Jump to content
BulForum.com

Чудя се какъв стил са....?


JDFU

Recommended Posts

Az lichno mnoo se zaribqvam po razlichnite vidove metyl i mi dostavq golqmo udovolstvie da cheta, sporq i kvoto tam moje da se pravi po taq tema :bgrin:, pyk i dosta chesto iz request-ite i preporykite se sreshtat podobni sporove...Ta ako nqkoi se chudi koe kvo e ili pyk prosto iska da pokaje kolko znae da pishe tuk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Според скромното ми мнение, музикалните стилове ограничават авторите и ги поставят в нещо като калъп (калъпиране?). Когато навремето исках да слушам нещо в стил Massive Attack - все някой ми препоръчваше Portishead - защото и двете групи изпълняват "трип хоп". Въпреки някои сходства настроението и музиката на тези хора е много различна и някак си приравняването им е обидно. Както към мен като слушател/потребител - така и обидно за тях като изпълнители.

Link to comment
Share on other sites

Според скромното ми мнение, музикалните стилове ограничават авторите и ги поставят в нещо като калъп (калъпиране?). Когато навремето исках да слушам нещо в стил Massive Attack - все някой ми препоръчваше Portishead - защото и двете групи изпълняват "трип хоп". Въпреки някои сходства настроението и музиката на тези хора е много различна и някак си приравняването им е обидно. Както към мен като слушател/потребител - така и обидно за тях като изпълнители.

Ne znam kak e s tozi 'trip hop' (prdpolagam situaciqta e syshtata), no za primer moga da dam death metyla. Mnogo hora si mislqt che edi kvo si i edi kvo si sa death metyl. Razlikata obache e tam, che ima naprimer scandinavian death i NY death i m/u tezi dva stila razlikata e ogromna. Obiknoveno kato se vkarat v oshte po-tqsni ogranicheniq grupite veche si 'prilichat' i ne se ogranichavat (obratno na logikata :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Важното е тая суета да изчезва, когато си пуснеш любимата музика и тя да те накара да се замислиш за по-важни неща от това кой стил е песента:)

Link to comment
Share on other sites

Ако тръгнем да обсъждаме групи и стилове,подстилове,течения,ъндърграунд течения и комерсиална сцена - ойде коня у ряката...

Хектик е права.

Малък пример

Therion

Първи алдбуми - дет метъл

След това романтичен(!!!) дет метъл

После готик

И днес не мога да ги класифицирам какво свирят....то толкова разводнено...

 

Но ми харесва :)

Link to comment
Share on other sites

Ако тръгнем да обсъждаме групи и стилове,подстилове,течения,ъндърграунд течения и комерсиална сцена - ойде коня у ряката...

Хектик е права.

Малък пример

Therion

Първи алдбуми - дет метъл

След това романтичен(!!!) дет метъл

После готик

И днес не мога да ги класифицирам какво свирят....то толкова разводнено...

 

Но ми харесва :)

Drug primer - Amorphis

Men prosto tova mi e kato hobi. Kefq se na muzikata, no si q analiziram edin vid, kakto v literaturata....prosto mi e kef :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Само да кажа: Грайндкора не е вид дет метъл както сички разправят.

да това е пънк на бързи обороти :Р

 

електрониката не е това, което е

Link to comment
Share on other sites

smqnata na stilovete na nqkoi grupi ......da kajem Machine head......koito imat mislya 4e 5 albuma ne sym siguren ama mai sa 5 .....govori za evoluirane na tezi grupi ...pyrvite im dva albuma sa si 4ist trash ......sled koeto idva vremeto na neo metyla i te pravilno se orientirat i pravyat muzikata taka 4e da se xaresa na fenovete za6toto prosto vremenata sa drugi ili moje bi ne sa gi xaresvali predi 4ak tolkova ........no ne mislya 4e v tova ima ne6to lo6o ...vseki gleda da se vmestva i da dava prinus v muzikalnata industia neka derzayat .....ako ne stavat prosto nikoi nyama da im xodi po koncertite i te 6te tryabva da promenyat ne6to ;)

Link to comment
Share on other sites

smqnata na stilovete na nqkoi grupi ......da kajem Machine head......koito imat mislya 4e 5 albuma ne sym siguren ama mai sa 5 .....govori za evoluirane na tezi grupi ...pyrvite im dva albuma sa si 4ist trash ......sled koeto idva vremeto na neo metyla i te pravilno se orientirat  i pravyat muzikata taka 4e da se xaresa na fenovete za6toto prosto vremenata  sa drugi ili moje bi ne sa gi xaresvali predi 4ak tolkova ........no ne mislya 4e v tova ima ne6to lo6o ...vseki gleda da se vmestva i da dava prinus v muzikalnata industia neka derzayat .....ako ne stavat prosto nikoi nyama da im xodi po koncertite i te 6te tryabva da promenyat ne6to ;)

e това според мен е по-скоро комерсиализация(е бахти как са пише :wacko: )

а и аз съм на мнението на z-man че не са бели нео

иначе тва да разграничаваш стиловете от една страна е доста кофти ама от друга...ауе не нам ама и аз го правя :P

Link to comment
Share on other sites

Machine Head по-скоро бяха neo-thrash, сега са neo... с thrash елементчета тук-там ;)

 

Но за не задълбаваме.. Важното е музиката да ти харесва, подразделенията са измислени за един вид класификация просто..

