Jump to content
BulForum.com

Стрелбища,цени,условия.


Grimjaur

Recommended Posts

Midex, ти си скрите лимонка, бре :D Да, за същото иде реч, беше точно между сградите на ТЕТ-а, дефакто е подземието на тета. Учил съм там, та го знам добре, но тогава нямах мерак да пукам.

RaptoR, това за Ботев стадиона го писах във въпросите, и аз знам, че го има и някога са били доволни хората, но сега... ?

Nanko, за даикс-а ще ти кажа цените, стига да хвана стрелбището работещо днес. И да не ми мине черна котка път.

 

edit: Midex, я разкажи малко какъв този курс, колко сериозен е, какво включва? И успя ли в последствие, след като изкара курса, да получиш разрешително да притежаваш и носиш оръжие? До колкото знам тук било много тясно, не давали лесно.

Link to comment
Share on other sites

На вилата редовно си пукам кутиики, бутилки и к'вото ми скибне(неодушевено) с маааалки изключения... зимата, наоколо обикалят диви свине  :pirate

Link to comment
Share on other sites

edit: Midex, я разкажи малко какъв този курс, колко сериозен е, какво включва? И успя ли в последствие, след като изкара курса, да получиш разрешително да притежаваш и носиш оръжие? До колкото знам тук било много тясно, не давали лесно.

 

 

Ама това беше преди 100 години бе, даже не знам дали изобщо още съществува това стрелбище. Иначе курсът ни го водеше един инструктор от полицията - много печен. Тогава стреляхме с Макаров (това ни осигуриха), та...накрая на курса, преди да ни връчат разрешителните, тоя пич ни събра (групичката дето бяхме) и ни даде кратки указания как да постъпим в случай, че без да искаме (или нарочно 2gunsfiring.gif) вземем, че застреляме някой. Няма да давам подробности, че не е много като за форум, само ще кажа, че указанията включваха някои манипулации преди да пристигнат колегите му полицаи. :evil

Link to comment
Share on other sites

Тези неща ще ми ги кажеш на ухо, коагто(ако някога успеем) да организираме сбирка на членове на форума.

Link to comment
Share on other sites

Тези неща ще ми ги кажеш на ухо, коагто(ако някога успеем) да организираме сбирка на членове на форума.

 

Няма нищо тайно - ако застреляш някой кретен, просто му сложи един нож/отвертка/шиш в ръката преди да изстине... 

Link to comment
Share on other sites

Това разрешително колко време важи и има ли опресняване на някакво време примерно? И периодично психо примерно? Че ми се вижда не много правилно човек, взел листчето преди 15 години да има право да носи оръжие сега, когато може да е... да кажем на друга вълна.

За манипулациите - който няма разрешително+оръжие не го грее какво ще да е. Другите ще научат като му дойде времето  :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Силно те съветвам да не се занимаваш с късо оръжие. Никакъв смисъл, много риск, откъм документация също е лудница. Режимът е вече много затегнат. Преди време и на мен ми минаваха подобни мисли, но КОСаджията много бързичко ми показа, че няма никакъв смисъл да се занимавам с глупости. 

Link to comment
Share on other sites

А, това е от любопитство :) Мерака ми е да пострелям, не да притежавам. То и какво да го правя, като пак по стрелбищата трябва да ходя. За съжаление днес ме отвлякоха извънземните на половин километър от даикс стрелбището, а така хубаво се бях устремил :( Ще опитам пак другата седмица да се занеса да видя, но уви, никой не дава инфо по майла, като питаш кога работят...

 

Edit: Изчетох ги тези документи, нищо смущаващо в тях, не знам защо да е толкова проблемно както RaptoR каза. Най-много, ако случайно ти разрешат, да те скъсат от проверки. Както и да е, казах, че притежанието не ми е мерак. Поне за сега.

Link to comment
Share on other sites

Извън служебните задължения - разни охрани и т.н в момента дават основно и почти на 100% само на разни бивши кадри на военни, пожарникари и полицаи. Избягват да дават на други хора разрешение за оръжие.

Link to comment
Share on other sites

Извън служебните задължения - разни охрани и т.н в момента дават основно и почти на 100% само на разни бивши кадри на военни, пожарникари и полицаи. Избягват да дават на други хора разрешение за оръжие.

 

Военните и полицаите си имат право на оръжие по принцип и след пенсия. Никой не им "дава" нищо. Ползват ги, защото са удобни. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...