Jump to content
BulForum.com

Чудя се какъв стил са....?


JDFU

Recommended Posts

...аз пък намерих това

- хората са поразсъждавали доста... 

 

  :D

 

Аха, точно това имах предвид, не е ли иронично. Пък и от друга страна би били много забавно да се види подобно чудо :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

oleee az si islex 4e daje nikoi nyaa da mi pro4ete reply-to a to......... :wacko: stana e baxti revoluciata..... :woot .......za tia machine head.......basi nyaaa zna4enie kyv stil svyryat vajnoto e da va kefyat i molya tezi deto si nyamat haber i sa slu6ali dostaty4no malko za da ne znayt koe kvo e da ne pi6at za da ne vsyavat razdori............... a pyrvo da poslu6at pove4e muzika i ne tolkova komersialni grupi.....i posle........da imat mnenie... :P ...ni6to li4no

Link to comment
Share on other sites

Някой пита за Nightwish дали са готик. Ми нз ма те свирят такав стил goth-influenced "symphonic" metal band with female vocalist.

Ае ся ако някой ми го преведе го поздравявам.

И според мен даже самите изпалнители не знаят в какъв стил свирят вече, та ние ли да определяме ?? :D

Link to comment
Share on other sites

Някой пита за Nightwish дали са готик. Ми нз ма те свирят такав стил goth-influenced "symphonic" metal band with female vocalist.

Ае ся ако някой ми го преведе го поздравявам.

И според мен даже самите изпалнители не знаят в какъв стил свирят вече, та ние ли да определяме ?? :D

Osnovniq stil pri Nightwish e power ostanaloto prosto doopredelq grupata. Inache kvo tolokova slojno vijdash v tva opredelenie - simphonichen metyl s gothic elementi (ei ti go prevoda :bgrin: )

Link to comment
Share on other sites

Пък и от друга страна би били много забавно да се види подобно чудо  :lol:

 

 

Armored Saint

Американски хеви-крисчън метъл....ебати...още помня една реклама за тая група - "Това е американския метъл - плащаш и го имаш!"

После християнството не било еврейска секта и американците не били роби на евреите.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Armored Saint

Американски хеви-крисчън метъл....ебати...още помня една реклама за тая група - "Това е американския метъл - плащаш и го имаш!"

После християнството не било еврейска секта и американците не били роби на евреите.... :lol:

haha Agarvaen imash edna bira ot men za poslednoto izrechenie :beer:

Link to comment
Share on other sites

То това си е истина!!!

Исторически си е доказано!И в Библията го пише. :lol:

А друг е въпроса,че когато Щатите са били 13(май толкова бяха,не помня)звездите са били подредени под формата на еврейска звезда.Или фактът,че Щатите отнемат законни палестински територии и ги правят изкуствена държава....ама мноо се отклоних от темата...

Link to comment
Share on other sites

Exex тоя превод е варха.

И как Godsmack ще са нео. По-скоро alternative metal.

Link to comment
Share on other sites

kak opredelqte stila na godsmack?

 

 

нео с елементи на траш и малко спиид тук там. :lol:

Tochno kato Agarvaen!

 

Z-man kaji ti kakvo mislish che sa che da ti kaja kade byrkash. :bgrin:

 

Edit: Alternative metal e neshto kato 'drug metyl', koeto ne e nikvo opredelenie.

Link to comment
Share on other sites

Няма да участвам в спора,само ще се изпокараме.Нео са именно защото не вкарват електороника и имат по един два рифа.Траш и спиид елементите са насечените рифове и прекалено забързаните/забавени вокали.

Link to comment
Share on other sites

знам,че се вкарва.Има и скречове, и дръм машини.

Ама по тая логика за електрониката и Gorogoroth минават в неото,щото ползват дръм машини,а Slayer и те са нео,щото ползват Diabolos in musica(троен риф,много характерен за всички метъл банди,особено блекаджийските, в Средновековието забранен,защото се смятало,че призовава дявола).Примери много.

За мен неото е нео,защото са взели от всички стилове по малко и са ги компилирали.Затова и дадох на Godsmack такава дефиниция :)

Link to comment
Share on other sites

Тва нали се пак е спор. Кво друго очаквате ...

Хмм добре. Godsmack по точно са post-grunge i alternative metal.

И добре ае да ви питам и аз. Slipknot какъв стил са ??

 

Еми мен Slipknot са ме зарибяват от както им излезна първия албум.

И май той наистина беше някав хардкор. Но в тоя последния,които ще излиза са много променени и затва ми е интересно как ще ги определите.

Link to comment
Share on other sites

Тва нали се пак е спор. Кво друго очаквате ...

Хмм добре. Godsmack по точно са post-grunge i  alternative metal.

И добре ае да ви питам и аз. Slipknot какъв стил са ??

Vij slipknot mnoo me zatrudnqva! Tuk veche ne sym siguren, no vednyj vidqh edno opredelenie, koeto mi se stori prilichno - 'hardcore metal'. Ima edin stil narechen metalcore, obache ne sym stignal do nego s cheteneto :bgrin: ... moje i takova da sa.

 

P.S. Samo da kaja che sym slushal dostatychno mnogo samo albumite Slipknot i Iowa.

Link to comment
Share on other sites

Ндааааа,Слипкнот определено са трудноопределяеми като стил.

Първият албум си беше чист хардкор.Но по-нататък....Най-общото и най-близко определение,което съм срещал,беше "хардкор метал с примеси на рап,индъстриъл и грайнд" :confused

Но за последното не съм съгласен.

А така и така сме започнали спора - я и аз да ви забия:определете Opeth.

:evil

Link to comment
Share on other sites

Ндааааа,Слипкнот определено са трудноопределяеми като стил.

Първият албум си беше чист хардкор.Но по-нататък....Най-общото и най-близко определение,което съм срещал,беше "хардкор метал с примеси на рап,индъстриъл и грайнд" :confused

Но за последното не съм съгласен.

А така и така сме започнали спора -  я и аз да ви забия:определете Opeth.

:evil

аре стига с тази дума "хардкор" бре !!! грайнд също не са, горграйнд може и да са (не съм слушал такива уроди още). пък за индъстриал въобще ... лудница.

edit: аре слушам го този албум Mate.Feed.Kill.Repeat.(1997) пълен кенеф=пълен метал. не ми е ясно това понятие металкор ... за мен звучи като металчалга нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Opeth i progressive death.tva ma metna ot borda.opesh sa nekav Atmospheric.

Slipknot sa si neo s tejki vokali.ni6to pove4e.moje i crossover da gi nareka.

a tva 4e Godsmack sa post grundj mi haresa,ima neshto verno

 

PS.

purvia album na Slipknot si e 4ist industrial,posle stavat tva deto sa.

a Metalcore ili nwahm(new wave of american heavy metal) sa drugi kato Killswitch engage,shadows fall,The haunted,god forbid

Link to comment
Share on other sites

Bal sym gi.....progressive death + rock + blues :bgrin:

Тц...Opeth са същата история като Slipknot.Трудноопределяеми.Още не съм видял човек дето да ги определи.Щото има и блек,и дет,и блус,и готик,и дуум,и спиид,и траш,и дарк ембиънт....Ае боза отвсякъде. :wir

 

Даже на нео избиват,щото взимат от всички стилове и г и компилират :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...