Jump to content
BulForum.com

за или против брака?


За или против брака?  

208 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Как мислите , защо в последно време се предпочита да не се сключват официално брачни съюзи ?Означава ли брака нещо специално за вас или го считате за излишна бюрокрация ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Излишна бюрюкрация е.Само се обвързва човек със закона.Ако ще има брак - по-добре църковен ;)

 

И се пише "против" :dry:

Link to comment
Share on other sites

Не съм против,обаче не съм и "за":)В разбираем превод-не съм против брака,когато друг се жени.Аз не съм омъжена и засега(щото никога не се казва никога ;) )не смятам да сключвам брак.Това изобщо не ми пречи да си живея прекрасно с любимия и хубавото ни бебе :love.Офф...пак се оплесках...не съм против брака като институция,но съм много против голема,вълнуваща сватба с участието на леля ми Минка,дето аз всъщност не я познавам,ма тя ме е дундуркала на коленете си,когато съм ходила права под масата.

Link to comment
Share on other sites

Li4no na men mi e vse taq stiga da ne me karat na sila da se jenq togava 6te sum mnogo protiv, 6toto 4uh 4e obmislqli pak da vkarvat ergenski danak ot koeto baq dvojki koito nqmat namereniq da se jenqt (no jiveqt zaedno imat deca) nqma da sa osobenno dovolni.

Link to comment
Share on other sites

4ai da vkaram malko karte4en ogyn v redicite na edinodu6ieto :)

Braka e izmislen ot nqkoi po-umen ot nas [dose6tate sa Koi] :)i nevijdam pri4ina dnes da se otri4a ,toi e edin vid socialna edinica - tuhlata 4etvorka[slabost mi sa] v stenata na osyznatiq ,razumen jivot ima6t qsna cel,6toto ako vzemem da tvardim 4e edin podpis vyrhu hartiq neozna4ava ni6to to ako poglednem po globalno na ne6tata kakto nrikanvam vsi4ki mnogouvajavani 4atari da napravqt zaedno s men :) ,ne6tata 6a stanat dosta obarkva6ti:)Naprimer :6to da mi davat 6ofiorska knijka az nali znam da karam ,qvila sam se na izpit ...vzela sam go ....da ne bi knijkata da ma prai 6ofior .Ili pak 6to da sme darjava i da imame zakoni [6toto spored zakona na4ina da sazdade6 semeistvo e da se sklu4i brak] moi si jiveem i bez tqh nali .....

Kato si pomislq ....mi te divacite jiveqt taka ,ta shto da ne zagarbim tiq dvaise veka na civilizovane i da se varnem kam diva6koto v nas i ot tam nazad ta 4ak do maimunata-maika i maimuneka-ba6ta....divoto zove

Link to comment
Share on other sites

По принцип " За" брака , така и гласувах, защото не виждам нищо лошо в това когато двама души искат да са семейство и да живеят като такова да сключат и брак - и граждански, и църковен...не че иначе не може и че има гаранция за съхранението на любовта, не..., но все пак според мен бракът като събитие и церемония е нещо много вълнуващо, и не мисля че е отживелица. Дори ми се струва глупаво, когато някои хора не сключват брак, не защото така искат наситина, а защото си мислят че това е модата днес...

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва идеята за брак. Най-малкото защото рано или късно ще последва идеята за деца. Пък аз ни щъ дяца :)

Иначе какъв е смисълът да се сключва брак? Ако двама се обичат, не могат ли да си живеят заедно и без да са "съпруг и съпруга"? НИкой не може да ме убеди, че един подпис може да направи връзката по-стабилна и дълготрайна. Така че - против!

Link to comment
Share on other sites

toi e edin vid socialna edinica - tuhlata 4etvorka[slabost mi sa] v stenata na osyznatiq ,razumen jivot ima6t qsna cel

 

 

Just another brick in the wall.

Не бракът е основната клетка на обществото, а семейството.

