Jump to content
BulForum.com

Стрелбища,цени,условия.


Grimjaur

Recommended Posts

Понеже напоследък ме е налегнала яко крастата да срелям(макар и по мишени) можете ли да ми споделите къде има свестни стрелбища,които предлагат колкото се може по-богата гама оръжия.Държа най-вече за автоматичното и дългоцевно оръжие(помпи,АК и пр.).Знам за едно-две(в Кичюка),но не са ми по вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен че ще ти дадат с автомат да стреляш на стрелбището.Или пък с помпа-те за тва хората са направили Doom :D Има мисля на гребната някъде стрелбище-един приятел ходеше да тренира, и отначало почнаха с малокалибрен пистолет(флоберка) и след тва с 9mm.Най-голямото, което му дадоха е пистолет ТТ-руска баба яга.тва знам аз по въпроса :)

Link to comment
Share on other sites

На времето (`99-2000г) имаше стрелбище до ТЕТА (подземието между двата корпуса ), но незнам дали още съществува. Тогава го държеше полицията, ходеха да се упражняват. Можеш да отидеш и да провериш.

Дано съм ти бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото.И двете стрелбища съществуват(току-що се допитах до висша инстанция),но най-много да стрелям с "Макаров" или "Тульски-Токарев",а на тях се наситих в казармата.

Link to comment
Share on other sites

Понеже напоследък ме е налегнала яко крастата да срелям(макар и по мишени) можете ли да ми споделите къде има свестни стрелбища,които предлагат колкото се може по-богата гама оръжия.Държа най-вече за автоматичното и дългоцевно оръжие(помпи,АК и пр.).Знам за едно-две(в Кичюка),но не са ми по вкуса.

 

Аз схванах тънкия план ;) . Grimjaur, ти си хвърлил око на някой, който се е заял с теб във нашия форум и сега искаш да го застреляш като мръсно куче. За да не оживее планираш да е с нещо по-тежко /пък и да не го мъчиш много :devil /. Аз ти предлагам "Драгунов" :D Ако мислиш, че ще пропуснеш може и с RPG ама трябва дадения човек да е извън града иначе лошо :laughing1: :laughing1: Не му помагайте хора - всички сте заподозрени! - не си подписвайте присъдата :laughing: :laughing: :laughing:

 

Майтапа настрана - баща ми ходи често да стреля по различни стрелбища, но досега не съм чувал да дават нещо по-тежкокалибрено от пистолет. Ако някой знае нещо да каже, че и на мен ми е интересна тази информация.

Link to comment
Share on other sites

ако те влече чак толкоз - във Велинград има един комплекс на военните (хотел със стрелбище), където дават да стреляш с всичко за което си платиш. там съм стрелял с Колт .45, Калашник и с помпа. яко си е. ама е скъпичко. информацията ми е от преди 5 години. ако ти се разхожда иди до там. ама утрепи ме не помня името на комплекса. предполагам няма да са много комплекси с подобни характеристики.

Link to comment
Share on other sites

ami symnqva me da ima mesto v grada kydeto da moje6 da upotrebqva6 AK, vij izvyn - na nqkoq golqqqma polqna moje, vse pak tva 4udo do 1km pravi porazii ;)

 

На времето (`99-2000г) имаше стрелбище до ТЕТА (подземието между двата корпуса ), но незнам дали още съществува. Тогава го държеше полицията, ходеха да се упражняват. Можеш да отидеш и да провериш.

Дано съм ти бил полезен.

potvyrjdavam i az

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur, ти си хвърлил око на някой, който се е заял с теб във нашия форум и сега искаш да го застреляш като мръсно куче. Не му помагайте хора - всички сте заподозрени! - не си подписвайте присъдата .

 

Правилно. :lol:

 

Сега майтапа настрана,комплекса във Велинград не съществува отдавна - продадоха го мисля,преди 3 години.

За АК - стреля се,но с учебни автомати,които са с отслабена механика и 5.5к(патроните също са отслабени).

Както и да е,ще продължвам да търся.Може да ида да питам ушевите ;)

Link to comment
Share on other sites

На времето (`99-2000г) имаше стрелбище до ТЕТА (подземието между двата корпуса ), но незнам дали още съществува. Тогава го държеше полицията, ходеха да се упражняват. Можеш да отидеш и да провериш.

Дано съм ти бил полезен.

 

Съществува, но не му върши работа :)

Link to comment
Share on other sites

То ако с автомат не дават, за снайпер какво остава :(

И на мен ми се стреля, ама много ми се стреля! И 50 лв да трябва ад дам за един изстрел с Драгунов, ще ги дам! Ама няма...

