Jump to content
BulForum.com

Kakvo mislite za black, death i gothic metala?


Dani_filth_

Koi ot slednite stilove metal slu6ate nai-mnogo?  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Винаги много са ме развеселявали разбирачите.Радвам се че ме отьрва от заблудата ми.Всьщност идеята ми беше,че се водят за метал linkin park и т.н. А,четох някьде,че evanescence са gothic

 

няма защо -винаги съм насреща да помогна с каквото мога!!

Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus -сами говорят за стила си с един от най -добрите им албуми

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Офтопик:HATE закво постоянно се изнервяш от разни дребни неща бе батка?Дай по-леко-ще си прецакаш нервите.No offence иначе.

 

Ми братле скии ся...Сорка за оная тема дето бях написал че "проблема е че си новобранец".Верно...случва се.Но да дойде някав пич и да ми разправя че всички стилове метъл освен хевито са бози,че развалят метъла и че не си струва да ги търсиш...ааа немоа да остана безучастен.Аз слушам траш по принцип.По пътя на неговите разсъждения,аз не слушам метъл.Аз слушам глупава музика,слушам боза.Е мойте извинения ама...аре няма да казвам че ша отлепя някои warn,а просто не си заслужава.Leper_Messiah кажи ми след всичко тфа как няма да се чуствам поне малко засегнат и как няма да се нервя.Просто човече обичам музиката която слушам.Това ми е успокоението.И ако някой иска да спорим за метъл...моля да ми остави ПМ.Благодаря за вниманието! :punk

Link to comment
Share on other sites

Мате ако не те кефи темата за метъла си отвори твоя за чалга,мейнстриим поп или квато там бозица слушаш.Готов съм да се съглася с HATE че е тъпо да нареждаш музиката която слушат другите хора.Не ходя по чалга форумите да СПАМ-вам,така че недей и ти да СПАМ-ваш в темите за метъл.Знам че някои хора ще кажат че тва не е спам,а изразяване на мнение,обаче темата не е "Наркоманска музика ли е метъла?".Тва че не го разбираш не означава че се прави от наркомани или депресари.

 

P.S.:Ако писането с включен Caps Lock е нарушение на правилата,писането с ОГРОМНИбукви не е ли?

Link to comment
Share on other sites

death metal is dead.

black metal стана цирк.

от готик си изплакахме плачилото.

Сега само коликционерите допълват етажерките със стари неща.

Единствените които се измъкнаха и ще продължат са anathema, katatonia, opeth, bloodbath. Така виждам аз нещата :punk

Link to comment
Share on other sites

Dissection е Gothenburg (Swedish) Death Metal

По думите на Jon Nodtveidt, Dissection свирят Metal of Death. Първият им албум "The Somberlain" наистина бие повече към Death, но във втория "Storm of the Light's Bane" има силно изразен мелодичен момент, китарни сола (гениални), и въобще атмосферата на стила е повече Black.

 

Продължение на Трактата на Grimjaur и Khaleb:

 

В петата ареалия рицарят е Power-метъл. Яхнал мотора си, облечен целия в кожа и яздейки свободно, отишъл в кръчмата. Видял останалите трима конници, уговорили се за точното място на пещерата на дракона, оставили моторите си и яхнали конете си и се разделили, за да се срещнат пред пещерата, щото така ще е по-ефектно. От север пристигнал първия конник, носещ ръждясал меч "стомана Перник". От юг дошъл втория, носещ пожарникарска брадва. От изток дошъл пеша третия, чисто гол... били го нападнали глутница цигани и окрали сичкия метал по него за вторични суровини, откраднали му кожените дрехи да ги продадат на рокерите, а коня му впрегнали в каруца. И накрая, с четири часа закъснение... объркал пътя и попаднал в увеселителен парк, полицията го арестувала за вида му, но го пуснали, защото не го приели насериозно, но му конфискували теслата, та от запад дошъл четвъртия без оръжие...

Събрали се пред пещерата, пяли около половин час бойни химнове, крещяли с пълно гърло "we are the kings of metal", накрая събрали смелост и влезнали в пещерата, но... дракона се бил задушил от смях, след като станал свидетел на цялата тази клоунада, а принцесата й писнало да чака и избягала със Хеви Метъл принца.

 

В шестата ареалия рицярят е бил Neo-метъл. Пристигнал пред пещерата на дракона, носейки на рамото си касетофон Респром, бичейки мош'но някфи яки парчета. Влезнал в печерата на дракона. Четири часа яко пого, принцесата правила скречове (като няма кой да я..), накрая рицаря извадил един масур, изпушили го с дракона, омазали се мощно и принцесата и писнало, наритала ги здраво, смъкнала кецовете на рицаря и си тръгнала...

 

Може и да следва продължение...

Link to comment
Share on other sites

Добре, ужас, мама му стара. Много метали, само аз гласувах, че слушам предимно Power. Всичко друго станало екстремисти, мама му стара...

Какво стана с тая държава, мама му стара...

