Jump to content
BulForum.com

След бурята


Recommended Posts

небето е като ден. 10 минути гледане и поне 5 гръмотевици се засичат. не съм виждал такова нещо... повечето само в небето минават.. не падат на земята. поне тези които аз виждам..

Като стана въпрос за гръмотевици, ЕТО ви една снимка която направих миналото лято в родния Сливен. Много и се кефя. Искам да изпреваря тези които ще кажат, че е монтаж - нищо не е барано по снимката. Направих към 100 снимки докато улуча момента :bgrin: голяма играчка беше но стана. Общо взето снимах на посоки х3 снимки. И после гледах какво е станало. Та накрая улучих. Кво ще кажете бива ли я?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Еее ни моо майна..кво е тва време ве ?!То са разби да гърми да трещи ее....и тия градушки пфффф :wacko: :sick

Link to comment
Share on other sites

Rafaello и аз бях правил снимки миналата година, но с камера (първо видео и от него вадя снимките) и качеството беше по-кофти. Само не разбирам ти как си успял да я щракнеш така с цифрово фото като всичко става за част от секундата. Да не говорим, че при тях има време за стабилизиране на картината, което е още по-дълго когато е тъмно. Това си е направо нощ и блендата едва ще се отвори, така че за да се фокусира до тази степен трябва доста да чакаш :). Обясни, че нещо не ми се вързват нещата...освен ако не си с фото за 3000 евро ;).

Link to comment
Share on other sites

Rafaello и аз бях правил снимки миналата година, но с камера (първо видео и от него вадя снимките) и качеството беше по-кофти. Само не разбирам ти как си успял да я щракнеш така с цифрово фото като всичко става за част от секундата. Да не говорим, че при тях има време за стабилизиране на картината, което е още по-дълго когато е тъмно. Това си е направо нощ и блендата едва ще се отвори, така че за да се фокусира до тази степен трябва доста да чакаш :). Обясни, че нещо не ми се вързват нещата...освен ако не си с фото за 3000 евро ;).

Много просто. Апарата ми е вземан за 260 лв миналата година, BENQ DC3410 :) Няма оптика FREE FOCUS няма бленда... няма фокусиране... Доволен ли си от обяснението или още не ми вярваш? :bgrin: Нямам място на hit.bg-то иначе щях да ти кача и другите 2 снимки, защото както казах, бях включил на режим 3 последоварелни снимки. На другите 2 снимкки се вижда как светкавицата угасва... луд късмет :D

Link to comment
Share on other sites

Много просто. Апарата ми е вземан за 260 лв миналата година, BENQ DC3410 :) Няма оптика  FREE FOCUS няма бленда... няма фокусиране... Доволен ли си от обяснението или още не ми вярваш?  :bgrin:  Нямам място на hit.bg-то иначе щях да ти кача и другите 2 снимки, защото както казах, бях включил на режим 3 последоварелни снимки. На другите 2 снимкки се вижда как светкавицата угасва... луд късмет  :D

 

качи ги на play.evrocom.net.

Link to comment
Share on other sites

качи ги на play.evrocom.net.

Абеее много шантав тоя play.evrocom.net, не бях влизал там. Няма значение, явно има интерес затова поизтрих някои неща и успях да кача снимките: ето ги и трите една след друг както ги е заснел апарата на режим 3 последователни снимки: 1, 2, 3. Как по друг начин да ви убедя, че са истински снимките? Мога да потърся за някаква снимка пак през терасата но посред бял ден. Да видите същите сгради. Ако не вярвате ще търся... в 20 000 снимки... малко бавничко ще стане ма идеята е важна :bgrin: :punk

Link to comment
Share on other sites

Rafaello теб трябва направо да те наградят за тези снимки!! :) А гледах едно филмче в което се разправяше точно за един фотограф на светкавици!!Той такива апрати и разни други техники имаше че не е за вярване как ти си успял да заснемш светкавица!!Похвално направо супер си : :D :D

