Jump to content
BulForum.com

Kakvo mislite za black, death i gothic metala?


Dani_filth_

Koi ot slednite stilove metal slu6ate nai-mnogo?  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply
аз се мъчех един път да слушам дед и УМРЯХ !

направо имах чувството че ше се самообия ако не спре тая музика !

искам да ви питам как разбирате какво говорят като то нищо не се разбира? :confused  :confused  :blink:

по ритама или нещо от тоя род ??? :confused

 

Neeee prosto slu6a6 i muzikata i ne obra6ta6 mnogo vniamnie na tova koeto se pee(prosto za6toto ne moje da se razbere) :)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се, наистина ли се интересувате от това, за което се пее в музиката? Не са много групите, в чиито текстове се намира някакъв смисъл. По-често се пеят банални неща. Позьорщина като цяло.

А за разбираемите текстове, все едно нещо може да се разбере от текстовете на Cradle of Filth например? Зарибявал съм се да ги чета текстовете им (darklyrics.com) и... егати и болния мозък тоя Dani. От текстовете му разбирам без речник 1/3 максимум... а съм следвал английски и в университета...

Link to comment
Share on other sites

Ми тя темата върви май към изчерпване..Сега ако почнем да обсъждаме дълбоките лирически бездни на героя в някоя песен на Мановар или превратностите на съдбата в някоя песен на Опет,то де ще му иде края?Ние критици ли сме или консуматори :confused

Link to comment
Share on other sites

Чудя се, наистина ли се интересувате от това, за което се пее в музиката? Не са много групите, в чиито текстове се намира някакъв смисъл. По-често се пеят банални неща. Позьорщина като цяло.

А за разбираемите текстове, все едно нещо може да се разбере от текстовете на Cradle of Filth например? Зарибявал съм се да ги чета текстовете им (darklyrics.com) и... егати и болния мозък тоя Dani. От текстовете му разбирам без речник 1/3 максимум... а съм следвал английски и в университета...

 

Heh THe 'Scorpion neden da misli6 4e toi kato e napisal razni takiva ludi ne6ta i e pobarkan. Ako vaob6te gi pi6e toi. Ne moje6 da kaje6 4e niakoi e bolen mozak, za6toto pi6e ne6to takova. Tova e samiat stil na grupata :) Edva li 6te varvi da pee za poleta na orela, za dagite, za ricari i drakoni i t.n. :) Az sa6to sam se orientiral da pi6a stih4eta na angliiski v takava nasoka, ve4e 1 e gotovo:) Imam okolo 35 drugi i sega malko eksperimentiram.

A Grimjaur tia mai temata naistina varvi kam iz4erpvane, no vse pak koito iska da si pi6e ili pak nai-dobre da glasuva v poll-a ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

В момента слушам едно много приятно за мен откритие. Swallow the Sun Най-близката аналогия, която мога да направя е с Opeth, които изобщо не харесввам. Тази група, обаче, и особено последния им албум Hope са наистина много, много добри. Горещо ги препоръчвам на всеки почитател на нежните и леко меланхолични пасажи плавно следвани от брутални вокали и доста оригинални и добре звучащи рифове. Ако някой се интересува може да потърси страницата им в myspace в google, но там има от старите албуми песни. Ако искате да чуете новия потърсете го в тракерите(линкос,арена т.н.) или ми пишете.

 

Може да се харесат и на хора, които не си падат по този стил. По принцип изобщо не харесвам този тип growls, но тук наистина са направени и комбинирани добре и допринасят за настроението на песните.

Link to comment
Share on other sites

liquid, чуй "Eternal Tears of Sorrow" и "Agalloch". Последните (поне последния им албум, "Ashes against the Grain") вярвам, че ще ти харесат.

Link to comment
Share on other sites

В момента слушам едно много приятно за мен откритие. Swallow the Sun

 

Бе не са знае кво, но има и много по-зле, абе като цяло стават. :)

Иначе аз от скоро много съм се зарибил по пост хард кор и най-вече по 36 Crazyfists и Alexisonfire препоръчвам ги на всички дано ви харесат. :D

Link to comment
Share on other sites

36 Crazyfists more like screamo. Имат две сносни песни, признавам.

 

Бе чист пХк са си, а ето това вече е screamo. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
tva e nai otvratitelnata muzika koqto moje da sa6testvuva!!!! po dobre si4ki da sme 4algari ot kolkoto Fuck'n Metals!!! tui 4e otgovora mi e qsen i to4en!!!!!

По-хубаво всички да умрем в адски агонии отколкото да сме като теб- затворени, комплексирани, предубедени и нетолерантни. Айде сега се скрий някъде. Никой не те кара да постваш тук на сила. Просто игнорираш темите, които знаеш, че натоварват нежната ти чалга-душица.

Link to comment
Share on other sites

tva e nai otvratitelnata muzika koqto moje da sa6testvuva!!!! po dobre si4ki da sme 4algari ot kolkoto Fuck'n Metals!!! tui 4e otgovora mi e qsen i to4en!!!!!

ah selo ah chudo i doidohme u gradu i stanahme intigientni che zehme i ot muzika da razbiramie....nali znaesh putiq torbata i obratno na selo...

