Jump to content
BulForum.com

Kakvo mislite za black, death i gothic metala?


Dani_filth_

Koi ot slednite stilove metal slu6ate nai-mnogo?  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Iskam da razbera za6to tolkova mnogo hora, koito slu6at metal, slu6at predimno heavy ili power i po-skoro nenavijdat black, death i gothic-a. Kakvo ne vi haresva v tezi stilove metal i za6to? Dali e zaradi samata muzika ili prosto zaradi glasovete i pi6teneto na vokalite?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Гледай ся каква е хавата. Хеви метъла си е класика, и това си е така да се каже стъблото на родословното дърво на метъла. Останалите стилове като Black, Trash, Alternative, Neo, Gothic и разни подобни изцепки просто развалят качеството. Не че и в тези разновидности не се срещат хубави неща, обаче е толкова рядко, че просто не си заслужава да ги търсиш. Особено някои стилове са направо..... Като кастрираните мъже - мъже са, ама не съвсем.

Link to comment
Share on other sites

Абе пич,аз под black се сещам venom, death-obituary и gothic -candlemass,ама знам ли дали не сьм единствен през 2005 :confused

 

Zna4i ti iavno razbira6 ot metal :devil A az govoria za grupi kato Cradle of filth, Dimmu Borgir, Catamenia, Children of bodom, Emperor, Crematory, takiva raboti.

Link to comment
Share on other sites

Всеки стил си има "аудитория" както се изразихте :) Просто на някои тя е по-малка, но това не значи, че не съществува... Още повече, че не мисля, че са малко хората, които слушат дет, блек и готик (не ми е ясно само защо трябва все да са заедно, но нищо де и така става :P ), просто не подскачат наоколо с табелки на гърдите....

 

А подобни интересни хрумвания:

Останалите стилове като Black, Trash, Alternative, Neo, Gothic и разни подобни изцепки просто развалят качеството.

винаги са ме радвали :laughing: :laughing:

 

А пък това:

Не че и в тези разновидности не се срещат хубави неща, обаче е толкова рядко, че просто не си заслужава да ги търсиш.

Това вече си е отвъд всякакъв коментар :laughing: :laughing: :laughing:

 

mi 4e az ne slu6am metyl imenno po taq pri4ina - 6toto me draznqt krqsycite

Само да вметна, че представата ти за метъла е напълно грешна щом само заради крясъците не слушаш подобна музика

Link to comment
Share on other sites

Ами аз по принцип си слушам нео, но съм излушал като по-малък доста хеви метъл и той си е просто класиката....готик също ми харесва ...,ама по нататък вече траш, дет и прочие вече не мога да ги слушам, просто спирам да различавам гласове и музика всичко става едно :wacko: та за тва. Аааа единствената група, която ме кефеше, ама без да искам си изтрих песните беше BRUJERIA .... :music :bgrin: не знам шо, ама много ме кефеха :)

Link to comment
Share on other sites

Аз се кефя на всякакъв метъл и въобще не ме интересува що другите не го слушат. Само да вметна, че блека не се изчерпва със тези групи, които ти си посочил. Като представители на симфоник блека те са само 1/10 от блека и си заслужава човек да погледне (по-скоро чуе :bgrin: ) Друго освен тях - например Immortal, Mayhem и още стотици други, които не само не свирят по-лоша музика от тези, които ти си изброил, но в много моменти ги превъзхождат.

 

Zna4i ti iavno razbira6 ot metal :devil  A az govoria za grupi kato Cradle of filth, Dimmu Borgir, Catamenia, Children of bodom, Emperor, Crematory, takiva raboti.

 

Освен това наистина е доста по-трудно да чуеш мелодията в тези стилове, което прави музиката доста по-вълнуваща, сложна и разнообразна! Веднъж научиш ли се да ги слушаш както трябва... :punk

Link to comment
Share on other sites

Ima mnogo stilvoe v muzikata i mnogo grupi. Prosto ne moje da NE byde prenebregvane tejkia i surov metal. Toi ne se prodava dobre i ne dopada do shiroka auditoria. Az lichno mislai che heavy metal-a neshto kato hippitata-> minalo. Novia heavy metal me zainteresuva ama ne i tezi clasichiskite raboti. Ot klasikite samo Metallica tei kato te sa si trash se pak. Az moga da slusham ot gore-grind do komersialen rock/punk. Ot pyvichen black metal do etno muzika/OST. Prosoto tria si po-shiroko skroen. Ne mojesh da si slusha Maiden do kraia na jivota si. Opitai da potyrsish muzika.

Link to comment
Share on other sites

Трактат за разликите между хеви,дет,готик и блек метъла.

 

Автори на трактата:

Khaleb - drums(Dead Angels of Revenge)

Grimjaur - vokal(Dead Angels of Revenge)

 

Имало едно време едно кралство-господарство.Там царят си имал щерка(не е княгиня Калина).Обаче се появил зъл дракон(а това не е Миро),който отвлякъл щерката.Появил се един добър рицар и тъй като всяка история има различни ареалии,рицарите били различни видове метъли.

 

В първата рицарят бил heavy-метъл.Той тръгнал с верния си кон,намерил пещерата на дракона,повел безмилостна и ожесточена битка с него,убил го,после хванал принцесата и близката горичка правили див,необуздан,бесен и бурен секс.

 

Във втората ареалия рицарят бил death-метъл(това не са Dead Angels of Revenge).Качил се рицарят на верния си кон,намерил пещерата на дракона,повел безмилостна борба с него,убил го,след това убил принцесата и правил с нея див,бурен,бесен и необуздан секс.

 

В третата ареалия рицарят бил black-метъл(е това са Dead Angels of Revenge).Той се качил на верния си кон,намерил пещерата на дракона,повел дълга безмилостна и ожесточена борба с принцесата,убил я и след това изнасилвал дракона в продължение седмици за прослава на Сатаната.

