Jump to content
BulForum.com

Цигарите


Recommended Posts

Pharel imash si pc.Po cql den igraesh zanimavki si pravish i nai-vagnoto e da ne drygish sas xora,koito pyshat ina4e si obre4en.Spored mene cigarite sa prosto edna zanimavka a posle 4ovek se pristrastqva.Taka 4e davai smelo i gi otkazvai tiq boklyci.

Link to comment
Share on other sites

Pharel imash si pc.Po cql den igraesh zanimavki si pravish i nai-vagnoto e da ne drygish sas xora,koito pyshat ina4e si obre4en.Spored mene cigarite sa prosto edna zanimavka a posle 4ovek se pristrastqva.Taka 4e davai smelo i gi otkazvai tiq boklyci.

Пич,така е,ни сичките ми приятели(по-готинити де;)пушат и пият.А компа се по и по-редко го ползвам.Само за чат...:(

Трудно е да си избереш приятели които да не пушат,но поне се радвам,че не ги отказвам сам

Link to comment
Share on other sites

Добре де,отказали сте ги,но как?Събуждате се един ден и БАЦ,няма да пуша и повече не си и дръпвате.Или постепенно?От 10 цигари на ден до 5,после до 1 после до дръпка и после въобще?

Аз не пуша, но мой познат ги отказа като вместо цигара дъвчеше дъвка не никотинва, а обикновена Орбит или Уинтерфреш и има ефект. Трабва обаче да не ти прави впечатление, че други около теб пушат. С една дума - ВОЛЯ :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

При мен обстоятелствата играят много важна роля:

Например като съм вкъщи изобщо не ми се пуши, ама като съм на кафе или кръчма, пафкам кат' комин.

Link to comment
Share on other sites

Пич,така е,ни сичките ми приятели(по-готинити де;)пушат и пият.А компа се по и по-редко го ползвам.Само за чат...:(

Трудно е да си избереш приятели които да не пушат,но поне се радвам,че не ги отказвам сам

 

А ве Владо аз пуша ли ве ?Веднъж или айде два пъти съм си дръпвал и това е ...просто ако имаш воля всичко става...от сега казвам не съм пушил не мисля че ще почна(но това никой не може да каже дали ще ги почне или не така че не се знае...)и Владо не е толкова трудно да ги откажеш ,защото ти не пушиш от доста дълго време ти пушиш от 4-5 месеца така че няма да ти е толкова трудно :D

П.С.:аз отказах пиенето :lol: пиех почти всеки ден обаче след нова година си казах повече няма да пия ...и ето вече 4 месец не съм се напивал нито съм пил повече от 2 бири с воля всичко става...

Link to comment
Share on other sites

П.С.:аз отказах пиенето :lol: пиех почти всеки ден обаче след нова година си казах повече няма да пия ...и ето вече 4 месец не съм се напивал нито съм пил повече от 2 бири с воля всичко става...

Хахахахах, аве пич, я ми кажи кога по-точно си се излюпил - 89,90... Кога успя да опиташ алкохол, та да пропиеш, та още повече да пиеш всеки ден, пък представям си кога си успял да се пристрастиш към алкохола B) Ей, винаги са ми били доста смешни такива новоизлюпени пиленца, дето си мислят че са открили америка, като са изпушили 1 кутия цигари за 5 часа или пък са изпили 300 грама водка, врътнало ги е главата и вече са No1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Отивам да пуша :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ги спрях... ей така... щото не ми се пуши просто... ама ако някой ден ми се припуши сигурно пак ще почна... и не са ми никакъв проблем... като ми се пушеше - пушех... сега не ми се пуши - не пуша...

Link to comment
Share on other sites

Пуша от две-три години за съжаление, и всеки ден ги отказвам .. или поне с такава мисъл се събуждам, бях ги отказала за 4 месеца с табекс, ама после ги спрях тия хапчета, щото пак ми се допуши.. Общо взето според мен така не е работа- все едно на сила..

Майка ми, дето е пушила 12 години ги отказа ей така изведнъж.. и то как стана цялата работа, миналото лято правихме ремонт на кухнята, и боядисахме стените с латекс, наскоро (януари месец) пием кафе с майка ми, пушиме цигари и тя кво се загледа в стената и вика 'Леле, виж от тия цигари как са почерняли леко стените, а стаята е толкова голяма, ами като пуша представям си кви са ми дробовете' и както седя кутията с цигарите в коша и повече не е запалила цигара, чак не мога да повярвам, дето пушеше по кутия-кутия и половина на ден..

Силна воля трябва да се има ;>

Аз воля имам, ама нямам намерение да ги отказвам, май само така си говоря, не мога да пия кафе без цигари, не мога след като хапна да не пуша..

абе ужас, тва е ебати порока!

