Jump to content
BulForum.com

Za6to jenite ne mogat da karat?


vlaa

Recommended Posts

Kak mislite, kakva e pri4inata pove4eto jeni da upravlqvat kolite si  nelepo po puti6tata? E i estestveno po kakvo se razli4avat ot jenite koito karat puk po-dobre ot pove4eto muje? :) 6toto ima takiva.

 

Научно доказано е, че жената по-стриктно спазва правилата(е, поне се опитва), но в екстремни ситуации(сняг,лед,дъжд,ПТП) просто пуска волана и каквото стане.

При мъжа е обратното.Аз лично като видя някоя шофьорка около мен гледам да спазвам поне 100 метра дистанция :)

Е, както и при всички останали и при това правило си има изключения.

 

Ами аз не мисля, че трябва да се разделят. Има доста жени и доста мъже, които карат добре по пътищата. В смисъл, че не са като някви дето се опитват да се прават на много велики шофьори с разни лади и москвичи и обикновенно пише по вестниците за тях..100 катастрофи за .. дни и т.н. Но и си е верно, че има доста жени, които се страхуват да карат. Пример за това са зимните условия. Всяка жена се плаши от сняг и малко лед..(е аз още не съм карал на сняг и лед де..може би защото имам книжка от скоро :)) и това за екстремните ситуации, които са споменати горе е доста правилно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply
Jenite ne Trqbva da karat za6toto lesno izlizat izvan nervi!!!( :angry1 )

mogat da napravqt verijna samo za6toto sa i ycapali bluzata ili ne6to takoa!!

 

ne mislya 4e si prav no tova e tvoe mnenie spored men myjete sa dosta po sklonni na nervozia posledvana ot yaka psuvnya a moje da se stigne i do boy :bgrin: :P

Link to comment
Share on other sites

Ами аз имам две обяснения по даденият въпрос-или не се чувстват сигурни зад волана,или просто не могат да запомнят всички правила,коеот ги прави по-мудни

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че мъжете се справят по добре и с миенето на чинии, и с готвенето...малее, ми тези жени за какво са ни ?  :P  :P

 

Ааа, мани мани, красива, пекана, готина, жена домакиня в днешни дни ще си намериш на найци ;]] Така е, демокрациика... По кафенца цял ден, вкъщи нищо не барват, барове марове цяла вечер..ех кфо поколение расте ... :ph34r:

 

@dunata: тези 5% от кои научен институт ги извади? B)

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо ,но ако някой ти окара отвратително около теб в 75% от случейте е ЖЕНА, около 18% ПЕНСИОНЕР и 7% всичко останало :angry1 Вярно ,че има и жени много добри шофьори ,но те са изключение което потвърждава правилото :lol:  :lol:  :excl:

 

Много си далече от истината, приятелю.

Когато някой кара отвратително около теб, то в 90% от случаите това е тъп селяндур и/или таксиметров шофьор.

Това за жените-шофьори е пълна глупост - всички, които изръсихте простотии на тази тема си имате понятие от управление на МПС, колкото бушмен от ядрена физика. Казвам го от 15-годишната си (non-stop) практика като водач на МПС.

Link to comment
Share on other sites

Много си далече от истината, приятелю.

Когато някой кара отвратително около теб, то в 90% от случаите това е тъп селяндур и/или таксиметров шофьор.

Това за жените-шофьори е пълна глупост - всички, които изръсихте простотии на тази тема си имате понятие от управление на МПС, колкото бушмен от ядрена физика. Казвам го от 15-годишната си (non-stop) практика като водач на МПС.

 

Ей това е доста вярно...просто тапите селяндури и такситата са ужасни на пътя, но аз понякога много се стряскам като видя някоя жена на възраст около 50 години лапнала цигара, стиска волата с двете ръце и скоро може и да го счупи и да кара..не знам виждали ли сте такова нещо, но ако видите и вие ще се пазите :)

Link to comment
Share on other sites

Jenite ne Trqbva da karat za6toto lesno izlizat izvan nervi!!!( :angry1 )

mogat da napravqt verijna samo za6toto sa i ycapali bluzata ili ne6to takoa!!

