Jump to content
BulForum.com

за или против брака?


За или против брака?  

208 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Не ми харесва идеята за брак. Най-малкото защото рано или късно ще последва идеята за деца. Пък аз ни щъ дяца :)

Заради такива като теб, след 20 години ще сме малцинство в собствената си страна. Лично аз не познавам човек, който да не обича децата.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм "ЗА" брака като традиция и особено за църковния. Гражданския е ... просто няма какво да коментирам церемонията ... Ако някога сложа подписа ще е само заради традицията и за да изпитам момента, но не мисля че без брак не може. Дори напротив!

Причина поради която не бих сложил подписа е, че хората много се променят - наистина е много индижидуално, но доста мъже и жени веднъж сложили подписа и си променят коренно отношенията. Казват му "чувство на сигурност" - само дето идва в повече.

Деца ИСКАМ да имам, но не сега... на 21 ми е раничко. Но съм убеден че и семейство без брак може да има.

Общо взето - на брака гледам като на нещо, което не е необходимо, но бих направил при определени обстоятелства и то с много мислене преди това.

Link to comment
Share on other sites

"На кого му пука" :P

Това ми беше отговора,нито съм "За",нито "Против",аз лично не мисля,че един подис има някакво значение,нито пък ще задържи човека при мен за цял живот...Просто съжителство и толкова,ако нещо не вървят нещата разделяме се и това е ,чиста работа,а не да се занимавам с разводи и т.н.

Вие казахте за отношението на родителите...Мразя някой да ми се меси в нещата,а още по-малко в личния живот..Имам една приятелка,омъжи се на бързо,набързо,защото забременя и отиде да живее с мъжа й при свекърва си :woot

Постоянно са в някакви конфликти помежду си ... Не,благодаря.. :D

Link to comment
Share on other sites

v segashnoto si polozenie - mlada i zelena - sum protiv braka.tvurde rano mi e da zatupiavam pred televizora s vaflata v ruka,da se pritesniavam ot krasotata na susedkata i da se cudia zasto sexa stava vse po-neredoven.moze bi sled vreme ste opitam da poziveia s niakoi i ako ima ozeleli da zatvoria oci i da skoca v dulbokoto.ne otricam ce braka dava sigurnost - ne mozesh da si trugnesh kogato stane trudno - moze bi tova mu e hubavoto.az sus sigurnost ste se brakuvam,no dali ste izbera taia instituzia vse oste imam vreme da resha... :)

Link to comment
Share on other sites

Мдааа. Бракът е като крепост, на чийто стени постоянно тече ожесточена битка. Тези, които са вътре искат да излязат, тези отвънка искат да влязат :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Всеки си има различни виждания за брака - за едни това е окова, за друг просто формалности, за трети е задължение (говоря за някои етноси), за четвърти е скрепване на връзката или поемане на отговорност... Ако една двойка се раздели, причината не е брака като цяло, а някакъв друг проблем във взаимоотношенията...

Link to comment
Share on other sites

Napylno protiv sym!Tva e edin ot milionite nachini dyrjavata da ti vzeme nqkoi lev....A ako priqtelkata mi me obicha i vqrva - zasto mi e da si razdavam parite za typata dyrjava, pyk bili te i malko?Kakvo mi dava dyrjavata, osven danyci, taksi, globi....?

PROTIV BRAKA SYM!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз съм за брак само ако има деца. Иначе нямам високо мнение за брака, може би защото една от основните причини майка ми да се омъжи за баща ми е тази, че са и вдигнали наема на квартирата. Е, това си е било една сапунена опера...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тотално против!Щом в едно приятелство се намеси е***е, значи тази връзка, в която е прераснало приятелството няма бъдеще.Може да просъществува 1,2,3,4 дори 5 години и после кво???Не казвам, че няма изключения, но са малко! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за брак само ако има деца. Иначе нямам високо мнение за брака, може би защото една от основните причини майка ми да се омъжи за баща ми е тази, че са и вдигнали наема на квартирата. Е, това си е било една сапунена опера...

A sega ne e po razlichno.Vsichko e za mangizi.Az sam protiv braka.

Link to comment
Share on other sites

значи тази връзка, в която е прераснало приятелството няма бъдеще

Добре, обясни ми, ако обичаш, какви са условията за просъществуване на една връзка! Защото аз съм от онези, заблудените, които си мислят, че приятелството е едно от най-важните неща.

Link to comment
Share on other sites

според мен ,ако обичаш някого и той те обича от брак няма никакъв смисъл . Вече ,ако се направят деца и т.н. и знаеш ,че жена ти ( или поне си мислиш ) няма да се разведе с теб за да ти вземе и малкото което имаш

тогава бракът е добре да бъде сключен . Ако си на 60 години дядка .. а жената е на 25 и иска брак е повече от ясно за какво го иска ...

Link to comment
Share on other sites

Абе жсеки както си го разбира ,но аз си мисля че ако има деца е по-добре(но не е задължително) да се сключи брак!А пък и баби,дядовци ,майки и бащи много се радват и престават да ти досаждат с 'тънките' си намеци,че май ит е време вече да се жениш :devil

Link to comment
Share on other sites

Добре, обясни ми, ако обичаш, какви са условията за просъществуване на една връзка! Защото аз съм от онези, заблудените, които си мислят, че приятелството е едно от най-важните неща.

да и аз съм от тия овце,според мен даже е много важно да има приятелство м/у двама влюбени иначе за никъде не са .Ако го няма ТО само секса ли ще я крепи тая вразка....съмнява ме!

Link to comment
Share on other sites

az sum tvurdo protiv poradi tazi pri4ina 4e prekalenoto obvurzvane vodi do brak i do ne6tastie po kusno  :(  : )

 

Моите родители бяха щастливи,преди да почине баща ми.Аз съм семеен от 4 г. и също съм щастлив.Минат четери сезона ако всичко е наред няма пречина да се оженят.Не е брака това което убива любовта ,подписа не променя чувствата.Убива еднообразието,убива липсата на твърда решимoст да обичаш,да се бориш и пазиш любовта

Link to comment
Share on other sites

ami v dne6no vreme po malko se jenqt za6toto e mnogo skapo da vsigne6 svadba . zna4i za edna normalno svadba ti trqbvat 5000 leva... a za mladi i vlubeni ne sa malko pari,s tqh mogat da si kupqt vajni raboti za apartamenta(kvartirata)

ina4e sam za braka .. stiga da moje6 da si go pozvli6, toi e ne6to kato luks na6e vreme

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

/офтопик/

Аааа!!!Колко теми вече възкръснаха през последните 3 денонощия?!

/край на офтопика/

Аз пък нямам мнение за брака.Все ми е тая.Не е някаква необходимост,може да се сметне само за формалност.Не знам дали искам пищна церемония и бяла рокля или венчавка в тесен семеен кръг.Не знам дали гледам на сватбата като на прекрасно пиршество или като на фарс.Като малка не съм правила планове как ще протече сватбеният ми ден,колко хора ще поканя,каква музика да избера,как ще съм облечена....Има и по-важни неща от това,поне аз така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...