Jump to content
BulForum.com

Za6to jenite ne mogat da karat?


vlaa

Recommended Posts

Ух аз се сещам за един случай тва лято.. :>

Качвам се на едно такси,то пък шофьора ми излезна една партийка и ме учи да карам .. :>

Добре,че беше 4:00ч сутринта.. та се забих близо до Асеновградско шосе да се уча :>

И общо взето нямаше проишествия.. :D

А иначе се побъркахте с тия теми Жени Мъже.. ся остава да пусна една тема 'Защо повечето мъже не могат да готвят?','Защо на мъжете не се отдава да чистят?' и така :D

А по темата.. жените имат по-лабилна психика от мъжете и при най-малкото нещо се паникьосват.. за тва и стават много гафове..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

prichina... primerno... powecheto zheni sa super panika. inache ima i teorii che prostranstwenoto mislene na zhenite e po-slabo, no kakto se seshtate tq se otnasq za nqkakwa chast samo... taka che... panika, kofti prostranstweno useshtane... + postoqnno natqkwane che shtom si zhena ne mozhesh da karash... mnogo qsno che powecheto shte karat... stranno :P a izkljucheniqta za panikata i prostranstwenoto mislene systawqt tazi chast ot zhenite koito karat dobre... pone az taka mislq

 

P.S. ama teq izkljucheniq sa strashno malko

Link to comment
Share on other sites

донякъде е вярно твърдението че жените не могат да карат. аз като гледам майка ми... малеее...

не че кара лошо, напротив, добре си кара, само като влиза в заой и много селски го взима, много бавно кара понякога и пшредизвиква задръствания. и се почват псувни...

едно нещо може да признаете жени - като карате назад никви ви няма. колкото жени съм виждал да карат назад, нито една не се е справяла добре. и пак пример с майка ми: като изкарва колата от двора е нужна една маневра, и то с на баща ми колата която е доста по-голяма от нейната. а нейната квато е мъничка, бащ ми на пръсти я върти. та като започне майка ми да си изкарва колата.... ужас! то не са маневри, то, немам думи. и нещото което съм забелязъл при всички жени е, че като карат на задна да направят някоя маневра директно тръгват назад без да въртят волана. и всъщност файда от маневрата няма, колата си излиза в същото положение. особоне ако се почне паркиране. таман я вкара и трябва да даде малко назад за да я изправи, и като даде назад и колат си се връща на пътя. е от тва строшно много се дразня. и съм го забелязъл при много жени шофиорки тва. и наистина координацията никва я няма.

естествено, има си и изключения, но те са малко. а не познавам нито едно изключение

Link to comment
Share on other sites

Всичко е до хормоните,има жени с повече мъжки хормони които се справят добре с доста мъжки професии.Но аз не съм от радетелите за женска еманципация.Просто си има неща които жените ги правят отлично и които не .

Link to comment
Share on other sites

Da vi kaja az, pone spored men vaprosa e dali stavaj za shofior ili ne! E verno e , 4e pove4eto deto ne stavat sa jeni de! No iskam da kaja, 4e tova go ima i pri majete - darvenqci! Prosto ili ti se otdava ili ne, da go pravij s jelanie! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мога да кажа, че както има невероятни паники сред жените така има и блестящи шофьорки. Гаджето ми например е пълен въздух. Тя в момента кара шофьорски курс и вече е взела около 50 учебни часа (не, няма грешка - два пълни курса и още отгоре) и все още не може да се отпусне зад волана, колата и гасне, криви завоите, не се оглежда по нерегулирани кръстовища... Трагедия абсолютна...

За сметка на това пък сестра и е невероятна - с пъти по-добре владее колата от по-голямата част от шофьорите, които познавам - разминава се на тесен планински път без да я насочват с товаревн микробус на около 3 см от него и около 2 см от ръба на пропастта на завой... на мен ми настръхна косата, приятелката ми затвори очи а това маце си свирука и не и дреме... Колата върви като по конец...

Та мисълта ми е, че това е много относително и не може да се генерализира така - иначе ако трябва да бъда честен повечето хора, които съм псувал по улиците (всъщност май всички, които съм псувал) са били нагли селяндури и ненормални таксиджии. От друга страна обаче и двата пъти, когато са ме блъскали коли бяха все жени...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ух аз се сещам за един случай тва лято.. :>

Качвам се на едно такси,то пък шофьора ми излезна една партийка и ме учи да карам .. :>

Добре,че беше 4:00ч сутринта.. та се забих близо до Асеновградско шосе да се уча  :>

И общо взето нямаше проишествия..  :D

А иначе се побъркахте с тия теми Жени Мъже.. ся остава да пусна една тема 'Защо повечето мъже не могат да готвят?','Защо на мъжете не се отдава да чистят?' и така  :D

А по темата.. жените имат по-лабилна психика от мъжете и при най-малкото нещо се паникьосват.. за тва и стават много гафове..