Link to comment
Share on other sites

machine head nikoga ne sa bili neo :wacko:

tochno neo sa si....samo che ne rap metyl (koeto mnoo chesto se byrka s neo-to)

Za nezapoznatite edin ot pyrvite neo albumi e Roots na Sepultura. Sravnete go s machine head i she vidite che si e bash takova.

 

P.S. Znaeh si che postypih pravilno kato napisah diskusiq/spor :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

hora vie ludi li ste.machine head v momenta sviret nwahm(new wave of american heavy metal).v tozi stil sa i grupi kato Killswitch engage,shadows fall,lamb of god,Chimaira.

Roots Na Sepultura bil neo s thrash :wacko: .vie neo znaete li kvo e?

Link to comment
Share on other sites

Хаха. Много разбирачи на едно място, брей!

Нали разбирате, че всякакво по-точно описание на една от тия групи от "рок" или "метал" е безсмислено?

...

 

http://www.i-mockery.com/metal/default.php#genres

 

[Edit] Правопис++ [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Олеее метали !? :) Никога не ми е била ясна идеята за жанровото разделение?! Боли ма кво е.. NY дет , Swedish дет, Апокалиптичен блек , Сатанински блек...и т.н. к'ва е целта? да можеш да кажеш на колегата метал облечен в кожи и накичен с обърнати кръстове аз знам поиче от теб.. чаткам ги ти си прос....и да прекарате 2 часа в безполезен спор относно това какъв стил е последниа албум на Susperia/Mortician/Profanatica?!?! До колкото знам музиката е изкуство и като такова има за цел да доставя сетивно удоволствие, а не да провокира бръщолевенията на заблудени хора, които не знаят как по-добре да прекарат времето си. Ако все още някой не е разбрал подкрепям изказалите се против подобни спорове и подкрепям Curunir, за това че стиловото роене е единствено fun value ++ :] занимаааите ма разбирам супер много и не приемам мрънкания и критики относно миродавното ми мнение ;)

Link to comment
Share on other sites

Чесно да ви кажа и аз много не ги чаткам жанровете.Аз по принцип не ги разбирам,а кво остава само за метъла.Според мен няма значение какво по точно свирят групите,а как го свирят.Важното е да ти харесва това,което слушаш дори и да не знаеш точно какво е (като мен :lol: ).Така че няма смисъл да седите и да се карате за това кой какъв жанр е(нео,дет,блек,готик,траш и т.н.),щото един твърди едно,а друг си държи на неговото и никога няма да се разберете.

 

ПС:Не ме бийте и не ми се карайте,за разлика от buyu аз приемам критика :)

Link to comment
Share on other sites

...а на мен ще ми е интересно някой да ми обясни, що за животно е "christian death" или "christian black" metal B)

Link to comment
Share on other sites

...а на мен ще ми е интересно някой да ми обясни, що за животно е "christian death" или "christian black" metal  B)

 

Е, тия дето пеят за бога :P :P (баси и иронията - блек метълист пее за бог :)) Иначе то те си ги делят на крисчън метъл и крисчън рок (не знаех, че има е дет и блек подразделения :lol: :lol: )

 

И все пак... нали трябва да се спори за нещо... Иначе за какво са форумите :P :P Нека спорим... Ето ви една от любимите ми на мене теми за спор: Nightwish готик ли са или не са? :P :P

Link to comment
Share on other sites

Е, то никой не е казал, че крисчън метъла е блек метъл, но Kreideiky е посочил "christian black" та затова и аз се зачудих :)

Link to comment
Share on other sites

...аз пък намерих това

- хората са поразсъждавали доста...

Does it exist? Can it exist? Me and my friend we're thinking about this. Just imagine some Dimmu Borgir lead singer type guy holding his arms out in front of him and say "Let us bask....in the blood of JESUS" and this fake blood pours down on them as they start to play. Or a Christian death metal video that shows Jesus mowing down legions of Roman persecutors with laser beams.
Shouldn't it be "resurrection" metal or something?
:D
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...