Jump to content
BulForum.com

ТЕЦ


evi^^

Recommended Posts

вижте,знам ,че последно време ви досаждам с теми за училище ,но съм наистина ядосана и объркана по един въпрос. :angry1 :angry1 :wacko: значи имахме входно преди време по природознание(физика)и имаше един въпрос-"каква сила се използва в следните електроцентрали за получаване на ток?" електроцентралите бяха-АЕЦ,ВЕЦ И ТЕЦ и аз написах на АЕЦ-атоми(вярно),на ВЕЦ-вода(вярно) и на ТЕЦ -топлина(грешно!!!) :confused как така?!нали ТЕЦ означава топло-електрическа централа?и сега заради това не ми достига една точка за петица!!! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 моля ви,обяснете ми!!!

П.С.а също така,солта не е ли бяла?госпожата каза ,че е прозрачна ,а не мисля така,мисля,че е бяла и че мирише,макар и слабо на йод.кажете какво мислите по въпроса?просто искам да знам,че съм си заслужила оценката основателно!!!

Link to comment
Share on other sites

При АЕЦ и ТЕЦ : топлината се превръща в електричество. Разликата е, че при АЕЦ, топлината се получава при разпадане на атоми, докато при ТЕЦ, става с някакво гориво, което може да бъде въглища, мазут, природен газ, битови отпадъци и т.н.

При ВЕЦ се преобразува енергията от водата директно в електричество.

Така зададения въпрос и дефинираните отговори са безкрайно тъпо поднесени, което е резултат на.... айде да не се задълбочаваме с офтопиците :)

 

-----

Солта е кристално прозрачно вещество. Стрита на фин прах е бяла ;) Справка - магазина. Купи си едно кило едра сол. И без това иде време да се кладе зеле :)

Link to comment
Share on other sites

evi^^...malko sam dalech ot tazi materia, no sam siguren, che skoro shte poluchish pomosht ot po-kompetentni ot men. :P Za TEC - pravilno si se orientirala (v sakrashtenieto), no daskalkata verojatno e imala predvid "vaglishta" ; "mazut" ili neshto podobno - toplinata e samo proizvodna ot procesa. A solta pri dobivaneto si naisina naj-verojatno e prozrachna (morskata sol) - posle se podlaga na obrabotka i stava bjala i sitna, kakvato ja znaesh. :)

A otnosno mirizmata na jod - obarni vnimanie na nadpisa na povecheto razfasofki - "Jodirana" - e....ot tam e. B)

 

 

Bravo be, xiT - pak me izprevari! :wacko:

 

....i ne obrashtaj vnimanie na liquid....nali znaesh, che toj si e 'warez shemet' :D

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid

kato znaesh 4e ni dosajdash zashto produljavash da bulvash tolkova ujasno maloumni temi ?!?! prestani ve4e..ima si dostatu4no drugi mesta ot koito da razberesh ...a i shtom daskalkata ti go e kazala shte slushash..nqkvo 6ti klas hlape trugnalo da spori s u4itel...to spored teb i moreto e sinio nali? vodata v moreto e sinia da...

EDIT..da ne govorq ti na men ot koga mi lazish po nervi4kite....

Iod se pishe s D ama ostavi q 4e..nali se gordee s 6ticite v 5ti klas!!!!! tva e neveroqtno postijenie!!!!

Link to comment
Share on other sites

Хм.Еви.Чети внимателно :)

1.ТЕЦ - топло-електрическа централа - вярно.Но турбините на теца се задвижват с пара.Това е грешката ти.Иначе правилно си казала - топлина.Просто въпросът е подвеждащ ;)

2.Цветът на солта зависи от нейната чистота.Миризмата също.

Така че - учителката е права(пак) - тя няма цвят(прозрачна е) и миризма.

Но,което е гадното и ти си права.

И...йод се пише с д ;)

Link to comment
Share on other sites

:angry1

kato znaesh 4e ni dosajdash zashto produljavash da bulvash tolkova ujasno maloumni temi ?!?! prestani ve4e..ima si dostatu4no drugi mesta ot koito da razberesh ...a i shtom daskalkata ti go e kazala shte slushash..nqkvo 6ti klas hlape trugnalo da spori s u4itel...to spored teb i moreto e sinio nali? vodata v moreto e sinia da...

EDIT..da ne govorq ti na men ot koga mi lazish po nervi4kite....