Според мен не е така жените са много по спокойни от мъжете!Да си видял някоя жена да излезе от колата и да почне"Абе ей тапанар с тапанарите ша ти е*а майката кирлива що ми одраска колата бе боклук...".Ако на жените им се случи такова нещо те си седят мирно и тва е!

Link to comment
Share on other sites

Според мен не е така жените са много по спокойни от мъжете!Да си видял някоя жена да излезе от колата и да почне"Абе ей тапанар с тапанарите ша ти е*а майката кирлива що ми одраска колата бе боклук...".Ако на жените им се случи такова нещо те си седят мирно и тва е!

 

верно че не излизат. те направо се блъскат.

Link to comment
Share on other sites

Според мен не е така жените са много по спокойни от мъжете!Да си видял някоя жена да излезе от колата и да почне"Абе ей тапанар с тапанарите ша ти е*а майката кирлива що ми одраска колата бе боклук...".Ако на жените им се случи такова нещо те си седят мирно и тва е!

 

:) Седят мирно, защото знаят, че ще ядат бой!

 

Това че мъжете карат автомобили по-добре от жените си е вярно, но това, че много мъже са простаци е още по-вярно. Каква е причината? Сигурно е биологична!

 

Някога, когато е нямало коли - мъжете са яздели, жените са ходели. :) Затуй сигурно мъжете могат да карат, а жените - не толкоз добре.

Link to comment
Share on other sites

Много си далече от истината, приятелю.

Когато някой кара отвратително около теб, то в 90% от случаите това е тъп селяндур и/или таксиметров шофьор.

Това за жените-шофьори е пълна глупост - всички, които изръсихте простотии на тази тема си имате понятие от управление на МПС, колкото бушмен от ядрена физика. Казвам го от 15-годишната си (non-stop) практика като водач на МПС.

 

Рече и отсече! ТУка всички сме бушмени и говорим глупости.

Моя опит не е 15 годишен, но е достатъчен за да мога спокойно да кажа, че жените по хубаво да ходят пеша.Такситата и селяндурите са друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Значи според мен при жените, който карат лошо на пътя проблем е кординацията.Значи скоро бях свидетел на пълна паника от някаква жена в Рено 19. Първо тя нямаше достатъчно техника за сменяне на скорост.И предполагам ефектът знаете какъв е.Та спря си тя на сфетофара и аз я гледам, как 15 секудни се кани да тръгне.И накрая какво само е задави.Споредмен това се ължи на некординирани действия ( крак, ръка ) и на пълна неориантация на пътя. А колкото до тези който защитават женският пол положително.Ами то татко ми каза на времето така: " Много ли ти се кара кола? -- И аз му викам ДА. тогава той ми каза -- значи ще се научиш да караш. " Има много логика в това ако помислите найстина си е така.Колкото повече го искаш, толкова като ти дойде времето ще се стараеш повече. Според мен това правилно важи 100% при добрите шофьорки. Все пак " който си го може, си го може " ...

Link to comment
Share on other sites

Jena shofior i Negar skior nqmaaaa.

Да бе да.И жени 6офйори и негри скиори има,а тва 4е някои жени не могат да карат като хората е друг вапрос.Като седнат зад волана все едно са седнали на таралеж.Паника,смях,салзи ужасни са само. :angry1 :blowup: Ако има жени тука да не ми се обиждат ма си е истина,4е някои карат като заспали.

Link to comment
Share on other sites

Мухахахахахаха, толкова сте ми инфантилни, че направо ме късате от смях.

Разсъжденията ви са като на тригодишния ми племеник. Случайно да сте гледали статистики за тежките пътно-транспортни произшествия по пътя, а, умници с умниците?

