Jump to content
BulForum.com

Цигарите


Recommended Posts

Абе хора,да ви имам проблемите с момичетата(аз нямам де;))

Най-големия ми проблем са циграите.От 2 дена ги отказвам и съм се побъркал.Немам думи направо.Искам да чупа нещо,да убия дори.

Вие имате ли такъф проблем?

Link to comment
Share on other sites

Има едно такова нещичко - воля му се вика.Има и друго нещичко - "Табекс"

Има и трето нещичко - търсачка на форума :excl:

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен отказването от цигарите изцяло зависи от волята. С Табекс само ще си даваш парите на вятъра, защото помагат само докато ги пиеш.

А иначе можеш да пробваш да се хванеш на бас с някой, че няма да пушиш например 1 месец, но трябва да си съвестен към изпълнението. След този 1 месец без цигари ще е много по-лесно да продължиш да не пушиш.

Link to comment
Share on other sites

мда и аз мисля че всичко зависи от волята.Просто трябва да си го поставиш за цел тва нещо!!!

 

П.С. btw тва с баса не е лоша идея :)

Link to comment
Share on other sites

Основното е да не отлагате и да казвате "аз другата седмица от понеделник ги спирам", а да си го поставите за цел от сега докато не пукнете :)

Link to comment
Share on other sites

АКО ИСКАШ ДА СПРЕШ ЦИГАРИТЕ:

 

Още сега хвърляй кутията в коша за боклук, ако ли не - пуши си и въобще не се опитвай с отчаяни опити (казвам ти го от личен опит). Купи си табекс и го пий (прочети листовката). И каквото и да става, недей да палиш цигара отново, защото само една ти е достатъчна за да ги почнеш пак. За всичко това се иска много воля! Но начина е само един. Няма неща от сорта на "постепенно намаляване" и т.н. Всички те не водят до нищо.

Link to comment
Share on other sites

Наи-важното както казаха някои хора е да имаш силна воля!!Не трябва да ти прави впечатление че другите около теб пушат а ти не!!!Сседиш си и не трябва да ти пука!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Абе хора,да ви имам проблемите с момичетата(аз нямам де;))

Най-големия ми проблем са циграите.От 2 дена ги отказвам и съм се побъркал.Немам думи направо.Искам да чупа нещо,да убия дори.

Вие имате ли такъф проблем?

be seki s problemite si

az kato ne pu6a si imam ot drugite problemi :cry

Link to comment
Share on other sites

Основното е да не отлагате и да казвате "аз другата седмица от понеделник ги спирам", а да си го поставите за цел от сега докато не пукнете :)

Дам и аз бех така няколко пъти,но добре,че бест фриенда ми реши и той да спира и почнахме и двамата да се мъчим.Уфф пак ще почна с фитнеса,поне да не се сещам за пушенето...

Link to comment
Share on other sites

Абе хора,да ви имам проблемите с момичетата(аз нямам де;))

Най-големия ми проблем са циграите.От 2 дена ги отказвам и съм се побъркал.Немам думи направо.Искам да чупа нещо,да убия дори.

Вие имате ли такъф проблем?

 

Воля-да. Има и едно друго нещо дето помага и на него му се вика СПОРТ. Какъвто и да било. Колоездене, гребане-примери бол.

Link to comment
Share on other sites

От 8 години пуша. Спирал съм ги само веднъж за едно лято. Не съм се и опитвал да ги спирам, няма и да се опитвам. Харесва ми, бе! Защо да се мъча?! Това ми доставя голямо удоволствие. Защо да си развалям малкия кеф, който имам?! Знам, обаче, че когато кажа, че ще ги спирам - аз ги спирам. Защо ли - защото имам воля, нещо, което играе на-важната роля при отказване на тютюнопушенето. Не признавам никакви бози от рода на Tabex, никотинови лепенки, дъвки и темподобните му "лечения". Това за излишно строшени пари за хора без воля. Който наистина иска да спре цигарите, трябва да умее да се владее. Това е единствения цяр. Трябва да ги спреш изведнъж, а не да ги "намаляш" или да "минаваш на по-леки", с това нищо не постигаш. Ако ще правиш нещо, прави го както трябва - кажи си "край" и това е. Гадно е, наистина, но това си е твоя воля.

Link to comment
Share on other sites

@Yorkie те и наркоманите в началото си мислят, че имат воля и могат да откажат хероина (например), когато си поискат, ама не става......

Link to comment
Share on other sites

@Yorkie те и наркоманите в началото си мислят, че имат воля и могат да откажат хероина (например), когато си поискат, ама не става......

 

JDFU, отказвал съм ги и знам какво е. Не ми сравнявай цигарите с наркотици, може да си ги опреличават колкото си искат, 2-те неща са коренно различни.

Link to comment
Share on other sites

JDFU, отказвал съм ги и знам какво е. Не ми сравнявай цигарите с наркотици, може да си ги опреличават колкото си искат, 2-те неща са коренно различни.

