Jump to content
BulForum.com

Booooooom


Infected

Recommended Posts

Честно казано не ми се четат 7 страници за да видя дали някои е написал истината, но така като ви гледам какви си ги говорите в последните 2 явно още сте в заблуда :) Гръмовете са от специални бомби, които се изтрелват в облаците. Незнам какъв е точно механизма на действието им, но знам че ги използват против градушки и подобни стихии. С една дума разпръскват облаците.

Ако някои вече го е писал това sorry че се повтарям :) Обаче ако никой не го в писал..жалко че сте изписали 7 страници в надлъгване :excl:

Ето един който е наясно за какво става въпрос ;) само за уточнени водят се ракети а не бомби и се изтрелват от ракетни установки които са доста елемтарни като изпълнение, представлява тръби(с дължина около ~1,5 една до друга във формата на правоъгълник, само че дали бяха 6х8,8х4 или 6х4 не помня вече, но както и да е ракетите които са пълни с химикали се нареждат в тях насочва се кам облак и БУМ :punk принципа на действие е като на КАТЮША(за тези които не знаят какво е КАТЮША ще си говорим друг път макар че се съмнявам да има такива)

 

ooo добре kotapach гражданска защита лъжат. ти си прав.кат не ти се чете не пиши неподготвен

Колкото до това дали гражданска защита лъже, ако някой НАИСТИНА беше званял на гражданска защита нямаше да се изговорят 7 страници в стил "Багдатски нощи", но дори и да не се звъни в гражданска зашита а просто някой си беше направил труда да изгледа поне една емисия на пловдивка "кабеларка" за местните новини щеше да е достатачно да разберете, че единственото което ни "спаси" от това което сполетя Варна бяха тези "свръх звукови самолети нападения на алкайда.................и т.н.) ;)

И защо всеки път идва от различна посока и с различна сила ;)

 

Всеки път идва от различна посока, защото се изтрелват ракети от няколко площадки, а такива има доста(това е едно добро наследство от комунизма въпреки, че няма пари за потдръжката на всички :( )

 

абе ти кой набор, си бас хващам че не си ходил в казармата освен това тия глупости дето ги дрънкаш за самолетите,че се чува гръм когато минават звуковата бариера е вярно но винаги се чува и шума на прелитащ реактивен самолет и дори и самолета се вижда макар винаги да е малко преди звука всеки които твърди нещо обратно на това е пълен невежа и през живота си е виждал самолет само по телевизията .

PS Aз съм израснал в близост до най-големия авио полигон в южна България.

 

И като човек израснал до "..най-големия авио полигон в южна България...." би трябвало да знаеш, че разришение за преминаване на свръхзвуковата бариера се дава на такава височина, че човек на земята трудно би могъл да чуе гръм при преминаването на бариерата(освен при вонно положение, а доколкото знам ние не сме в такова) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Колко голяма височина? 10000, 20000, 30000 ;) метра :) :) :) или далеч от населено място - да. За колко време се прелита от единия до другия край на България. Ако височината беше под 500 метра нямаше да остане здрав прозорец.

Да - достатъчно съм голям и съм ходил в казармата. Чувал съм достатъчно много явления от този вид, за да сбъркам. Първо се чува гърмът, след това за около 5 сек в далечината се чува и самолета. Съвсем елементарно физическо явление, което няма нищо общо с ракети, бомби, стрелби, взривове по кариери и т.н. Дължи се на съвпадането по фаза на звука от двигателя на самолета, т.е. от различните точки през които минава самолета, звука пристига до нас, по едно и също време, следствие което звука е многократно усилен. Явлението се нарича интерференция. За любознателните в гугъла може да се намери подробно обяснение с формули, графики, лабораторни опити.

Link to comment
Share on other sites

Колко голяма височина? 10000, 20000, 30000 ;) метра :) :) :) или далеч от населено място - да. За колко време се прелита от единия до другия край на България. Ако височината беше под 500 метра нямаше да остане здрав прозорец.

Да - достатъчно съм голям и съм ходил в казармата. Чувал съм достатъчно много явления от този вид, за да сбъркам. Първо се чува гърмът, след това за около 5 сек в далечината се чува и самолета. Съвсем елементарно физическо явление, което няма нищо общо с ракети, бомби, стрелби, взривове по кариери и т.н. Дължи се на съвпадането по фаза на звука от двигателя на самолета, т.е. от различните точки през които минава самолета, звука пристига до нас, по едно и също време, следствие което звука е многократно усилен. Явлението се нарича интерференция. За любознателните в гугъла може да се намери подробно обяснение с формули, графики, лабораторни опити.

 

Тя твойта работа май излезе "Кат си пейш Пенкеле, кой ли те слуша..."

 

А това е поздрав за тебе и за всички въздушни асове от 3та авиобаза в Граф Игнатиево,

които между другото вчера си направиха густото :)

 

sonicboomplane_navy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мдааа :) Вчера им се радвах, че най-после са намерили пари и нашите пилоти да полетят малко B)

 

Еми нали такава ни е уж ролята в НАТО, ще дават пари, къде ще ходят.

 

Че то преди к'во беше - полети един път в месеца по за час-два.

И наш'те пак бяха по-добри от западняците :)

Link to comment
Share on other sites

Po dobre da SPAM-qt tuk otkolkoto nqkade drugade.. naprimer v Buy/Sell  ;)

Taka i ne razbrah ot kakvo sa tiq shumove :)

 

 

Ми аз преди казах на два пати от каде идват тия шумове ма кои да гледа.На всеки му е по лесно да си спамва и да не гледа.Vladimir е напълно прав като казва че много се поства.

Ако се върнеш малко назад ще откриеш откеде идват тия бумтежи.

А най-близките кариери около Пловдив са до : село Конуш(Асеновградско)

,Храбрино(Стара планина),Брезово(Раковска област),Шишманци(Белоземска област). Това са по големите места, където може да се използват взривни средства , но както виждате те са на голямо разстояние от Пловдив, от което следва че неможе да има толкова силна звукова вълна.

 

@Infected ти маи маи много много не си чел правилата на форума.Неможе да се спами никаде.

Е от тука си ги припомни! За да може другия път да не говориш такива безсмислици :excl:

Link to comment
Share on other sites

@DarkWish

:D :D :D :D

поне да беше чел вестници днес . Това Марица, това 24 часа, това Труд

:D :D :D :D

като кон с капаци си :P

 

 

-------------------

е не мога повече да ти се смея, защото:

ОТКРИТИ СА СЛЕДНИТЕ ГРЕШКИ

Изполвал си повече от позволения брой икони. Моля поизтрий малко...

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност мога да гарантирам че са били самолети. Информацията ми е директно от шефовете на Летище Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...