Link to comment
Share on other sites

П.С.:аз отказах пиенето :lol: пиех почти всеки ден обаче след нова година си казах повече няма да пия ...и ето вече 4 месец не съм се напивал нито съм пил повече от 2 бири с воля всичко става...

Хахахахах, аве пич, я ми кажи кога по-точно си се излюпил - 89,90... Кога успя да опиташ алкохол, та да пропиеш, та още повече да пиеш всеки ден, пък представям си кога си успял да се пристрастиш към алкохола B) Ей, винаги са ми били доста смешни такива новоизлюпени пиленца, дето си мислят че са открили америка, като са изпушили 1 кутия цигари за 5 часа или пък са изпили 300 грама водка, врътнало ги е главата и вече са No1 ;)

Недей така...агента здраво си е попийвал;)

Абе ще се спраа някак си;)

Иначе Ванка с Лесов решихме ги отказваме,ще е трудно,но ще се спраа;)

Link to comment
Share on other sites

Спокойно деца! Аз такова нещо като отказал се пушач не знам

:)

MOje i s men da se zapoznaesh a okolomen veshe pone 5 choveka gi otkazaha. Tova e dosta pohvalno :)

 

NE PUSHETE ! VIE NE UBIVATE SAMO VAS A I OKOLNITE !!!

Link to comment
Share on other sites

eto i moieo mneniece i opit:pu6ih 1 god-zdravo-kutiq i polovina na den!razbolqh se mnoo gadno i nqaa nqaa-otkazvane mu e maikata!no kak?pro4etoh vuprosnata kniga na Alun Kar "Ne pu6a ve4e"!koito iska da gi spira da 4ete taq kniga,nqma da vi davam obqsneniq za neq,ima efekt,otkazah gi za cqla godina,i o6te 5 4oveka s taq book!no naru6ih glavnoto pravilo :nikoga da ne pali6 !i sq pak pafkam!4akam da mi doide muzata i pak da q pro4eta 6oto ve4e ze da mi pisva!

tva sa gluposti-okolo teb pu6at li i ti 6te pu6i6!ni6to podobno!

za alkohola-da suvsem normalno e da si na 12 i da pie6 kato razpran(i az bqh taka)

i se pak ako ne iskate neistina da gi otkajete-izob6o ne se mu4ete-smisul nqma nikuv :excl:

Link to comment
Share on other sites

Awe vsi4ko tva s postepennoto namalqvane na cigarite , hap4encata , davkite , blizalkite sa palni gluposti. Za da spre6 cigarite e nujno naistina da iska6 da gi spre6. I prosto gi spira6. Ako ne moje6 taka nikoga nqma da uspee6. Pone spored men e taka. I ujasno golqmo zna4enie ima psihikata. Razbira se 4e ako si izgradil fizi4eska zavisimost ot nikotina pri spiraneto mu 6e ima nqkaf period na astinenciq , no sam siguren 4e poveden4eskite ti problemi sled spiranet se daljat na sobstvenoto ti li4no vnu6enie porodeno predpolagam ot psihi4eskata ti zavisimost ot pu6eneto. Se pak tva si e navik i prosto trqbva vreme za da go otu4i6. Tva e spored men. A otnosno pu6a4ite krai teb i cigarite na primamlivo metnati na masata i drugi takiva - mi prosto ako ne iska6 da pu6i6 , ne pu6i6 Prosto ne pali6. Ako ne moje6 da preodolee6 tva jelanie v edin takyv moment nai dobre si zadai vaprosa dali naistina iska6 da gi spre6. Az samiqt sym gi sprql v momnta i sled mnogokratni opiti uspqh da preodoleq vsqkakva zavisimost (pone az taka si mislq). I vse pak si pozvolqvam da pu6a ot vreme navreme kogato prosto mi prai kef i sam v takova nastroenie, izpu6vam primerno edna kutiq i posle spiram pak. Samo4e ve4e cigarite ne sa mi vkusni i priqtni i dori kogato re6e da zapalq izpu6vam edna i mi stava gadno. Pri men e taka. A ako se poqvqvat nqkvi samneniq dali da gi spira6 , nameri si nqkakva racionalna pri4ina da go naprav6 - primerno po4ni da trenira6 ne6to za koeto cigarite ti pre4at i ti namalqvat postijeniqta. B) Aide uspeh sas spiraneto.

Link to comment
Share on other sites

От 8 години пуша. Спирал съм ги само веднъж за едно лято. Не съм се и опитвал да ги спирам, няма и да се опитвам. Харесва ми, бе! Защо да се мъча?! Това ми доставя голямо удоволствие. Защо да си развалям малкия кеф, който имам?! Знам, обаче, че когато кажа, че ще ги спирам - аз ги спирам. Защо ли - защото имам воля, нещо, което играе на-важната роля при отказване на тютюнопушенето. Не признавам никакви бози от рода на Tabex, никотинови лепенки, дъвки и темподобните му "лечения". Това за излишно строшени пари за хора без воля. Който наистина иска да спре цигарите, трябва да умее да се владее. Това е единствения цяр. Трябва да ги спреш изведнъж, а не да ги "намаляш" или да "минаваш на по-леки", с това нищо не постигаш. Ако ще правиш нещо, прави го както трябва - кажи си "край" и това е. Гадно е, наистина, но това си е твоя воля.

