Jump to content
BulForum.com

Изпитанията на любовта...


dok

Recommended Posts

Всъщност пускам тази тема, понеже трява да напиша есе на тема: 'Любовта - изпитание за свободния човек', носмятам че ще се получи интересна тема.

 

Интересува ме какво сте правили в името на любовта. Какви жертви сте првили, дори и минимални... На какви изпитания сте се изложили заради вашета любов?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Хареса ми заглавието на есето-'Любовта - изпитание за свободния човек'. За мен наистина е голямо изпитание. Ужасно трудно ми е да надвия себе си, да призная първо пред себе си, че някой е нещо значещо за мен и след това доброволно да се лиша от свободолюбивия си дух, да правя компромиси-неистово изпитание, което понякога си струва... :wub:

Link to comment
Share on other sites

...доброволно да се лиша от свободолюбивия си дух, да правя компромиси-неистово изпитание, което понякога си струва...

 

И аз така :D Въпреки, че страшно много мразя някой да ограничава свободата ми и да ме ревнува съм правил много компромиси :)

Link to comment
Share on other sites

За мен беше изпитание да пренебрегна нуждата си от самота, да сдържам сълзите си и да развия брутално чувство за хумор в името на собственото си оцеляване.

Link to comment
Share on other sites

Никакви но съм гледал по телевизията Есмералда как в името на любовта прави операция на очите си и започва да вижда своя любим хммм...може и да се бъркам с Изалра

Link to comment
Share on other sites

Направих голяма грешка и се подложих на адски изпитания в името на една несъществуваща любов.Но сега (поне така мисля) се подлагам на още изпитания в името на вече съществуваща любов с друг човек! :love :love :love

Link to comment
Share on other sites

Ми най-голямата жертва беше, че едва ли не погубих собствената с личност, в името на нещо, за което ми трябваше доста време, за да разбера дали има смисъл.

Мина време и все още не мога да разбера дали е имало смисъл :blink:

Принципно трябва да се правят жертви и компромиси, няма начин просто, нито смисъл да сме егоисти.

Link to comment
Share on other sites

Ами... останах в България... отидох в София... изпокарах се със сумати народ... не ходих 12 клас на училище... и още много неща... ама не съжалявам въпреки че не се получи... то така е по-интересно :D

Link to comment
Share on other sites

Ех, да можех да преборя егото и гордостта си, да се откажа от свободолюбието и независимостта си... това са ми най-големите врагове и спънки по планинската пътека на любовта. За съжаление това са типични черти на характера ми {:)) В любовта съм всеотдаен, но не мога да се влюбя....

Link to comment
Share on other sites

най-гадното е когато почнеш да ревнуваш!!! :angry1

Зависи. Лошо е ако започнеш да ревнуваш когато нямаш причина за това. Добре е когато ревнуваш, имайки някакви оправдания - това показва, че не ти е безразлично, нали?

Link to comment
Share on other sites

Ех, да можех да преборя егото и гордостта си, да се откажа от свободолюбието и независимостта си... това са ми най-големите врагове и спънки по планинската пътека на любовта. За съжаление това са типични черти на характера ми {:)) В любовта съм всеотдаен, но не мога да се влюбя....

vse edno az sam go napisal...oba4e nai -interesnoto e ,4e v momenta sam vluben (ne6tastno), kolkoto i da se opitvam da go otri4am , mai izneverih na sebe si :love

Link to comment
Share on other sites

Правил съм доста неща в името на любовта към моята половинка.Някои неща са малко детски,но с времето всеки поумнява:писал съм името на моята любима на пръсеца си,друо бягал съм от нас заради любимата,седял съм на

-10 градуса 2 часа пред тях има и още много по-значителни случаи,но няма да ги разказвам(пиша)

Link to comment
Share on other sites

vse edno az sam  go napisal...oba4e nai -interesnoto e ,4e  v momenta sam vluben (ne6tastno), kolkoto i da se opitvam da go otri4am , mai izneverih na sebe si  :love

:)) А това все едно за мен става въпрос. Двете ми най-големи влюбвания са ми коствали по близо година , за да стъпя на краката си след всяко едно от тях...

 

Някой спомена за ревността... интересно, дори нетипично за зодията ми, но не ревнувам. Съзнавам изцяло, че ако ми изневерят - вината е 80% моя. Ревност не изпитвам.

Link to comment
Share on other sites

За тази тема мога да напиша толкова много, че изобщо не искам да започвам! :sayjin

Link to comment
Share on other sites

theshaman ти ги разби сичките останали :)

Иначе спокойно. Нищо не е напразно, защото ако е... направо съм за лудницата..

Link to comment
Share on other sites

В името на любовта се ОЖЕНИХ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:) :)

Оооо. Ето това май е най-голямото изпитание...Казват, че бракът убивал любовта.

 

theshaman, надявам се вашата любов да е жива.

Link to comment
Share on other sites

В името на любовта се ОЖЕНИХ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

По добре си вземи едно CD и си я запиши тази тема. Щото след няколко години само тя ще ти остане :-)

Ти от колко време си женен ?

Не казвам че любовта си отива от брака, но се трансформира към нещо като наркотична зависимост - когато я имаш не я усещаш и не мислиш за нея, но когато я нямаш става страшно !

Но да знаете че със сигурност няма нищо общо с тинейджърските "болестни състояния" :P

Link to comment
Share on other sites

При мен всеки един ден е изпитание и всеки един ден трябва да се боря с любимият човек...............

Link to comment
Share on other sites

При мен всеки един ден е изпитание и всеки един ден трябва да се боря с любимият човек...............

Със него или за него? Защото ако връзката е борба за надмощие...или въобще борба...

Link to comment
Share on other sites

Защото ако връзката е борба за надмощие...или въобще борба...

Това също би могло да е добър стимул при някои хора.Такива връзки не издържат дълго, но пък са доста динамични.Аз лично съм за старомодните връзки с чуствата B) :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...