 

В четвъртата ареалия рицарят бил gothic-метъл(DaSlayer нищо лично :) ).Той се качил на верния си кон,намерил дракона,запял прочувствена песен,от която дракона се самоубил,принцесата се самоубила от скръб по дракона,а рицарят осъзнал цялото безсмислие на четвъртата арелия,се самоубил.

 

Е,сега да можеше рицаря от втората ареалия да намери тия от четвъртата щеше да има хепи енд.Ама няма!Нъцки!!!

 

 

Край на трактата.

Link to comment
Share on other sites

Гледай ся каква е хавата. Хеви метъла си е класика, и това си е така да се каже стъблото на родословното дърво на метъла. Останалите стилове като Black, Trash, Alternative, Neo, Gothic и разни подобни изцепки просто развалят качеството. Не че и в тези разновидности не се срещат хубави неща, обаче е толкова рядко, че просто не си заслужава да ги търсиш. Особено някои стилове са направо..... Като кастрираните мъже - мъже са, ама не съвсем.

Виж какво братле.Можеш да завреш факаното си мнение там кадето колкото и слънце да те пече,няма да те огрее.В този форум има хора (като мен) които са абсолютно против твоето мнение.Защо не се съобразиш малко и с другите?Верно...тфа си е твое мнение...ама може да има и засегнати.Много се дразня на такива като теб,които си мислят че щом се кефят на едно,всичко останало е боза.Просто нямам думи :angry1

Link to comment
Share on other sites

ATEL много 10х за новия на Крематори.Ся по темата-не смятам че хората слушащи готик примерно са по малко от тези които слушат хеви.Може и да греша.Точно за тва ще добре напрао да се напраи един poll.Нещо от сорта на "Кой от изброените стилове слушате най много?"(ще е яко ако сред готик,дет,хевито и т.н. се сложи"мейнстриим поп" отговор примерно;) )

 

Офтопик:HATE закво постоянно се изнервяш от разни дребни неща бе батка?Дай по-леко-ще си прецакаш нервите.No offence иначе.

Link to comment
Share on other sites

:blink: олеле ,майко ,какви мнения прочетох само-значи супер много ги уважавам изброените стилове- дет,блек и готик,както и някои други ,между които не е хевито ,но както и да е -исках само да кажа , да се избягват и в тази тема изявления от типа "gothic =candlemass",щото еднотоняма почти нищо общо с другото
Link to comment
Share on other sites

Точно за тва ще добре напрао да се напраи един poll.Нещо от сорта на "Кой от изброените стилове слушате най много?"(ще е яко ако сред готик,дет,хевито и т.н. се сложи"мейнстриим поп" отговор примерно;) )

 

Mda dosta dobra ideia taka i 6te napravia, 6te sloja teia stilove metal za koito se se6tam i horata da glasuvat :) O6te vednaj 10x za ideiata :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur, това ми е страшно познато от някъде между другото :) Но там, където съм го чел, имаше и дуум метъл (но то май беше подбно на готика :lol: )

 

Едит: докато си напиша мнението и се появи това :

 

:blink: олеле ,майко ,какви мнения прочетох само-значи супер много ги уважавам изброените стилове-  дет,блек и готик,както и някои други ,между които не е хевито ,но както и да е -исках само да кажа , да се избягват и в тази тема изявления от типа "gothic =candlemass",щото еднотоняма почти нищо общо  с другото

 

Бе то самото gothic = gothic metal няма нищо общо, но все пак въпросната личност е показала знания де... трябва да гледаме положително на нещата все пак :P

Link to comment
Share on other sites

По мое скромно мнение Black метъла е последната, най-висока стъпка в развитието на този стил. Изключително сложен и изизкващ много маисторство от музикантите стил. Сложен, изпълнен с атмосфера стил. Но и много натоварващ. Не по всяко време мога да слушам блек. На всички фенове на стила препоръчвам Dissection - можете да разберете за какво става дума, като свалите от тук.

А за Manowar моля ви не ми говорете, за да не възникват конфликти...

Смятам да кача скоро време една групичка дето си прави много свежи майтапи с тях :)

Link to comment
Share on other sites

Виж какво братле.Можеш да завреш факаното си мнение там кадето колкото и слънце да те пече,няма да те огрее.В този форум има хора (като мен) които са абсолютно против твоето мнение.Защо не се съобразиш малко и с другите?Верно...тфа си е твое мнение...ама може да има и засегнати.Много се дразня на такива като теб,които си мислят че щом се кефят на едно,всичко останало е боза.Просто нямам думи :angry1

 

Ся не мога да разбера защо се засягаш!!! Не съм псувал майка ти, просто изказах мнение като всички други. Не мога да мисля непрекъснато кой ще засегна. Освен това ако става въпрос за дразнене, мен също ме дразнят някви дето ходят с изсулени дънки, слушат Linkin Park, всяка втора дума им е "Супер яко мен" и се мислят за метъли и най-коравите пичове в галактиката, обаче не се оплаквам щото тях си ги има и не мога да ги махна!!!!

Link to comment
Share on other sites

:blink: олеле ,майко ,какви мнения прочетох само-значи супер много ги уважавам изброените стилове-  дет,блек и готик,както и някои други ,между които не е хевито ,но както и да е -исках само да кажа , да се избягват и в тази тема изявления от типа "gothic =candlemass",щото еднотоняма почти нищо общо  с другото

Винаги много са ме развеселявали разбирачите.Радвам се че ме отьрва от заблудата ми.Всьщност идеята ми беше,че се водят за метал linkin park и т.н. А,четох някьде,че evanescence са gothic :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...