 

Напълно си зависим от цигарите, и не се опитвай да ме обеждаваш че "можеш да ги спреш когато си поискаш", защото ако можеше да си го направил завинаги! След като пушиш от осем години, 100% знаеш каква тежест са... Е, тогава какво чакаш?!? Да ти имам и волята. И още нещо - цигарите и наркотиците въобще не са коренно различни неща... помисли малко... и двете са си дрога. Твоето исказване ми прилича на едно интервю с един "бивш" наркоман който бил спрял хероина от 3 години, а последната си доза взел... вчера.

 

А, и не става с искане, а с ВОЛЯ! И аз от три години искам да чукам Памела Андерсън, ама нещо не става, нали...

Link to comment
Share on other sites

6 години пуших по 1-3 кутии на ден, отказах ги ей така, изведнъж, без да ги намалям и подобни глупости.

Не мога да не пуша, след секс, след ядене...това са просто извинения. Една година вече не пуша и изобщо не ми липсат, само като седна да пия ми се пуши, но не се давам :) А кафето просто го спрях, защото без цигара наистина не е сладко. Купувам си гуарана , по-силно от кафето е и ги няма гадните странични ефекти като го пиеш сутрин на гладно.

 

А най-тъпото извинение( особено дамите много го обичат ) е как след като спрели цигарите щели да напълнеят с десетки килограми.С малко спорт и умерено хранене изобщо няма такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам подобен проблем, но баща ми ги спира вече 10 години :tongue И ми е станало ясно, че веднъж запалиш ли цигара после трудно я угасваш! Но за 2 дена не можеш да ги спреш! Първо трябва да ги намалиш и така постепенно! Може и да ускориш процеса ако исползваш някои лекарства ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора,да ви имам проблемите с момичетата(аз нямам де;))

Най-големия ми проблем са циграите.От 2 дена ги отказвам и съм се побъркал.Немам думи направо.Искам да чупа нещо,да убия дори.

Вие имате ли такъф проблем?

 

Пробвай да мислиш за нещо друго като ти се допуши или пък да се занимаваш с нещо друго , временно спри кафенцето защото иначе лошо , и не си помисляи да палваш с презумцията то 1 няма да навреди :-) ... Първите 2 седмици са най - сложни после става по - леко ... Казвам го от собствен опит пуших доста време по кутия и половина , сега ги отказах .. Най - важното е да се постараеш да разсъждаваш като непушач , или поне си спомни когато си бил такъв :-)

 

За никотина дават , че е 10 пъти по пристастяващ от хероина , проблема е там , че се приема в много по - малки дози от хероина . Може да пробваш с никотинови лепенки , които вкарват определан доза никотин в организма през кожата или с дъвки ... Ако питаш мен това са ненужни екстри :punk

 

 

Има едно такова нещичко - воля му се вика.Има и друго нещичко - "Табекс"

Има и трето нещичко - търсачка на форума  :excl:

 

По въпроса за табекса вътре има билка , която предизвиква гадене и когато един пушач ги употребява той си мисли че му се гади от цигарите ... Ако ти не си пушач и ги взимаш ще ти се гади също както и на пушача :-)

 

И buddy успех с отказването , просто само ще спечелиш :punk

 

Поздрави :P

Link to comment
Share on other sites

Верно трябва да се разсъждава като непушач. И да направиш така че да си "на далавера" от това че си ги отказал. Примерно аз почнах да бягам - спомнях си че като не пушех и 5 и 10 километра можех да бягам - не се задъхвах. Сега пак е така. Чувството че си победил себе си ще ти помогне да ги откажеш.

А колкото до околните дето пушат - ми гони ги да не ти тровят въздуха бе ! То сега нали и закон за това има ! :angry1

И не забравяй че така наречените "готини" хора дето пушат покрай тебе ще се сбабчосат доста по-бързо от теб ако пушат по много и не престават - един вид инвестираш в себе си като не пушиш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Всичко е въпрос на воля.И аз ги отказах въпреки,че пушех повече от 4 години.В 9-ти клас казах и ги спрях.Сега пуша само като изпия повече от бутилка водка,а това рядко се случва.Напоследък започнах да съжалявам обаче.Някви дрисльовци окъдяват всичко,а дишат през филтър.А аз си го лапаам....дима и се кашлям като тобеколозен

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...