И както всички знаем - семейство и без брак става.

step_by_step&Rise_Of_Day са един много добър пример.

 

Така че - без брак може,без семейство - не.

И какво рабираш под разумен,осъзнат и имащ ясна цел? :confused

Има ли нещо по-объркано,налудничаво и неосъзнато от живота?

Link to comment
Share on other sites

Първо да си кажа моето мнение: "На кого му пука." мога да живея с една жена с и без брак. Ако тя настоява и евреин ставам :Р хи-хи-хи. Плюя на брака, ако това е просто една "свадба", един "подпис", един "развод". Пънк Анархия Нихилизъм.

Еврейче, ще ти отвърна на картечния огън с артелерииски огън. Само един пример: Значи ти си вярваща (това го знам от другаде де). Преди 1000 години заради "твоята вяра" щеше да бъдеш изгоренана на клада като еретичка от католическата църква. Преди 500 години (тоз Лутер тогава ли е живял ?!?) щеше да бъдеш отлъчена от светата църква. Е след като ти вярваш, че Бог те чува не само в църква, не можеш ли да повярваш, че може да има брак и без подпис ?!? Аре умната. Jesus was a punk rocker.

P.S. аз съм навит да се върнем към дивашкото. Аз ще съм Адам ти ще си д`Ева и ще си се голим голи по цял ден. Яко а ?!?

Link to comment
Share on other sites

Не ми харесва идеята за брак. Най-малкото защото рано или късно ще последва идеята за деца. Пък аз ни щъ дяца :)

Иначе какъв е смисълът да се сключва брак? Ако двама се обичат, не могат ли да си живеят заедно и без да са "съпруг и съпруга"? НИкой не може да ме убеди, че един подпис може да направи връзката по-стабилна и дълготрайна. Така че - против!

 

Напълно заставам зад мнението на PSYCHOSIS. Вярно на много хора им се иска да изживеят целия ритуал по женидбата... Нали уж това било едно от най-запомнящите се неща в живота... Но много правилно е определено в горния пост... Когато Двама души се обичат не мисля, че е нужно да го заявяват нито пред държавата слагайки си подписите на някакви документи, нито пред църквата... Любовта си е любов и без тези глупости...

Напълно Против Съм Браковете....

Link to comment
Share on other sites

Гласувах,че съм ЗА...може би защото съм ЗА.

Готино е човек да е женен/омъжен-звучи ми забавно и е по-готино да кажеш:"Ей това е мъжът ми" отколкото "Ей това е моят приятел"(в по-лош случай гадже).Абе,брака си е супер Old fashion и ретро и аз ме се радвам. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за брака.Просто съм скапано старомодно копеле и ми харесва.Някак си усещането е друго като си праснал подписа и си сключил църковен брак.Винаги можеш да живееш с някого и да се обичате дори и без халки,нмо е малко по различно.Абе не мога да ви обясна защо съм за брака,просто така го чувствам

Link to comment
Share on other sites

Az sushto glasuvah za poneje horata sa go izmislili oshte predi mnogo mnogo godini i za da e jiva tazi tradiciq i do sega zna4i e dobra.

Tova 4e sega vseki misli za brak i predlaga na vseki sreshnat/a brak bez da pomisli i posle idva problema s razvoda i zamiraneto na 4uvstvata ne ozna4ava 4e e losho.

Ne 4e sudq no te kato ne sa pomislili i sa si navrqli direktno glavata v torbata bez da precenqt i idva problema i direktno braka stava losh.

Link to comment
Share on other sites

Гласувах,че съм ЗА...може би защото съм ЗА.

Готино е човек да е женен/омъжен-звучи ми забавно и е по-готино да кажеш:"Ей това е мъжът ми" отколкото "Ей това е моят приятел"(в по-лош случай гадже).Абе,брака си е супер Old fashion и ретро и аз ме се радвам. :wub:

Ха!Че що ти е да си бракувана,за да наричаш мъжът,който обичаш и с който живееш "мъжът ми или моят мъж"?Мчи моичкият,когато ме представя на непознати казва "Запознай се със СЪПРУГАТА ми" или "запознай се със ЖЕНА ми",никога не ме е представял като "приятелка".

