още са доникъде... (допълнение: абонат съм на ЕК :P ).

Та си мисля дали не е възможно по някакъв начин да задам да се изключи това ограничение след Х часа и отново да тегли с максималната скорост... ;)

 

П.П. Вариантът с ръчно изключване на ограничението от страна на сина ми преди да си легне отпада, защото съм му забранил да се приближава до компютъра ми на по-малко от 3 метра....колкото пъти го е пипнал, толкова пъти е омазал нещо.... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли имам ужасни проблеми с тая програма???

 

Откак ползвам торенти съм с комета и допреди да си взема новата машина нямах никакви проблеми - напротив - все слушах псувни и оплаквания от други. При мен работеше стабилно и безупречно.

 

Откакто обаче инсталирах версии 0.8х и сега вече 0.91 май - ПЪЛЕН БАТАК. Редовно самата програма увисва, пречейки много на цялата система, което ако не съм пред екрана да прегледам води до пълен блокаж и рестарт. При стартиране на програмата се стои по 2 минути и се мисли, често завършва и с блокаж и енд таск. Енд таск се налага понякога и като се задава даунлоуд на торент.

 

Общо взето страшно съм недоволен. Смятам да минавам на нещо друго.

 

Единственото което ме спира е че имам 2 мои торента, които сийдвам, а се каня да правя и трети доста голям и не знам ако мина на мю например дали ще мога да ги сийдвам с него без проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Единственото което ме спира е че имам 2 мои торента, които сийдвам, а се каня да правя и трети доста голям и не знам ако мина на мю например дали ще мога да ги сийдвам с него без проблеми...

mi svalisi u i probvai,za6toto naistina ponqkoga mi ot4ita torrentite do 99,6% svaleno.

 

 

@Midex ne polzvam cometata,no pri utorrent tazi funkciq e scheduler

Link to comment
Share on other sites

@po_taka, ще погледна utorrent, стига да е достатъчно стабилна като цяло.

 

@R_a_p_t_o_R, аз съм все още с версия 0.61 точно поради тези причини...последната стабилна версия (поне за моя компютър). :)

Link to comment
Share on other sites

ъм искам да попитам защо с бит комета и с флаш гета ми сваля с малко по-малко от 300 кб/сек. от торенти с по 300 лиичъра и около 1000 сиидъра същото става и с торентите които са с по горе-долу 80 от двете ?

Link to comment
Share on other sites

ъм искам да попитам защо с бит комета и с флаш гета ми сваля с малко по-малко от 300 кб/сек. от торенти с по 300 лиичъра и около 1000 сиидъра същото става и с торентите които са с по горе-долу 80 от двете ?

защото това ти е максималната скорост :wacko: :woot

и да да добавя-биткомета е зле-ползва много рам и зацикля чат-пат.уторент е истината :punk

 

 

а тогава да не би да е имало локална свързаност :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

защото това ти е максималната скорост :wacko: :woot

и да да добавя-биткомета е зле-ползва много рам и зацикля чат-пат.уторент е истината :punk

ам когато излезна карбона в замундата ми дърпаше с някъде към 2000 кб/сек. а последния път когато бях с бит комета ми сваляше с около 500 от bt.wrzru.com :confused

версията е 0.90

Link to comment
Share on other sites

@R_a_p_t_o_R, аз съм все още с версия 0.61 точно поради тези причини...последната стабилна версия (поне за моя компютър). :)

 

Абсолютно, но съм толкова бясен на тая тъпня че минавам на Мю.

 

Много моля някой от занимаващите се с тракера да ми помгне да подновя сийда на двата си торента с Мю, понеже в едит торент не ми дава да подменя .торент файла...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ужасен проблем:До вчера имах около15 файла за сийд.А днеска като исках да сваля една програма ,полето беше празно и се сваляше само програмата.Кажете ми моля ви се как става тая работа :angry1 :wacko: :(

Link to comment
Share on other sites

Само аз ли имам ужасни проблеми с тая програма???