 

Най-добрите готвачи са мъже :P

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: :punk momkovsi, abe kato se znam kak karam i az! V grada v pove4eto slu4ai 90 ne mi murdat! tova po-hubavo karane li e spored teb? Nie opredeleno ne se spi4ame v po-zapleteni krystovi6ta, i ne obry6tame vnimanie mn na prvalinika! /az naskoro vzex knojka i go znam celiq i nikoi ama nikoi ne go spazva! V na4aloto bqx re6il da se pridyrkam kum nego, ama da se vla4a s 50, pri polojenie 4e zakusnqvam i nqma puknata kola po putq! vednaga otidox na tvora i kvo da vi obqsnqvam znaete kak e!..../ inace jenite sa mn po strikntni v tova otno6enie, no i dosta pove4e razseqni !!! :)) li4no az karam i BIKE iz grada nia redovno i po4ti na vsqko izlizane mo se slu4va za mnlko nqkoi da me udori s kola, v posledsvie se okazva 4e vsi4kite opiti za ubiistvo sa bili ot 6OFIORKIII, ama jivot!

kakto sym pisal i v drgi temi: Jeni, kakvo da gi pravi6, moje da imat nqkoi kosluri, da sa si ponqkoga malko prokleti i t.n., no trqbva da si proznaem 4e bez tqx ne mojem!!!! :love :sayjin :confused :huh: :devil :cry

Link to comment
Share on other sites

Аз пък ако видя още една тема Мъже срещу Жени и ще си изповръщам червата вече. Тука стана просто някаква пълна простотия. Тука ако не се нагледа човек на комплексарски изказвания няма другаде къде. Драйфа ми се от простотии вече.

Link to comment
Share on other sites

Може би правилника им е труден за научаване :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

Ne mogat da karat i tva e! De da gi znam 6to ne sa sazdadeni za tva!

Tqx gi biva za drygi ne6ta (ako vaob6te gi biva v ne6to :D (bazik))

Ima jeni koito karat ama ne mogat da parkirat. Prosto po trydno sxva6tat moje bi :D Ne we seriorno ne znam 6to!!

Link to comment
Share on other sites

Prosto jenata reagira po-spontanno i emocionalno ot maja.Ima maje, koito sa6to reagirat emocionalno, no zapazvat samoobladanie!Ta jenata e mnogo po-afektirana ot patnata obstanovka, otkolkoto maja.Pove4e pritesnenie i zatova i pove4e gre6ki! :)

Link to comment
Share on other sites

Абе, че има доста жени, които могат да карат, и то по-добре от немалко мъже, си е напълно вярно, но, че има и такива, които зад волана са като теле в совалка също е факт. Но пък и мъже такива има... Така или иначе приятелката ми е пълен въздух в това отношение, а утре е на изпит за книжка...

Link to comment
Share on other sites

Факт е че жените се паникьосват повече от мъжете и при опастност жените се панират, забравят че карат кола и са дотам. Докато мъжете сме по-нахакани ;) и по уравновесени и при възможна опастност се държим по хладнокръвно.

 

 

Един съвет от мен:

Видите ли малка спортна кола, бъдете 80% сигурни че я кара жена :excl:

Link to comment
Share on other sites

Видите ли малка спортна кола, бъдете 80% сигурни че я кара жена  :excl:

Да, интересно, защо жените си падат по малките коли?

 

ПП: ама, нека не превръщаме темата в сравнение между жените-шофьори и мъжете

Link to comment
Share on other sites

Nemogat 6toto sa mnogo razseqni, mnogo se pritesnqwat i ako stane nqkwa po kofti polojenie naprawo mozu4nite im kletki izlizat vuv po4ivka :) E slu4wa se da ima i dobri jeni 6ofiorki makar i malko.No kakto kazwa6e instruktora mi - jenite s proiz6estviq nqma - no mizerii zaradi jeni kolkoto iska6 :D

Link to comment
Share on other sites

Защо мъжете не могат да вършат 2 неща едновременно? Защо не могат да раждат? Ми защото се различават физиологично то жените, а също така използват половините на мозъка си по различен начин и ей от тук идва разликата в шофьорските умения. Да, сигурно жените се панират в опасна ситуация на пътя, но мъжете карат много по-безотговорно, нарушават правилата, некви пикльовци изкрънкали с 300 зора жигулката на тате се правят на рали-пилоти и т.н. Също така е доказано научно, че мъжете се опитват докрай да овладеят колата, при поднасяне или катастрофа, а жените се свиват и пазят корема си, за да "спасят" бебето си (дори и да не са бременни) и това става подсъзнателно, не може да се контролира. Жените често бъркат ляво и дясно, а мъжете са далтонисти, за какво си говорим тогава? Смея да твърдя, без да съм шофьор, че жените са по-предпазливи и отговорни зад волана, но този факт едва ли може да се оспори. И последно- жените си слагат колана, когато карат кола.

Ако пуснете още някоя сексистка тема ще е за сефте в сериала! Стига сме си мерили пишките, ако целта е да се заформи спор мъже/жени веднага ще пусна една тема за плетенето, гладенето на ризи, кой държи повече на болка, ако щете и т.н. дейности, които не се отдават на мъжете. Ама ние си траем, нали?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...