Jump to content
BulForum.com

ТЕЦ


evi^^

Recommended Posts

Да ве ,баси.Аз кат бях 6-ти клас и нямаше инет кой съм питал :angry: Отворковци-се някой им е крив.Точно тоя форум не е мястото.Другия път дай ако искаш и съчинението по картинки да ти напиша...Нямаш ли мама,тати,баба,дядо,леля,батко,кака,чичо???

 

ЕДИТ:Аз предлагам да се махнат шибания пост каунтър и теа квадратчета и титли да видите с колко ще намалеят спамерите.Ся секи пише да трупа постове и квадратчета.Тоя форум зе да става ебати бозата-колкото повече юзъри,толкова повече глупости :angry1

и аз отдавна съм си го помислил :punk ще намалеят тъпотийте

Link to comment
Share on other sites

Смисъла на отворената тема е в обидата, която е получила евелин, за това, че според нея е оценена неправилно и търсене на утешение, че все пак е била права ;) явно обаче не намери това, което търсеше, защото един през друг започнахте да я убеждавате, че е тъпа, че не знае как да търси и т.н. и т.н.

аааа така ли било?

извинявам се тогава. пак не съм разбрал.

само дет не съм я убеждавал че е тъпа,а просто я помолих да викне първо Неволята, а после нас. щото ние сме тежката артилерия - за сериозни проблеми :D

тук си идва вече въпроса за субективната оценка на сериозността на проблема.

а форума е отворен за всички мнения, а моето е че не е права. не е отговорила правилно и е получила съответната оценка. за следващия път да се подготви по-добре, а не да твърди че солта е бяла и мирше на йод защото такава я продават в магазините. то по тая логика водата не е прозрачна течност без аромат и вкус, а бяла твърда маса с аромат на квото държите там във фризера.

ама то за тва аз не съм даскал - щото не знам как да поощрявам децата. мога само да критикувам.

Link to comment
Share on other sites

Съобразявайте се малко с детето де.То е дошло в форума да намери приятели и утеха,не да го убиждат.

Link to comment
Share on other sites

Guest liquid
Съобразявайте се малко с детето де.То е дошло в форума да намери приятели и утеха,не да го убиждат.

da q tursi nqkade drugade.geca razgledai drugite 2-3 temi koito e zapo4nala i togava she vidish kvo imam predivd.

Link to comment
Share on other sites

Съобразявайте се малко с детето де.То е дошло в форума да намери приятели и утеха,не да го убиждат.

 

Kak da stane kato pove4eto sa super zabludeni i jalki i samo gledat da se zaqdat s nqkoi 6toto jivota im e 6it i kato si go iskarat na nqkoi i posle se 4uvstvat dovolni 4e osven na tqh sega na nqkoi drug mu e stanalo gadno .

Tea deto se puskat tolkova modernia laf "http://www.google.com" da si ob6tuvat sas tarsa4kata ako iskat i bez tva sigurno po dobre go pravat otkolkoto s hora. Kato vi e maloumna temata ne pi6ete v neq. Mali se mislite za mnogo umni. Ima si moderatori koito precenqvat koq tema e maloumna i koq da ostane.

 

:angry:

Link to comment
Share on other sites

Електроцентрала (Енц) - Съвкупност от съоражения, машини и уреди за производство на ел. енергия чрез преобразуване на др.форми на енергията. В зависимост от източника на енергия бива термичнна електроцентрала , водна електроцентрала , геотермална електроцентрала , ядрена електроцентрала , приливно-отливна електроцентрала , вятърна електроцентрала , слънчева електроцентрала.

 

ТЕЦ (Термична Електро Централа) - електроцентрала, в която ел.генератори се задвижват с топлинни двигатели(парни и газови,торбини,дизелови двигатели).За гориво в кондензиционните т.е. паротурбините т.е. и топлофизикационните електроцентрали се използват въглища и мазут, в газотурбиновите елктроцентрали - природен газ, в дизеловите електроцентрали - дизелово гориво(нафта) , в ядрените електроцентрали - ядрено гориво. Т.Е. се състоят от горивно стопанство, парен котел(без газотурбините и дизеловите т.е) ел. генератор командва зала, електрическа разпределителна оредба и др. Т.е основни електроцентрали в електроенергиината система.