 

Откак ползвам торенти съм с комета и допреди да си взема новата машина нямах никакви проблеми - напротив - все слушах псувни и оплаквания от други. При мен работеше стабилно и безупречно.

 

Откакто обаче инсталирах версии 0.8х и сега вече 0.91 май - ПЪЛЕН БАТАК. Редовно самата програма увисва, пречейки много на цялата система, което ако не съм пред екрана да прегледам води до пълен блокаж и рестарт. При стартиране на програмата се стои по 2 минути и се мисли, често завършва и с блокаж и енд таск. Енд таск се налага понякога и като се задава даунлоуд на торент.

 

Общо взето страшно съм недоволен. Смятам да минавам на нещо друго.

 

Единственото което ме спира е че имам 2 мои торента, които сийдвам, а се каня да правя и трети доста голям и не знам ако мина на мю например дали ще мога да ги сийдвам с него без проблеми...

Напълно си прав всичко над V.0.70 е бъгаво.По старите версий са си супер,аз не сам имал проблеми с Бит комета.Четох по доста форуми и почти навсякаде пише,че 0.70 е най добрата версия.

Аз съм с нея от поне 6,7 месеца и не сам имал абсолютно никакъв проблем!!! Та това е моя съвет слагайте

0.70 и това е ако не вярвате,че е най добрата прочетете малко по форумите на другите торент тракери и ще се уверите сами ;)

Link to comment
Share on other sites

Теди върнах се на БитКомет - Мю-то ми скъса нервите - ебати боклука. Изтрих онзи стария проблемния торент - не ми даде и да направя нов като хората 3 пъти поред - заеми таа метла ВЕДНАГА.

 

До всички:

 

ПРАВИЛНАТА ВЕРСИЯ Е БИТКОМЕТ 0.61

 

Никакви повече ъпдейти не са нужни. Теди не знам тая 0.70 как е.

 

С 0.61 за 2 минути всичките ми торенти се сийдват вече нормално без да се затормозя за секунда

Link to comment
Share on other sites

Ако няма да ползваш уТорент си инсталирай Азуреус. Малко е кофти в началото, доста опции има за нагасяне, а и доста ресурси (рам) точи, но ако имаш примерно 1ГБ няма да ги усетиш. Това са двата клиента, другото е бъгава история.

Link to comment
Share on other sites

Ако няма да ползваш уТорент си инсталирай Азуреус. Малко е кофти в началото, доста опции има за нагасяне, а и доста ресурси (рам) точи, но ако имаш примерно 1ГБ няма да ги усетиш. Това са двата клиента, другото е бъгава история.

Абе версията 0.61 на Кометата си е супер...никога не ми е бъгвала (дори и под 98SE)....за съжаление не мога да кажа хубави приказки за следващите версии (в интерес на истината прескочих 0.70...може и тя да е добра).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Я някой да каже как може да задам download лимит на всяка задача индивидуално. За upload знам как става, но за d/l май не са предвидили персонално за всяка задача, а само глобално за всички...опитах със сменяне на приоритета, но не върши работа... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе гледам че тука се нищят такива проблеми та и аз да си изплача мъката .

От около 3 месеца съм с uTorrent и до преди 1-2 седмици нямаше никакви проблеми,обаче напоследък взе сам да си ограничава ъплоада на произволни нива,в смисъл че ако някво време "неопределено" съм имал ЪП примерно 800-900Кб се лимитира на толкова,обаче ако се сети да се ограничи в момент когато нивото е било примерно 10-12Кб и не съм се усетил, се сещате кво става при положение че тъкмо съм закачил нов торент!Може ли някой да ми обясни как се решава този проблем без да се преинсталира клиента? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Задаваш max upload rate 1300кб или колкото ти душа сака и си готов. Аз така реших проблема. А преди това си играех с настройките и си мислех че нещо не съм включил както трябва

Link to comment
Share on other sites

Ами да! И това си е вариант въпреки че,графиката на скоростта няма да изглежда добре (това в кръга на шегата).И все пак се чудя дали след като един път се е оакало няма съвсем да се омаже? :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...