не ми давай акъл точно пък ТИ!!!ще пускам каквито искам теми и ако искам ще споря с госпожата,ако искам няма,моя работа,не е твоя!!!

argavaen,знам ,че йод се пише с д,объркала съм се,наистина този въпрос подведе целия клас,а относно солта,държа на своето,че тя мирише!убедена съм и никой не може да ме убеди в обратното!благодаря на всички писали по темата ,разяснихте ми много неща ,за което отново благодаря!!!

xiT,така е,шантава работа!!!

Link to comment
Share on other sites

Ми да, щото в АЕЦ турбините се задвижват от атоми :) (това е на майтап еви)

Бе глупости пълни. Не можеш да им вникнеш в логиката, поради липсата и :sick

Link to comment
Share on other sites

Ми да, щото в АЕЦ турбините се задвижват от атоми :)  (това е на майтап еви)

Бе глупости пълни. Не можеш да им вникнеш в логиката, поради липсата и :sick

 

Хахаха дяволе,че те ръсим с тамян и дряновица :lol:

Като бъдещ учител съм по-близо до даскалската логика(има такава ама мнооооооо изкривена)

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid
:angry1

не ми давай акъл точно пък ТИ

4e kvo mi e na men? az bqh otli4nik i az v 5ti klas..i v 6 i 7 i gore dolu 8mi...shti davam akul mi kvo da praa kato ne ti dostiga malko she dam sa..puskash prosto gluposti v toq forum. do sega edno svqsno mnenie ne sum ti pro4el...opravqi se s daskaloto SAMA ne ni zanimavai...kato ti mirishe solta da si ti mirishe nikoi ne go e grija!basi...toa forum nqma se oprai s takiva kato teb...shto ne se saberete s muffi pone ste edin za drug..

EDIT xiT...inet e mqsto det mogat da nau4at.....ima google primerno ili dir.bg ili hit.bg se moje da nau4i neka se porovi ami zashto samo ni trovi tuka s ujasnite si temi?!

Link to comment
Share on other sites

Аре без джафканици.Детето търси помощ просто.

И аз едно време питах кво е .bin и .cue .Никой не се еродил научен,а всеки се учи от що му се случи ;)

Link to comment
Share on other sites

Много по полезно е да се отговори на един такъв въпрос, отколкото на тема "Колко често си бъркате в носа" В крайна сметка, децата трябва да научат, че интернет е и място от където могат да научат нещо.

Link to comment
Share on other sites

Taj kato Dreamer me e upalnomoshtil da izzema chast ot funkciite mu, shte citiram malko ot warez rulez:

 

 

1. Добрият тон е абсолютно задължителен! Уважавайте останалите участници във форума, дори когато не сте съгласни с тях. Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с Вас.

 

2. Не е разрешено използването на псувни, обидни думи, преки характеристики или самоцелни саркастични забележки, особено когато целят разпалване или подклаждане на конфликт.

 

 

A sega izlizam....kato se varna sled chas, shte vidja koj me e napljul i men.....

 

Едит: Брех....и капчица няма по мой адрес, нещата почват да се оправят....чак започва да ми липсва :huh:

Аз предлагам да се махнат шибания пост каунтър и теа квадратчета и титли да видите с колко ще намалеят спамерите.Ся секи пише да трупа постове и квадратчета

А може би друго решение е квадратчетата да намаляват с постовете(или на случаен принцип-ту да намаляват, ту да се увеличават) и променливите "новобранец....член....напреднал член..." да градират към "...левак....нещастник....долен ляв педал..." - ей тогава ще имаме по-малко постове :ph34r: :D

Link to comment
Share on other sites

имидж файловете не ги преподават в училище, нали. ясна е работата

Link to comment
Share on other sites

П.С.а също така,солта не е ли бяла?госпожата каза ,че е прозрачна ,а не мисля така,мисля,че е бяла и че мирише,макар и слабо на йод.

Готварската сол е бяла и мирише на йод. Иначе си е прозрачна и няма миризма. Мирише на йод защото се добавя допълнително за превенция на някакво заболяване което се получава при недостъг на йод в организма. За ТЕЦ-а, най-вероятно газ, мазут, кюмюр /:-)/ може и дърва :-) Защото от там на сетне ТЕЦ=АЕЦ.

Link to comment
Share on other sites

о,боже....what's next...еви,ти нали си имаш чуителка по география?нали си имаш съученици?нали имаш учебници?нали има сайт тъкмо като за теб-->www.teenproblem.net?що задаваш малумни въпроси на които можеш и сама да си отговориш?хората са казали-помогни си сам,че да ти помогне господ!

