Jump to content
BulForum.com

Кремация или погребване?


PSYCHOSIS

Кое е за предпочитане - кремирането или полагането в гроб?  

132 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

След още един ден прекаран на гробищата в скубане на плевели и чистене на гробове отново започнах да се чудя защо хората си усложняват живота по този начин. Колко по-лесно би било ако мъртвият се кремира и прахът му се сложи в урна. Ще си стои на специално място в дома и няма да се налага да се ходи на гробища, където скубят за вход, свещички и цветя и 5 минути след като си тръгнеш всичко, което си оставил на гроба е взето от бродещите за плячка цигани.

Как мислите вие?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Ами тва е много гадно да те кремират и в урна и после в къщи-кой ще си постави урна в къщи това е много гнусно.Аз като умра например изобщо няма да ми пука дали съм кремиран или погребан.Още му е много рано да мисля за това...пък и никога не искам да мисля.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно?!?!?!?!?! Какво имаш предвид? Няма да му е студено през зимата на човека? Или земетресения няма да го ловят?

 

Имам предвид, че прахът който получават близките след кремацията

Никои не го знае дали не обикновенна пепел, пясък и т. н.

 

А и не мисля, че е добре да се нарушава цялостта на тялото

Link to comment
Share on other sites

I az smqtam da ne mislq o6te za tova!!!Za sega sam dosta mlad i ne e hubavo da se misli za tova!!!Pak i za men tova ne e mnogo dobra tema-samo bi te nakarala da se zamisli6 varhu neq-a pak tova ne e mnogo hubavo!!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Кремация !!!

 

По-малко грижи от страна на роднините след това. Даже след това прахът да се разпилее, няма смисъл да си го пазиш в къщи.

 

Това е лично мнение

Link to comment
Share on other sites

Ами тва е много гадно да те кремират и в урна и после в къщи-кой ще си постави урна в къщи това е много гнусно.Аз като умра например изобщо няма да ми пука дали съм кремиран или погребан.Още му е много рано да мисля за това...пък и никога не искам да мисля.

Zabraneno e da se darji v kashti...tova po filmite ne go gledaite...ne e savsem verno!

 

Drugo si e da te napravat Mumia ;) :woot

Link to comment
Share on other sites

Тая тема ме разби! Аз лично бих предпочел нормалното погребение, кремацията си е доста жестоко нещо като идея...

Link to comment
Share on other sites

Това за жестокостта зависи от гледната точка. Поставянето в ковчег и заравянето на 2 метра под земята да не би да е нещо мило и приятно?

Link to comment
Share on other sites

Тая тема ме разби! Аз лично бих предпочел нормалното погребение, кремацията си е доста жестоко нещо като идея...

 

Що да е жестоко ве ?! Според мен е мноо по добре да си те кремират и да ти пръснат праха на някое специално за теб място ;) Според мен тва с тия гробове и тем подобни са супер тъпотии ако толкова държиш да останеш цял и да те погребат задели повече парички и си направи една малка пирамидка :tongue :D

 

 

PS/: Абе аз сериозно зех да се замислям над тва за пирамидката, не е толкова трудно осъществимо...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм твърдо за кремацията,някак по-хигиенично ми се вижда...Пък и наистина няма никакъв смисъл след като вече съм мъртва,да създавам проблеми на близките си с уреждането на парцели в гробищата,почиствания,паметници и помени.За който съм била нещо,ще ме помни,дори да нямам гроб и прахът ми да е разпръснат някъде...

Link to comment
Share on other sites

Имам предвид, че прахът който получават близките след кремацията

Никои не го знае дали не обикновенна пепел, пясък и т. н.

Не мисля че като умреш ще ти пука точно за това.

Zabraneno e da se darji v kashti...tova po filmite ne go gledaite...ne e savsem verno!

А къде се държи. в гробищата 2 метра под земята ли? :D Стига бе. Дори миналата година даваха крематориума и даваха в какви урни ги слагат. Не мисля че ще си ги пазят при тях. :)

Аз предпочитам да ме кремират. Не искам да ме ядът червеите. Само като си помисля и... :crazy:

Link to comment
Share on other sites

боли ме фара кво ще направят с тялото ми след като умра.

няма да имам против дори да бъде сготвено и дадено на бездомните кучета за вечеря...

Link to comment
Share on other sites

кремиране- :punk . - grobi6ta...policai koito gi pazi ,pogrebalni agencii(demek kojuderi),mazni i gnisni tzigani koto ti vzimat i vinoto v otvadnoto,nahalni tzvetarki,pone hilqdarka da za si umre6 v grob i o6te edin milion pri4ini da izbera kremirane pred pogrebenie.

as zam za kremirane.

Link to comment
Share on other sites

Определено странен въпрос :blink: ,но си мисля ,че ако е погребение може би има замисъл за някакво уважение към дадения човек и гробът ще е нещо ,което ще остане за напред ,а кремацията - какво да остане от теб... затова.....погребение .

Link to comment
Share on other sites

Определено странен въпрос   :blink:  ,но си мисля ,че ако е погребение може би има замисъл за  някакво уважение към дадения човек и гробът ще е нещо ,което ще остане за напред ,а кремацията - какво да остане от теб... затова.....погребение .

 

 

 

zdr.tova e tvoe mnenie i az ne go osporvam.ama za6to da angajira6 sumati hora sled kato ritne6 topa.

vav tozi napregnat jivot mislq 4e trqbva da se ulesnqvame edin drug.

jivql-umrql.... sledvat to4ki....

neka jiviqt si jivee jivota .

li4no mnenie.

Link to comment
Share on other sites

Как така кой ще си сложи урната в къщи :confused Ами много хора :excl: Във всеки случай си мисля, че е въпрос на личен избор за това в какво ще се превърнеш като умреш :excl: Аз лично предпочитам кремирането, защото така е по-евтино и няма да се налага да гледаме безкрайната шир от гробове :excl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...