 

Аиде дано да свърши работа моито ровене.Ако свърши искам черпня :P

Link to comment
Share on other sites

Ако свърши искам черпня

Ти пък...с такова закъснение, че и черпня :sick Тук сума народ вече даде обяснение по темата и учителката й даже сигурно и е поправила бележката.....че и темата вече е изместена към съвсем друга....ама така е - който не чете... :)

Link to comment
Share on other sites

Kak da stane kato pove4eto sa super zabludeni i jalki i samo gledat da se zaqdat s nqkoi 6toto jivota im e 6it i kato si go iskarat na nqkoi i posle se 4uvstvat dovolni 4e osven na tqh sega na nqkoi drug  mu e stanalo gadno . 

Tea deto se puskat tolkova modernia laf "http://www.google.com" da si ob6tuvat sas tarsa4kata ako iskat i bez tva sigurno po dobre go pravat otkolkoto s hora. Kato vi e maloumna temata ne pi6ete v neq. Mali se mislite za mnogo umni. Ima si moderatori koito precenqvat koq tema e maloumna i koq da ostane.

 

:angry:

добра психологическа теория, но невярна.

никой не се е заяждал (е liqud бе маалко по-гръбичък). просто употребяваме други начини на обучение - едно е дадеш наготово решението на задачата, друго е да дадеш начин и алгоритъм за решаване. според мен с даването наготово - то се прочита, записва се в краткотрайната памет - използва се за следващия изпит и после се затрива, щото се отчита като маловажно. ако дадеш само метода на ученика му се налага да положи сам някакви усилия, тогава се включват допълнително други дялове на паметта - зрителна, слухова. освен това се усвояват полезни умения да се откриват собствените грешки след като бъдат допуснати. освен тева положените собствени усилия повишават степента на важност на информацията и тя по-трудно бива затривана с времето.

а аз си общувам нормално с хора, но просто се старая да се справям с работата си сам, а чак когато започвам да не смогвам се обръщам за помощ към друг. това си е мой стил на поведение. не е задължително да се приеме от всички, но не ми пречи да го рекламирам като най-правилен и ефективен.

и ако си мислиш че деня ми е шитав, не ти пожелавам да ме срещнеш в наистина шит-ав ден. тогава ще добиеш представа за заяждане и обиждане.

Link to comment
Share on other sites

според мен с даването наготово - то се прочита, записва се в краткотрайната памет - използва се за следващия изпит и после се затрива, щото се отчита като маловажно.

 

Това е истината. Ако трябва да помниш всички глупости, които си учил за изпит - повярвай ми, от теб ще излезе само дървен философ. Справка - колегите ми от института, които се придържаха стриктно към горното. А имам наблюдение вече повече от 10 години :) Поне за ТУ е валидно.

Link to comment
Share on other sites

То бива бива мързел ама чак пък толкова....Еви толкова ли нямаш акъл в малкото мозъче, че да си отвориш учебничето и да си научиш урока?Толкова ли нямаш мама и тати, че да ги питаш да ти обяснят?Или вместо да си отвориш учебника и тетрадката или да попиташ някой възрастен решаваш да препълниш темата с поредната тъпа тема и/или пост?Или пак ще се оплачеш, че от училище не ти остава време да си научиш? Ми недей пускай компютъра и седни и си налей малко знание в главицата.Времето след училището ти е да се учи- а не да се виси по кафета, пейки, пред компютъра.Аз когато бях 5-6-7 клас си изкарвах оценките с четене, както вероятно и 99% от юзърите във този форум.Нищо чудно да ти се удаде и на тебе...ама нали трябва да се пробва..а откъде толкова време..ти си вече на цели 12 години и си готоввааа за живота сигурно?Мое да изпуснеш някое друго гадже?Ми така е..или избираш айлящината или ученето, след като не можеш да се справиш на "крехката" ти възраст.

 

Пъ може би утре трябва да чакаме тема "Откъде идват бебетата" ?

 

и да цитирам не на последно място Ov3rm4n - "Search The Fucking Web" в превод - www.google.com и се спасявай сама.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...