Jump to content
BulForum.com

Kakvo mislite za black, death i gothic metala?


Dani_filth_

Koi ot slednite stilove metal slu6ate nai-mnogo?  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Не виждам защо се ядосвате на чалгата, няма по-смешна гледка от човек, който като опъне две ракии/мастики/водки все още слуша метъл и се вживява.

А метъла си е метъл. От доста време не търся някаква музиканла изтънченост в него, аз го слушам за кеф, не за витруозност или велики идеи. А т.нат. БЛЯК по моето скромно мнение трябва да си е баш, ама баш джангър. Колкото по-шумно и крещящо, толкова по-добре. Също така, колкото по-абсурдни са имената на песните, токова по-добре. Ето някои любими шампионски изпълнения:

 

Absu - The Cognate House of Courtly Witches Lies West of County Meath

Immortal - Noctambulant

 

Евала. ;) А за пича по-горе дето не ще да го принизяват до "14 годишни пишлигарчета" ми нито съм на 14 нито мотоспорта има нещо общо с музиката. Ние говорим за музика, а не за това някои да гепят три китари, един да се дере и трети да дръчни по барабаните. Щото голяма част от метъла е такава. Споко и аз съм слушал парчета като Nothing else methers и Unforgiven. Но по-голямата част от ВАС почват да парадират с това, че слушали метъл. Ми добре слушайте си ама не се опитвайте да правите коалиции анти-чалги и тем подобни простотии. А аз го бях казал преди, даже един от колегите тук си го е сложил в подписа, че най-големия чалгар е пияния метъл. А и още нещо бъдете спокойни чалгата не е чума, ако е такава нямаше да има барове и дискотеки дето да я пускат. А колко БЛЯК МЕТЪЛ бара има в ПЛД или изобщо колко, в които се пуска такава музика. Аз иначе предпочитам Black Music, но с копмания ли съм, на маса ли съм, празнувам ли нещо - чалгата звучи задължително ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply
Ние говорим за музика, а не за това някои да гепят три китари, един да се дере и трети да дръчни по барабаните

 

Хубаво бе дай ми тогава определение за музика като си толкова отворен.По твойте думи то тогава нито рапа е музика(некъв негър там ми говори колко кинти имал и колко кучки бил изчукал),нито техното(само някво ТУП-ЦЪС ТУП-ЦЪС).Мислете малко преди да говорите.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво бе дай ми тогава определение за музика като си толкова отворен.По твойте думи то тогава нито рапа е музика(некъв негър там ми говори колко кинти имал и колко кучки бил изчукал),нито техното(само някво ТУП-ЦЪС ТУП-ЦЪС).Мислете малко преди да говорите.

 

Рапа е речитатив, аз да съм казал, че е музика. Поне не ми се дерат пичовете. Слушкам си и не се хваля на ляво и на дясно нито пък в подписа съм си сложил "коалиция антиметъл", както някои колеги :)

Link to comment
Share on other sites

Абе като не разбирате от някои неща що се пънете да говорите? Още повече пък когато става въпрос за вкусове, щото до тука никой до сега не е изказал някакви музикални аргументи, а и се съмнявам някой да го направи, тъй като при стойностните групи има доста повече "музика" от един поп хит да речем и всеки човек с музикално образование може да го установи (аз не съм такъв!).

 

Поздрав с Death - The Philosopher :punk

Link to comment
Share on other sites

Евала. ;) А за пича по-горе дето не ще да го принизяват до "14 годишни пишлигарчета" ми нито съм на 14 нито мотоспорта има нещо общо с музиката. Ние говорим за музика, а не за това някои да гепят три китари, един да се дере и трети да дръчни по барабаните. Щото голяма част от метъла е такава. Споко и аз съм слушал парчета като Nothing else methers и Unforgiven. Но по-голямата част от ВАС почват да парадират с това, че слушали метъл. Ми добре слушайте си ама не се опитвайте да правите коалиции анти-чалги и тем подобни простотии. А аз го бях казал преди, даже един от колегите тук си го е сложил в подписа, че най-големия чалгар е пияния метъл. А и още нещо бъдете спокойни чалгата не е чума, ако е такава нямаше да има барове и дискотеки дето да я пускат. А колко БЛЯК МЕТЪЛ бара има в ПЛД или изобщо колко, в които се пуска такава музика. Аз иначе предпочитам Black Music, но с копмания ли съм, на маса ли съм, празнувам ли нещо - чалгата звучи задължително ;)

 

Музика за маса, а? Хахахаахахахах Ти ме спука от смях, бе "приятел". Скоро 1 съсед ме попита: "ми ти като седнеш на масата да пиеш пак ли слушаш метъл? А аз като седна да пия слушам чалга."