 

Ама, шегата настрана, не виждам нищо срамно в Power-а. Ако си на повече от 15 години и още харесваш Power групи, защото се пускат по мускули и носят мечове и т.н. - лоша работа. Ама няма лошо да се слуша Power с малко по-сериозно отношение. Ето, да речем, Kamelot, Virgin Steele, Rhapsody. И трите групи ги харесвам и имам тяхна музика. Kamelot заради интелигентните композиции и хубавите вокали. Rhapsody заради хубавите класически елементи и оркестрации. Steele - защото са най-добрата Power група :P Не, просто вокалиста ми е най-любимия певец изобщо. И той пише и музиката.

 

Steele да вземем например. Абстрахираме се от първите им няколко албума, защото като текст и визия там са ужасяващи. Manowar ряпа да ядат. Пее се само за горещи жени в нощта и за стомана. И вокалът е ужасен.

Та, по-нататък се пее пак много за богоубийства, бунт, стомана, битки, троянски войни и т.н. Но не виждам защо един повече или по-малко зрял слушател трябва да взима всичко, както се казва на английски, at face value. Утрепи ма, ама не се сещам как ще се преведе точно на български. Да речем, че приема нещата буквално. Не виждам защо българският слушател трябва да приема всичко в текста такова каквото е и да му се смее, защото той слуша БЛЯК.

 

Всъщност, знам. Защото българският слушател, в множеството си е доста елементарен и не е запознат с неща като измизлен/художествен герой. Това, че Steele ми пеят за Ендиамон, който се опълчва срещу боговете и води хората в епична борба, не значи, че аз трябва да се надъхвам и да нося кожи като тях. Това е художествена мини-реалност, също като една книга.

 

Ама за какво си хабя приказките...

Link to comment
Share on other sites

Ухммммммм.....Метълът си е метъл - винаги тази музика ще си остане една неразбрана територия,за неизповядващите вярата в китарата и дългата коса(примерно - щото ся някой ша каже - ама не съм с дълга коса- еми да си!!)

А това,кой какъв стил метъл слуша - майната му!!Нали не е чалга или рап-хоп!!

Link to comment
Share on other sites

Ама за какво си хабя приказките...

 

Е, ако всички така казваха до къде щеше да се стигне.... Недей така... виж как хубаво си изложил тезата си и накрая я замазваш с това изказване... То е ясно, че хората, които не харесват такава музика (и в по-лошия случай - не са и чували даже, ама знаят от приятели, че не е хубава), пак няма да я захаресват, но все пак ти си казал мнението си... може един от сто да си помисли нещо хубаво :)

 

Иначе то всичко е един вид лирика и лиречески герой присъства навсякъде - дори в рап песните, където рапъра пее за миналото си той го представя именно чрез един такъв лирически герой :) Просто има хора, които не си падат по дадена тематика - поне аз така си го обяснявам... а отделно е вече и музиката де...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че няма по-добър и по-лош стил. Всичко опира до гледна точка и гледен хоризонт. Кой каквото има :) Този с гледната точка казва "само това и нищо друго" Този с хоризонта - "това на МЕН ми харесва повече".

Иначе обичам да се бъзикам с пауър метъл-а, просто защото ми е забавно, че се приемат насериозно.

Ето линк-а за NanowaR

Link to comment
Share on other sites

Няма значение кой с каква коса е важното е че слуша метъл. Аз слушам само хеви, но въпреки че слушам метъл много ми са смешни някои субекти с дълги косици, които в стремежа си да заприличат на метъли са станали направо плашила.

 

IRON MAIDEN ARE THE GODS OF HEAVY METAL

Link to comment
Share on other sites

Има нежни и лирични мелодии с красиви женски и мъжки вокали.

Kajete mi koi ot izbroenite stilove metal se doblijava do napisanoto po gore, iskam da poslusham malko, pak moje i da se zaribia.

Link to comment
Share on other sites

Има нежни и лирични мелодии с красиви женски и мъжки вокали.

Kajete mi koi ot izbroenite stilove metal se doblijava do napisanoto po gore, iskam da poslusham malko, pak moje i da se zaribia.

Gothic например. Има тема за готика, намери я, погледни кво пише и кво са препоръчвали хората.

Link to comment
Share on other sites

Gothic например. Има тема за готика, намери я, погледни кво пише и кво са препоръчвали хората.

Никакъв смисъл няма да му обясняваш - пича е решил да се заяжда и темичка си отвори ама нещо не просъществува.

 

А по темата ами аз съм закърмен с Хеви, но не отричам и останалите! Готика е нова територия за мен и на пръв "поглед" много ме зарибява!

Link to comment
Share on other sites

Има нежни и лирични мелодии с красиви женски и мъжки вокали.

Kajete mi koi ot izbroenite stilove metal se doblijava do napisanoto po gore, iskam da poslusham malko, pak moje i da se zaribia.

 

 

Ако продължаваш в същия дух,ще последва модераторска намеса.

Link to comment
Share on other sites

Дуф....

Някой нещо не е харесал на Nanowar...

Снощи ги качих, днеска са изтрити... Не знам...

 

Mate, ако въпроса ти е бил сериозен - чуй Nightwish...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...