Jump to content
BulForum.com

Bit Comet


Teddy-King

Recommended Posts

Адски много време си натискам парцалите да не пускам тема и се си мисля, че нещата някак си ще се оправят. Но повече не мога да издържа. Бит Комета ми гърми постоянно. Ако пусна един-два торента да се сийдват, нещата горе-долу са наред. Но при 5-6 примерно, и най-вече ако и лийчвам в момента просто не мога да го оставя без надзор. Когато си лягам го оставям с надеждата, че цяла нощ ще си бачка. Е да ама не! Работи максимум половин час (толкова някъде го засичам) и показва съобщение за грешка и дали съм искал да съобщя за нея, какво съм бил правел в момента. Еми спял съм...

 

Дайте акъл, моля ви, щото полудявам вече. Уж от всякъде съветват да го използваме, пък...

 

С версия 0.59 съм, пробвал съм и старите и не желая Азуреус, не ми е удобен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Грешката е както казват във вашия телевизор. Проблеми с Кометат от това естество най-вероятно се дължат на оплескан уиндоус (на мен наскоро започна експлорера да ми гърми, явно вече трябва да преинсталирам).

P.S. Азуреуса не е чак толкова лош.

Link to comment
Share on other sites

Сравнително скоро съм правел преинстал на С:, нищо друго не ми е създавало проблеми.

 

Азуреус би ми харесал една идея повече, ако можеше да ми дава избор при отваряне на торент файл, както при Комета. Да не започва да го сваля целия, а да ме пита какво искам да сваля от него... ъъъ... може ли?!?

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно някой компонент му прави проблем (възможно е и някоя антивирусна/firewall). Пробвай да изключиш такива програми, ако имаш, и да видиш дали пак ще забива.

 

Аз ползвам BitComet на 3 машини и на трите е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Може би защото си сложил по-нова версия. На мен например като слагах БитКомет 0.57 без да съм деинсталирал старата, ужким всичко си мина добре, обаче след като почнах да я използвам и нортъна постоянно ми даваше съобщение дали да й дам Permit или Block. Трябваше да се изтрие старото Permit на програмата и чак тогава да се даде съгласие отново.

Link to comment
Share on other sites

Може би защото си сложил по-нова версия. На мен например като слагах БитКомет 0.57 без да съм деинсталирал старата, ужким всичко си мина добре, обаче след като почнах да я използвам и нортъна постоянно ми даваше съобщение дали да й дам Permit или Block. Трябваше да се изтрие старото Permit на програмата и чак тогава да се даде съгласие отново.

Тъп нортън!

Link to comment
Share on other sites

Тъп нортън!

Да живее ZoneAlarm! :D :D

Добра практика е при ъпгрейд първо да се деинсталира старата версия на която и да е програма (аз дори и рестарт правя, ако е някоя по-завързана програма), преди да се слага нова. Изключение правят някои програми, които работят с акаунти, контакт-листи, бази данни, които трудно могат да се запазят ръчно, или поради незнание. Тогава може да се пробва с инстал он топ, освен ако изрично не е упоменато, че това е опасно (затова е хубаво винаги да четете release info, readme файловете, faq секциите по официалните сайтове. Така се изгражда стил на работа, също така един от аспектите на по-гладката работа с компютъра.

Link to comment
Share on other sites

Първо деинсалирам, после качвам :)

След съвета на Dreamer направих някои промени и за сега се държи стабилно. Имам и още някои неща наум по същите настройки, ако сегашните не свършат работа. Ще видим какво ще стане и ще пиша...

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

За да не правя нова тема ще питам тук..значи ползвам биткомет 0.57 и искам да попитам дали е на принципа на флашгет като пусна филм 700 мб и веднага флашгета си маркира 700 мб от хард диска ми,та има ли го тоя момент при биткомета?или постепенно си взима хард в процеса на даунлоадването?10x :)

Link to comment
Share on other sites

Айде и аз да не пускам нова тема, да питам нещичко!? Значи имам инсталиран бит комет 0.57 на две пц-та, в нас никакъв проблем нямам с него, но на бачкането проблема е следния: когато го инсталирах в началото пак не искаше по същия начин да бачка, т.е. тръгва си всичко свързва се до тракера (независимо дали е бг или външен) и си остава на свързване, като ми намира само лийчъри, а сийдърите стоят на нула, в нас същият торент си се сваля без проблем! По едно време се беше оправил на бачкането, но от 4-5 дни пак изчезна! Някой да знае за какво иде реч!?

Link to comment
Share on other sites

Изчакваш ли известно време сийдърите да се вържат към теб? Защото ако си зад firewall - it takes time. Освен ако и те не са зад NAT.