Е като дойде в къщи да пием ракия му избрах от най-най-тежките звузци и вокали правени на тая земя и какво мислиш.... на него не му направи никакво впечетление.

Според мен ти си същия образ, който не само че не го интерисува какво слуша, ами отгоре на всичко не може да каже какво най-много харесва без да излъже себе си.

А за коалициите, за които говориш ги подкрепям до дупка, обясних защо в по горния си пост.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че аз разбирам от метъл и слушам чалга на маса с пиене. И колкото и да е странно, в тоя спор ще трябва да подкрепя Чефо. А коалициите античалга и всичко останало са бутафорни. Няма никаква пряка връзка с това дали човек слуша чалга и това на какво общо интелектуално ниво е. Да, много от попфолк/чалга феновете са малко нещо обли камъни, но и има много метъли, които са поне толкова обли. Музиката не определя задължително общото ниво на човека.

 

А по мое лично скромно мнение, и метъла и чалгата оперират в един регистър на човешкото съзнание. Това ще рече, и метъла и чалгата действат на по-основните мераци, рефлекси и нагони на човека. Метъла е преди всичко енергия, физическа сила ако щете, емоция, която не е толкова интелектуална, колкото физическа. Чалгата също действа на гюбеко-лумбалния пояс повече отколкото на интелектуалния дял на мозъка.

 

Такива работи...

Не се самозадръствайте, има и готини хора, които слушат чалга, има и готини метъли. Недейте сами да си поставяте прегради между вас и даден тип хора само заради музиката, която харесват.

 

Peace, баба! :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е, че аз разбирам от метъл и слушам чалга на маса с пиене. И колкото и да е странно, в тоя спор ще трябва да подкрепя Чефо. А коалициите античалга и всичко останало са бутафорни. Няма никаква пряка връзка с това дали човек слуша чалга и това на какво общо интелектуално ниво е. Да, много от попфолк/чалга феновете са малко нещо обли камъни, но и има много метъли, които са поне толкова обли. Музиката не определя задължително общото ниво на човека.

 

А по мое лично скромно мнение, и метъла и чалгата оперират в един регистър на човешкото съзнание. Това ще рече, и метъла и чалгата действат на по-основните мераци, рефлекси и нагони на човека. Метъла е преди всичко енергия, физическа сила ако щете, емоция, която не е толкова интелектуална, колкото физическа. Чалгата също действа на гюбеко-лумбалния пояс повече отколкото на интелектуалния дял на мозъка.

 

Такива работи...

Не се самозадръствайте, има и готини хора, които слушат чалга, има и готини метъли. Недейте сами да си поставяте прегради между вас и даден тип хора само заради музиката, която харесват.

 

Peace, баба! :thumbs-up:

 

 

Имаш една бира от мен ;). А за другите. Вижте какво ви е написал Curunir

 

Да отговоря и на по-горния пост. Слушам си чалгаца пък ако ще света да се обърне. Айде със здраве ;)

 

Музика за маса, а? Хахахаахахахах Ти ме спука от смях, бе "приятел". Скоро 1 съсед ме попита: "ми ти като седнеш на масата да пиеш пак ли слушаш метъл? А аз като седна да пия слушам чалга."

Е като дойде в къщи да пием ракия му избрах от най-най-тежките звузци и вокали правени на тая земя и какво мислиш.... на него не му направи никакво впечетление.

Според мен ти си същия образ, който не само че не го интерисува какво слуша, ами отгоре на всичко не може да каже какво най-много харесва без да излъже себе си.

А за коалициите, за които говориш ги подкрепям до дупка, обясних защо в по горния си пост.

 

Става ако си решил да се биеш или няква друга агресия. Как аз на РД да пусна метъл бе пич. Ми нали колоните сами ще гръмнат ;)

Link to comment
Share on other sites

Става ако си решил да се биеш или няква друга агресия. Как аз на РД да пусна метъл бе пич. Ми нали колоните сами ще гръмнат ;)

 

Чудя се как ли ние слушаме метъл. Незнам!!!