Link to comment
Share on other sites

Най-добре търси познат военен ( по-високия чин е опция :) и когато ходят на стрелби ходи с тях иначе стрелба в града с автомат.......ти си грубиян бе :) Ако си мераклия ще говора с тати да ходим заедно когато ходят да пуцат, че като се замисля и аз не съм ходил скоро пък ми се стреля. Ама няма да се комплексираш, че не можеш да стреляш ;)

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur, ти ми запали носталгични мераци, братче ... Преди години учих в Търново, там имаше едно стрелбище към клуб Традиция, където малокалибрен изстрел (независимо с късо или дълго оръжие) струваше 3 (ТРИ) стотинки, 9х18 - 25 ст и 9х19 - 50 ст! Вярно, изборът на оръжие не беше особено голям, но цените бяха направо смешно ниски.

Със сигурност стрелбището работеше до 2002 - 2003 г. Сега не знам .

Аз там редовно си стрелях с пистолет Марголин и пушка Бърно 3 и виждах много зор да изпукам пет лева. Ееееех, златни времена бяха ...

Link to comment
Share on other sites

Strelbishte ima v ki4uka tova na DAIKS, drugoto e v TETA samo 4e tam gledat samo da ti vzemat parite. Spomnqm si predi 5-6 godini pravixa turnir i golqm cirk beshe za da naredqt parvite trima (koito bqxa sina na shefa na kluba koito nikoi ne go vidq koga strelq, edna jena ot kluba i edin ot oxranitelite na kmeta 4omakov koito doide da strelq 1 4as sled kato svarshi sastezanieto). Ina4e ima razl orajiq, no za pushka i avtomat ne sam 4uval za takova strelbishte. Sportna strelba ima v sportnoto s pistolet i pushka 15 kinta na mesec struva ama drugo si e da darjish nqkvo jivotno v racete :)

Link to comment
Share on other sites

capone благодаря за информацията,но в тези комплекси цените са меко казано кожодерски.Що се отнася до роднина военен - не е проблем,ама на мене ми се стреля с кавак,а не с зенитка или гаубица ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

А в Пловдив ми кажете някое и каква цена, искам да проверя дали още съм точен или кафетата и компютъра са ме прецакали много.

:tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Да извадя темата от архива - мисля да пострелям някъде, търси се мястото. Не съм стрелял до сега, не съм бил и в казарма - много се учих, много време загубих и те решиха да я махнат :) В този ред на мисли се търси място, където някой ще даде обяснения как се държи пистолет, как да не утрепем другарчето, как изобщо да уцеля нещо. Т.е. място с търпеливи инструктори, а не някакви нерваци. До тук разбрах:

1) за вип-а на брезовска и не, това не ми е мястото като минах от там вчера на бегом. btw, видях магазина, не видях къде е стрелбището, но както и да е. Не мисля, че ще мога да си позволя повече от няколко изтрела.

2) под стадион Ботев, логично в момента очаквам да не работи, ако изобщо съществува. Не съм ходил да го диря, но ако е било в сградата на стадиона - ясно какво му се е случило. Някой с по-точна информация?

3) даикс - днес след работа му се каня да отида до там. Въпроса е кой ще намеря след 19 часа, не пише работно време, нищо. Писах им майл с надеждата, че някой ще отговори, обаче и сайта на Балист клуба не съществува. Някой да сподели, ако ходи там?

4) Някога, имало едно време някога, едно стрелбище сгушено между сградите на ТЕТ-а. Има ли го още? По едно време полицията се упражняваше там имай го затвориха за външни лица, сега как е?

 

Пък ако имате друга идея, споделете? Че имам нужда да се поразтоваря... доста.

Link to comment
Share on other sites

Вземи Виден - хем да му пристреляте пушкалата, хем да се научиш на гладкоцевно първо. След това всичко друго е играчка. :D  Сериозен съм.

Link to comment
Share on other sites

Чинии? Може. Видене, где си? Кога ще се похвалиш с пукалото? :P

Сега се търси нещо из града, пистолет ми е на душата. Лек и удобен. Само не знам къде, ще се радвам на съвети за мястото. Никой ли не ходи да пука "анти-нерви" някъде?

Link to comment
Share on other sites

Навремето с жена ми бяхме в един отбор по спортна стрелба с малокалибрено оръжие (даже имам едно второ място с флоберка :bgrin: ). След това реших да си изкарам разрешително за бойно оръжие и изкарах курса на едно стрелбище на "Пещерска" (някъде около пощата беше, май онова в т.4 от по-горния пост на head_up) - някой знае ли дали още е там, че мина цяла вечност...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...