Link to comment
Share on other sites

Poredniq glupav i bezmislen vypros v takyv seriozen forum, nqdqvam se nqkoi admin da obyrne vnimanie!!! :angry1  :angry1  :angry1

offtopic:

ХАХАХА, кое му е сериозното на тоз форум? На мен повече ми прилича на лафче. С теми от сорта на "Спалнята", "Кенефа", "Терасата" ..... И като е безмислен въпрос защо има само няколко отговора по темата а другите пльоскат само постове? Като този тука ама не се сдържах....

offtopic

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

ХАХАХА, кое му е сериозното на тоз форум? На мен повече ми прилича на лафче. С теми от сорта на "Спалнята", "Кенефа", "Терасата" ..... И като е безмислен въпрос защо има само няколко отговора по темата а другите пльоскат само постове? Като този тука ама не се сдържах....

offtopic

 

Ами ненапразно форумът се казва "Others".За да могат такива като вас да си наспамят на воля,примерно.Като не знаете - не пишете.Мога да дам тонове примери - например темата за цигарите -половината постове бяха на непушачи.За какъв?

Наистина е нужна модераторска намеса. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Да ве ,баси.Аз кат бях 6-ти клас и нямаше инет кой съм питал :angry: Отворковци-се някой им е крив.Точно тоя форум не е мястото.Другия път дай ако искаш и съчинението по картинки да ти напиша...Нямаш ли мама,тати,баба,дядо,леля,батко,кака,чичо???

 

ЕДИТ:Аз предлагам да се махнат шибания пост каунтър и теа квадратчета и титли да видите с колко ще намалеят спамерите.Ся секи пише да трупа постове и квадратчета.Тоя форум зе да става ебати бозата-колкото повече юзъри,толкова повече глупости :angry1

Link to comment
Share on other sites

момиче,

препоръчаха ти вече да четеш енциклопедии.

ето ти една и от мен, ако си добре с английския. ако не си - сега му е времето да го научиш: http://www.howstuffworks.com/

там има отговори на ВСЕКИ "фундаментален" твой въпрос, чак до какво представялява деленето на атома. писано е кат за американчето, т.е. като за малоумни, така че би трябвало да го схванеш и ти след като си завършила 5ти клас с пълно 6.

научи се и да работиш с търсачките. крайно време е. интернет не е място където да викнеш и някой да ти решава проблема. този форум е за взаимопомощ, а не за тотално решаване на проблемите. ти трябва поне да си се опитала да го решиш, за да можеш да задаваш правилно въпроса. казано е че във въпроса се крие поне половината от отговора, така че ти трябва да си се постарала да научиш ПОНЕ тази половина. думата ПОНЕ не ти ли се наби досега в главата?

ще ме извиняваш, ама се дразня от поведението в стил "принцеса" - ето ви проблем решавайте ми го. има я и приказката за стомната. заради въпроси като твойте на хората им писва и не помагат на другите.

има време - ще се научиш. само да искаш.

 

по топика: въпроса не е подвеждащ, защото не си казала какви са били отговорите. както ти казаха и другите, като се абстрахираме от горивото АЕЦ и ТЕЦ са почти еднакви с малка разлика в мащабите, защото крайния продукт се получава от задвижване на турбини с пара. ВЕЦ пък са подобни по този параграф - турбините, само дето като източник на кинетична енергия се използва обикновена течаща вода. но при ТЕЦ и АЕЦ.

Link to comment
Share on other sites

Смисъла на отворената тема е в обидата, която е получила евелин, за това, че според нея е оценена неправилно и търсене на утешение, че все пак е била права ;) явно обаче не намери това, което търсеше, защото един през друг започнахте да я убеждавате, че е тъпа, че не знае как да търси и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

момиче,

препоръчаха ти вече да четеш енциклопедии.

ето ти една и от мен, ако си добре с английския. ако не си - сега му е времето да го научиш: http://www.howstuffworks.com/

там има отговори на ВСЕКИ "фундаментален" твой въпрос, чак до какво представялява деленето на атома. писано е кат за американчето, т.е. като за малоумни, така че би трябвало да го схванеш и ти след като си завършила 5ти клас с пълно 6.

 

Сайтът наистина е добър и онагледен дори с флаш филмчета.Предлага много информация но мисля,че Еви не би се справила с него.На места има прекалено сложна терминология(поне в раздела за действието на катапултното кресло има).Това наистина е писано за американчета и затова представлява допълнителна трудност - езикът. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...