Jump to content
BulForum.com

Ванове


charmock

Recommended Posts

Пичуи, Ситроена ми роди, смеси вода с масло и на мен въобще не ми се занимава с ремонти. Ще купувам друга ама пак искам да е ван. Чудинката ми е между Опел Зафира, Тойота Корола версо, Форд s-max, Мазда 5, Митсубиши Грандис. Някой ако е карал нещо от тези таралясници да пише съвети, плюсове, минуси и те така. Иска ми се да е пак дизел, но пък ще обърна внимание и на бензина. Мисля да не харча повече от десетина хиляди лева за кола, всъщност от всичко най-мразя да давам пари за коли, телефони, компютри и тоалетна хартия.

Link to comment
Share on other sites

Ако се спреш на Грандис, задължително бензин 4G69 двигател, няма проблем с газ. 
Плюсове - здрав двигател, моя е на 303000 км. работи си перфектно, хубава возия, просторна и удобна кола, идеална за превоз и на товари и на хора 6+1. 
Минуси - Нереално скъпи части, отделно липсват и се чака доста време за почти всичко. Предни амортисьори и пружини са като консуматив трудно издържат по нашите пътища повече от 30000 км.

За градско каране идва малко тегава, широка, дълга и неманеврена.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, XMD said:

Ако се спреш на Грандис, задължително бензин 4G69 двигател, няма проблем с газ. 
Плюсове - здрав двигател, моя е на 303000 км. работи си перфектно, хубава возия, просторна и удобна кола, идеална за превоз и на товари и на хора 6+1. 
Минуси - Нереално скъпи части, отделно липсват и се чака доста време за почти всичко. Предни амортисьори и пружини са като консуматив трудно издържат по нашите пътища повече от 30000 км.

За градско каране идва малко тегава, широка, дълга и неманеврена.

 

Аз също гледах ревю на Грандис там също препоръчваха бензиновия съчетан с автоматик. Преди малко се загледах в една KIA Carens и в момента събирам инфо за нея, ама много противоречиви мнения от пълен боклук до най-хубавата кола дето съм имал.

Link to comment
Share on other sites

Зафирата е здраво куче, но возията е ужас - лагерна количка. Иначе що бой видя при нас 1.9CDTI не е истина. Мотор на Фиат. Още се търкаля - дали сме я на мед сестрата като служебна, но като гледам е и лична... Японците са добри, но там с частите откъм цени е страшно... 
аз лично редовно се заглеждам по Мерцедесите - Виано, Вито, V класата... Ама пусто... 

Link to comment
Share on other sites

За 1.9CDTI двигателите в Опел подкрепям казаното.

 

Има няколко разновидности на този мотор с различни дребни проблеми, които се отстраняват сравнително бързо и евтино. За сметка на това държат на бой и километри.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...