Сменяме си колоните след всеки РД. :D

А за агресиите няма смисъл да отваряме тема. Ще е по добре.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че повечето black/death/neo-metal групи единодушно се съгласяват, че най-тежката музкна на тоя свят е Black Sabbath, не виждам какво има да му умуваме повече :P

Link to comment
Share on other sites

Музика за маса, а? Хахахаахахахах Ти ме спука от смях, бе "приятел". Скоро 1 съсед ме попита: "ми ти като седнеш на масата да пиеш пак ли слушаш метъл? А аз като седна да пия слушам чалга."

Е като дойде в къщи да пием ракия му избрах от най-най-тежките звузци и вокали правени на тая земя и какво мислиш.... на него не му направи никакво впечетление.

Според мен ти си същия образ, който не само че не го интерисува какво слуша, ами отгоре на всичко не може да каже какво най-много харесва без да излъже себе си.

А за коалициите, за които говориш ги подкрепям до дупка, обясних защо в по горния си пост.

Ти пък ми намери метъл кръчма! Ама не ме кани във вас, щтот не можеш да ми приготвиш шкембе в масло и дробчета по селски! Когато ми намериш метъл кръчма - само там ще ходя! Както по-горе се спомена много хора(предимно ненавършили 18-20 години) робуват на даден стил - с времето ще се променат много неща - виждал съм го с очите си! Имах приятели, които се кълняха, че никога няма да се подстрижат, че няма да захвърлят черния суитчър и кубинките и едва ли не ме заклеимиха, че нося маратонки, светли дънки и съм с къса коса, а сега ..... Като искате стойностна музика - ето ви класика! Там никой не може да ви упрекне, че не сте попаднали на правилния стил! По-горе прочетох "аз разбирам от метъл" - доста странно ми прозвуча, защото едно е да слушаш, друго е да свириш. Аз лично смятам, че един човек "разбира" от дадена музика, само ако я свири - така наистина ще е запознат с особеностите на стила. Аз не мога да се похваля, че разбирам от който и да е стил, въпреки, че съм се запознавал с музиката доста отблизо.

Относно прословутата война Метъл - Чалга. Всеки уважаващ себе си метъл трябва да мрази чалгата повече от колкото харесва метъла - абе хорааа гледайте си вашите интереси и не надничайте в чуждото канче - кой каквото си харесва - това ще си слуша. Може ли някой от вас да ми обясни какво точно мрази в чалгата? Ритъма и размера? Че се използват неравноделни размери? Ми то и в народната музика се използват такива - и нея ли отричате? Собствените си корени? Визията на изпълнителите? - Че грозни ли са? А ако са ви гаджета? Добре ли ще е? Чуждото влияние(Сръбско, Турско, Гръцко)? Че метъла в България ли се е пръкнал? Текстовете на песните? Че в метъл песните по-възвишени ли са текстовете? Мелодията? В метъла има ли мелодия?

И в заключение - не ме разбирайте погрешно - аз също предпочитам метъл пред чалга, но не отричам никой стил и не "мразя" никой стил! Също - не заклеймявам фенове на различни стилове и не ги поставям под общ знаменател!

Link to comment
Share on other sites

Относно прословутата война Метъл - Чалга. Всеки уважаващ себе си метъл трябва да мрази чалгата повече от колкото харесва метъла - абе хорааа гледайте си вашите интереси и не надничайте в чуждото канче - кой каквото си харесва - това ще си слуша. Може ли някой от вас да ми обясни какво точно мрази в чалгата? Ритъма и размера? Че се използват неравноделни размери? Ми то и в народната музика се използват такива - и нея ли отричате? Собствените си корени? Визията на изпълнителите? - Че грозни ли са? А ако са ви гаджета? Добре ли ще е? Чуждото влияние(Сръбско, Турско, Гръцко)? Че метъла в България ли се е пръкнал? Текстовете на песните? Че в метъл песните по-възвишени ли са текстовете? Мелодията? В метъла има ли мелодия?

И в заключение - не ме разбирайте погрешно - аз също предпочитам метъл пред чалга, но не отричам никой стил и не "мразя" никой стил! Също - не заклеймявам фенове на различни стилове и не ги поставям под общ знаменател!

Егати зора! Някой видял ли е изобщо заглавието на темата? Аз си мислех че трябва да избираме между стилове метал!

Ако толкова искате да са псувате един друг за тва кой жанр музика е по-хубав направете си една тема и си теглете майните на спокойствие.