Link to comment
Share on other sites

ми аз съм "за" ама не знам защо :huh: не ми е за подписа нито за църковните глупости шото по принцип съм атеист

аве нямам си идея само знам че като живееш да кажем доста време с някого и са обичате и там другите глупости за кво пък да не са "бракувате" :tongue

аве можеби съм на мнението на velvet_underground

Link to comment
Share on other sites

Ако знае баща тииии(в случая майка ти ;) ) :excl:

 

С нея имаме уговорка( с майка) - докато не завърша - никаква сватба :)

А ти откога прослуша чалга,а?!!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Хо-хо-хо:)Прослушах чалга,откакто живея в блока с най-много мангусти в цяла Тракия!От сутринта се почва с класиката-Азис,Софи Маринова,в момента най-върви "хитовият" албум на Амет "Гъци-гъци".Имаме си даже един ром,който всеки ден си вади уредбата пред входа + фотьойлче + масичка с ракийка и мезе и дъни яко маанета. :P

Link to comment
Share on other sites

Хо-хо-хо:)Прослушах чалга,откакто живея в блока с най-много мангусти в цяла Тракия!От сутринта се почва с класиката-Азис,Софи Маринова,в момента най-върви "хитовият" албум на Амет "Гъци-гъци".Имаме си даже един ром,който всеки ден си вади уредбата пред входа + фотьойлче + масичка с ракийка и мезе и дъни яко маанета. :P

Аз винаги съм се съмнявал в твоята музикална ориентация,но чак пък толкоз!!!!!!!!!! :woot Ето един чудесен пример за едно мирно съзителсво :evil Как един заклет рокаджия може да живее на съпружески начала с музикално неориентираната майка на нашето дете :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Rise_of_Day супер!!!!Кога е открит ловния сезон при вас?Че сега тъкмо си закупихме муниции :evil

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на мнението на велвет - за брака съм, но ми е трудно да обясня защо - просто така го чувствам. Както каза Agarvaen - живота е объркан и неосъзнат. В него точни правила няма. Затова смятам, че човек трябва да прави това, което му иде отвътре (стига разбира се да не става въпрос за общественоопасни прояви ;) ). Така че който му е кеф да се жени, който не - не. Между другото гледната ми точка за доста неща се промени значително в последните една-две години, така че току-виж и аз стана привърженик на съжителството без брак. Подписа наистина няма никакво значение. Причината да съм "за" брака е по-скоро в традицията и може би в това, че гледам на брака като на някакъв външен израз на човешките чувства. Все едно извикваш на целия свят "Ето, аз я обичам и искам да бъда с нея цял живот". За съжаление институцията на брака е безкрайно опошлена в днешно време, затова и на хората вече не им пука дали ще се оженят.

Link to comment
Share on other sites

i az sum protiv braka... za mene toi e to4no nenujna formalnost, obiknoveno svarzana s 4udovi6ten razhod na pari.....

drug e vaprosa 4e ako re6i6 da se razdelq6 s "tvoq" 4ovek.. e mnogo po-travmira6to ako imate brak - nali sadii , delene na imu6testvo.. da ne vi razpravqm kak 6te se otrazi na malko dete..

braka pomaga da se darjat xora koito ne se obi4at ve4e zaedno.. sledvat izneveri i bezkraini karanici.. koito nai-zle se otrazqvat na decata im, ako imat takiva......

+ tva v dosta strani ima ne6to nare4eno "marriage penalty" koeto kakvo pravi : pla6ta6 po-golemi danaci varhu dohoda kato semeistvo otkolkoto ako ne si jenen.. .glupava sistema , no q ima..

v Bg neznam kak e.. mai ne e taka , oba4e....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...