Jump to content
BulForum.com

Кремация или погребване?


PSYCHOSIS

Кое е за предпочитане - кремирането или полагането в гроб?  

132 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Аз съм за погребение.Какво значи да те лашнат в няква ваза???А и незабравяйте,погребението ви е последния купон в ваша чест :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за погребение.Какво значи да те лашнат в няква ваза???А и незабравяйте,погребението ви е последния купон в ваша чест :)

Е гати купона. Направо да си умреш от кеф. :) Пък и ваза или ковчег, не смятам че на някой ще му пука къде е. Нито пък ще му пука ако има психо болни роднини и почнат да правят извращения с него. За мен във ваза е най-добре. Ще съм си в апартамент на топличко и всеки ден роднините ще си спомнят за мен като ме погледнат. Дори ако ме изсипят после в тоалетната. :bgrin: А ако си в ковчег след 30-50 години ще те изровят от там и айде на сметището каквото е останало. И всички ще те забравят. Не че ще ми пука много де.
Link to comment
Share on other sites

Твърдо съм за кремирането. Тленните останки биват пречистени чрез огън, а прахта ми - разхвърляна на местата, които са ми били любими преживе...

За сега те са три...

Link to comment
Share on other sites

кремацията е много по готина идея според мен

искам да ме погребат ма много места и като ме кремират това става възможно

не искам да ме ядът червей

 

много по приятна е идеята въглеродния диоксид от изгарянето ми да се

карбокслира (чрез цикъла на калвин :D )в някое цвете или дърво

 

Кремация!!! Нали ще влизаме в ЕС? :P  :)

и кво от тва ???

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за кремация : не е по православния канон, но верно спестява много проблеми на близките.

А който си го помнят, го помнят и без недвижим имот.

Link to comment
Share on other sites

bih gi nakaral da me krimirat i da me slojat na kaminata i jenata da me gleda seki den i da i e gadnu...tova v kraga na 6egata :) ina4e bih iskam kremirane .Sa6to bih iskal na pogrebebieto mi da nqma nikoi tajen i nikoi da ne skarbi ... <koito skarbi 6te si go zimam s men ot drugata strana> ne iskam horata da se izma4vat za svar6en fakt... taka i taka nqma da se varna nali ?!

Link to comment
Share on other sites

човека е прашинка в простанството... и винаги изгаря...

защо не.. погребват те, но не цялото тяло(заема се много площ :nugget: ) а само малко прашец в кутийка.

BTW така ще може да си те погребват на раэлични миста :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Според мен и двата начина имат своите плюсове и минуси, от една страна кримирането е по безболезнено за близките но примерно ако починалият е на 60 години този човек е живял толкова постигнал е много неща а накрая е само пепел в урна. И особено ако праха бъде разпръснат не остава нищо никаква следа от този човек няма дори място къде близките да поднесат цветя.Все едно никога не е съществувал, докато при погребването поне има място и тленни останки пред които близките могат да поплачат да си излеят мъката да оставят цвете в знак на почит към паметта на мъртвия, от друга страна е гадно че при разлагането се появяват разни буболечки които се хранят с платта, но както са писали няколко души ,,не ме интересува какво ще правят тялото ми аз нали съм починал,, и е така след като вече сме мъртви няма да усешаме нищо дали сме на 2 метра под земята или праснати като пепел някаде. Аз лично предпочитам да ме погребат макар и при мисалта че вурху мен ще има толкова много пръст ме ужасява, но поне ще остане един скелет ако не друго, докато ако ме кремират и пръснат пепелта ми няма да остане и дори скелет.

Link to comment
Share on other sites

Баси...след ъпдейта на форума от миналата година, всячески се опитвам с търсачката да стигна до теми по-стари от година и не успявам, а тоя юнак е изкопал 6 годишна тема, евала! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...