И аз съм ги отказал, ама едно е да пушиш 1-2-3-4-5 години, друго е 20+. При това тогава вече и тялото ти усеща, че има нужда, но не става....поне не толкова лесно, колкото си мислиш

Link to comment
Share on other sites

Цигарите са проблем, обаче когато дойдат здравословните проблеми, щеш не щеш, ще трябва да ги откажаеш.Дядо ги отказа с лукчета, :rolleyes: ) не се бъзикам, УСПЕХ :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Успех и от мен !

Аз пушех по 2-3 кутии Виктори на ден, но ги отказах (от около година).

Номера е да си сигурен че това искаш и да си сигурен какво ще се подобри за теб като ги откажеш. Иначе не става ако не си промениш начина на живот.

А иначе има и лекарства (не само табекс).

Но по принцип лекарствата ти трябват ако си пушил повече от 5-6 години и организма ти се е наситил. А иначе и само с воля става (и така е по-добре - тези химии не са никога за препоръчване).

На прав път си, да знаеш ! :punk

Link to comment
Share on other sites

Спокойно деца! Аз такова нещо като отказал се пушач не знам, освен ако не се откаже в началото, тоест изобщо да не ги започва. Всички останали рано или късно пак ги почват и то винаги с хубаво извинение:

1. Защото дебелеели

2. Защото били нервни

3. Защото туй, защото онуй извинения безкрай!

 

(Може би само дъртите хора да ги откажат напълно, защото времето не им стига да ги почнат наново.)

 

Единственият пушач, независим от цигарите, който съм познавал беше дядо ми, който пушеше 1 цигара и то само, когато отидеше в селската кръчма (което беше може би 1-2 седмично). Аз всъщност не съм го виждал да пуши. Такова нещо да пуши пред децата или в къщи или на работа - абсурд.

 

be seki s problemite si

az kato ne pu6a si imam ot drugite problemi

 

Спокойно бе човек, en3rgy! Който каже, че няма проблем с момичета/лъже освен това те имат същите проблеми като тебе + пушенето и последиците от него.

 

 

stefan Posted Yesterday, 22:09 PM

  Трябва да се направи така, че като цъкнеш "нова тема" да ти излиза първо дали си ползвал търсачката .

 

Що са тия заяждания за тия търсачки и теми? По тая логика трябва да има 15 теми с по 10 000 отговора! Много умно - няма що!

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Спокойно деца! Аз такова нещо като отказал се пушач не знам, освен ако не се откаже в началото, тоест изобщо да не ги започва. Всички останали рано или късно пак ги почват и то винаги с хубаво извинение:

1. Защото дебелеели

2. Защото били нервни

3. Защото туй, защото онуй извинения безкрай!

 

(Може би само дъртите хора да ги откажат напълно, защото времето не им стига да ги почнат наново.)

...............

хайде да зе запознаем. аз съм отказал цигарите още в 7ми клас преди повече от 10 години. баща ми отказа цигарите преди година при положение, че пушеше по 3 кутии на ден и няма изглед да ги почва пак. дядо ми ги е отказал преди 17 години и повече не ги е и погледнал. така че ето ти три бързи примера за хора, които са ги отказали и не са си търсили извинения да ги почват отново. имам и още поне 10тина познати, които са спрели цигарите преди години и не са ги почвали вече.

това че ти нямаш волята, не означава, че такива хора не съществуват. "е те такоа животно нема!" отсякъл шопа пред клетката на жирафа.......

Link to comment
Share on other sites

Абе хора,да ви имам проблемите с момичетата(аз нямам де;))

Най-големия ми проблем са циграите.От 2 дена ги отказвам и съм се побъркал.Немам думи направо.Искам да чупа нещо,да убия дори.

Вие имате ли такъф проблем?

 

Както съм писал в не една от многобройните теми по въпроса , пуших по поне три кутии на ден , не пуша от осем месеца(но кой ги брои) и не ми липсват .ЛЕСНО СЕ ОСТАВЯТ КОГАТО ГО ИСКАШ! А на теб ако ти е такава мъка , вземи и ги пропуши пак ,да не направиш някоя беля! :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пушех близо 15 гоини и по много сега не пуша от 1година и половина и смятам че никога вече няма да пропуша.

Извод: който иска да откаже цигарите ги отказва, които не иска си намира някакви лигави фалшиви оправдания.

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен отказването от цигарите изцяло зависи от волята. С Табекс само ще си даваш парите на вятъра, защото помагат само докато ги пиеш.

А иначе можеш да пробваш да се хванеш на бас с някой, че няма да пушиш например 1 месец, но трябва да си съвестен към изпълнението. След този 1 месец без цигари ще е много по-лесно да продължиш да не пушиш.

 

Много правилно!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Кво да ви кажа за цигарите тва са най големите ла......на на 21 век след наркотиците естествено.А за тяхното отказване не се иска нищо друго освен да не палиш.И да не ти пука че ти се пуши подтискаш тва чувство и готово :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Добре де,отказали сте ги,но как?Събуждате се един ден и БАЦ,няма да пуша и повече не си и дръпвате.Или постепенно?От 10 цигари на ден до 5,после до 1 после до дръпка и после въобще?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...