Link to comment
Share on other sites

Лесно е ... Готик-а и Хевито ги слушаме на кило. За останалите ДОРИ НЕЗНАЕХ че са толкова много. Black i Death са толкова далече от музика колкото Амет !!!! Това е диария на таланта на дадения музикант :punk Некви се дерат и дранчат :angry: Същото като онея картини от 2 квадрата дето всииииички им се дивят и като каеш че 2 годишната ти дъщеря може да нарисува същата, ти отвръщат, че ти разбираш ли си ограничен и нииииищо не разбираш. :D Евала на такива критици.

пс. всеки който може да погледне обективно ще се съгласи ...

Link to comment
Share on other sites

Определено не си слушал качествени банди. Как можеш да погледнеш обективно, когато става дума за лични вкусове? Айде моля ти се. Бягай от теми, към които не можеш да допринесеш с нищо. И аз не съм фен на този стил музика, но и в него има невероятно стойностни групи и музиканти. В много от тях има и смисъл и в музиката и в текстовете, за разлика от хеви и готика(особено втория- аз съм тъмната кралица и идвам да ви изям, сърцето ми е от камък и никога няма да обичам, сам/а съм в този мрачен замък и т.н.). Във всеки жанр има стойностни песни и изпълнители. Това, че са малко е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Евала на такива критици.

Евала и на такива като теб, които се водят по мнението на тълпата. Я ми кажи колко death/black metal групи си слушал та ся "критикуваш"? А, или ти си даваш личното мнение? Евала, ама на никой не му е нужно.

 

Black i Death са толкова далече от музика колкото Амет !!!! Това е диария на таланта на дадения музикант. Некви се дерат и дранчат.

Чуй този инструментал и пак кажи, че death metal музикантите са далече от музиката.

Чуй тази песен и пак кажи, че е диария на таланта.

Чуй тази песен и пак кажи, че е само някво "дрънчене и дерене".

 

Не казвам, че би трябвало да се харесва на всички, а просто, че трябва да му се отдава необходимия респект!

Link to comment
Share on other sites

По-хубаво всички да умрем в адски агонии отколкото да сме като теб- затворени, комплексирани, предубедени и нетолерантни. Айде сега се скрий някъде. Никой не те кара да постваш тук на сила. Просто игнорираш темите, които знаеш, че натоварват нежната ти чалга-душица.

 

Ей! Аз също съм предубеден и нетолерантен, и така ме убиждаш, като ме принизяваш до нивото на някакво си 14 годишно чалга пишлигарче, което плюе на сляпо, 'щото си мисли, че е по-модерно :angry1.

 

И да забранят F1 пак няма да сгрешат, според мене :rolleyes:.

 

Но пък няма и за какво да отдаваш респект на нещо, дето ти е през кура.

 

Иначе за всички хеви метъл "войни"

shit.gif > GayOwaR

Link to comment
Share on other sites

Мога да кажа за себе си, че съм минал през почти всички разновидности и подразновидности на rock-a и metal-a. Предпочитам по мелодичния и прогресивно звучащ метъл, което не изключваm абсолютно нищо. Не мога да кажа, че death и black групите са ми сред фаворитите, но не бих ги отрекъл. Е може би има групи кото бих отрекъл напълно ( няма да споменавам имена, някой да не се почувства засегнат), но пък други си ги слушам постоянно. От няколко години моята група №1 e Kamelot.

Прочетох доста крайни мнения по темата и мога да кажа............ абе като искате, да си слушате чалга, защо не се заврете някъде, да си слушате, ами натрапвате гнусните си мелодии на хората? Някога, някой, да ви е надул мощно метъл-а и да ви е заставил, да го слушате навсякъде, по автобуси и заведения и пр. Ако съм бил някога нетолерантен към някаква музика, то това е чалгията. Е тя трябва да бъде забранена, не метъла.

Айде със здраве, без лоши чувства към никой.

Long live rock & roll .... and metal :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо се ядосвате на чалгата, няма по-смешна гледка от човек, който като опъне две ракии/мастики/водки все още слуша метъл и се вживява.

 

А метъла си е метъл. От доста време не търся някаква музиканла изтънченост в него, аз го слушам за кеф, не за витруозност или велики идеи. А т.нат. БЛЯК по моето скромно мнение трябва да си е баш, ама баш джангър. Колкото по-шумно и крещящо, толкова по-добре. Също така, колкото по-абсурдни са имената на песните, токова по-добре. Ето някои любими шампионски изпълнения:

 

Absu - The Cognate House of Courtly Witches Lies West of County Meath

Immortal - Noctambulant

Link to comment
Share on other sites

Black i Death са толкова далече от музика колкото Амет !!!! Това е диария на таланта на дадения музикант punk.gif Некви се дерат и дранчат

 

ЕЕЕ бахти.Аман от разбирачи,колко Дет или Блек песни си слушал че говориш такива тъпотии? :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Стегнете се малко бе.Първо чуйте музиката пък тогава говорете.

DeVoLvEr е дал 3 хубави примера а аз ще добавя още няколко.

 

In Flames-Bullet Ride :punk :punk

In Flames-Pinball Map

In Flames-Clayman

In Flames-Suburban Me

Dark Tranquillity-Damage Done

Children Of Bodom-Sixpounder :punk :punk

Children Of Bodom-Everytime I Die

Death-Zombie Ritual

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...