Jump to content
BulForum.com

Кремация или погребване?


PSYCHOSIS

Кое е за предпочитане - кремирането или полагането в гроб?  

132 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз лично предпочитам кремирането, защото така е по-евтино ....

Aide be! Koi te izlaga!? Mnogo po skapo e ot normalno pogrebenie!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Ей ама и вие една тема сте зьапочнали :confused :confused :confused

Каква е разликата между кремиране и погребени за човека след като е умрял и изобщо не мисля че тов ще е от значение.

И моето мнение след като умра ще ми е все тая какво ще стне с тялото ми, стига близките ми да го преживеят по лесно няма да имам нищо против дори да ме оставят на улицата да се разложа.

Link to comment
Share on other sites

Порових се из нета и намерих обява на фирма за погребални услуги - кремацията е 290лв. Мисля, че няма смисъл да се правят сметки - ковчег, място в гробищата, свещеник и какво ли още не - погребението излиза доста по-скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Погребването в ковчег е по-добрият вариант, но има случаи(примерно ако някой го гръмнат в главата) трупа да е в затворен ковчег или кремиран.

Link to comment
Share on other sites

А кат умра чесно да си кажа изобщо не ма интерва кво ша ми праят с тялото, нали няма да съм там да видя :D ма още ми е рано да мисля за това се пак съм на 14

Link to comment
Share on other sites

Кремиране и след това да рзпръснат праха ми в Родопите.

Отдавна съм на това мнение тъй като много ме дразни идеата да стоя затворен :ph34r: на едно място със стотици червей в себеси и наоколо и след двайсет години да метнат отгоре ми още един мъртвец :sayjin .Eми ще ми е много кофти пък било то и вече умрял. :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Като прочетох горните постове се сетих и за още едно предимство на кремацията.Аз искам, когато умра ако има жизненоспособни органи в мен и те могат да послужат на някой друг,да ги вземат.И в такъв случай,вместо да ми кърпт накълцаното тяло,нека ме изгорят...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за кремацията, но скоро щем нещем това ще е алтернативата,спестява място,време и пари! Жестоко изказване ама и темата е жестока! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Порових се из нета и намерих обява на фирма за погребални услуги - кремацията е 290лв. Мисля, че няма смисъл да се правят сметки - ковчег, място в гробищата, свещеник и какво ли още не - погребението излиза доста по-скъпо.

Стига бе!

Кремации правят само в София, и като сметнеш колко ще излезе транспорта на покойника дотам... Иначе може да шунтираш попа и мазните мангали, дето за 25 кинта щели да "подравнят" гроба. А на цветята им късаш дръжките, да не могат да ги препродават гадните мародери. Наскоро погребахме много близък, любим човек и понеже се занимавах с уреждане на погребението, ме отврати цялата пошла мафия, търгуваща с мъката на хората.

Спирам да пиша, не ми е приятно.

@PSYCHOSIS: Борисе, не можа ли да те споходи някоя по-светла мисъл бе???

Link to comment
Share on other sites

Стига бе!

Кремации правят само в София, и като сметнеш колко ще излезе транспорта на покойника дотам...

:) Почва да става забавно. Идеята е не колко път има а какво предпочиташ. Нищо чудно и в Полвдив някой ден да се направи крематориум. И защо всички гледате парите. Е това не мога да разбера. Ми който иска да е по-евтино, да каже че иска да го хвърлят в някой контейнер по пътя и хем ще улесни близките си с разходи по какво ли не. Ако някой не иска да отдели някоя и друга стотачка за погребението ти, независимо какво е то, значи или не си го заслужавал илине си заслужил роднините си.
Link to comment
Share on other sites

Аз съм изцяло на мнението на RiMy_SuN - умирам, взимат де що има работещи органи, изгарят ме (винаги огънят ми се е струвал като средство за пречистване, имам чувството, че ако тялото ми изгори след смъртта ми ще почивам наистина в мир), урничка и после кой каквото иска да прави с мен. Това ще го решат наследниците ми.