Link to comment
Share on other sites

Rafaello теб трябва направо да те наградят за тези снимки!! :) А гледах едно филмче в което се разправяше точно за един фотограф на светкавици!!Той такива апрати и разни други техники имаше че не е за вярване как ти си успял да заснемш светкавица!!Похвално направо супер си : :D  :D

Аз ви казвам - луд късмет! Аз снимах на посоки и после разбирах дали е станало нещо. Иначе е невъзможно да направиш снимката след като видиш светкавицата, това е ясно :). Абе от стотина снимки дето направих само това излезе. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Kakво му се чудите толкова. Не мисля че е необходимо много време, за да се заснеме една снимка. Една снимка става най-много до секунда, дори и по-малко. А светкавицата не се появява за части от секундата. Продължава поне 2-3. Иначе снимките са много добри. Особено първата. Много е ефектна. :) Замисли се за участие в конкурси. Ще спечелиш някоя награда. ;)

Link to comment
Share on other sites

Rafaello, аз ти вярвам, просто ми беше интересно как си снимал. Явно това за 3-те снимки наистина е полезно.

 

Няма оптика FREE FOCUS няма бленда... няма фокусиране...

 

Това обаче не го разбрах, но както и да е :).

 

А светкавицата не се появява за части от секундата. Продължава поне 2-3.

 

Пълни глупости, без да се обиждаш...

Link to comment
Share on other sites

Rafaello, аз ти вярвам, просто ми беше интересно как си снимал. Явно това за 3-те снимки наистина е полезно.

Това обаче не го разбрах, но както и да е :).

Ами какво има да му разбираш, не си ли виждал апарат без маханична бленда? И който не му е нужно време да фокусира, просто защото няма оптика а само една леща!? Е на това нещо му се вика FREE FOCUS. Всички апарати от ниския клас са така. Надявам се сега са си ме разбрал. А за светкавиците, наистина може да продължи и до 1 секунда, естествено примигвайки... нещо кати блиц... загледай се следващият път като вали. Естествено не всяка свткавица е така, просто не си обръвал внимание.

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости, без да се обиждаш...

Добре бе, сигурно аз съм малоумния, или времето за мен тече много бавно. :)

Има светкавици които изчезват много бързо, но има и такива които се задържат повечко време.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, сигурно аз съм малоумния, или времето за мен тече много бавно. :)

Има светкавици които изчезват много бързо, но има и такива които се задържат повечко време.

 

рядко се задържат повече от секунда-2 максимум.

Link to comment
Share on other sites

рядко се задържат повече от секунда-2 максимум.

И за да приключим спора:

Lightning bolts are classed as either "hot" or "cold." A hot strike lasts up to a tenth of a second, has a high amperage, and sets fire to flammable materials in its path. A cold strike is much faster, has a higher voltage in relation to amperage, and has an explosive rather than a flammable effect. A large bolt of cold lightning has enough power to lift a 44,000 ton OCEAN LINER six feet in the air.

За по любопитните натиснете ТУК.

Link to comment
Share on other sites

Rafaello, чатнах за апарата вече. А светкавици по няколко секунди няма. Има такива които са по няколко на секунда, но да си стоят по 2-3 секунди просто няма. Блиц-а е отделен въпрос, говорим за самата светкавица. Тези които снимах снощи например, а и тези миналата година бяха невероятно бързи. След като свалих филмчето, започнах да го преглеждам не по секунди, а забележете по стотни. Най-продължителните бяха макс 7-8 стотни.

Link to comment
Share on other sites

Тази снимка на светкавицата ме изкърти много яко браво на Rafaello много яко направо си я обасвам за тапет :) Иначе бурята беше уникална толкова разруха след нея ... а пък ме е жал за джибрите и лозето на село :cry :cry :cry зимата не знам как ще я изкараме сигурно на спирт и есенции ...

Link to comment
Share on other sites

Ммм днес имаше чудна светкавична буря. Добре че поваля чак накрая и успях да снимам доста - около 40 мин видео. Утре се надявам да намеря време за да го прегледам за по-интересни моменти и съм сигурен, че ще има, защото видях ОГРОМНИ светкавици, след появата на които половината квартал премигваше. Страшно красиво, но мисля, че не успях да го заснема добре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...