А за протокола - повече дет и траш, отколкото хеви и никакъв готик и блек

Link to comment
Share on other sites

Относно прословутата война Метъл - Чалга. Всеки уважаващ себе си метъл трябва да мрази чалгата повече от колкото харесва метъла - абе хорааа гледайте си вашите интереси и не надничайте в чуждото канче - кой каквото си харесва - това ще си слуша.

Мда, те повечето мятъли са повече анти-чалгари отколкото метъли... баси тъпото...

Link to comment
Share on other sites

awe pi4 zakvo ne si slojil nu-metal :blink: ina4e sega mnogo zaribqvam MUDVAYNE bahti izrodite :bgrin:

 

HORAAAAAA metal se slu6a samo kogato si sam ili v tesen krag ot priqteli koi SA6TO haresvat metal.Ne moje da pusne6 metal na kupon poradi prostata pri4ina 4e pove4eto macki slu6at 4alga ili drugo.Ne kazvam 4e nqma metalki no vse pak sa po malko....Prosto ne varvi da pie6 alkohol i da slu6a6 slipknot da re4em.Savsem drugo e da pusne6 nqkoi giubek i da nadigne6 4a6kata s priqteli :D

Link to comment
Share on other sites

Iskam da razbera za6to tolkova mnogo hora, koito slu6at metal, slu6at predimno heavy ili power i po-skoro nenavijdat black, death i gothic-a. Kakvo ne vi haresva v tezi stilove metal i za6to? Dali e zaradi samata muzika ili prosto zaradi glasovete i pi6teneto na vokalite?

 

Незнам защо. Аз слушам Хеви и това което съм слушал от посочените в quiz-a не го разбирам (не значи, че е лошо - аз и джаз не разбирам) Просто това е като феновете на World Of Warcraft и феновете на Lineage II - писано е да не се харесват (неизвестно защо). За всички дето се изказаха за чалгата или за видовете метъл музика само едно ще кажа, че хората се раждат с хоризонт на виждане, и когато този хоризонт се свие до безкрайност, се превръща в гледна точка. Който съди за човек по музиката, която слуша, по религията му, по цвета на кожата... е субект достоен за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък ми намери метъл кръчма! Ама не ме кани във вас, щтот не можеш да ми приготвиш шкембе в масло и дробчета по селски! Когато ми намериш метъл кръчма - само там ще ходя! Както по-горе се спомена много хора(предимно ненавършили 18-20 години) робуват на даден стил - с времето ще се променат много неща - виждал съм го с очите си! Имах приятели, които се кълняха, че никога няма да се подстрижат, че няма да захвърлят черния суитчър и кубинките и едва ли не ме заклеимиха, че нося маратонки, светли дънки и съм с къса коса, а сега ..... Като искате стойностна музика - ето ви класика! Там никой не може да ви упрекне, че не сте попаднали на правилния стил! По-горе прочетох "аз разбирам от метъл" - доста странно ми прозвуча, защото едно е да слушаш, друго е да свириш. Относно прословутата война Метъл - Чалга. Всеки уважаващ себе си метъл трябва да мрази чалгата повече от колкото харесва метъла - абе хорааа гледайте си вашите интереси и не надничайте в чуждото канче - кой каквото си харесва - това ще си слуша. Може ли някой от вас да ми обясни какво точно мрази в чалгата? Ритъма и размера? Че се използват неравноделни размери? Ми то и в народната музика се използват такива - и нея ли отричате? Собствените си корени? Визията на изпълнителите? - Че грозни ли са? А ако са ви гаджета? Добре ли ще е? Чуждото влияние(Сръбско, Турско, Гръцко)? Че метъла в България ли се е пръкнал? Текстовете на песните? Че в метъл песните по-възвишени ли са текстовете? Мелодията? В метъла има ли мелодия?

И в заключение - не ме разбирайте погрешно - аз също предпочитам метъл пред чалга, но не отричам никой стил и не "мразя" никой стил! Също - не заклеймявам фенове на различни стилове и не ги поставям под общ знаменател!

 

Знаеш ли че много отдавна съм подминал 20 години ( за съжаление), имам и 1 камара деца из къщи, но не съм се отклазал от метъла, макар че не е единствената музика която слушам.

Относно кръчмите, къде мислиш съм прекарал младените си? :D

А за гледането в чуждите канчета, точно затова аз говоря.

Ако аз бях видял нещо за чалга във форума просто щях да го отмина, не започна да плюя колко е гнусна чалгата и да дразня феновете. Е кажи ми нямаше ли да има фенове които да обидя и т.н.

Е... да видим поста на Jester и да вземем от дума...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...