Link to comment
Share on other sites

Еми не знам колко време да изчаквам, но 5 мин мисля е достатъчно, а нищо не съм променял по настройките просто изведнъж пак спря да бачка, нито ъп нито даун!

Link to comment
Share on other sites

Едно въпросче ... значи в момента тегля една игра с Bit comet 0.57 , размера - 3.94 Гигабайта , а ми пише всичко изтеглено 3.97 гигабайта :blink: + това пише - оставащо - 333 мегабайта :confused ... защо се получава така , не трябваше ли като ми изпише , че всичко изтеглено е 3.94 гб , вече да е престанал даунлоуда ?

 

п.с : изпуснато 0 в излишни данни .

Link to comment
Share on other sites

Едно въпросче ... значи в момента тегля една игра с Bit comet 0.57 , размера - 3.94 Гигабайта , а ми пише всичко изтеглено 3.97 гигабайта  :blink: + това пише - оставащо - 333 мегабайта  :confused ... защо се получава така , не трябваше ли като ми изпише , че всичко изтеглено е 3.94 гб , вече да е престанал даунлоуда ?

 

п.с : изпуснато 0 в излишни данни .

Ами напълно нормално. И аз тегля същата игра и си тегля още горе долу толкова, само че с 10 МВ излишни данни. ;) Беше обяснено във FAQ на тракера на евроком. Потърси там за отговор.
Link to comment
Share on other sites

Тъп нортън!

 

и двамата сте едни акъли...

всяка програма,която се свързва към интернет използва портове.Те са вратички към компютъра,за тва и програми кат нортъна ги блокират тези портове.Стандартните за повечето бит торент програми портове са 6881-6891,но биткомета използва някой други(случайни)или по избор,понеже някои интернет сървис провайдъри ограничават 6881.Просто виж кой порт използва биткомета(тср и udp) и ги отвори.

 

Нортъна като цяло е много глупава програма,която си пуска корените в цялата система и с времето я скапва лека по лека (казвайки ти че този или онзи проблем бил оправен)

 

Азеурус ИМА функцията да се избира кой файл ще се сваля от съдържанието на един торент и е много лесен за използване клиент.Единственото нещо по което биткомета го бие е скороста и лекотата.

 

Едно въпросче ... значи в момента тегля една игра с Bit comet 0.57 , размера - 3.94 Гигабайта , а ми пише всичко изтеглено 3.97 гигабайта  :blink: + това пише - оставащо - 333 мегабайта  :confused ... защо се получава така , не трябваше ли като ми изпише , че всичко изтеглено е 3.94 гб , вече да е престанал даунлоуда ?

 

п.с : изпуснато 0 в излишни данни .

така,значи сори за дабъл поста...

 

Когато сваляш с торент,ти сваляш различни парчета на това което сваляш едновременно от различните места(сийдъри)...Биткомет(и много други торент клиент) ...ми понякога се случва че е свалил два(или повече) пъти едно и също парче от този файл.В такива случаи ,разбира се отчита ти се в брояча "колко си свалил",но това парче се отделя настрана(в случай че на края на свалянето биткомета не може да изчисли цялостта на файла) и се категорисира като Junk или нещо такова.Като свалиш целия файл,комета изчислява колко място е и проверява дали е цял,тогава тези(отпадъчни) парчета биват изтрити.

Едит:

Така,видях ти Пс-а...Мисля че това е от самия тракер.Торента,който използваш не е както трябва направен или не е ъпдейтнат или знам ли...

Link to comment
Share on other sites

Азеурус ИМА функцията да се избира кой файл ще се сваля от съдържанието на един торент и е много лесен за използване клиент.

Айде де, айде кажи го, знам чее го желаеш, тебе не ти требе жокер, ти си от там! U KN DU IT!!! :)

 

...joke

Link to comment
Share on other sites

Единственото нещо по което биткомета го бие е скороста и лекотата.

направо много малък плюс, то това е най-важното

Link to comment
Share on other sites

BitComet 0.59 има бъгове които са ги оправили веднага зависи кога си го свалил след 9.06.2005 бъговете са оправени :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ей, хора, и аз имам проблем с БитКомета. Инсталнах си го (0.59) и при първият опит за отваряне на торент ми дава някво съобщвние, което не разбирам, а то е:"Can'topen torrent file: C:\Program Files\BitComet\Torrents\0.torrent." Папката C:\Program Files\BitComet\ си я е създал самият Комет при инсталацията, но в нея като погледнах папка Torrents няма. Тогава кликвам ОК, ама торента, който искам да отворя, не ми тръгва. Всъщност тва ми е първо използване на торент, така че не съм много наясно с тез неща. Не знам аз ли съм объркал нещо или програмката се бъгва, или...какво?! Може ли някой да ми помогне?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...