Нямали били координация жените. Хахахахахаха. А този, който в 5-метрова задънена улица пишлигар надува до спукване раздрънканата си трошка и профучава покрай играещи деца каква координация има бе? Баси умниците сте. Я вижте какви катастрофи са станали през годината и погледнете некролозите на съответните "шофьори" - онези с невероятната координация. Сигурно 80% от тях са жени, а?

Това, че можеш да свириш с гумите на трошката си не те прави добър водач, твърде извратени са ви представите. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Мухахахахахаха, толкова сте ми инфантилни, че направо ме късате от смях.

Разсъжденията ви са като на тригодишния ми племеник. Случайно да сте гледали статистики за тежките пътно-транспортни произшествия по пътя, а, умници с умниците?

Нямали били координация жените. Хахахахахаха. А този, който в 5-метрова задънена улица пишлигар надува до спукване раздрънканата си трошка и профучава покрай играещи деца каква координация има бе? Баси умниците сте. Я вижте какви катастрофи са станали през годината и погледнете некролозите на съответните "шофьори" - онези с невероятната координация. Сигурно 80% от тях са жени, а?

Това, че можеш да свириш с гумите на трошката си не те прави добър водач, твърде извратени са ви представите.  :angry1

 

няма пострадали жени при ПТП защото те или карат прекалено бавно за да попаднат в такова, или са причината за такова. днеска видях една катастрофа... едно зелено пежо с жена шофьор и отзад не 1, не 2, не 3, а 5 коли навързани. паднали им бяха само броните де, но все пак. дали последния е бил причината? те просто прекалено много се шашкат за глупости и са ПРЕКАЛЕНО предпазливи. даже биха спрели на някой завой. бавенето на движението също е нарушение. а за тези дето фучат в 5 метрови задънени улици си прав. просто е факт, че с 24 часа не може да се стане шофьор. може да се научи как да се кара колата, но никога не може да се стане шофьор.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather ся че има някви дето са прааат на ПИЛОТИ е отделен въпрос. Важното е че жените са зле.Да те е страх от жена на пътя.Ти щом смяташ, че те карат по добре от мъжете върви си спокойно по пътя и това е.Никой не казва, че мъжете не катастрофират, че мъжете са най,най,най-добрите шифиори ( Тодор Колев вика така реших да го ползвам ) ама то ся тая раота с жените е трагична.Аз държа да видиш кво става в Мараша дето е плацата с Учебни.Да видиш там какъв смях пада.

Link to comment
Share on other sites

И какво за Мараша? Смях падало значи. Нека те видя как ще се представиш ти като те качат за пръв път на самолет например. Е, поне на някой му е смешно. Съвсем скоро ми се наложи да ходя доста често до Младежка. Ама добре, че поне на някой му е било забавно, защото на мен хич не ми беше. Не стига, че трябваше си заповядвам да двата крака по отделно, на двете раце по отделно, на очите-във всички посоки, на...., ами и точно такива "добронамерени" господа още повече ми стъжняха живота.

Но както и да е. Явно не сме дорасли... Не сме пораснали за много неща. Аз за себе си, като жена, мога да кажа, че не ставам за шофьор. :( За това и не карам. Сигурността е най-важна!

Мисля, че всеки, който не осъзнава това никога не може да бъде добър шофьор.

Link to comment
Share on other sites

Az mislq 4e jenite koito karat zle go duljat na prekomernata predpazlivost, koqto v edin moment po4va da drazni okolnite 6ofiori, ob6to vzeto ne6ta ot sorta na bavno karane, bavno iznasqne ot zavoi, bezmisleni prestroqvaniq ei takiva raboti. Vidqh po gore 4e e spomenato za statika na 6ifiorite predizvikali PTP, emi kak da sa pove4e jeni kato 1vo te sa mnogo po predpazlivi ot mujete i 2ro procenata na jenite 6ofiori i mujete takiva 6te e v golqma stepen v polza na mujete. :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...