Link to comment
Share on other sites

Ковчег.

 

Много е кофти, по трима/четирима та и повече в един гроб погребват!!!

Вадят им обувките(трудно гният) и следващия,на конвеер,еба ти и майтапа да ма извинявате!!!

Link to comment
Share on other sites

:) Почва да става забавно. Идеята е не колко път има а какво предпочиташ. Нищо чудно и в Полвдив някой ден да се направи крематориум. И защо всички гледате парите. Е това не мога да разбера. Ми който иска да е по-евтино, да каже че иска да го хвърлят в някой контейнер по пътя и хем ще улесни близките си с разходи по какво ли не. Ако някой не иска да отдели някоя и друга стотачка за погребението ти, независимо какво е то, значи или не си го заслужавал илине си заслужил роднините си.

Дано не ти се наложи да проумяваш реалността чрез лична мъка. С други думи: никой не живее вечно, но докато сме по-млади, не си даваме сметка за това. Никога не казвай "никога".
Link to comment
Share on other sites

За Кремация!

Хора, абе виждали ли сте труп на повече от месец. Това е пихтия от кожа на мехури с отвратителна миризма. Не че ще ти пука какво ще стане с тякото ти ама ако някои си мисли че ще спи в ковчега и ще изглежда добре се лъже. Освен това повечето от гробовете се "наемат" за определен период да речем 20 години. И ако нямаш близък да плаща(това си е бизнес погребването) те изравят, хвърлят нанякъде останките ти и заравят друг на мястото. Аз учих анатомия по черепа на един познат на дядото на мой приятел. Лъснат, полиран череп. И се замислих дали бих искал някой ден някви луди медици да ми гледат черепа и да го даржат в някой шкаф. Друго си е кремацията. Чисто, по-евтино, и някак съхраняващо достойнството. Не е ли гадно да ти излагат трупа да го гледат хора 2 дни, докато той се разлага пред очите им?

Кремациа forever!!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Много е кофти, по трима/четирима та и повече в един гроб погребват!!!

 

Погребал съм трима роднини и един приятел - знам как е. ;)

Именно затова искам ковчег.Ненапразно се казва - "Там,където почиват дедите ми".

Link to comment
Share on other sites

Погребал съм трима роднини и един приятел - знам как е. ;)

Именно затова искам ковчег.Ненапразно се казва - "Там,където почиват дедите ми".

 

Американците примерно кремират но също имат гробове!Добър вариант а? ;)

Link to comment
Share on other sites

kremaciq!kolko e gadno da hodi6 na grobi6ta :cry ostavete 4e e super mafiq,samoto mqsto e adski potiska6to i otbluskva6to-hi4 da ne ti se hodi tam!

kremirat te.hvurlqt ti nqkude(na hubavo mqsto) praha i kato hodqt tam blizkite da im e po-dobre,a ne na tiq grobove-da se sduha6 samo pri misulta 4e trqaa da go gleda6 tva 4udo!

a i tq gledkata na umreliq v kow4ega .6oto e mnoo priqtna i seki put kato hodi6 tam ,go vijda6 pak tva ne6to i poludqaa6!

ne,mersi sam!po-dobre kremirane!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз предпочитам да ме кремират....все пак е много по-добре....мисля и за близките -няма да им се налага да обикалят по гробища и така нататък както е казал PSYCHOSIS

....не искам 10 години след като съм умряла да гния под някакви треволяци

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По тоя въпрос съм си егоист... Искам си органите пък :P . Искам хората да ми гледат фейса на надгробния камък. Искам пък да ме запомнят... Не да седя в няква урна и един ден пра-пра внуците ми като я шчупят да си кажат "Еее, язък за хубавата стомна..." Щото все пак семейството ш свикне и най-накрая-забрави. Чудо голямо като запалят една свещица за мене и се побъхтят из гробищата... С едно изречение: предпочитам да спя в земята!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...